Pomoc při volbě trekových botů

Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Mira »

Kanady jsou univerzální obuv. Nevim jak vy, ale já jsem v nich strávil ještě celý 2 roky povinně a ty boty nosíte denně od rána do večera. A už v přijímači byly i trasy 35 - 40 km s velkou polní na zádech. První dny dost hrůza, ale jak si na ně člověk zvykl, naprostá pohoda. Stačil ten vojenskej černej krém a po chvilce se leskly jak psí k.... . Jen v zimě bez pořádnejch ponožek nic moc, to byly lepší půllitry. To byly naprosto špicový botky. Dneska ale už pouze odlehčený Salomony, nějak na ty těžký kanady schází výkon a zavazí ty kila navíc.
Uživatelský avatar
SMARTIN
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 76
Registrován: pon srp 24, 2009 2:06 pm
Bydliště: Nový Hrozenkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od SMARTIN »

To Dave 297: takže ty stopy Yetiho jseš Ty!!! ::-DDD: ::-DDD:
SMARTIN
Subaru Outback '05 2,5i MT ( US verze )
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od VDC »

Mám asi 5 let nějaký celokožený Asola. Nemůžu o nich říct nic špatnýho, prostě dobrý boty. Ale příště už to taky budou vždy jen Maindly. Honzík (synovec s Justy) už má taky asi 6 let ty Maindly co Roura a ty boty jsou furt stejně v pohodě. A to už v nich prolezl taky spoustu hor.
Jinak co se oblíbenosti týče, tak nejlepší boty na světě jsou Crocsy :845: Od jara jsem je nesundal z nohy a štve mě, že je budu muset sundat až začne mrznout. :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od catana »

VDC píše:Jinak co se oblíbenosti týče, tak nejlepší boty na světě jsou Crocsy :845: Od jara jsem je nesundal z nohy a štve mě, že je budu muset sundat až začne mrznout. :845:
Pokud se nepletu, tak jsem někde viděl Crocsy s chlupem uvnitř :713:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od VDC »

catana píše: Pokud se nepletu, tak jsem někde viděl Crocsy s chlupem uvnitř :713:
No jasně, ty dělaj a jsou skvělý do suchý zimy. Do sněhu moc ne... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Pavlos »

Kubišta píše:Pavlos, zkus se stavit do Rockpointu, Já sem si tam taky kupoval už dvoje boty a sem maximálně spokojen
Kubišta v Rockpointu jsem byl....vždyť jsem tio psal :6066: .......o víkendu a mám prolezlých asi 15 značek......a zatím mezi třema vybírám
Uživatelský avatar
Pavlos
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 789
Registrován: ned zář 06, 2009 8:23 pm
Jméno a příjmení: Pavel šajdák
Bydliště: Chropyně

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Pavlos »

dave297 píše:Možná to hodně lidem bude připadat jako totální blbost, ale já sám hrozně rád chodím v těchto botech http://www.vibramfivefingers.com/produc ... k-Mens.htm Mám v nich prolezlé Beskydy, dokonce jsem v nich byl v pralese Mionší a zpáteční cestu jsem vzal zkratkou mimo stezky - směr přímo parkoviště (měl jsem sebou navigaci). Kamení, potok, bláto.
Chození v těchto botách je prostě zážitek. Po projítí louky mám mezi prsty kytky, pokud prší boty promoknou, cítím, po jakem podloží jdu, ale není to nepříjemné. Pokud jsou špinavé, tak je hodím do pračky a druhý den jsou jako nové. Chodím v nich, pokud je venku cca 10 °C a více. Co je zajímavé, tak díky tomu, že noha, včetně prstů, je v pohybu, tak v nich není až tak moc zima.
Letos chci pod stromeček tyto http://www.vibramfivefingers.com/produc ... S-Mens.htm
Jediné, kam bych je nebral, tak do nějakého extrému, kde by hrozilo otřískaní kotníků od šutrů.
Ono s těmi botami je to asi diagóza, stejně jako se Subaru - hodně lidí na mě kouká jako na exota, ale pro mě jsou ty boty No. 1.
Vidím, že se to tu rozjelo, to zase byl nápad ::-DDD:

Dave mohu potvrdit, mám je taky:
http://www.vibramfivefingers.com/produc ... a-Mens.htm

a super, taky jsem takový exot u nás v Kroměříži, na terén tvrdší jsem se ale bál,jen volná turistika, ale to pohodlí, naboso, ponožky nemusíš prát atd.....na léto chci koupit ještě jedny sobě i Silvě
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od dave297 »

Pavlos: pokud ti dovolí rozpočet, doporučuji kožené. Jako první jsem si koupil klasické KSO abych věděl jak se v nich chodí. Teprve pak jsem šel do těch kožených a rozdíl je obrovský - noha dýchá, není v nich teplo. KSO už teď mám pouze do deště a do bláta na zahradu a do lesa.

Jinak boty Fivefingers jsem záměrně navrhnul do tématu trekových, protože po odchození v nich sezony bych klasické trekovky bral pouze na vyloženě vysokohorské tury do Tater nebo Alp, případně na tahání těžkého báglu. Tam bych volil celokožené bezešvé kotníkače pravděpodobně Lowa - jsou širší. Ale toto si musí každý vyzkoušet. Já mám širokou nohu a mám dost velký problém s výběrem. Např. Asolo jsou pro mě hodně úzký.

Jinak na okraji.... když jsem po celé letošní sezóně musel odložit mé pětiprsťáky a nazout klasické boty, bylo to zvláštní. Noha stísněná, pořád se přehřívá. Pokud bych měl ten pocit k něčemu přirovnat, tak asi k tomu, jak by člověk vlezl v pláštěnce do bazénu.
Subaru Forester SG5 MY07
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

Dost uvažuji o koupi fivefingers, bohužel ceny v ČR shopech jsou tragický a proto bych se rád zeptal jestli někdo nekupoval něco z http://www.fivefingersshoe2u.com/specials.html Případně jestli by byl zájem můžem spojit zásilku do jedný.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

Tak už jsem rozhodnut po výplatě bych si rád z toho storu něco objednal http://www.fivefingersshoe2u.com/specials.html bohužel poštovný je dosti šílený cca 26 euro, ale i tak je to o dost levnější než kupovat boty u nás. Tak kdyby taky někdo měl zájem byl bych rád spojil zásilku ať je to přecejenom výhodnější.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Albi »

já nedávno koupil (v Německu, Intersport v Regenu) tyhle Salewy,
po letech (doslova) hledání, a super!
€150
Přílohy
salewa.JPG
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Kubko19
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 54
Registrován: úte lis 15, 2011 7:11 pm
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Kubko19 »

kosobecny píše:Dost uvažuji o koupi fivefingers...
Kamaratovi prave prisli odtialto http://www.ioffer.com/i/new-vibram-five ... -509639209

Zatial spokojnost a cena ok :-) Ak ti to neponahla dam casom vediet ako je spokojny, chodi v tom hlavne behat takze pripadne chyby sa prejavia skor.

Mato
Subaru Forester, 2.0 MT, MY 2006, kryt od Kofilku
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

Kubko19: No moc pěknej shop, ty ceny jsou lepší :)) kouknu na to. já bych chtěl ty bikili s šněrováním spíš :D
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od jarkantor »

Rozhodně se svým příspěvkem budu mimo mísu, protože "moje" boty už se asi nedají sehnat, ale slezl jsem v nich kdeco, přes skály, kopce, bažiny, potoky, písky, ... a slouží mi už nějakých 10 let. Jedná se o http://www.shoebuy.com/asolo-fsn-95-gtx/47352 Svého času jsem je kupoval za docela šílený peňys právě kvůli ocenění, které dostaly, a do dnešního dne jsem ani na okamžik nelitoval. Kromě jazyka, který se mi lehce třepí v jeho horní části v místě, kde přes něj přetahuji tkaničky, boty o ničem neví (tedy - ztratily malinko barvu). Za docela úsměvné považuji skutečnost, že i tkaničky jsou původní - jako celek prostě nesmrtelné (pravdou ale je, že nanoimpregnuji jak boty tak tkanice ::-DD: ). Faktem je, že pod pojmem "treking" si mohou různí lidé představovat různé činnosti. Tyto boty jsou velmi tuhé, tvrdé, pevné, na "běžné" šmajdání po horách jsou snesitelné jen pro masochisty, začínají fungovat až v náročnějších podmínkách, kdy člověk ocení fakt, že si spíše zlomí holenní kost než vyvrtne kotník. Vždycky bude záležet na podobě treku jako takového. Každopádně bych u trekových bot doporučoval zkoušet v trekových fuseklích a v botách v prodejně pobýt nejméně 20 minut - stejně jako u lyžařských bot až potom člověk pozná, kde ho co tlačí a tiskne. A stejně jako u lyžáků trekové boty zpravidla neuhnou. Lyžáky se dají frézovat, tvarovat, trekové boty ne. Šťastnou ruku a dobrý výběr.
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od hamoun »

kosobecny píše:Dost uvažuji o koupi fivefingers...
nejakou dobu je meli nekde tusim u deichmana .. .nebo .. nevim ...
urcite jsem je videl u nas ..

to bych se bez vyzkouseni bal ...
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“