Pomoc při volbě trekových botů

Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od catana »

ad fivefingers: To co maj u deichmana nejsou fivefingers ale nějaká parodie na ně :-) Ty originální s vibram podrážkou jsou o dost dražší, ale nemají chybu. Mám Bikila LS a nemůžu si je vynachválit, úplně jiný pocit z chůze.

Ale je nutné to osobně vyzkoušet, protože velikosti jsou spíše orientační. Hodně záleží, co člověku padne.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od JRJ »

jarkantor: No ty Tvoje Asola jsou spíš na "Backpacking" (chůze se zátěží). Na to mám Maindl Air Revolution 5, který se už nedělaj (jsou stejný jako 9.0 http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=87 ale tvrdost "jen" C). Mám je od roku 2004 a jsou jak nový a to doslova. Super bota. Sice jsou tvrdý, že se dají nosit jen se silnou ponožkou/podkolenkou, ale jsou perfektně větraný, takže ani v letním horku silná ponožka nevadí. Člověku ostré šutry neničí nohu, kotník je perfektně fixovaný, takže se vůbec neunaví ani po 30ti km v horách. Na "Trekking" mám Scarpa Mystic http://www.scarpa.cz/mountain-climbing/approach/a jsou naprosto úžasný. Lehoučký a kůže krásně sedne na nohu. Podrážka je pevná v krutu, ale lehce ohebná, takže se v nich dá chodit i velmi rychle. Přesto ani v těchto botách člověk ostrý kameny necítí. Taky je už máma asi 4 roky a známky opotřebení jsou nulové.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od hamoun »

catana píše:ad fivefingers: To co maj u deichmana nejsou fivefingers ale nějaká parodie na ně :-)
mely nejakou sportovni znamou znacku a staly tusim kolem 2tkc ... nepripadaly mi jak parodie ... :)

na hory ma zena tohle:
http://www.barnexsport.cz/katalog/453-a ... ntis-gtx-w
(pred par lety v nejake akci za 2399 tusim) ..

ja mam tohle:
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1076 ... -flame-gtx
staly stejne (2399) ..
a jsem tez spokojeny ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od JRJ »

Jo, Asolo Flame, ty má dcera a nestěžuje si. Ještě aby.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
e.t.
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 27, 2010 1:12 pm
Jméno a příjmení: Peter Hančin
Bydliště: Ocelové srdce republiky

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od e.t. »

Neda mi to nepridat se ke spokojenym majitelum fivefingers. Tretim rokem KSO, jedna uspesna reklamace (zacali se trochu parat) a fungujou jak maji - bajecne. Kupovane tady pres eshop za nejakych patnact stovek (jo a jeste jak mi dosli, tak sem uvalil kilo za postu, bo sem potreboval mensi, riziko hotl...). koupil by jsem si je opet? - ano, kdyz je prodru tak urcite. pouzivane do vody, na chozeni, i kamaradovi na svatbe sem v nich byl. :657:
z trekovych botu uz vpodstate jenom Saltic (at to neni reklama tak kdo chce hledat najde :secret: ) ze Zlina. na zimu Hurricane, na leto Pilot, na normalni zvykani Aragon. Bez jedine vyhrady.
Ex Subaru Justy MY1996
Ex Subaru Forester 2.0 MY2001
Ex Subaru Forester 2.0 LPG MY2010
Subaru Forester XT MY2017
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od Tomáš1002 »

Nevím, jestli už to tu někdo neuváděl, v D Testu vyšel v srpnu test trekové obuvi, vítězem se staly boty Tecnica Cyclone III Low GTX Ms / Ws, nejhůř dopadly Asolo MANTRA GV.
Mluví se o tom i v tomhle videu http://www.stream.cz/adost/695478-a-dos ... ahe-smejdy, jen si člověk musí odmyslet ty hysterizující žvásty a zavádějící interpretace toho idiota z Novy, který to uvádí. Zase překrásný příklad toho, jak vypadá novinářská žumpa :725: :725:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

hamoun píše: nejakou dobu je meli nekde tusim u deichmana .. .nebo .. nevim ...
urcite jsem je videl u nas ..

to bych se bez vyzkouseni bal ...

No vyzkoušení mě sere, ale nebudu kopovat boty za 3000 v čr , když je můžu minimálně za 1/2, jinak pokud mi nebudou tak holt je střelím tady v čr někomu, za ty peníze se určitě po nich zapráší :))
Koukal sem že třeba FILA taky dělá nějaký four fingers :D

Dneska objednám nějaký z těch ioffer a uvidíme :)) potom poreferuji.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od kosobecny »

Tak dneska mi dorazily botky polobotky pětiprstky, balík je přímo z číny (kupováno na tom iOffer) kvalita provedení se mi zatím nezdá nic moc, velikost je trochu větší, ale zvhledem k tomu že mám blblou půlkovou velikost nohy tak asi líp nebude - ještě teda skočím se podívat tady do krámu až budu mít cestu kolem a zkusím o číslo menší..

po pár hodinách docela pohodlné nošení snad mě z nich nebudou hodně bolet nohy. :))
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od nasticka »

Přiblížil se podzim a je na čase kvalitně obout dítko. Jak mám zkušenosti s dospěláckými botami, tak pořádné boty do terénu a nepohody pro děcko jsem ještě nekupovala (když pominu loňské zimní vikingy pro dceru). Mám vyhlídnuté tyhle: http://www.detskeboty.cz/detska-obuv/bo ... e-9362.htm ... co vy na to? Máte s nima někdo zkušenosti? A celkově, co značka KEEN? Můj skoro tchán na ně pěje chválu, ale on se taky nadchne pro kde co ::-DD:
Forester SG 2.0XT - SíGr
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od romull »

Se značkou KEEN zkušenost nemám, nám se vcelku osvědčili tyto. http://www.eshop-alpinepro.cz/alpine-pr ... ptx/17836/
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od nasticka »

Romull: ty nevypadají zle, jen mám zkušenosti, že Alpine mají dost těžké boty :655:
Forester SG 2.0XT - SíGr
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od romull »

nastiska: tak s tímto tolik zkušeností nemám, ale potomci si nijak nestěžovali. Po zkušenostech s různými výrobci obuvy :839: :baseball: jsme nakonec skončili u značek Alpine a Reebok jak pro děti, tak i pro dospělé a jsme vcelku spokojeni s poměrem kvality a ceny :850: .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od romik »

nasticka píše:Přiblížil se podzim a je na čase kvalitně obout dítko. Jak mám zkušenosti s dospěláckými botami, tak pořádné boty do terénu a nepohody pro děcko jsem ještě nekupovala (když pominu loňské zimní vikingy pro dceru). Mám vyhlídnuté tyhle: http://www.detskeboty.cz/detska-obuv/bo ... e-9362.htm ... co vy na to? Máte s nima někdo zkušenosti? A celkově, co značka KEEN? Můj skoro tchán na ně pěje chválu, ale on se taky nadchne pro kde co ::-DD:
Mně už kluci odrostli, ale měli 3 páry http://www.hudy.cz/outdor_obuv_detska/7 ... -lace.html. Jezdíme hodně lyžovat, takže každý pár dle velikosti byl nošen 2 x vždy asi 2 sezony. Vada vůbec žádná, jenom jsou trošku podřené (guma). Po impregnaci Nikwaxem zcela nepropustné, ani přes jazyk voda neprojde. Kupodivu mrazuvdorné, i když je dole celoguma. Podrážky vůbec neubývá a neklouže (netuhne v mrazu), jenom se hůře nasazují a musí se pracně šněrovat a utahovat. Menší děti samozřejmě raději "sucháče". Jo ještě horní druky jsou nacvakávací pro tkaničku z boční strany, takže při vyzouvání vytáhneš tkaničku, aby šly lépe přes nárt a pak při nazouvání nemusíš navlékat a nacvakneš. Do břečky a do sněhu ideální. Do školy stačí dát pouze tenkou ponožku, proto je třeba dobře odhadnou velikost, jsou i po půlvelikostech.
.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od nasticka »

Romik: ty vypadají skvostně, brala bych je na zimu i já :845: akorát to jsou boty zimní, my teď potřebujeme v podstatě celoroční obutí (hlavně jaro, podzim a letní výšlapy po kopcích). A pokud možno ne moc šněrovací (když už, tak s tím rychlo stahovadlem), protože mladá si ještě sama zavazovat boty neumí...no, ale jednou se to stejně naučit musí
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Pomoc při volbě trekových botů

Příspěvek od HAD »

Nasti, pro výletování doporučuju šněrovací boty i malým dětem i za cenu, že je budeš šněrovat ty. Málo utažená bota na výlet = otlaky, puchýře = odpor k pěší turistice. Zažil jsem to v příbuzenstvu. Naše děti měly od mala na výlety kožený kotníkový boty na šněrování a dneska jim je 12 (kluk) a 15(holka) a 15- 20 km výlety po Tatrách jsou pro ně samozřejmostí. Suchý zipy a stahovadla bych nebral. :bp: Zničí si v tom nohy. Ty boty co ukázal Romík jsou parádní.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“