Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od seatik »

Je to rakouský Leogang z roku 2019 konec října. To jsem si nahoře šáhl i na sníh. Počasí vyjimečně přálo . :-D
Jinak sem to tam vyjížděl s převodem 32x 10-42.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... pOOF9ENnhR
Naposledy upravil(a) seatik dne sob říj 31, 2020 7:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

a bez baterky , to jsi dobrý ;-D
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od seatik »

Díky. Jezdím hobby závody už 4 roky, navíc váhově sem spadl z 88kg na 62, tak se mi to vyjíždí..trošku líp :-D
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

tak to pak jo , to pak jede jako s baterkou
já sice taky něco málo shodil , ale já čím víc jezdil, tím víc jsem žral ;-D takže to bylo jen pár kilo a ty úspěšně nyní nabírám zpět, protože jezdím míň
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od RadekN »

seatik píše:To zpřevodování předtím je docela brutal na horské kolo. 36x 11-36. I když je to ekolo, tak muselo v prudších stoupáních dostávat čočku.
=)

Nevím no, asi Giant předpokládá u HT ekola se 120mm zdvihem spíš turističtější využití, nebo možná jen šetřili na výrobní ceně ...

Petře haibike to dožene tou dvouplackou vpředu, to malý kolečko budeš mít asi někde mezi 20-25 zuby, tak to se nedivím, že se ti zvedá na zadní :).
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

Tak bohuzel muj veteran Scott asi dojezdil, prasknul mi ram :(.

Ceka me tedy nakup noveho kola, hledam horsky, hardtail, 29" kola, velikost ramu 23". Nemate nekdo tip, ktera firma dela ramy 23" (tj XXL, na 207cm vysky?). Zatim jsem narazil jen na Meridu.

XL na postavu do 200cm neni problem, to byva, ale XXL/23" nenachazim. Diky za tip!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Tipuju, že český RB by ti rám klidně vyrobili, i kdyby nebyl ve standardní nabídce. Viděl jsem, že už jednou dělali i 29" XXS, předpokládám, že směrem na větší velikosti problém nebude.

Edit: Navíc koukám, že nejen že vyrobit dokážou i 3XL (jejich XXL doporučujou do výšky 201 cm), ale maj v nabídce jedno jetý v Praze. Samozřejmě by to asi chtělo nějakej upgrade/servis, ale to už by měly být jen drobnosti. Oproti nový "konfekci", kde bych nejradši vyměnil půlku pohonu, kola, vidlici nebo brzdy rovnou u novýho kola, protože jediný co marketujou jako výbavu je přehazovačka, ale zbytek je o třídu dvě níž, kliky noname a brzdy jen aby to neprodali bez. Kola se kroutí, ... no hrůza.

A mimochodem, pokud je v háji jen rám, co sehnat jen ten a většinu věcí přeskládat (a dokoupit jen to nejnutnější)? BTW nářadí a nějaký know-how mam, to bychom zvládli, kdybys chtěl.
Přílohy
rb.png
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19154
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

OZP: ja mam ve velikosti XXL tohle
https://www.specialized.com/cz/cs/rockh ... 91215-3206
a prijde mi, ze kdybych mel o par centaku vic, vubec by to nevadilo ... (mam 198)

clovek se 185 se na tom nesveze .... nebo .. vypada na tom jak decko na dospelem ...

koukam, ze podrazili ..
https://www.specialized.com/cz/cs/rockh ... 91520-3406
ja ho koupil (nove) za tusim 23 ... cenikove bylo na 26 ...

asi bych se spokojil i s nizsi radou .. stejne je dal, nez to, co jsem mel ja jako vyssi :)
https://www.specialized.com/cz/cs/rockh ... 91520-4506


dole maji vypsanou geometrii .. muzes to pomerit se soucasnym kolem, jestli je to ok nebo ne ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

RB urcite oslovim a vyzkousim, uz mi to doporucoval Ladis a rozhodne se mi to libi (i rad podporim ceskou znacku).
Specialized sice XXL nabizi, ale jaksi jsem nenasel shop (na netu), kde by ho meli dostupny...
Az se zas budou dat obchazet obchody, pustim se do toho.
Vlado, preskladavat to nechci, jsou to 15let stare komponenty, chci jit do noveho.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Myslel jsem, mít třeba starý záplety, který jsou tuhý, radši bych si nechal ty, než koupit nový kolo kde jsou nějaký no name mr*ky který se kroutí, ale 15 let asi bude dost na to, aby už nešla většina použít technicky - jiný standardy, u kol to jsou pevný osy 12/15/20 mm vs rychloupínáky 9 mm, u vidlic tapered krky, u klik jiný typy os a pressfit ložiska místo starších závitových, ... jen nápad. U RB bych se novýho kola nebál, tam je to obvykle poskládaný rozumně a vyváženě, ale i ten Spešl, co si hraje na top end má top end jen ty nejdražší modely, ty levnější jsou stejný paskvily namíchaný bez smyslu jako cokoliv jinýho, protože to kupujou lidi, pro který drahý = dobrý.

Už jenom to, že se na oficiálních stránkách Specialized u kola dozvim 4x tu samou informaci o zadní přehazovačce, ale už ne o zbytku, mi dává jasnou představu co je to za dementy :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od seatik »

Já mohu poradit Trek. Sám podobného Trek Procaliber mám. Rám je s delší geometrii, kolo je klidnějśí.
https://www.kola-visek.cz/121767/procal ... -2021/?s=9

Mám kamaráda, ten má 202cm a 110kg a je mu pohodlný Trek Procaliber. Myslím, že má velikost XL. Jinak ho dělají ve velikosti XXL. Myslím, že dávají vyšší hmotnost zatížení a to je 130kg.

Jinak tady máš kola XXL skladem
https://www.kolasvorada.cz/horska-kola- ... -ramu-xxl/
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Tyjo, karbon je sice fajn moderní materiál, ale výbavou to jsou zase děsný prasopsi. Já to nemyslim nijak zle, samozřejmě čím víc návrhů z tím širší řady jde vybírat a ne všechno je dostupný, hned, blízko... ani nechci znít jako že RB je to jediný správný kolo, sám od nich mám jen historickej celopéro rám kterej jsem navíc kupoval z druhý ruky, ale výbava/peníze mi prostě největší smysl dává u nich.

Ať jsem teda konkrétní, štvalo by mě, že na kolo za 60, resp. 50 litrů mi daj Recon, resp. Judy vidlici. XT přehazovačka, ale SLX páky, Deore kliky a brzdy (60 klacků); alespoň komplet, ale jen Deore na kole za 50 klacků. Abych jen nehanil, Bontrager kola asi špatný nebudou, ale zase, nedozvim se, na jakejch nábojích se točej - taky Bontrager? Byl bych radši za Novatec nebo DT-Swiss. Prostě, ty peníze by se i při individuální stavbě daly využít mnohem líp.

Já vim, kdybych si na to kolo sednul a projel se, tak prd poznam. Nemam vůbec právo hodnotit jestli to funguje nebo nefunguje, protože už ani pořádně nejezdim. Ale když vidim, že je někdo jinej schopnej mi tu výbavu za stejný nebo menší peníze poskládat úplně jinak a imho vhodnějš, tak se ptam, proč a jak je to možný...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od seatik »

Bontrager je Novatec s průmyl. ložisky, dělají pro ně. Navíc teď jsou na tom i carbonové ráfky co se pamatuji. Jinak raději si koupím lepší rám a až budou odcházet komponenty, tak si doplatím za lepší.
Cena toho rámu samotného je kolem 35 000.-
Má v tom integrovaný bezudržby isospeed tlumící drobné nerovnosti, stejně tak carbon pohlcuje a tlumí nerovnosti velmi dobře.
Jinak řada Deore a SLX není špatná, je to sice trošku těžší než XT nebo XTR ,ale taky o dost odolnější.
Zastávám pravidlo, lepší rám a horśí komponenty než naopak. Ani to nejlepší XTR ,XX1 nevydrźí déle jak ten rám.

Jinak je tam doživotní záruka na rám od Trek.
Nabídne tohle i RB?

Nijak kolo nevnucuji, jsem i trochu neobjektivní, jezdím silničku Emondu i Procalibra od Treku,ale konstatuji co sem si sám odzkoušel a jezdím na tom už 3 roky.
A chtěl sem dát na výběr. Ostatně u Svorady mají Specialized. Dá se to tam vše vyzkoušet, navíc pokud chce nékdo kompetní kolo a ne stavbu, tak Trek nevychází vůbec špatně.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Je vidět, že na to koukáš jiným pohledem, který dává větší smysl tobě. Já, jak najezdím prd, nejsem schopnej ty komponenty ujezdit (myslím třeba páky, brzdy, přehazovačku), krom samozřejmě spotřebních věcí jako kazeta, řetěz, převodníky, brzdový desky, kladky na přehazovačce... takže pro mě je v postatě koupě komponentu napořád, stejně tak s rámem :-D nebo minimálně do doby než se zase nesmyslně rozhodnu něco upgradovat.

Jestli ten rám je v ceně 35, tak pak chápu cenovej rozdíl.

A pokud se Bontragery vlastně točí na Novatecu, tak pak nemám jedinou výtku :-)

Koukám, že záruku na rám má RB "jen" dva roky. Nevím, jestli to tak bylo vždy, měl jsem za to, že si za svou prací stáli víc. A i že někomu ji uznali po více letech, ale už to s jistotou nevím.
Mimochodem, jaký podmínky má ta doživotní záruka? Obvykle je součástí dost podmínek... třeba "doživotní", po plánovanou životnost, kterou určí třeba na 5 let. Koukal jsem na to co píšou na webu a zcela očividný mi to nepřijde. Samozřejmě, je to super a určitě lepší než standardní 2 roky, ale bál bych se kliček. Mimochodem, on už karbon vydrží "doživotně" a nepodléhá degradaci?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od seatik »

Doživotní aspoň u mého znamená servisovat kolo v autorizovaném servisu Trek a být prvním majitelem kola.
Jinak já jezdím Sram GX převody 1x11, brzdy Deore a vidlici Rebu. A máš v tomto máš pravdu, ještě sem nic z těchto komponent za 7000km co mám s ním najeto neměnil. Ale snažím se k tomu kolu chovat velmi slušně, servis si dělám sám pravidelně krom vidlice. Ale u svých dětí už brzdy, přehazovačka, to už sem měnil po nějakém tom závodě. :-D
Add karbon.. podléhá méně jak hliník, jen s tím rozdílem, že karbon opravíš tam kde si s hliníkem už neporadíš.. záleźí také na kvalitě toho carbonu samozřejmě...
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“