Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

ono je to i o tom co komu vyhovuje... treba spousta lidi nad tema origo miridly glocka slintala, kdyz jsem jim je ukazal. 1911 jsem mel parkrat pujcenou, ale taky me ergonomii nejak super nenadchla. jako jo, ta SA spoust je neco jinyho, nez u strikeru, ale to je vzdycky :-) z tohohle pohledu se mi treba hodne dobre strili z te moji prehistoricke 75ky a to tu zbran mam jinak rad asi jako skodovky :-D M&P se mi taky dost libiln ale bohuzel tady je clovek dost zavisli na tom, co sem zrovna amici poslou (a to i u prislusenstvi a nahradnich dilu...) Konkretne jsem tenkrat chtel koupit prave Shielda, ale jaksi to nikdo nebyl schopny dodat, respektive alespon odhadnout, kdy by to treba mohlop prijit. Oproti tomu o ty rakouske krumpace clovek zakopne na kazdem rohu :-)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Lawman: Koukám, že jsi vyznavač 1911. Já taky, akorát žádnou ještě nemám. :-DDD Největší adept je Ruger SR1911. Co si o tomto konkrétním modelu myslíš?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Mířenka... tu mám za trest vždycky, když trenér zjistí, že za taktiku schovávám, že neumím dobře střílet a něco odrbávám a následuje návrat k základům ;-D Když se tímhle směrem budu chtít realizovat, popř. si užít vlídné a kultivované zbraně i při pobíhání po cvičáku, vezmu si shadow.

Idea je taková - mít něco na nošení, co ale zároveň nebude limitující pro obstojné trefování (do 15 m na 20 cm placku). Zároveň musí vyhovovat ergonomie, takže žádné přehmatávání kvůli ovládacím prvkům, ideálně ovládání jednou, kteroukoliv rukou.

SW - má kámoš (vyměnil shadowa za plasťáka :-D ), ale jak jsem viděla, jak dlouho řešil náhradní díly typu pružinka, tak mě ani nenapadlo to zařadit do výběru. Jestli se k němu dostanu, ještě vyzkouším.

Rakouská cihla v základu je polotovar k dalšímu opracování dle potřeb a preferencí konkrétního uživatele. Nemít jako první v ruce ten vyladěný a nevědět, co se z toho dá udělat, tak o něm ani nepřemýšlím. Takže hned z krabice moc nefunguje.

GP v základu už se chová skoro sportovně. Otázka údržby... stačí se k tomu chovat normálně a čistit až doma, nebo začne selhávat, když to člověk z nějakého důvodu nemůže po pár stovkách výstřelů udělat? Když nevyčistím shadowa, tak navzdory nepatrným vůlím funguje pořád...

Důležitý aspekt - spolehlivost. U Glocka prověřeno, GP - ty modely Q100-Q1 se dělají krátce.

Černý kůň je Steyr... ten mi byl tak sympatický, že bych mu spoustu nedostatků i odpustila... což je při výběru dost špatně :-/
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

No, že Glock moc nefunguje out of box, jsou dost silný slova. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

No, že Glock moc nefunguje out of box, jsou dost silný slova. :)
No trochu zjednodušené to je. :-|

Dobře... funguje. Asi jako zmiňovaný krompáč, taky dělá díry [IRONIE]
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Na těch 15, 20m to střílí přesně dost :-) Na ty přesný mířenky to neni, ale to zase u EDC zbraně taky neni moc potřeba.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Mareka »

Vidím, že až budu příště sedět v hospodě proti Jackylle, budu muset pečlivě vážit slova a hlídat pohyby jejich rukou.
Teda jedině kdyby měla luk na zádech, to bych asi zvládl = utekl bych hned.

Sorry za offtopic.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Lawman »

Jako je pravda, že na GP seženeš všecko za pár šušňů, Quins má sídlo v Prostějově, což taky nemáš daleko. Za mě radši GP než jakoukoli ČZ na plastovym spodku...těch už jsem mezi kamošema pár rozsypanejch viděl.

Honza: ono je to na delší debatu, ale aspoň ve zkratce. Za posledních 10 let jsem měl snad deset 1911tek, od Norinca, přes Taurus, několik Coltů, STI, Springfield, Sig-Sauer, Kimber.

Je to o cenové hladině, ve které se budeš pohybovat. Pokud něco nového do 30.000, tak z toho co leží na krámech bych nad Rugerem vůbec neuvažoval. Měl jsem v ruce 2 a je to spasovaný hodně nahrubo, lidskou ruku to myslím nevidělo. Kulisa hlavně dělaná strojově bez dopasování, tzn. zamyká to řetízkem a ne kulisou na čepu záchytu závěru, dosedání na ozuby není ani zdaleka plnou plochou - uzamčená hlaveň při zatlačení zvrchu na komoru jde o půl milimetra dolů, bez náznaku odporu, vnitřní díly samozřejmě všechny MIM (to je ale dneska už standard). Čili že to bude střílet, no to asi bude. Ale já třeba dám ze svojí primární pistole (Springfield Loaded) cca 1000-1500 ran měsíčně a tímhle tempem bych na tom Rugeru během půl roku mohl povyměňovat celý spoušťák kvůli vytlačenýmu ozubu záchytu a kohoutu a po roce a půl řešit novou hlaveň kvůli vymláceným ozubům a/nebo dost možná prasklý řetízek hlavně a/nebo rovnou prasklou kulisu.

Osobně mě dost zklamalo, že třeba i ten nový Remington R1 Enhanced, co jsem minulý týden byl okouknout, měl vůli v uzamčení hlavně téměř srovnatelnou s mým Coltem MK IV někde z osmdesátých let, a to je už slušná řehtačka. Akorát ten mě stál v prakticky "mint" stavu 10 peněz, ta R1 stojí skoro 30. A tom, že tam měl dobré dvě desetiny vůle mezi rámem a závěrem vůbec nemluvím, ale to není zas úplně na škodu, aspoň to pak je schopný fungovat třeba 1000 ran bez čištění.

Pokud chceš 1911, dobře udělanou a do 30 tisíc, tak bych doporučil sjíždět inzerci a hledat něco od Dan Wessona (PM7, Valor), Springfield Loaded nebo Range Officer, STI Trojan, nebo nějakou vyšší řadu od Kimbera (ačkoli tady by se ti mohlo i v té základní řadě Custom II / Stainless / Target vybrat slušný kousek, ale chce to kliku). Popř. pokud nejsi tradicionalista a nelpíš na vnitřním vytahovači, tak klidně SIg Sauer, ty jejich 1911ky jsou technicky na dost dobré úrovni. To samé bude platit asi o Smith&Wesson 1911, ale toho jsem nikdy neměl, ani z něho nestřílel, takže nemůžu soudit.

Popř. jako celkem dobrý "bare-bone" základ se mi jevil teď ten nový STI Europe Sparta, alespoň ten kus co jsem měl v rukách byl na slušné úrovni. Akorát teda s touhle cenovkou si nedělám iluze, že to nešroubují domorodci někde na Filipínách, stejně jako u "amerického" STI Spartana. Pak je otázka, jak vyrovnaná kvalita tam bude kus od kusu.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Lawman: No, to jsi mě moc nepotěšil. :-/ Ale určitě dík za info. Co bys doporučil nejlevnějšího novýho?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Lawman »

Na co? Na parádu a sto ran co druhej víkend cokoli podle vkusu.

Na trochu vážnější střílení bych asi risknul tu Sti Europe Sparta nebo Kimber ze základní řady, ale chce to dobře vybírat.

Já se třeba na nákup pistole dívám tak, o kolik mi její kupní cena zdraží cenu jedné vystřelené rány. Pokud třeba z kvalitní 1911ky tipu Dan Wesson za řádově 40 tisíc (dneska už pravda asi i víc) vystřílím za 3 roky 40 tisíc ran a ta pistole se nerozsype, stála mě každá rána kačku navíc, čili místo cca 3 korun řeknĕme 4. Posem dobrý.

Jenže zrovna ten DW udēlá třeba 80.000, pak novou hlaveň a jedeš dál třeba do 150.000. Pokud takový množství skutečnē třeba za 15 let dáš, tak ta pistle je vzhledem k ceně nábojů skoro zadarmo, resp. její kupní cena je zanedbatelná. Určitě proti nějakýmu Rugeru za 28 tisíc, kterej je po 20.000 zralej na generálku a po 30.000 do šrotu, nemluvē o tom, že pořád máš v rukách krám. Když se na to podíváš takhle, tak ty levné vēci jsou vážnē nakonec nejdražší.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

No, to jsi celkem odhad. Na parádu a pár ran. Nenastřílím moc. Ale zase ta paráda musí obsahovat i výborné technické zpracování. Mám zbraně i na "mazlení". :) Reálnej nástřel, kterej bych z toho mohl mít, bude tak 1000 za rok. Takže nějakou megavýdrž nepotřebuju. Ale zase mě to nesmí technicky urážet a že jsem dost náročnej. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Lawman »

Pokud to má být a) nové b) co nejlevnější a c) na velmi dobré technické úrovni, tak se obávám, že algoritus je neřešitelný :)

Pokud chceš spíš klasiku ala M1911A1, tak se mrkni po Remingtinu R1, jeden je na hunting shop bazaru do 20 litrů. Konkrétně tenhle kus jsem sice neviděl, ale z těch pár jiných co jsem měl v ruce bych to přirovnal k o trochu líp spasovanýmu Coltu. Ale aspoň je to udělaný celkem čistě. Líbivý to je taky a s tím tvým nástřelem ho do důchodu neutaháš.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

Prosím kolik je kolek za mezinárodní ZP a za zapsání zbraně,?
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Slavek_xxx »

Koupil jsem si od brachy .22 revolver Arminius HW3, starej asi 30 let. Tezkej, ma uzky strenky, a na 25m trefim tak kazdej druhej gong 15x15. Schanel jsem neco v malorazce, bud Berettu 71 nebo revolver. No a tenhle se zrovna vyskytl. Jinak zvazeno - Kevin 9Br. plne naladovanej 440g. Arminius .22 LR plne naladovanej 740g 8() Na noseni to fakt neni...
BTW, bude na prodej jeden novohradskej 58. Bud ve dreve nebo v drevotrisce, dle prani. Vyrobeno nekdy v roce 2002, takze jeste z novych dilu (nema ani vojensky cislo). Prvni majitel. Je z Prahy, kontakt kdyztak do PM.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“