DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1045
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od wunti »

Traveller píše:Člověče, není to už trochu moc najeto? Nemyslím, že by třeba motor nevydržel, ale s těmito kilometry už začnou odcházet i další, třeba i běžné, věci jako ložiska atd. atd. Sice drobnosti, ale když budeš muset kvůli nim párkrát do roka do servisu, tak je to nepříjemné.

Co třeba tento? Já vím, je to o kus dražší a když ty peníze nejsou na skladě, tak je to těžké. Ale pokud je v pořádku (a to se asi dá domluvit na prohlédnutí třeba v autorizáku), tak máš skoro nové auto.
https://www.sauto.cz/osobni/detail/suba ... oFrom=list
No určitě je zánovější, ale koukám na vozidla s odpočtem DPH .... proto mne vozidlo za 300 tis. bez DPH - celkem zaujalo, ale jinak máš samozřejmě recht ... :) [SUBARU]
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11883
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Traveller »

Aha. %-) Odpočty jdou kolem mě, takže mě nikdy ani nenapadne se na takovou věc zaměřit. :-|
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od newli »

Zajimalo by me, zda a kdy nasi vlade dojde, ze odpocty DPH na autech jsou volne lezici penize na ulici ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Augi »

wunti píše:Pánové .... jaké mate stavy tachometru?
Má cenu pokukoval po 4-letem Levorgu s najezdem nad 175 tkm?
Zvládl tady někdo nabehat již takovou nálož? Nějaké zřejmé bolistky?
Dekuji
Já mám stejně starýho, ale nájezd jen 50k, a problémy žádné. Jak psali ostatní, mohou začít odcházet spotřební věci, ale to u každého auta s tímhle nájezdem. Na co bych se ale zaměřil, jestli bylo postaráno o CVT.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

Já mám za necelých 2,5 roku najeto 73tis. Kromě nějakého občasného klepání (asi od sedadla spolujezdce) mě momentálně trápí jen mech (nebo co) na spodním okraji oken :)
Nemáte tip, jak se ho šetrně zbavit?
Kojot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 07, 2020 10:08 am

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Kojot »

Zdarec, začínám koukat po Levorgovi a měl bych taky pár dotazů. Vzhledem k financím, výkonu a taky trochu kvůli pěkné kapotě to vidím i za cenu DIT na mr do 2018. Jednak jsem tu někde četl, že EyeSight měl až mr 2017. Asistent jízdy v pruzích a adaptibilní tempomat mají ale v inzerátech na netu i všechny 2016ky. Je to tak, že druhá polovina roku 2016 už byl mr 2017 a starší tam zrovna nikdo neinzeruje, nebo to před rokem 2017 souviselo s výbavou, nebo jak to je? Zrovna tak mám trochu hokej v displejích nad rádiem. Všiml jsem si, že jsou tři typy - velký přes celou šířku, pak menší a vedle něj kontrolky pásů, a pak šeredně malý, vedle něj monochromatický na klimu, a klasické kontrolky po obou stranách. Ten nejhezčí je asi mr 2018+. Ty dva další jsou dány výbavou, nebo se to lámalo ještě v jiném roce, nebo nevíte jak to s těmi displeji je? Pak bych měl ještě dotaz k rádiu, protože i když to zní jako detail, tak když člověk lítá pracovně skoro denně a je zvyklý z Ofce, která to má, nerad bych o to přišel: Jak funguje CarPlay/Android Auto a je to podporováno ve všech rádiích, nebo až od určitého mr/výbavy? Jak se hlasové vytáčení kontaktů porve s češtinou v názvech? Je v našich končinách reálně použitelné? Případně bych se rád zeptal, jestli vás napadnou ještě další detaily ve výbavě a k*rvítkách, kvůli kterým volit raději starší či novější mr. Pak by mě ještě zajímalo, jaké máte na Moravě zkušenosti s autorizovaným a s nedej bože záručním servisem - jestli jsou ochotní, nebo neradi berou ty, co u nich auto nekoupili jako nové. Protože když jsem se byl na Levorga v jednom autosalonu/autorizáku mrknout a poptat, tak jsem při dotazech na bazar a neautorizované distribuce cítil nepříjemnou energii - cítil jsem se trochu jako scootrista co jede z ryb a omylem zajede na kofolu do MC klubu... :-D
Fleggy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: pon lis 02, 2015 4:34 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Fleggy »

Čau, měl jsem MR 2016 a teď mám MR 2018, tak na něco snad budu schopen odpovědět.
Eyesight - od MR 2017. Tedy MR 2016 nemá adaptivní tempomat, ale zato obyč tempomat umí brzdit podřazením.
Rádio - co jsem viděl, tak do MR 2018 včetně to vypadalo ve všech výbavách stejné, jen v nejvyšší byla navíc navigace
Ovládání hlasem - do MR 2018 včetně není vůbec podporovaná čeština. Z Avensise si pamatuju, že vytáčení jménem vyžadovalo anglickou výslovnost (pro Android). Na staré Nokii jsem mohl namluvit ke kontaktu VoiceTag (nebo tak nějak tomu říkali), a pak hlasové vytáčení hledalo podle voice tagů. Super věc - na Androidu jsem nic takového nenašel, ale rád se nechám poučit.
Android Auto - nevím, prý to spíš nefunguje než funguje.
Servis - 15 let jezdím do Olomouce (Trendcar). Dřív Toyota, teď Subaru a nemám důvod si stěžovat.

Jak je to s MR 2019 a novějšími, bohužel nevím.
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Username »

newli píše:Zajimalo by me, zda a kdy nasi vlade dojde, ze odpocty DPH na autech jsou volne lezici penize na ulici ...
Jak to myslíš?

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od newli »

V mem okoli (blizkem i vzdalenejsim) znam jen asi 2 lidi, co ci koupili auto a odecetli si jen castecne DPH na vstupu. Zbytek (a je jich nepocitane) si odecetli 100% DPH na vstupu a jezdi s tim na chalupu, dovolenou, s deckama do skolky, atp. V lepsim pripade obcas za klientem, v horsim pripade s tim autem jezdi manzelka nebo deti.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Username »

Kojot píše:Pak bych měl ještě dotaz k rádiu, protože i když to zní jako detail, tak když člověk lítá pracovně skoro denně a je zvyklý z Ofce, která to má, nerad bych o to přišel: Jak funguje CarPlay/Android Auto a je to podporováno ve všech rádiích, nebo až od určitého mr/výbavy?
Tak tady bacha! Podle mne největší slabina Subaru je rádio a infotainment. Na to, že byl Japonec v elektronice dle mne vždy leader, tak tady se na to úplně vysral. Používám držák na mobil. To funguje :-D . Nový modely s carplay budou asi už jin liga ,,,,| (*_^) |,,,,

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Username »

newli píše:V mem okoli (blizkem i vzdalenejsim) znam jen asi 2 lidi, co ci koupili auto a odecetli si jen castecne DPH na vstupu. Zbytek (a je jich nepocitane) si odecetli 100% DPH na vstupu a jezdi s tim na chalupu, dovolenou, s deckama do skolky, atp. V lepsim pripade obcas za klientem, v horsim pripade s tim autem jezdi manzelka nebo deti.
a včem je problém? Myslím, že to o čem mluvíš není věc DPH, ale odpisu firemního vozu.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od newli »

Ten dotaz myslis vazne? Narok na odpocet je v pripade, ze prijate zdanitelne plneni (napr. nakoupene auto) pouzijes pro svou zdanitelnou ekonomickou aktivitu. Soukroma spotreba je vyslovne vyloucena a je nutno odpocet kratit. Ja nechapu, ze to kontrolni hlaseni, ze ktereho se da vycist v podstate vse, dodnes na soukromou spotrebu nepouzili. Misto toho prudi, ze jim tam nesedi datum nebo cislo dokladu.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14829
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Tapan »

To máš jednoduchý. Když ty nový auta nebudou kupovat firmy a podnikatelé, nebude je kupovat prakticky už vůbec nikdo. Prodlouží - li se interval koupě nového vozu ze 3 let na 6, trh s novými auty půjde do kopru. A příjem státu tady není jen DPH, ale i daň ze zisku prodejce a daň z příjmů dělníka z Mladé Boleslavi.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1227
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od Cheza »

newli píše:Ten dotaz myslis vazne? Narok na odpocet je v pripade, ze prijate zdanitelne plneni (napr. nakoupene auto) pouzijes pro svou zdanitelnou ekonomickou aktivitu. Soukroma spotreba je vyslovne vyloucena a je nutno odpocet kratit. Ja nechapu, ze to kontrolni hlaseni, ze ktereho se da vycist v podstate vse, dodnes na soukromou spotrebu nepouzili. Misto toho prudi, ze jim tam nesedi datum nebo cislo dokladu.
Soukromá spotřeba výslovně vyloučena není, ba naopak je tolerance do 10%, kdy se nemusí opravovat odpočet daně (viz §75/4 a §78/3 ZDPH). Tedy u auta, pokud zvolím 100% odpočet a vykážu za rok služebních jízd 9 000 km z celkově ujetých 10 000 km , tak je pro daný rok vše OK.

Na druhou stranu je fakt, že i do té tolerance 10% se třeba u osobních aut málokterý plátce vejde :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Koupe Levorga - dotazy

Příspěvek od newli »

Ale no tak! Paragraf 72 ZDPH hovori jasne. A tech zminovanych 10 procentnich bodu je pouze metoda vypoctu, respektive limit pro upravu odpoctu v budoucnu, a je logicke, ze te nenuti 5 let (u nemovitosti 10 let) pravovat odpocet po procentech :-D

BTW jsi si jisty, ze jediny spravny zpusob je pocitat ten pomer podle najetych kilometru? :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“