DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od Tapan »

Mně nešlo ani tak o diskuzi na téma, jestli generální ředitel v Dacii za 401 tisíc něco porušil nebo neporušil, když kdyby tu Dacii koupil bez klimy, do limitu by se vešel :-) mně nejvíc vadilo konstatování, že na tuhle legislativu sere pes a nemusíme se jí zabývat (v diskuzi plné rozhořčení nad tím, že na nějakou legislativu serou podnikatelé).
No ale nejsmutnější mi teda přijde, že tu de facto někteří volají po vyšším zdanění (ostatních, nepřekvapivě).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od emve »

newli : Už se asi vypni. Já jsem se tady jen vysmál tomu limitu 400 tis. Kč, nemusíš dělat přednášku na základě každého slovíčka, který tady někdo z legrace napíše.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od RadekN »

suubaru píše:Je to utopie, ale měl by existovat nějaký stanovený strop pro pořizovací hodnotu osobního auta do firem. Třeba 400t, já nevím. Tuto částku by bylo možné odpisovat do zdaňovacího základu, třeba 1-5 let, to je fuk. Nadnáklad by musela firma financovat ze zdaněného zisku. DPH vem čert. Nalej vylej.
Byl by to posun ke spravedlivějšímu systému?
Pecka je, že tohle nákladové financování motorek, plachetnic a lambo se netají, že podnikající se tím možná i chválí , jak to vykoumal, a nestydí se před svými zaměstnanci, rodinou a známými. To je jednoznačně pozůstatek po ruské invazi. Když se podívám do Rakouska, …
Tohle bych nerad zažil,aby byl limit i na pořizovací cenu auta :-). Pro mě za mě, ať si dá do nákladů někdo klidně auto za 3 mega. Možná v tom spousta lidí vidí já nevím co, ale pokud si takové auto nepořídí zedník, tak i na byznys to může mít v některých oborech pozitivní vliv. A i kdyby to byla malá domu, furt je to dost drahý auto a do rozpočtu nasypeš víc, než u Fabie za 400t. Pořizovací cena, servisy, pneumatiky, ruční mytí atd atd.
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od newli »

emve: pardon, profesionalni deformace. Ja tu nechci nic obhajovat ani navrhovat, jen vysvetluji moznosti a zminuji, co existovalo u nas, pripadne ve svete.

EDIT - RadekN: Nojo, ale on uz tu byl ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od newli »

Tapan píše:No ale nejsmutnější mi teda přijde, že tu de facto někteří volají po vyšším zdanění (ostatních, nepřekvapivě).
To tu ale nikdo nechce, nebo alespon mne neprislo. Kdyby bylo na mne a moralka spolecnosti byla jinde, tak bych zrusil veskere dotace, ci presneji vetsinu prerozdelovani a dane naopak snizil. Ale to je v tomto prostoru a case holt utopie ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od Username »

Tapan píše: Osobně nikomu nezazlívám přístup a snahu odevzdat státu na daních co nejméně, protože stát není kamarád. Bere mi z plodů mě práce a nezřídka tyto prostředky užívá proti mně a naopak selhává ve svých základních funkcích. (toto prosím nezaměňovat s obhajobou čerpání dotací - dotace by měly být zrušeny všechny bez výjimky).
Přesně tak. Pokud já si v dalších pěti letech neodepíšu XT, tak si za to Monika B. koupí 5 norkových kožichů. A na to fakt jebu. A dotace jsou samozřejmě úplně špatně, je to nástroj zlodějiny a korupce.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od Tapan »

newli: psaná diskuze má holt tu nevýhodu, že si občas lidé neporozumějí, i když by se v zásadě shodli. Na druhou stranu...téměř každá diskuze tříbí myšlenky. Nic ve zlým :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od RadekN »

newli píše:emve: pardon, profesionalni deformace. Ja tu nechci nic obhajovat ani navrhovat, jen vysvetluji moznosti a zminuji, co existovalo u nas, pripadne ve svete.

EDIT - RadekN: Nojo, ale on uz tu byl ...
Tak já začal jako OSVČ 2006 a nový auto řešil až v roce 2012, tak to už naštěstí tenhle nesmysl byl pryč.
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od emve »

Ad limity na daňově uznatelný náklad. Nebylo by pak tedy vhodné zavést limity úplně na všechno, nejen auta ? :-)

Tedy limit na telefon (přece si nikdo nemůže každý rok kupovat nový Iphone za 40), limity na notebook, na kancelářské vybavení (stoly, židle, skříně), na psací potřeby, na reklamní předměty (jen nejlevnější papír) atd.

To je úplně stejná úvaha.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od newli »

Nejdriv se rozcilujes, pritom znova a znova provokujes :-|
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od Tapan »

emve píše:Ad limity na daňově uznatelný náklad. Nebylo by pak tedy vhodné zavést limity úplně na všechno, nejen auta ?

Tedy limit na telefon (přece si nikdo nemůže každý rok kupovat nový Iphone za 40), limity na notebook, na kancelářské vybavení (stoly, židle, skříně), na psací potřeby, na reklamní předměty (jen nejlevnější papír) atd.

To je úplně stejná úvaha.
A má pak smysl, aby podnikatel ještě o něčem rozhodoval? Proč to neřídit centrálně a podniky neznárodnit...oh wait...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od romull »

Chlapi oni ty věci co stojí do 40 tis. jdou do inventáře a jdou taky rychle z něho ven, rozbily se a spravovat se je nevyplatí. Proto má taky většina podnikatelů 6 PC, 4 tiskárny, 8 telefonů a dalších blbin, nezodpovědně je nechávají v inventáři majetku. Co je nad 40 bez DPH se už odepisuje pravidelnými odpisy. Stejně jako auta, ale i tam jdou kouzla. Bylo mi řečeno, že až se auto celé odepíše, tak se ještě dva roky nechá ve firmě a potom se účetně "zlikviduje" a následně si ho prý po roce můžu prodat 8() , taky dobrý, že jo? ;-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od newli »

romull: bylo ti receno neco v tom smyslu, jak uz jsem zde psal - kdyz nekoho zabiju a nechyti me, bude to cajk :-)

tady koukam nikdo nema chut diskutovat koncepcne - jen se navzajem popichujete a to me nebavi, takze ted uz definitivne koncim.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od romull »

newli píše:romull: bylo ti receno neco v tom smyslu, jak uz jsem zde psal - kdyz nekoho zabiju a nechyti me, bude to cajk

tady koukam nikdo nema chut diskutovat koncepcne - jen se navzajem popichujete a to me nebavi, takze ted uz definitivne koncim.
newli: já bych třeba i diskutoval, ale zákony netvořím ani neovládám a chovám se tak, jak mi poví můj daňový poradce, ten je za to placen a ne zrovna málo ........ že si OSVČ na něco občas přijdou mě nijak neštve, spíš naopak. Já mám zkušenosti i pohled z obou stran, jsem zaměstnanec i OSVČ, jen si to zkus sám a uvidíš, myslím, že budeš dělat to stejné ........ Zrovna takhle mi moralizoval švagr, ale když jsem tu jeho výplatu vzal a ořezal tak jako ji stát ořeže podnikateli, tak koukal jako trubka .......z každé vydělané stokoruny mi zbude 49 Kč a když mám zaměstnance tak ještě míň. Čím víc se snažíš, tím víc odvádíš, tak si jinde snažíš zase přilepšit ........ newli:zákony a realita, to jsou dvě úplně rozdílné věci ........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: DPH odpocty u aut a jina soukroma spotreba podnikatelu

Příspěvek od Username »

romull píše:
newli: já bych třeba i diskutoval, ale zákony netvořím ani neovládám a chovám se tak, jak mi poví můj daňový poradce, ten je za to placen a ne zrovna málo ........ že si OSVČ na něco občas přijdou mě nijak neštve, spíš naopak. Já mám zkušenosti i pohled z obou stran, jsem zaměstnanec i OSVČ, jen si to zkus sám a uvidíš, myslím, že budeš dělat to stejné ........ Zrovna takhle mi moralizoval švagr, ale když jsem tu jeho výplatu vzal a ořezal tak jako ji stát ořeže podnikateli, tak koukal jako trubka .......z každé vydělané stokoruny mi zbude 49 Kč …
Však jsem tohle psal už na začátku =)

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“