Impreza r.06 vs r.09 ?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bart
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát srp 17, 2012 3:44 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od Bart »

Zas jeden blbej dozaz. Ma nekdo moznost srovnani, ktera je "lepsi" resp. "kvalitnejsi/povedenejsi". Motor bych vynechal, jde mi o celkovej pocit z auta. :-)
Subaru Legacy BL, H6, 2005
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od vena »

Pocit že 06-7 je nejkrásnější Impreza všech dob.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19132
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od hamoun »

ja byl moc spokojeny s 08 (stejna jak 09) …
prakticke auto, kde je dost mista vepředu i vzadu.

o impreze 08 je tady docela pekne vlakno :)

porovnani nemam ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od Mira »

vena píše:Pocit že 06-7 je nejkrásnější Impreza všech dob.
Souhlas, od 08 už to bylo nemastný, nesladký. Prostě ta další generace se nepovedla. I u forestra.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od VDC »

No to tvrzení, že Hawk je nejkrásnější je teda hodně silně subjektivní. :-) Vůbec to nechci hanět, je mi jasný, že Hawk je přesně to správný divnoSubaru, který se člověku buď strašně líbí, nebo strašně nelíbí. :-) Za sebe musím říct, diplomaticky řečeno, že to není můj šálek kávy, ale jako STI to strávím, díky doplňkům. Ale atmoška Hawk je normálně hnusná a v kombíku megaultrahnusná. :-)
Pro mě je jednoznačně nejkrásnější Blob.
Ono i to mezigenerační hodnocení bude subjektivní a hlavně tu nebude moc lidí, co mají osahaný oboje, aby to hodnocení bylo trochu relevantní. :-) Nemyslím prosté hodnocení vzhledu. Tam to samozřejmě jednoznačně vyhraje nějaká Impreza před hatchbackem. Myslím celkové srovnání.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
vojcek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 312
Registrován: čtv pro 29, 2011 10:05 am
Bydliště: Bruntál

Re: Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od vojcek »

Mohu porovnat Impreza GD 2005 2.0 92 kW manuál versus Impreza GH XV 2010 2.0 110 kW automat
IMG-20191105-WA0006.jpg
P_20190530_194658.jpg
Impreza GD 2005 2.0 92 kW - moje první Subaru, měl jsem jí 5 let, počáteční stav cca 98 tis. km, najeto cca 40 tis. km. Čistě mechanické auto, tuhá spojka, celkově tužší podvozek. Interiér jednoduchý, funkční. Kufr menší, byl to důvod proč jsem měnil za Outback. Teď jí vlastní REZIst a dodnes, když mám možnost si "bejvalku" půjčit, vyrobí mi úsměv od ucha k uchu, stará láska nerezaví - jenže už rezaví, už jsou udělané zadní lemy... Troufnu si tvrdit, že tato generace Imprezy (bug, blob, hawk) byla ještě tak trochu odkazem na Subaru motorsport - byť sedíš v 92 kW a rozhodně to není na žádné závodění. Omlouvám se za trochu nostalgie :-DDD

Impreza GH XV 2010 2.0 110 kW automat , najeto pod cca 130. tis
Ve srovnání s Imprezou GD daleko více civilnější auto. Máme automat, ale jeden kus při zkušebních jízdách při vybíraní vozu jsem řídil manuál, spojka a řazení bylo přívětivější než u GD. Podvozek není tak tuhý, ale nevím jaký je rozdíl u mého ročníku, zda mám pouze oplastovanou normální Imprezu tohoto ročníku, nebo zda je nějaký rozdíl v podvozku (výška, tuhost). Prostor je daleko lepší, hlavně na zadních sedačkách. Kufr stejně malý, nebo možná ještě menší. Dveře již mají okna s rámem, ale za to do předních dveří si už dáš 1.5l PET flašku, sice blbě nakřivo, ale dáš. Líbí se mi, že to má 10x airbag - doufám že nekecám... a xenony - ty u předchozí generace uměl až hawkeye. Uživatelsky je zde navíc možnost ovládání rádia, tempomatu na volantu a handsfree. Přibyl oproti předchozí generaci palubní pc - no spíše ukazatel spotřeby, podle toho, co máš na budíkách přepnuté, tak se ti zobrazuje na středovém displeji uprostřed: odometer - okamžitá spotřeba, trip A - průměrná spotřeba A, trip B - průměrná B. Tohle auto mi nijak nevadí, ani vzhledem, ani spotřebou ani ničím jiným :-DDD je manželky. Svezení příjemné, jak už jsem říkal více civilní, také bez nějakých větších sportovních ambicí. Co je horší naproti GD, tak odhlučnění motoru - nevím jestli mi to vadí, protože v "civilním" autě to nechci tak moc poslouchat a nebo proto, že na GD jsem měl nerez výfuk co to přeřval. Dále jde opravdu, ale opravdu moc slyšet každý kamínek v předním podběhu, což u předchozí GD si nepamatuji a ve všech co jsem jel, včetně té naší povrzává palubka - je to někde v přechodu A sloupek a palubovka. Já to řeším tak, že když to nepřekřičí děti, tak si zesílím rádio. Manželce to nevadí, protože to nejspíš ani nevnímá :-DDD

Motorově...nechci říct, že se obě Imprezy neumí pohnout, ale atmosferický dvoulitr člověk musí točit. A když si někde chceš střihnout zatáčky, musíš to držet v otáčkách nad 4 tis.

Když bych to měl shrnout dle svých zkušeností a dle svého Subaru vývoje - Impreza 2.0 92 kW, Outback H6 BE/BH, Impreza 2010 XV 2.0 110 kW, Tribeca B9 - tak Imprezu 2001-2007 bych si koupil spíše jako auto pro zábavu, takže nejméně WRX. Jako daily car bych volil Imprezu GH.

No a kdybys chtěl přímé osobní srovnání, přijeď do Bruntálu a můžeš si projet obě dvě ;-D To jsem se zase rozvášnil, konečně jsem měl tady k něčemu co říct :-DDD A navíc jsem skoro po devíti letech vylepšil počet svých komentářů na 169 :-DDD jednou ze mě bude ten zkušený uživatel :-DDD

PS: nekamenujte mě, každému se líbí něco jiného (*_^) |,,,, mé srovnání těchto aut pramení pouze z osobních subjektivních zkušeností
Subaru Tribeca B9 2007 LPG
Subaru Impreza XV 2.0 2011
Subaru Leone Station Wagon, MY88 - ve výstavbě https://www.flickr.com/photos/164922323 ... 9897/page1
ex Subaru Outback 3,0 H6 MY02 LPG
ex Subaru Impreza 2,0 GX MY05
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49189
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od VDC »

Vojto takovej výlev bych od tebe nečekal...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Zdvyna
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát srp 23, 2019 7:47 am
Jméno a příjmení: Miroslav Zdvyhal
Bydliště: Krnov

Re: Impreza r.06 vs r.09 ?

Příspěvek od Zdvyna »

tak sem zabrouzdal do historie fora a narazil sem na toto impzreza 06-07, tak že si počtu a dozvím se že mám cituji: "megaultrahnusný" auto :D
tak přemýšlím, že příští rok na severku radši přijedu s Fábií :D:D:D
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“