Brno - dotaz pro místní a znalé

vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od vrgada »

Brno ma jedno plus, nadherne okoli temer na vsechny strany a dostupnost treba i Vidne vlakem a ani do te Prahy to nenineprekonatelna dalka, dle mne to neni spatne misto na ziti, pravda, Cejl bych vynechal. Ale v Prerove ci Breclavi jsou taky mista, ktere by se vam nelibily a severozapad republiky asi taky nic moc. Tvarozna je urcite fajn, ale mesto je mesto. ma zase jine vyhody. Navic jsou v Brne i relativne mirne zimy
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od schmako »

Myslím že všude je hezky, stačí hledat (což právě děláš). Já bydlel v Brně na Údolní (Újezd) a pecka, auto jsem používal jen na větší vzdálenosti (Č.B., K.V.) jinak po městě pěšky/kolo-dobrá síť rekol-MHD. Seřazeno dle intenzity používání. Městské koupaliště jsou super, to z Prahy moc neznám ale věřím, že tu snad nějaká hezká jsou. Parkování jsem měl ve dvoře, a čip od dveří na otvírání vjezdu, takže stresy s parkováním jsem měl jen tehdy, když si jednou někdo zaběhl do obchůdku vedle a čekal jsem psát vteřin než se vrátí.
Jinak jak psal Quickly, zvážit zda opravdu potřebujete do tak velké vesnice, zda by nestačila menší ale to už musíš vědět ty, co požadujete i do budoucna.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od Mira »

schmako píše:Myslím že všude je hezky, stačí hledat (což právě děláš). Já bydlel v Brně na Údolní (Újezd) a pecka, ...
zvážit zda opravdu potřebujete do tak velké vesnice, zda by nestačila menší ale to už musíš vědět ty, co požadujete i do budoucna.
Myslíš Údolní - Úvoz? :-)
A nezdá se mi, že by ta vesnice byla tak velká. Většinou když zajdeš někam do hospody, potkáš nějakýho známího. Prostě jak na dědině.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od sima »

Míra, ty máš teda známých pytel, co pytel ix bigbagů :-D Nebo jen obcházíš ve velkém stylu hospody a pak by to i snad štymovalo, což teda nepředpokládám, já si teda dědinu představuju krapet jinak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od Mira »

Hele když jsme byli ochutnat Líšeňský pivo, potkal jsem Waťáka, na Veveří na fesťáku Bítešáka, pak ještě 2 kámošky v jednom báru, kam jsem fakt jen zabloudil. Jednou jsem potkal v Alpách na sjezdovce vzdálenou příbuznou. =) Svět je malej, Brno prťavý.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od sima »

Jooo jestli to bereš takhle tak to jo :-) Jen jsem tě viděl, jak obcházíš krčmy v Brně a všude známí jak v horní dolní :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od kjell »

Su Brňák jak poleno, takže si do toho dovolím vstoupit. Za mě rozhodně Žabovřesky a Rakovec.

Žabiny, zejména ta část blíž k Palackého vrchu. Tam jsem bydlel. Do lesa pěšky nebo kolem co by kamenem dohodil a super klid. Žabiny protkané MHD, do města trolejákem nebo šalinou 10-15min. Určitě lepší než Královo Pole, které taky není špatné, ale dál do lesa a už rušnější.
Pokud vynechám top adresy se strašidelnými cenami jako je Masarykova čtvrt, Stránice a Černá pole, tak se preferuje obecně v Brně sever/západ.
Do lesa na severu mají podobě dobrý přístup nové Medlánky, nové sídliště, vcelku dobře postavené. Do lesa přes louku.
Určitě je taky fajn Komín, přiléhající z druhé strany Palackého kopce k Žabovřeskám.
Kohoutky úplně v lese, kolem obory, výborné místo, jen je tam těch vysokých paneláků hodně, takže hodně aut a dnes už málo místa vcelku.
Jundrov něco podobného, jen dole pod kopcem přes les.

Teď jsem na Rakovci a nemůžu si to vynachválit, k vodě kousek, do lesa kousek, na tramvaj kousek. Všechno kolem 8min pěšky. Zejména ta tramvaj je klíčová, protože jezdí pořád a bez zácpy, až do centra. Ráno do centra se to sekne kolem Jundrova lehce a pak až zácpy v centru, takže žádná hrůza. Odpoledne zpět trochu horší u OBI na semaforu.
Bystrcké Kamechy jsou pěkné nové místo, resp byly, ale teď už je to tam hodně zastavěné, a málo prostoru. I když pořád pěkné a do lesa přes louku kousínek. Ale zástavbou se tam horší parkovací místa.
Řešením může být Žebál přes pole, ale tam je to horší s MHD, holt šalina je šalina. Nedocenitelné. Šalina nestojí, zvoní a hrne to ;-D
No-go zóny už tu někdo popsal, ale smršťují se. Některé. Zábrdovice (Cejl), Husovice bych prostě zatím vynechal.
Taky bych vynechal panelákové větrolamy ala Vinohrady, Bohunice, Lískovec a Líšeň (stará líšeň směrem k Mar. údolí už je ok)
A Lesná vlastně, kdysi referenční zelené sídliště, dnes klasika, ale pořád platí že je zelená a je fajn. Mj. Majdalenky tam, to je nová blbost, z jedné strany průmyslové sklady a do Brna nedohlédneš. Ale v okolí pak už les.
Obřany jsou fajn, ale docela blbě už dopravně.
Komárov, Heršpice a dál na jih, no asi se tam dá bydlet v klidu, ale nuda a šeď.
Tak dobře vyber :-)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Brno - dotaz pro místní a znalé

Příspěvek od hamoun »

diky moc :)
jsem moc rad, ze jsem tyhle vlakna s obrovskym predstihem pozakladal ... az budem mit cas, pujdem si to obejit :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“