Co dokáže malý brouček a velká technika

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od quickly »

V tom videu to je to určitě kotvené na 1 strom (1), možná i (2).
Přílohy
Kotveni.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od yeti »

Jo, Rajnochovice. Tam je to kvuli suchu, potazmo broukovi, v prdeli cely:( Ja mam chatu na druhe strane kopce a kdyz jdu po zbytcich lesa tak mi veselo neni. Co nezkurvi brouk, to dorazi technika. A tak tam byvalo hezky...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od sima »

Je to vážně smutné,mimochodem či chodem,kde máš yeti vlastně chajdu???
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od sima »

quickly píše:V tom videu to je to určitě kotvené na 1 strom (1), možná i (2).
Musí to být ale pevný strom,smrk se vyvrátí natotata,plytké kořeny má,kor kua s takovou zátěží,to musí být taky zkušenost za co ten stroj pověsit.Žádná prdel totok.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od sima »

Mira píše:Já to nedávno viděl a měli to ukotvený za strom. Teda ne za jeden, ale několik a došponovaný přes kladky, aby to stálo jak mělo. Asi na 4 místech celkem. A když sem to viděl vykácený a vyklizený, tak jsem čuměl kam všude se dostali. Někde snad jen uvázanej strom a zavěšenej borec s pilou. Protože na tom svahu se na nohou neudržíte.
Jo Míra,tj přesné,svahy které je kumšt bez újmy slézt... a pak tam vjede takováhle technika.U nás se říká,že kopce sic nevelké,ale nesmyslné,nelidské,svažitost jak prase.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od petr »

technika je to krásná o tom žádná, ale do lesa to nepatří a tam kde se s tím začlo už les většinou moc není, taky na nás občas tlačili zkuste to je to super i do mladších porostů na probírky , uděláte co 15m linky a není problém, jo jo byznys , tyto porosty kde se s tím začlo už nejsou protože se hodně proředily , stromům se narušily kořeny a zhutnila se půda a taky začla v kolejích po technice odtékat voda a začlo sucho a pak kůrovec atd.
já to v lese nemám a mám klid i od kůrovce, zatím, nejhorší je, že je brouk všude okolo a blíží se a částečně právě i díky takovéto technice co ničí les, lidí a koní v lese ubývá právě kvůli byznysu s touto technikou zasranou a všichni se diví
dřív tato technika nebyla a taky to šlo , jen lidi nebyli zdechlí dělat a lesu se dařilo
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od VDC »

Petře jsem rád, že jsi přidal tenhle názor. Já tyhlety kudlanky co žerou les nemám rád, byť technika je to obdivuhodná.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od petr »

No jo no trochu se mě to týká když je to můj obor, ony ty stroje za to nemůžou a holt nahrazujou nedostatek pracovní síly , protože lidi chcou lehce vydělat a né manuálně makat, natož třeba s koněma to už dnes ani moc lidí neumí bohužel, pak to v lesích tak vypadá. Je to na dlouhé povídání, v lese se začlo mizerně platit díky systému výběrových řízení u státního podniku a celé lesnictví jde do háje kvalitní lidi co měli k lesu vztah odchází a pochybné existence a stroje do lesa přichází. Ty stroje samotné jsou úžasné jen to nasazení do lesa se mi nelíbí, jsou místa kde je použití vhodné, ale taky spousta míst kde nemají co dělat.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od VDC »

To je jasný. Rozumím.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od milosv »

No, už se taky bojím o svůj kousek lesa v orličkách. Soused lesák a koňák tvrdí, že do 2.let bude i u nás hotovo. A ty mašiny to slušně likvidují, i když stroje to jsou pěkné. Ale na polích to je stejné a to nemluvím o žluté hrůze....
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od sima »

petr píše:No jo no trochu se mě to týká když je to můj obor, ony ty stroje za to nemůžou a holt nahrazujou nedostatek pracovní síly , protože lidi chcou lehce vydělat a né manuálně makat, natož třeba s koněma to už dnes ani moc lidí neumí bohužel, pak to v lesích tak vypadá. Je to na dlouhé povídání, v lese se začlo mizerně platit díky systému výběrových řízení u státního podniku a celé lesnictví jde do háje kvalitní lidi co měli k lesu vztah odchází a pochybné existence a stroje do lesa přichází. Ty stroje samotné jsou úžasné jen to …
Já si vzpomněl u téhle velké techniky taky na koně, které se dostaly všude a bez škod, těžká dřina, ale zároveň dle mě i krásná práce a koníci neničili,max hnojili :-) Jenomže jsem je už dlouho v lesích neviděl, je to jak to říkáš...naposledy před lety v zimách na bečvách, krom našeho suseda u chalupy ještě teda...je pravda, že po lesích nelítám, ale koně jednoduše z lesa mizí, stejně jako mizí stromy a mizí lesní podrost a je z toho beton-strouhy, které vše bohužel odvodní.
Zas na druhou stranu nevím, jak by se zvádla kalamita jen koňmi, nezvládla, určitě ne, teda ne tak jak se to pojalo dnes. Muselo by se nechat hodně dřeva sežrat, na zemi atd, to by byl prodělek, otázka co by bylo pro les lepší.Nějaká dřevní hmota by zůstala, tlení, základ humusu by byl, lesní podrost a lesní cesty nezhuntované. Nejde o to,že by se včil zachraňovali lesy, to nikdo nedělá, páč si nikdo neví rady, jen se každý snaží dřevo vytěžit, brouk si stejně dělá co chce.
Je těch otazníků moc, na nic není čas, kalamita je to nevídaná a tak se dělá vše překotně.
Největší bordel co jsem slyšel je ve státních lesích, ale nehorázný, info od známého kámoše, nadšeného lesníka, působí myslím v Dorovem rajonu.
Tu u nás Baťovci sází listnáče, smrčky možná taky, asi smíšené, nějaký ten poměr, uvidí se včil po zimě...
By mě zajímalo kolik váží ta obluda s navijákem, hledat to už včil nebudu, jestli pak jeho hmotnost nepřevyšuje natolik jiné stroje, že to ani pásy nezachrání, páč ten teda tahá fůru dřeva, to když se sečte, to musí být nehorázná zátěž na zem.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
jara650
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 821
Registrován: stř říj 02, 2013 8:28 am
Bydliště: Valašsko

Re: Co dokáže malý brouček a velká technika

Příspěvek od jara650 »

O malém broučkovi mi ani nemluvte, taky nám tu řádí. Bohužel zčásti i proto, že si člověk nevšiml a vloni řádně nezasáhl.
Co se týká velké techniky, tak si myslím, že je na přírodu taky krátká.
Možná se pletu, ale řekl bych, že stihli jen natočit to video, co tu dal Quickly, a od té doby stojí mašina zaparkovaná na pile v Rajnochovicích a dřevo dál leží na svahu. Ani se tomu moc nedivím, protože nám tu docela zapršelo a sám se teď s traktorem nedostanu tam, kam bych potřeboval. Předminulou sobotu jsem se tam málem nevyhrabal ani s Foresterem, takže teď už jen pěšky, nebo počkat, dokud nebude alespoň jeden týden bez deště.
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05
Subaru Forester SF 2.0 90kW MT MY98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“