Sdílení auta

sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Sdílení auta

Příspěvek od sima »

VDC píše:Šímo já věřím tomu, že pro mladý lidi bez závazků a teda hlavně bez vztahu k autu, je to cesta. A až budou mít rodiny a starý rodiče, pokud se o ně budou starat, tak holt si nějakej ten bezduchej pekáč koupí, aby k němu měli přístup kdykoliv. Vztah k němu nebudou mít stejně.
Já bych to nesnesl, půjčovat si v nějaký partě cizích lidí auto. Nedokážu si to vůbec představit. Vadí mi i si jít půjčit do půjčovny nářadí, vlek, cokoliv.
To máme stejně s tím půjčováním.Jo to já taky věřím,že si to pořídí,proto to taky píšu,ale jak píšeš,mám problém s tím vztahem k věcem,tam mě to vadí,tam se to nevím jestli změní,ale to je už jejich cesta no,holt tahle země není pro starý-bááác :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Sdílení auta

Příspěvek od emve »

romull píše:Mladí jezdí do práce na kole, když prší a v zimě městskou. Auto potřebují prakticky jen o víkendech, a to ještě jen některých. Půjčují si ho i na dovolenou a klidně i na čtrnáct dní do Itálie. Tady v ČR v létě dvakrát do měsíce na celý víkend. Platí za Octavii kombi 370 Kč za 24 hodin + 4,2/km, takže auto na celodenní výlet a najeto třeba 300 km vyjde na 1 630 Kč, takže kilák za 5,40 a je v tom i palivo i DPH, takže pro OSVČ jako kluk nebo já 4,46 Kč/km. Čím více si auto půjčuje, …
Jo takhle, OSVČ, auto na výlety o víkendech a bez DPH jo ? Tím bych se moc nechlubil. :-D

Je to o prioritách a životním stylu. V jejich případě je to čistě věc rozumu a racionality, že auto nemají, pokud žijí takhle. Spousta lidí má auto nesmyslně, když s ním ani nejezdí a využijou ho třikrát do roka. Stejně tak nechápu, že si někdo koupí Multivan, nebo podobnou škatuli, protože jede 2x za rok s rodinou na dovolenou. V tomto případě půjčovna/sharing je imho jasná volba.

Já bych bez vlastního auta být nemohl, MHD či jiné hromadné způsoby přepravy kromě letadla nemám rád, obtěžuje mě a lidi v něm taky a hlavně rád si připlatím za to, že mám auto u sebe kdykoliv si vzpomenu. Prakticky každý večer jsem někde na večeři, za sportem, nebo kulturou, že bych to objížděl MHD nebo řešil nějaký sharing si moc nedovedu představit. Vlastně si ani nepřiplatím, mám služební, ale pak 2 vlastní auta pro radost, které se moc v půjčovnách nebo sharingu neobjevují. :-)

Ale moc mi nesedí ty čísla, které uvádíš, 4,2 Kč/km je za O3 fakt málo (s palivem úplný nesmysl) a pokud to někdo nabízí, tak to imho dlouho nabízet nebude a brzo zdraží, až bude mít dost hejlů. To je jako s operáky, které začaly nesmyslně nízko, leasingovky se spálily a ceny už šly dost nahoru. Odhaduju, že to je nějaký holobyt (1.6 TDI bez xenonů ?) a děkuji, ale v tom bych fakt jezdit nechtěl. Jinými slovy, sharingové firmy budou spíš plné podobných pekáčů, kde si náročnější řidič stejně nevybere. A pokud tam něco lepšího bude, tak za nesmysl, protože těch několik málo jedinců, co si to občas půjčí, to budou muset zaplatit celé.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Sdílení auta

Příspěvek od milosv »

A navíc zatím, co jsem četl, jsou ty share firmy v červených číslech a to nabízí většinou vskutku holobyty...
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Sdílení auta

Příspěvek od outback »

romull píše:
Přesně tak, s tím souhlasím, hlavně ať se nic nevynucuje. Ono nejspíš ani nebude a na to abych zažil nějaké ty drastické sankce za to že mám auto co otravuje vzduch víc než ta nová jsemm nuž v letech. Je holt jiná doba a prosazovat se začínají věci co se nám starším ne vždy líbí.
Pán je humorista. Do deseti let je to tady. Gréta vám to předvede tak, že se nebudete stačit divit. Kdo věří něčemu jinému asi nemá internet ani televizi, nečte noviny a neposlouchá rádio.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Sdílení auta

Příspěvek od catana »

Problem pujceneho auta je, ze malokdy se ti podari pujcit nejake zabavne. Ja hodne pouzivam Hertz radu Adrenalin a uz i z ni vymazali radu zajimavych aut. A pokud clovek nepouziva velkou pujcovnu, tak muzou neskutecne prudit co se tyka nejakych drobnych skrabancu. V Cesku jsem mel prisernou zkusenost treba s West Car Praha a zarekl jsem se pujcovat si jinde nez u Hertz / Avis/ Europcar.

Tzn. zvoleni spatne pujcovny ti vsechny ekonomicke vyhody muze vymazat. Ale chapu, ze to tak nekdo praktikuje a nemusi resit parkovani pres tyden, kdy auto stoji, apod. Zvlast pro bezdetne to bude funkcni reseni.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
plukovník

Re: Sdílení auta

Příspěvek od plukovník »

romull píše: ...Octavii kombi 370 Kč za 24 hodin + 4,2/km...
Tak to je skvělá cena,
vzhledem k tomu, že půjčení nejlevnějšího vozejku z Bauhausu stojí na 24 hodin 500,- Kč + kauce,
a kupříkladu bruska na beton přijde na 750,- Kč na den + kauce + mastný poplatek za každý milimetr opotřebení brusných kotoučů...
:-DDD :-DDD :-DDD
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Sdílení auta

Příspěvek od spm »

Já si dlouhodobě už připadám jak dědek nad hrobem, ale teď už to mám i potvrzený, když vlastním auto a snažím se ho nezničit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Sdílení auta

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ti, co nechápou, jak se někdo může obejít bez auta, co stojí před barákem, případně pod barákem nebo v baráku, by si mohli uvědomit, že spousta lidí žije ve městech, kde funguje 24/7 taxi služba, případně různý tyhle Ubery, Liftaga a podobný. A taky třeba funguje prakticky nonstop hromadná doprava. Objemnější věci se nechají dovézt a vynést až do bytu a tak podobně. Ono je to o tom dokázat na to nahlížet trochu víc objektivně. Potažmo spousta lidí ve městech si to auto ani nemůžou dovolit, protože mají co dělat, aby vůbec zaplatili bydlení.

Jinak já bych nikomu cizímu auto taky nepůjčil. Už tak dost, když s ním má někdo někde třeba manipulovat, v servisu, na ME, při opravě okna atd... A cizí auta si taky nerad půjčuju. Mám tendenci mít svoje věci v pořádku a používat cizí věci je dost často problém, protože nejsou v pořádku. Nebo mám jiný nároky na pořádek. :-DDD

Vzhledem k provozní ceně Lega, zejména z důvodu relativně nízkého nájezdu, tak bych na tom byl stejně, kdybych jezdil nějakýma levnějšíma taxíkama. Půjčování nebo operák nemluvě, to bych na tom byl líp. Navíc v těchto případech by se automaticky odfiltrovali projížďky pro radost a takže by to vlastně bylo ještě výhodnější. Když mě to tak nějak baví mít to auto a mít ho v pořádku a cpát do něj prachy (to už trochu míň). :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Sdílení auta

Příspěvek od spm »

Půjčovací auta ale nějakou výhodu mají. Třeba když slyším, jaké zvuky motorsportu se z toho linou, tak si říkám, že to moje je vlastně ještě v super stavu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Sdílení auta

Příspěvek od romull »

spm píše:Půjčovací auta ale nějakou výhodu mají. Třeba když slyším, jaké zvuky motorsportu se z toho linou, tak si říkám, že to moje je vlastně ještě v super stavu
Ale to asi jak kde a co je to za společnost, protože mladí mají vždycky zánovní auto, všechno je to do tří let stáří =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Sdílení auta

Příspěvek od námořník »

My si půjčovali jeden čas O3 v cng na ježdění do práce v pražský plynárenský . 1000 na den bez omezení km. Akorát je dlouhej pořadník.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Sdílení auta

Příspěvek od spm »

romull píše: Ale to asi jak kde a co je to za společnost, protože mladí mají vždycky zánovní auto, všechno je to do tří let stáří
Ale zase při tom stylu zacházení s tím se z toho linou zvuky motorsportu po půl roce :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Sdílení auta

Příspěvek od romull »

Tak to je možný, protože to moc nešetří, ani TDi ani TSi a vůbec po dálnici se to proběhne, teda když dálnice jede a nestojí. Oni totiž nejsou limitovaní ani spotřebou, která je taky v ceně, To se to potom jezdí ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílení auta

Příspěvek od VDC »

HonzaCZ píše:Tak ti, co nechápou, jak se někdo může obejít bez auta, co stojí před barákem, případně pod barákem nebo v baráku, by si mohli uvědomit, že spousta lidí žije ve městech...
Právě. Já myslím, že to nejvíc nechápou lidi, co jednak nebydlí ve městě a tím myslím třeba i sebe, páč Plzeň je v podstatě maloměsto, když se dá přejít pěšky a pak lidi, kteří se při každé možné příležitosti snaží v tom městě nebýt. :-) Pak taky nemáme žádný tydlety Liftaga a Ubery jen obyčejný předražený drožky, který má smysl použít jen zmaštěnej ve 2 ráno, když už nic jinýho nejede. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1019
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Sdílení auta

Příspěvek od milosv »

Ale ono v jednom nejmenovaném pořadů již zaznělo: největší off road a nejrychlejší auto je z pujcovny
:-)
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“