vypnuta stabilizace VDC

vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od vrgada »

nasel jsem i velmi vyzivne stranky, ktere mi pripominaji FTPko z dob pocatku internetu, je tam vsechno mozne a nemozne a o uroven vys i jine veci nez subaru vcetne servisnich manualu a postupu oprav a samozrejme hezky naskenovanych reklamnich brozur k jednotlivym modelum, jen twinturbo tam neni
http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od vrgada »

https://en.wikipedia.org/wiki/Subaru_Le ... eneration)
...
tady je trojkove lego pekne popsane a dost je venovano i twinturbu, dokonce z toho plyne, ze manual ma vetsi vykon nez automat, ale opet jestli ma stabilizaci nebo ne, taky nic :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od VDC »

Všechny modely s VTD mají i VDC. Takže jestli automat má kontrolku VDC Off, tak má i VTD, tedy v případě BH. Manuál mít VDC nebude, protože se to do manuálu dávalo až u BP a to si ještě nejsem jistej, jestli to nebylo až po faceliftu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od vrgada »

nema vubec zadnou kontrolku a tachometr je zcela cerny a teprve pri startovani se rozsviti
...
https://rago.zone/foto/subaru-legacy-ko ... 775037.jpg
...
a pri otoceni klicku se kontolne nerozsviti zadna ikonka VDC, VDCoff ci prejetych hadu. Ale na pozici pojistky v rohu oznacene VDC pojistka je.
...
a navod neni, prospekt neni, vin to ma jen par cisel a uz sjizdim net druhy vecer
...
samozrejme jeste mohu zkusit pojistku vytahnout, co to udela a do toho se mi ale nechce
...
jinak automat ma 4 kvalty, tlacitko power a hold a moznost sekvencniho razeni +/- pohybem paky a tlacitka +/- jsou i na volantu (ale tam nefunguji)
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od jkotek »

vrgada píše:navod zadny nemam a nikde na internetu neexistuje, takze si tezko mohu neco precist. S automatem jsem dostal fascikl faktur a i tisteny manual k trojkovemu legacy a tam jsou jen obycejne motory. A kdyz je neco popsany primo v aute, tak je to zpravidla rozsypany caj, pro pobaveni takhle mam popsane treba pojistky
http://www.subaruclub.cz/graphics/owner ... 440415.jpg
Ale tohle je nádherně čitelné. Žádné kanji (znaky), pouze hlásková abezeda katakana https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Katakana. S tou se dá docela pracovat, zapisují se v ní (foneticky) anglická slova.
Takže 20A v prvním řádku (v závorce) je wa-i-pa-de-a-i-su. Neboli wiper de-ice. Vyhřívání čelního skla/odledování stěračů.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od vrgada »

Cele vlakno vzniklo, proto, ze mi zhasla zarovka dalkoveho svetla a nemel jsem nahradni a po vyndani vypadala jako nova, tak jsem zacal hledat pojistky a narazil na obsazenou pozici VDC/FWD a FWD urcite nemam. Velmi pravdepodobne ani VDC, protoze v pristrojovem stitu nejsou kontrolky Subaru ve stejnou dobu prodavalo verzi s hrdym napisem VDC vzadu, jedna je aktualne v inzerci a ma od vyroby origo prepinac ON/OFF. Ale vyloucit se ani neda, ze to tam je, kdyz uz tam ta pojistka je, jen o tom fabrika pomlcela a delali to ve stejnou dobu GTB Etune a GT VDC se lisi kodem motoru a provedenim tachometru. Na netu jsem prolitl, kde co a nic. Tak jsem se zeptal zde a ve vysledku bylo, ze ani clen VDC si nebyl jisty, jak je to s tou pojistkou VDC a opakovanou otazku diskutujici zpocatku ignorovali, aby nemuseli priznat, ze si nejsou jisti a dalsi dobrak mi mne starci misto odpovedi nesrozumitelnou anglickou zkratkou doporucil at si prectu navod, ktery nikde neexistuje a asi ho nedavali ani k autu
Naposledy upravil(a) vrgada dne pát bře 29, 2019 4:56 am, celkem upraveno 1 x.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od vrgada »

Nicmene, je z toho vystup pro vsechny ten internetovy odkaz vyse na to FTP je uplna studnice materialu o subaru, pravda krome toho meho a stal jsem se hospodskym internetovym znalcem trojkove rady legacy B4 (Biturbo 4cylindres). A na forech se resi, zda je verze s elektrickymi sedackami o 10 kg tezsi a podstatne veci ne. A fabrika je tajnosnubna, treba Opel u Omeg i v reklamnich brozurach uvadel i grafy motoru, tj vykon a tocivy moment na otackach, subaru to taji a u twinturba pochopitelne, protoze to ani ve 4 revizich (mam C) nezvladli a maji to strasne hrbaty, dokonce se mluvi o udoli smrti (propad tahu) a tuneri to prekopavaji na single turbo verzi. Tomu motoru opravdu vic slusi automat, ktery to prokluzem zehli i kdyz sportsihft tiptronic verze ma uskrceny motor a o pul vteriny horsi zrychleni. Pokracovani ve vlaknu vrgadovo frflani o autech. A zaver?
....
pojistka zasunuta znamena zapnute VDC a neda se rozhodnout, zda kdyz tam pojistka je,tak auto ma VDC, prjklanim se k nazoru, ze spis ne a delnas ve fabrice tam proste strcil pri montazi pojistku pro jistotu :-)
Uživatelský avatar
ok1mpx
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1344
Registrován: ned bře 06, 2016 2:49 pm
Jméno a příjmení: Zbyněk Trojan
Bydliště: okres Česká Lípa

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od ok1mpx »

Ahoj, já bych tu pojistku vyndal, už jen kvůli tomu, abych se podíval, jestli tam jsou pod ní kontakty a nebo jestli původní majitel tam měl schovanou rezervní.
A kouknul bych se taky na tachometr - zezadu, jestli tam nejsou vyndaný žárovky, nebo střihlé dráty, v případě jsou pro tyto kontrolky LED a ne žárovky v paticích. A nejlepší by bylo se mrknout, zda v okolí těchto, ba i jiných míst vypadá svazek elektriky originálně a nebo to je napadené tunerem.
A do telefonu doporučuji nainstalovat překladač. Vyfotíš čaj, a ono ti to přeloží. Mám to tak na čínštinu.
Hodně zdaru s raritkou!
Zbyněk
Forester SG5LK, 2.0 MT*2005,, daily car XV, 2.0D MT*2013, taťkovo daily car
Forester SF5LJ, 2.0 MT*1999, 4 kousky v různém stádiu rozpracovanosti
Outback 4S4BR, 3.6 AT*2010, Outback 4S3BG, 2.5 MT*1996, synkovy, Legacy BG7LJ, 2.2 MT*1996, K.O.na srazu v Bělé
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od vrgada »

diky za tip s prekladacem v mobilu. ty pojistky budou asi vsude stejny, takze bych mohl vzit i suplik s nalepkou s normalnimi popisy, ci to najit v tistenem manualu...
...
jinak ja mam 2 pojistky svetel (leva/prava strana) v krabici v motorovem prostoru a ta ma nejaponsky popis a nahradni pojistky jsou inteligentne zasunute do vika pojistkoveho boxu vcetne plastoveho vytahovatka pidipojistek
...
Auto je 20 let stare a krome rakoviny-koroze bylo napadene i bazarnikem, ktery vykuchal kvalitni a drahe Macintosh audio, zbyl jen napis na krytce zadniho a reproduktoru a tunerem, ktery dobastlil imobilizer s alarmem v provedeni devadesatek neustale houkajicich parkovist a cele to sesadil nejak divne, takze to nelicuje, chybi displej FM navigace a ovladani klimy a radio temer nehraje-tipuji, ze ustrihl prekazejici antenu

...
Proto jsem si koupi jeste jednu vonafku, kterou mam v pronajate vetrane garazi a vyjizdim s ni jen kdyz Norove predpovi slunecne bezvetrne pocasi. Ale i tak mi nekdo z prejicnosti prokopl zadni blatnik, nebo si bouchl pesti, kdyz jsem nechal auto pred servisem ve ctvrti mene prizpusobenych obcanu bez dozoru.
...
jakztakz jsem to srovnal teleshopingovou prisavkou a bouchanim hrbetem dlane okolo promackliny, ale prislo mi to opravdu lito, je to na strane do vozovky, coz temer vylucuje ozrale cyklisty jedouci po chodniku
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od VDC »

Že je někde strčená pojistka přece není žádný důkaz čehokoliv. Kdyby to auto bylo vybavené VDC, tak by to mělo 2 oranžové kontrolky, které o funkci informují. Je přece nesmysl, že by ani jedna z nich nesvítila. Rozebírat kvůli tomu palubku je nesmysl ještě větší. Prostě BH v manuálu to nemá a šmytec.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od Mira »

Hele a není to ta pojistka, kterou máte vyndat, když potřebujete auto odtáhnout s jednou nápravou v luftě?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od Slavek_xxx »

Mira> to byt muze, ale opet pouze u AT a jeste navic jen s MPT a nikoliv s VTD. U manualu se tremi diferencialy nic takovyho nefunguje.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od HonzaCZ »

Tyjo, tady člověk chvíli nečte a hned jsou ty 3 stránky občas vtipných nesmyslů. :-)

No, každopádně kontrolky, co se týče VDC u BE/BH, tak jsou 3 oranžové. VDC (indikuje chybu), VDC OFF (indikuje uživatelské vypnutí - vypínačem u pofaceliftu nebo pojistkou u starších), "přejetý hadi" (indikuje aktivitu systému - blikání stabilizace, svícení protiprokluz). Vlastně by se dala započítat i kontrolka závady ABS (taky oranžová), protože systém VDC je vlastně nadstavba ABS a fyzicky (hydraulická jednotka, řídící jednotka) je to místo ABS se zachováním jeho funkcí. A pro úplnost ještě červená kombinovaná kontrolka plováku v nádobce na brzdovku a ruční brzdy. To je pro EDM, tedy evropský trh.
kontrolky.JPG
Co se týče "ne EDM" modelů, tak bych si vůbec nebyl jistý, co tam mohlo a nemohlo být. Rozhodně ale platí, že pojistka FWD/VDC OFF u manuální převodovky nedělá nic a u automatu platí, že u MPT vypíná přenos momentu na zadní nápravu a u VTD vypíná VDC. Ale jestli to nemohlo být u japonských verzí jinak fakt nevím. Tak jako ta, ta deaktivace funkce se provede vložením pojistky. Tedy když je obvod uzavřený, tak je funkce deaktivovaná. Pokud by to mělo VDC a byly by všechny kontrolky v pořádku (na tyhle kontrolky jsou tam žárovky), tak by i tak svítily při zapnutí zapalování všechny 4 kontrolky VDC/ABS, postupně zůstanou jenom 2 a následně, po startu motoru, by zůstala svítit jenom VDC OFF, pokud by bylo VDC deaktivované. Start u auta s VDC vypadá asi takto: https://youtu.be/QeOB1TBfNsE?t=152

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, jestli to má VDC, je otevřít kapotu a najít typový štítek na jednotce ABS. Podle toho, už se zjistí, jestli je to jenom ABS nebo VDC. Druhá možnost, trochu složitější, je to vyzkoumat přes diagnostiku. Různé diagnostiky třetích stran se umí i u takto starého modelu připojit do ABS/VDC a z dostupných údajů se pak už dá určit, zda je to ABS nebo VDC.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Všechny modely s VTD mají i VDC. Takže jestli automat má kontrolku VDC Off, tak má i VTD, tedy v případě BH. Manuál mít VDC nebude, protože se to do manuálu dávalo až u BP a to si ještě nejsem jistej, jestli to nebylo až po faceliftu.
No, to ale všechno platí pro EDM trh. Jinde bych si vůbec nebyl jistý. Manuál to samozřejmě ale nemá. Do manuálu (v EDM) Subaru dávalo obecně od MY2008, tedy s příchodem nových modelů Forester a Impreza. Legacy manuály jsou ještě složitější: Legacy 3.0R Spec B, mohlo mít VDC v kombinaci s manuálem i v MY2005 a MY2007, rok mezi z nějakého důvodu vynechali. 2.0D mělo od MY2008 vždy, 2.5i mělo až MY2009 a všechny ostatní manuály až s příchodem BM/BR. Platí samozřejmě i pro OTB.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: vypnuta stabilizace VDC

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:VDC OFF (indikuje uživatelské vypnutí - vypínačem u pofaceliftu nebo pojistkou u starších)
Svítí to i při neuživatelském vypnutí - typicky špatné teplotě motoru (moc zima, moc vedro).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“