Čím budete jezdit ???

Odpovědět
Uživatelský avatar
wunti
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1026
Registrován: pát říj 09, 2015 1:38 pm
Jméno a příjmení: Michal Wunti
Bydliště: Ostrava

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od wunti »

Harous píše: Koupit půjde, ale půjde taky přihlásit? Protože než WRX by mi přišlo zajímavější si přitáhnout Outbacka 3.6.
Tak ja mám v merku Legacy 3,6 ;)))
Nyní:
Subaru OTB 2019, Comfort +
VW Passat 2,0 TDi, 110 kW, 2017

Ex:
Subaru Legacy 2,5 CVT LPG, 2011
Škoda Oct. III, 1,4 TSI, 110 kW, 2018
Škoda Oct. II, 1,6i, 75kW, 2007
Subaru Legacy 2,0R 121kW, 2006
Škoda Oct. I, 1,9TDi 4x4 66kW, 2000
Renault Clio 1,9D, 2001
Škoda Favorit a 110L
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od sima »

Mira píše:
SX4 se mi zrovna vůbec nelíbí a miník mě odradil, že nemá vůbec žádnej kufr. A nejen kufr, ale ani místo na zadních sicnách a ten interiér mě odradil taktéž. Uvažoval jsem o něm a byl si to prohlídnout a prosedět, protože to není tuctovka a líbí se mi. Ovšem jen zvenku. Nakonec zklamání.


.
Míra chápu,že jako auto pro chlapa to není nic pro tebe,ani pro mě :-) ale pro ženu jo,tam nehraje roli malý kufr-stejně bude furt plný jako dámská kabelka a co se nevejde do něj,jde stejně na zadní sedačky,či přední,ono se tam vozí věci i včil,když je ještě v kufru saxítka furt místo,tam je kufr poměrně veliký ještě...
U auta pro ženu hraje roli-líbí-nelíbí,vzhled-barva ještě víc než u nás,my nějaké ty nedostatky dokážeme ožlelit,zas je třá technika lepší...
Mě se teda ten interiér hodně líbí,proti tomu nic nemám,extriér samozřejmě taky.
Míra neblbni s trabanty,ty jsi zvyklý na pořádný povoz a máš z něj věřím radost i v tom věčně ucpaném brně,nehledě na to s čím by jsi pak jezdil na vyjížďky a pobavil se u toho ;) Přeji ti být stále ve formě,ať tohle nemusíš řešit,věřím,že to tak bude.
Bushmane-motokára to možná je,to by chtělo projet.Jinak poruchovost u miníka se často skloňuje,nevím,nekoumám,stejně ho v téhle cenové relaci rozhodně kupovat nebudem,to spíš to suzuki,za čas,možnááá,byla to spíš jen taková srandička zatím.Ale známá jezdí s miníkem,má jej už ix let a je naprosto spokojená.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od spm »

Ono je pak ještě otázka, jestli vůbec nějaká leasingovka subaru dehta na operák bude dávat... právě kvůli té jejich vyhlášené spolehlivosti, kdy padne 9 motorů z 10, by se jim to nemuselo úplně vyplatit :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od plukovník »

sima píše: Míra chápu,že jako auto pro chlapa to není nic pro tebe,ani pro mě ale pro ženu jo,tam nehraje roli malý kufr-stejně bude furt plný jako dámská kabelka a co se nevejde do něj,jde stejně na zadní sedačky,či přední,ono se tam vozí věci i včil,když je ještě v kufru saxítka furt místo,tam je kufr poměrně veliký ještě...
U auta pro ženu hraje roli-líbí-nelíbí,vzhled-barva ještě víc než u nás,my nějaké ty nedostatky dokážeme ožlelit,zas je třá technika lepší...
Mě se teda ten interiér hodně líbí,proti tomu nic nemám,extriér samozřejmě taky.
Míra neblbni s trabanty,ty jsi zvyklý na pořádný povoz a máš …
Nemohu rozhodně souhlasit s názorem, že SX4 není auto pro chlapa!!!
Stejně, jako např. s tím tvrzením, že každý "správný" chlap touží mít před domem "supersport" :-DDD

O něčem vypovídá fakt, že SX4 je hodnoceno jako nejúspěšnější crossover minulých let, jezdí s ním spousta chlapů, v autobazarech se prakticky nevyskytuje a ceny ojetin se drží na neuvěřitelných hodnotách.
Kvalit a hlavně spolehlivosti tohoto vozidla nedosahuje ani jeho nástupce S-cross a Vitara.

Já osobně jsem vlastnil SX4 deset let, určitý čas společně s BMW X5 a postupně s několika dalšími auty.
Ale pouze ta SX4 byla doma celých deset let a i nadále je v širším kruhu rodiny.

Za celých deset let toto vozidlo nepotřebovalo žádnou opravu, pouze benzín, olej a po stotisíci km nové brzdové destičky... ;-D

P.S.
Jsem chlap, 192 cm, 104 kg a navíc "vojáckých" mravů... :-DDD
Uživatelský avatar
strider
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1267
Registrován: stř zář 05, 2018 2:07 pm
Jméno a příjmení: Jakub D.

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od strider »

VDC píše:On už to tady Petr psal mockrát, že si prostě našel nejvýhodnější nabídku v rámci Unie a koupil to venku.
A ve ktere zemi ciste pro info? Muj ulovek z nemecka byl o 150k levnejsi nez teoreticka nabidka v CR (protoze realne uz tu to auto nemeli), ale jak to tu Pete vypravi tak musel ulovil na to XT jeste lepsi nabidku jak z akcniho letaku kauflandu :)) Ja uz to tenkrat levneji nenasel, a to sem se ptal napr i v Bulharsku ..;)
Lidi z prace tahali pred par lety Volva ze svedska s nejakou ocuravkou, tipuju ze to byl ten trik s 'ojetinou' bez DPH co sla delat pred tusim 2016? Loni uz to rozhodne nefungovalo.

ad WRX - sem rad ze sem jen uvazoval a neudelal to. To auto nedava smysl. Bushmane kdykoliv te napadne jake by to bylo, zalockuj si dccd a projed se, hned te to prejde. Presne takove by to bylo - natvrdo split 50:50 u manualu, a dokonce 60:40 u cvt! Samozrejme bez zkusenosti s STI by to cloveku asi treba tolik nevadilo, ale ted uz neni cesty zpet :) Navic elektrickej posilovac, maly brzdy, k tomu primovstrik co se bude zakarbonovavat...
WRX STI Active MY18
Forester XT Sport MY17
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Traveller »

strider: O tom zakarbonování by ti mohl Kolben něco povědět i u STI. ;-D ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od VDC »

Kubo Petr nikdy nepustil, kde to koupil. Takže to nevím. Vím, že zmínil, že Dánsko to nebylo. Ale to je všechno co zveřejnil. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od sima »

plukovník píše:
Nemohu rozhodně souhlasit s názorem, že SX4 není auto pro chlapa!!!
To bylo myšleno na miníka,ne samozřejm na SX4,s tím bych se "smířil" :-) i já.
Ono je to vždy taky o účelu,i chlap si může koupit pro zábavu,jen tak z rozmaru mini cooper,já to uchopil ale reálně,většinově.
Edit:až včil vidím jak si žena vlastně instiktivně mimořádně kvalitně předvybrala :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od PeteBiggy »

mnov píše: Tak jsi to někde ukradl?
Já tu výhodnou koupi také nepochopil.
Tak tohle snad ani nemá cenu nijak komentovat. Nebo možná by spíš patřilo, na blbou poznámku, blbá odpověď =) Nicméně Tomáš ti to tak nějak ve zkratce napsal...
VDC píše:Kubo Petr nikdy nepustil, kde to koupil. Takže to nevím. Vím, že zmínil, že Dánsko to nebylo. Ale to je všechno co zveřejnil.
:-) ;) *_*=*_*

Jen bych dodal, že ono to je v podstatě jedno. Rozhodně není jedna země, kde jsou auta zaručeně levná. Ano obecně (ale neplatí to striktně), především Forestery a Outbacky jsou levnější v severní větvi dealerství, Levorgy zase v té jižní, odkud je ale větší problém auto dostat...Těch zemí je víc a je to prostě o hledání, čekání, obětování tomu času a nějaké té energie. Já tomu třeba docela dost obětoval během tří měsíců, psal si s dealery z různých zemí, u některých jsem v podstatě průběžně věděl, co mají na dvorku, sledoval nabídky....Je to o konkrétní nabídce a pokud někomu nevadí předváděčka jako mně, tak to má třeba ještě o kus jednodušší....
romull píše:......Já jsem taky vždycky chtěl být majitel a na operák se díval skrz prsty, ale na to že je dobré o něm uvažovat mě přivedl kamarád s autodopravou. Mají 29 tahačů MB a všechny na operák, ale předtím vždycky auta po léta vlastnil, jenže operák je prý lepší, okamžité odpisy, nestaráš se o servis, o pneu, o nic, rozbije se to, automaticky je ještě ten den jiný tahač a jede se dál. Když je vlastnil, tak to prý bylo chvílema na posrání ...... Taxikáři už to řeší stejně tak. Každopádně až mi doběhne ten leasing co teď mám a auto …
No tak u toho tvého kámoše s kamióny bych to třeba i pochopil. Ta auta má jako zdroj obživy, ona mu vytvářejí nějaký nemalý zisk. Což je teda dle mě zásadní. A to, že má od operativců pronajatých 29 tahačů, o které se nemusí starat bere prostě jako právě tu "službu bez starostí", jak už jsem zmiňoval. A za tuto službu je ochoten nějakou část toho zisku, který mu ta auta vytvářejí, jednoduše obětovat. I když, kdyby zaměstnal jednoho člověka či dva lidi, kteří by se mu o ta auta starali a řídili jejich provoz, tak by ho to vyšlo nejspíš určitě levněji. Ale chce to holt mít bez starostí. Ony ty lízingovky samozřejmě budou mít nasmlouvané hromadné slevy v servisech, za pneu, díly atd. Ale to by podle mě dokázal už nějakou tu slevu na 29 kamiónů, které jezdí o sto šest, vydyndat i ten majitel té autodopravy. Jenomže, on chce mít prostě klid a bere to jako fajn službu. Proč nee. Ale! To je snad sakra rozdíl oproti jednotlivci soukromníkovi jako jsem já, který navíc má absolutně směšný nájezd. A jsem přesvědčen, že je to i velký rozdíl oproti jednotlivci OSVČ nebo co jsi ty, který je stejně omzený třeba těmi 20 tisíci km, což taky není nic moc, prostě normálka nájezd! A o to víc mě to udivuje, když jsi psal, že už nikdy nedáš za auto víc než půl milionu a pak bys dal nějaké lízingovce skoro milión za 4 či 5 let?! :-/ Za mě <:-< Ale to je prostě tvoje věc, každého věc, co jeho jest.....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše: Tak tohle snad ani nemá cenu nijak komentovat. Nebo možná by spíš patřilo, na blbou poznámku, blbá odpověď Nicméně Tomáš ti to tak nějak ve zkratce napsal...




Jen bych dodal, že ono to je v podstatě jedno. Rozhodně není jedna země, kde jsou auta zaručeně levná. Ano obecně (ale neplatí to striktně), především Forestery a Outbacky jsou levnější v severní větvi dealerství, Levorgy zase v té jižní, odkud je ale větší problém auto dostat...Těch zemí je víc a je to prostě o hledání, čekání, obětování tomu času a nějaké té energie. Já tomu třeba docela dost obětoval během …
Chápu tvoje myšlenky, mě jen bylo divný to, že si vzal tahače na operák a přitom má servis i pneuservis na náklaďáky jako kráva a zaměstnává tam asi tak 15 lidí a spravuje tam cizí auta, hydraulický ruky lesákům ( sám má taky několik aut na převoz dřeva i pilu ) a zemědělcům ty jejich nový hovadsky velký traktory. Podle něj se operák lepší v tom, že když se ti posere tvoje vlastní auto a stojí třeba týden nebo i dva, tak je to hrozný propad obratu a tím i zisku na tom autě, ale splátku platit musíš i když auto stojí na dílně. U operáku ne, tam dostaneš ještě ten den jiné a frčíš dál.
To je ale extrém, stejně jako jen to jedno auto co prakticky zisk negeneruje a jen se vozíš. Co se ale týče mých aut, ta ta nějaký ten zisk tak trošku generují, má nájezd okolo 25 kkm ročně, což sice není mnoho, ale těch 20 kkm najedu tím stylem, že jezdím na kontroly staveb, měřit pozemky, občas někomu něco předělat a za tyto cesty klientům účtuji 7 Kč/km. Není to mnoho, většina si účtuje alespoň 10, ale i tak to nějaké peníze hodí a za ně potom kupuji pneu, oleje a zkrátka vše potřebné ....... a že nechci už nikdy koupit nové a drahé auto? To je přece jasné a taky jsem to psal, po pěti letech propad ceny o více jak polovinu, a k tomu ještě skoro 300 kKč do oprav a spotřebáku a auto šlo z domu nakonec za pár šupek :-( ......a to jen chvilku před celkem zásadní opravou za celkem pálku....... Sice jsem chvilku uvažoval nad XT za 700 kKč a ani mi nevadilo že je to předváděčka a má najeto pár tisíc, ale jen do doby když jsem viděl jak se k tomu autu chovali. Každý tomu dával do kožichu co se do něj vešlo a že to není ani ohřáté je moc nebralo, na PP svítilo 15,7...... To se mi nelíbilo a vzdal jsem to. I kdybych ho nakonec vzal, tak za kolik bych ho po pěti letech prodal? Za půlku a byl bych rád. Kolik by mě za těch 125 kkm stál na pneumatikách, pojistkách a servisu se můžu jen dohadovat, ale míň jak 200 kKč by to nebylo, tím jsem si jistý ( dvoje letní a dvoje zimní pneu, výměny olejů a filtry, a to nejenom v motoru ale i v CVT a difech, určitě 1x všechny kotouče a 2x desky, nějaké ty servisní prohlídky v autorizáku, havarijní pojistka a povinné ručení, dálniční známky ), no bojím se, že by to těch 200 ani náhodou nepokrylo, a to tam ani nemám rezervu na to kdyby se něco posralo, na co se nebude vztahovat záruka, nebo už budu mít po ní. Kdepak, to nevychází.......
Ten operák sice není nic levného, což jsem ale taky nikdy netvrdil. Ale když už nic, tak eliminuje ty drahé opravy a částečně i ten propad ceny a taky nervy =) . To ale nemění nic na tom, že operák na tříleté by pro mě byl lepší, nebo určitě levnější =) . Jenže to nikdo nabízet nebude, byl by sám proti sobě....... Ale jak je to pro koho výhodnější, to si každý rozhodneme sám za sebe :-)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 594
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od SWRT »

V cechach ty operaky jsou stejne silene
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od romull »

Mám teď tip na operák v Rakousku, už to tam lidi berou, tak se tam otočím a pozeptám se, mám to 7 km ......a přitom se zeptám rovnou i na hypotéku, ta mě taky sere , ty naše banky by oproti Rakousku, ale už i SK člověka sedřeli až na kost ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od PeteBiggy »

romull píše:....... Sice jsem chvilku uvažoval nad XT za 700 kKč a ani mi nevadilo že je to předváděčka a má najeto pár tisíc, ale jen do doby když jsem viděl jak se k tomu autu chovali. Každý tomu dával do kožichu co se do něj vešlo a že to není ani ohřáté je moc nebralo, na PP svítilo 15,7...... To se mi nelíbilo a vzdal jsem to.
No já bych předváděčku z toho důvodu nebral ani náhodou. Mně dokonce vadí už jen demo vozy na salónu, které nemají žádné najeté km a lidi do nich "jen" mají možnost si sednout a obhlídnout...dřou to zipama, okopávají.... Ale já jsem fakt pacient.... Takže natož jetou předváděčku, to u mě jakože fakt nehrozí >:( To raději auto po jednom svědomitém majiteli. Jenomže to bych musel kupovat po sobě a druhého takového těžko najdu :-D
romull píše:Mám teď tip na operák v Rakousku, už to tam lidi berou, tak se tam otočím a pozeptám se, mám to 7 km ......a přitom se zeptám rovnou i na hypotéku, ta mě taky sere , ty naše banky by oproti Rakousku, ale už i SK člověka sedřeli až na kost ......
No já mám včil na byt poměrně solidních 1.69%, byla možnost i 1.59, ale pro sichr jsem volil delší fixaci. Teď už je to bohužel jinde, pokud budeme opravdu stavět, tak už se teď děsím těch sazeb... 8()
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od námořník »

Já co se ptal v Německu, tak měli vždycky problém s tim ze tam nemám adresu.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od mnov »

PeteBiggy píše: Tak tohle snad ani nemá cenu nijak komentovat. Nebo možná by spíš patřilo, na blbou poznámku, blbá odpověď Nicméně Tomáš ti to tak nějak ve zkratce napsal...
To nemá cenu komentovat, protože to byla schválně blbá poznámka.
Nechápu, proč se tu stále oháníš výhodnou koupí a nezveřejníš podrobnosti. <:-<
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“