Čím budete jezdit ???

Odpovědět
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Username »

No je to průser. Subaru v Evropě jako výjimečné vozidlo skončilo. Hotovo, deset.
Jako nové vozy budou k dispozici jen atmosféričtí šneci. Mnoha lidem to jistě stačí, ale dalším mnoha nikoli.
Většina, co odepisuje vozy, ať 5 let nebo jinak, pokukuje zase po určité době po novém vozidle a bylo-li předchozí Subaru, málokdo chce asi jiné vozidlo, i když budou i tací. Další věc jsou finance. Strop, přes který nemůžeme nebo nechceme jít. A tedy nyní nastává ta otázka. Levorg mi končí leasing, XT naštěstí ještě 3 roky nemusím řešit.Vůbec nevím čím dál jezdit. Aby to aspoň jelo jako modely co mám. A jízdními vlastnostmi se to vyrovnalo, mělo to X faktor .Čím budete jezdit vy? Piště ,,,,| (*_^) |,,,,

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od mari75 »

Nové auto se mě tedy netýká, ale kdybych ho řešil, tak bych se podíval na Jeep. Samozřejmě se to týká jen segmentu SUV. Když by placku, která se hodí jen na silnici, tak bych šel v pohodě do AR Giulie Veloce
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Cheza »

Impreza, XV - Mazda 3, Mazda CX-30 Skyactiv X
Forester - Mazda CX5
Forester XT - Discovery Sport Si4
Levorg - není náhrada, snad jedině nějaké hot kombi (Cupra)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od bushman1 »

Není už tady takové téma?

viewtopic.php?f=2&t=427
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Username »

bushman1 píše:Není už tady takové téma?

viewtopic.php?f=2&t=427
Krpmě toho že jsem hluchej , jsem i slepej, nenašel jsem ho.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od PeteBiggy »

No už jsem to psal ve více vláknech, takže bych nerad byl za pořád prudícího hnidopicha....ale když už jsi Marceli tohle to téma založil, tak si to přece nenechám ujít.... :-)

Nikdy jsem až tak moc nedal na takové ty řeči typu; pořádná auta skončila v tom a tom roce, ta nová auta už stojí za prd, protože jsou moc napěchovaná elektronikou, ten nový model už stojí za houby, protože už nemá to a má zas tohle....Do jisté míry je sice třeba i něco pravda, něco víc, něco míň, něco nestojí za řeč....

Ale!!! Situace je u Subaru nyní skutečně vážná, děsná, smutná....jak kdo chce. Jedna věc je ta, že nejsou silné motory a druhá dle mě neméně důležitá je fakt, že všude rvou jen tu CVTčku a manuál u všestranných/rodinných/běžných modelů totálně típli. Bo Eyesight! Nic zvlášť teda proti němu. Ale jakkoli Lineartronic není vůbec špatná převodovka, tak podle mě, prostě potřebuje mít vedle sebe silný motor. Ta hybridizace v tomhle ohledu nevypadá, že by měla něco měnit, zatím, bohužel. Tak jen musíme doufat, že časem Plejády i do Evropy začnou zase něco solidního dodávat. Nic jiného než doufat nám stejně nezbyde. Jinak holt čím dál častěji budeme vídat jiné značky s úpravou ze Subaru butiku, a sice podkladkou SPZ "Jsem Subarista" ::-(((

Jinak já na to narazil právě teď, když jsem měl možnost udat své XTčko za velmi výhodných podmínek. Nakonec zůstává doma a i když bylo jako jediné auto kupované s tou úvahou, že možná půjde pryč, tak paradoxně to tak vypadá, že asi zrovna zůstane. Auto, které se mi až tak nelíbí, ale je prostě dost dobré a má ten správný X-factor, který už v Evropě za chvíli nebude vůbec možné získat! Pokud to dojde do toho stádia, že už bych měl na něm tratit, tak už si ho pak určo nechám.
No ale když jsem se zamyslel, za co vlastně bych ho měl vyměnit :-/ Tak pokud vynechám Levorg, kterých je už jen pár kusů v Evropě na doprodej v původní motorizaci, tak bych si u Plejád asi už nevybral. Jinak dlouhodobě sympatizuju s Mazdou, a ta jejich atmo dvouapůlka s klasickým automatem bude podle mě mnohem lepší volbou než dvouapůlka boxer s CVT. Tak jak moc nemusím koncern, tak se mi líbí Seaty. Taková Ateca v FRku s dvoulitrem v turbíně jistě nebude špatný vůz a navíc mají hezké designy. Je toho víc, vybrat ještě stále jde, bohužel už moc ne u Subaru. Ale co ještě musím zmínit, a taky jsem to tu už psal, strašně se mi líbí nový Proceed od Kie! Korejce odjakživa nemám rád, hlavně teda tady ten náš slavný Hyundai. Ale tenhle ten Shooting brake se mi fakt děsně líbí. Pokud by to samozřejmě měla být placka a odklon od SUV, croosoveru. Byl jsem se s ním i svézt a vůbec to není špatné auto, naopak. Ono už se i tihle ti šikmoocí naučili ta auta dělat. Navíc nabízejí tu jejich 7i letou záruku a prý to i docela se snaží plnit, tak to je přece další plus....Takže to jsem jen tak nastínil, s čím bych dál jezdil....

PS: Ale ve skutečnosti bych si stejně asi pořídil novou mašinu, pač tohle to všecko má stejně dvě kola navíc :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Username »

Cheza píše:Impreza, XV - Mazda 3, Mazda CX-30 Skyactiv X
Forester - Mazda CX5
Forester XT - Discovery Sport Si4
Levorg - není náhrada, snad jedině nějaké hot kombi (Cupra)
No právě jde mi o moje auta. Levorg nic a XT taky nic neb vše je o několik set tisíc dražší. I Cupra Ateca.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Cheza »

Pokud bys trval na výměně, tak ti nezbude nic jinýho než si připlatit za prémii, popř. Cupru anebo skončit u Tiguana 2,0 TSi (169 kW). Tam by to bylo po slevě cenově na úrovni XT, ale ne každý by ten přechod dal :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od PeteBiggy »

Username píše:No právě jde mi o moje auta. Levorg nic a XT taky nic neb vše je o několik set tisíc dražší. I Cupra Ateca.
No za toho Levorga právě tu Kiu Proceed. Vím, zní to šíleně, ale je to tak. Jde zkrátka o to,jestli se přes ten znak Kia na kapotě dokážeš přenést nebo nee :-)
Já si s tím sjel, podvozkově velmi slušné, jestli až na úrovni Levorga, to si netroufám říci, to asi nee, ale opravdu velmi solidní. Musel bych s tím jezt hnedka po sobě a mít možnost si to projetzt někde na pořádné trase. Motoricky to je lepší resp. dynamičtější, kór s ohledem na to, že Levorg je v kombinaci s CVT. A zpracování taky na velmi solidní úrovni, sedačky super, designově za mě naprostá pecka! Jen to chce povypínat všecky ty asistenty a nebo rovnou koupit ze Slovenska, kde mají i verzi bez části těchto cypovin. A ještě to vyjde i o něco levněji. Za mě jednoznačně 1,6 GT, která má přes 200 kobyl a převodovku bych možná volil i manuál. Ale nejel jsem s ním, jen s tím automatem....Holt doba se mění a nelze žít jen s předsudky.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od dethroned »

proč by ses nepřenesl přes znak Kia na kapotě? jakej je rozdíl např. mezi mazdou a kiou? uplně stejný auta, poskládaný z uplně stejnejch součástek, v naprosto globálním automotive světě. kia bude mít aspoň turbo motory.
právě to subo je jiný tím, že má šíleně komplikovanou (v dnešním měřítku unifikace) prémiovou koncepci pohonu.
a motory budou, snad časem dodělaj tu 1.8 turbo a dovalí tu 2.4ku
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
kjell
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte říj 03, 2017 9:52 pm
Bydliště: Kraj meruněk

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od kjell »

dethroned píše:jakej je rozdíl např. mezi mazdou a kiou? uplně stejný auta, poskládaný z uplně stejnejch součástek, v naprosto globálním automotive světě.
No mj. mazdy mám dvě, resp už jen M6 GH dnes, ale nějak jsem nezaregistroval, že by v Hirošimě vyráběli Kiu nebo něco na ni :-)
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od newli »

Kia na kapote me absolutne nevadi (chapu ale, ze kazdy to mame jinak). Zatim ale nenabizi zadny pohon 4x4
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od romull »

dethroned píše:proč by ses nepřenesl přes znak Kia na kapotě? jakej je rozdíl např. mezi mazdou a kiou? uplně stejný auta, poskládaný z uplně stejnejch součástek, v naprosto globálním automotive světě. kia bude mít aspoň turbo motory.
právě to subo je jiný tím, že má šíleně komplikovanou (v dnešním měřítku unifikace) prémiovou koncepci pohonu.
a motory budou, snad časem dodělaj tu 1.8 turbo a dovalí tu 2.4ku
Mazda je přeci jen "dizajnérsky" trošku jinde a jízdními vlastnostmi bude taky trošku výš, navíc má i 4x4. Subaru půjde asi víc cestou elektrifikace, tak trošku alibisticky a nenásilně ......ale jestli udělají 1,8 turbo a nabídnou v Evropě dokonce i 2,4 turbo, tak se hluboce pokloním, pokorně omluvím a s radostí si ji koupím =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od Cheza »

Pokud bych přistoupil na předokolku jako náhradu za Levorg, tak bych volil nový Focus St. Cena se bude pohybovat někde kolem ceny za výbavu Comfort u Levorgu. Narozdíl od Kie to bude mít pořádný motor a podvozkově bude taky o třídu lepší.
Subaru Impreza WRX MY 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Čím budete jezdit ???

Příspěvek od newli »

Mazda ma 4x4 pouze v rope. Pred rokem ci dvema jsem se zacetl do nejakych for a ziskal jsem pocit, ze jejich ropa neni o moc lepsi nez subaracka - viz muj aktualizovany podpis nize! ,,|,, (>_<) ,,|,,
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“