Mezivrší - Orlické hory

Odpovědět
Uživatelský avatar
psopes
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: stř srp 15, 2018 2:33 pm
Jméno a příjmení: David Plotek
Bydliště: Choceň

Mezivrší - Orlické hory

Příspěvek od psopes »

Byl krásný večer první prosinec, první prosinec byl driftů čas. Jel jsem si takhle sám za kamarády na Mezivrší v Orlických horách. Napadáno asi 30cm nového sněhu, silnice protažená až do sedla. Těch 5 zatáček k vrcholu jasně vyzývalo čerstvého majitele SF Forestera si trochu vyzkoušet jízdu ve skluzu bokem v téměř 360° zatáčkách do kopce. V 21h tudy projede tak 1 max 2 auta za hodinu. Potkat někoho v protisměru je velmi velká náhoda, navíc by byly vidět jeho světla. 10 leté zimní Nokiany z druhé ruky se vzorkem 5mm s vlastnostmi téměř letních pneu se zahrábly do čerstvého sněhu a po malém cuknutí volantem se už smekaly jak na kluzišti. První mírná zatáčka super ono to funguje. Projeto bokem v ideální trajektorii zakončeno odpichem do rovinky. Druhá plná 360 zatáčka opět projeto bokem bez jediného zaváhání. Ovšem třetí zatáčka už na začátku čumák moc stočen dovnitř oblouku. Rychlé přetočení volantu do proti a zase na druhou stranu. Do stoupavé roviny vjíždím rozhozen odstředivou silou a při snaze srounat přetáčím a ve smyku letím kolmo ke krajnici čumákem a zapíchnu se do nahrnutého sněhu do svahu. Vylekanej, co se to stalo zpátečku a nic. Silničáři si dali na čištění příkopů dosti záležet a zrovna tady je příkop hluboký a široký, takže Forester přední kola v prašanu v příkopu ve vzduchu, břichem sedí na krajnici a zadní kola odlehčená na uježděném sněhu. Podkopával jsem to, trápil auto a nic. Půl hodiny dobré. Nikde nikdo, hodinu nikdo nejel, ani sypač ani kamarád. Všichni už byli na bunkru. Najednou slyším výrazný zvuk vytočeného boxera. První zatáčka, rovinka druhá zatáčka rovinka a na konci třetí zatáčky už mě kluci viděli. S výrazem trosečníka vidícího záchrannou loď a držící lano přivázané za kouli mávám na kluky v STI Impreze, kteří se jeli takhle navečer také sklouznout na Mezivrší. Uvážeme Foresta, kluci trochu polechtají plyn, zpátečka a už jsem venku z příkopy. Děkuju na tisíckráte, prohodíme pár slov a každý jede svou cestou. Tímto bych chtěl poděkovat těm dvěma klukům s STI Imprezou na pražských značkách, co mě v prosinci 2015 vytáhli z příkopu pod Mezivrším. [THNX] [SUBARU] [THNX]

A jaké jsou Vaše zkušenosti s Mezivrším a jízdou bokem? :)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“