Subaru newbie

Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Subaru newbie

Příspěvek od davidherda »

Tak je to matoucí u karoserie samotná nemá výkon a zastavěný motor na fotce :-) každopádně za to auto chtěli něco kolem mičudy

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Subaru newbie

Příspěvek od emve »

Pro někoho kdo neumí číst to asi matoucí být může. Jinak nechápu kdo s mozkem by mohl uvěřit, že někdo bude prodávat funkční závodní auto s 550k motorem za 200 tisíc, jen ten motor bude dražší.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Subaru newbie

Příspěvek od vrgada »

no tak sorry jako :-) ja ten inzerat necetl, koukl na obrazek a dole na cenu a i tak mi to prislo drahy :-)
...
mne AWD prodalo twinturbo 206kW po sleve za 50 (+jeste jednou tolik servis a prihlaseni-ale to jsem mohl doma zamlcet), takze 400kW je dvakrat vykonejsi motor a cena za 2 krat tolik koni mi tak nejak davala smysl :-)
...
a tady nekdo na foru prodava STI se 111000km
https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... 63#p342863
...
a je v tom uz treti motor a pry uz presluhuje, ale pry uz to zlepsili, ze misto 20 000km vydrzi motor pri slusnem zachazeni 60 000km :-(
...
To opravdu nekdo touzi po aute s takovym motorem?
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Subaru newbie

Příspěvek od emve »

No jasně, sice 206 kw za 50 tisíc ale s pravostranným řízením v bídném stavu, kolik za to chtěli původně ?

Až bude jakékoliv funkční evropské auto s 550 koni za 2 kila, tak mi dej vědět, okamžitě beru.

Tak STI sice sériové motory padaj, ale vykováš a upravíš a jedeš dál. S tím se halt musí počítat, já bych vždy při koupi STI 2.5 počítal že dřív nebo později do toho 150 padne na přestavbu motoru.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Subaru newbie

Příspěvek od vrgada »

myslim, ze za 76tKc to meli rok v inzerci a to RHD nikdo nechtel, taky jsem na nej koukal mesice, nez jsem se ho ujal a rikal si, ze je to preci blbost. Zatim jsem ale najel 6000km a rekl bych, ze dobry. Podvozek, rizeni je OK, motor je OK (150MPH jede), olej nezere, trochu ukapne na svody, zatykaji zadni dvere (kombik), ted jsem dostal sutrem do okna, takze se bude menit okno a jediny co neni uplne OK, ze nezamyka uplne menic, markantni to bylo s kolama na strese cestou do Chorvatska, tak jsem jel holt pomaleji podle otackomeru. To se asi bude muset casem poresit. Koroze uz byla opravovana a zadni lemy jsou na vymenu, urcite prahy pod tim plastem, ale jinak mi to az takova katastrofa neprijde. A je to krasny nevybydleny auto s hezkym interierem. Mam z nej zatim velkou radost (a hned jsem 2 veteranovraky z roku 1992 prodal). A mozna poslu do sveta volvo V70R. Za mne zatim asi nejlepsi auto, co jsem kdy mel. K dokonalosti chybi jen LPG provoz, ale dve sekvencni turba, to by tu plynari asi nedali (na youtube jsem jedno GTB etune s plynem nasel). Vim, ze je to rouhani, ale ja poslednich 15 let mel vsechna auta s vyjimkou toho volva na plyn a treba ma twinturbo jeste hydrostely, nevim. Ale ta rucicka palivomeru klesa za jizdy primo pred ocima a dojezdozdova uzkost je svina :-). Jo a na volant na spatne strane se da zvyknout dost dobre, horsi je, kdyz clovek LHD a RHD strida, nesedi ani packy blinkru
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Subaru newbie

Příspěvek od vrgada »

jo, zkusenosti s turboimprezami nemam, ale co ctu diskuze, tak predchozi turbomotor s dvoulitrem byvaval pry trvanlivejsi, takze bych rekl, ze japonsti soudruzi nekde udelali konstrukcni chybu stejne jako s tou jejich slavnou naftou. Vam to opravdu nevadi, motor na 20tkm?
...
Imprezu ma znamy, ted mu to ve velkym zacalo zrat olej a pred tim uz menil i manualni prevodovku, proste to chce hodne velke srdce a velky prebytek penez
...
ja chci kompromisni auto, aby to jelo a soucasne to byl rodinny kombik, myslel jsem si, ze volvo V70R bude spravana volba, bohuzel omyl, zustavam u legacy a mozna casem forestr, starnu a uz se mi hure nastupuje a vystupuje za auta, ten sivester v inzerci by se mi libil
...
zkuit zadat v inzerci sportovni vozy kriterium vykonu. Ja si dlouha leta vystacil s 200PS ted uz davam prednost 200kW, 400kW jsem tam zatim nezadaval, a co nejaka audina s desetivalcem? nebo neco takovyho?
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Subaru newbie

Příspěvek od Harous »

Samotný Subaru dává na WRX STI záruku 5 let a 200.000 km. Takže to asi tak hrozný nebude. Mě se blíží 60 a zatím bez jedinýho problému. 8-? A když jo, tak prostě v záruce vymění motor. :-D
K tý karoserii z AWD - je to velmi levné i za samotnou kastli, vzhledem ke sportovnímu průkazu.

Vážně nevím jestli se tu ještě původní tazatel ukáže, ale jak už jsem psal. S tím rozpočtem bych doporučoval WRX, Legacy 3.0R, případně tedy pokud by to bylo jako víkendovka tak dovoz vymazlenýho GT.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Subaru newbie

Příspěvek od davidherda »

Prd já bych doporučil nějákou pěknou stavbu Festra, to je auto co má koule, nebude tě bavit u země, zvedneš to o 10cm zpět a tradá do terénu :-)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Subaru newbie

Příspěvek od vrgada »

STIcka jsou i ve verzi forester a zas o tolik pomaleji nejedou, pravda opet budou mit volant na spatne strane
...
https://www.youtube.com/watch?v=2uyPkavo66Y
...
jinak ja jsem jina cenova kategorie a nekupuji auta v zaruce ale kupuji auto tzv, na dojeti, takze k spolehlivosti za zenitem zivotnosti vozu mam jiny vztah. A jednickove lego GT se nesralo ani ve veku 25 let s priznanym pul milionem km a v LPG modu, takze ja moc subaru pokrok nevidim. Ale neni to jen subaru, u volva mi praskla vlozka valce, no bodejt, kdyz jsem to videl jak je to tenky oproti closed deck subarumotoru.
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Subaru newbie

Příspěvek od Harous »

Forester se sice v STI dělal, ale jak píšeš - volant na špatný straně a rozhodně nejde sehnat v tý cenový hladině o jaký mluvil tázající...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru newbie

Příspěvek od Tapan »

vrgada: myslím, že Davidovi v tomto směru rozšiřovat obzory nemusíš :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Subaru newbie

Příspěvek od vrgada »

A uz ho ma?
Důvod prodej- nákup Forester SG5 STi RHD
..
nad tim jsem taky premyslel, prodat upraveneho forestra za cenu uprav
...
letos investice 80 000,- vloni asi 150 000,-
Cena jest 280 000Kč tak jak je. Nebo 250 000Kč bez předního samosvorného diferenciálu
...
a koupit misto toho STIcko s pochybnym motorem, anebo je SG5tka jeste dvoulitr?
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru newbie

Příspěvek od spm »

Mám dojem, že to twinturbo se tam poprvé objevilo s cenou přes kilo a ještě komentářem, že koroze a jinak by cena byla o dost vyšší... ale nedal bych už ruku do ohně za to, že si to s něčím nepletu... Jinak s tím volantem na špatné straně a zvyknutí, no, nevím... jako jo, jestli s tím člověk najede 10k ročně a lítá s tím někde po dědině nebo nějaké dlouhé trasy po dálnici, tak to asi v pohodě je a zvyknout se na to dá. Ale nedovedu si představit, že bych s tím jezdil ve špičce po větším městě. Já si třeba párkrát z lenosti zkusil zaparkovat do řady blbě (protisměrem) a to je situace, kde bez spolujezdce z toho člověk sám nevyjede... (ale je fakt, že zrovna STI na ježdění po městě si asi nikdo kupovat nebude).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Subaru newbie

Příspěvek od Harous »

Po městě ne, ale zase je předpoklad, že s STI budeš chtít i předjíždět. ;-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Subaru newbie

Příspěvek od Kolben »

Harous píše:Samotný Subaru dává na WRX STI záruku 5 let a 200.000 km. Takže to asi tak hrozný nebude. Mě se blíží 60 a zatím bez jedinýho problému. A když jo, tak prostě v záruce vymění motor.
K tý karoserii z AWD - je to velmi levné i za samotnou kastli, vzhledem ke sportovnímu průkazu.

Vážně nevím jestli se tu ještě původní tazatel ukáže, ale jak už jsem psal. S tím rozpočtem bych doporučoval WRX, Legacy 3.0R, případně tedy pokud by to bylo jako víkendovka tak dovoz vymazlenýho GT.
Tak to pozor. Subaru žádnou záruku 5 let nebo 200.000km nedává. To je omyl. Subaru dává 3 roky nebo 100.000km. Ten zbytek nad tyto limity je pouze pripojisteni který už nekryje ty věci, co kryje standardní záruka.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“