Mytí, wapky, péče o kastli

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od hamoun »

... ja to jen tak proletel .. ale ... DOBRÝ !!! (*_^) |,,,,
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od námořník »

Mám to v plánu, ale ještě jsem se k tomu nedostal.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od PeteBiggy »

milan74ma píše:susit susim, sampon asi aj dobry, ale flaky ostavali, hlavne ked to clovek umyval v lete cez weekend. Je tu fest tvrda voda na Zahori.
edit: asi skusim ten filter a uvidime co to povie, ak sa nenajde ine riesenie
Počkej, máš fleky i když hned po umytí (a samozřejmě důkladném opláchnutí šampónu) auto usušíš správným ručníkem/útěrkou? Pokud ti to nezaschne a zároveň to poctivě usušíš, tak si to nedokážu představit. Samozřejmě, vyjma míst, kde to usušit nešlo resp. kde to až posléze steklo (např. nakládací hrana u víka kufru apod.). No, doporučuji si při sušení pod hadru ještě stříkat tekutý vosk (já používám Car Wax od Optimum) nebo nějaký detailer, který lze na mokro aplikovat.... Tohle prostě musí fungovat i na sebetvrdší vodu a tmavý lak....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od milan74ma »

@PeteBiggy: postup - umytie kvalitnym samponom, oplach vodou, osusenie a este skor ako davam vosk uz vidno flaky. Cim je vonku teplejsie tym to schne skor ako stiham susit, preto hladam nejake riesenie. Ako striekat vosk rovno pri suseni som neskusal, ale obavam sa ze tym padom kym stihnem auto obehnut okolo tak uz tam budu flaky a to teda ide rozlestit fest tazko. Preto aj uz neumyvam doma, ale vyhybam sa automaticky umyvarkam ... Len na tej rucnej to tiez nie je to prave orechove :). Doma je doma ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1295
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od PeteBiggy »

Milan74ma: Předpokládám, že nemyješ na přímém slunci. Pokud ti tam svítí, musíš holt mýt v jinou dobu, na jiném místě apod. Jinak i ten tekutý vosk či detailer ve spreji (musí být určený i na mokrý povrch) ti sám o sobě potlačí vznik fleků a samozřejmě i drobných škrábanečků, které při kontaktním sušení mohou vznikat....

Dodatečný edit:

Postup: Opláchneš hadicí celé auto, vystříkáš i podběhy, podvozek apod. Pak umýváš celé auto po dílech tak, že nejdřív konkrétní díl zase opláchneš vodou od hrubých nečistot, pak vodou se šampónem z kýble, pak zase hned opláchneš vodou, aby šampón nezaschnul. Pokračuješ díl po dílu, až máš takhle hotové celé auto, tak nakonec opět opláchneš celé auto hadicí (a pokud máš v průběhu mytí šampónem pocit, že ty již umyté díly usychají, tak můžeš celé auto vodou namočit i v průběhu). Pak sušíš.... Prostě tohle funguje a nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat i v tvých podmínkách.
Naposledy upravil(a) PeteBiggy dne úte led 26, 2021 1:05 pm, celkem upraveno 3 x.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od milan74ma »

@PeteBiggy: no a praveze hej :), mam slnecny pozemok a nie je sa kam skryt a aj ked sa snazim umyvat co najskor rano tak ... Vyskusam niekedy kupit ten tekuty a striekat ho priamo pod handru na susenie, ak to nepomoze skusim ten filter :)

dikes vsetkym
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od námořník »

Dej si tam slunečník, na sluníčku ti nebude fungovat nic.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od milan74ma »

budem umyvat len ked bude zamracene :-DDD
edit: som si nebol pomyslel, ze ked kupim Subaru bude mi tak zalezat na laku, ze nebudem chodit na automaticke mycky a narazim na takyto problem :-)
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od Lefie »

Zdarec,

Loni jsem nechal zrepasovat zimní sadu plechových disků, pískování, komaxit. Dělá se to běžně, za mě nic moc, ale to je na jiné téma.
Po letošní zimě kola vypadala z vnitřní strany hrozně. To že jsou kola špinavá od brzdového prachu se dá pochopit, ale že jsou i celá rezavá už ne. Byla to taková ta povrchová rez kterou (polétavá rez z brzd) když necháte tak vám příští rok udělá puchýřky a další rok to máte duch. On ten komaxit na zimních kolech vydrží max. 6 let a celý proces se musí opakovat.
Proto jsem celá kola před uskladněním umyl polským přípravkem ADBL Vampire - odstraňovač polétavé rzi o kterém jsem tu psal když jsem dělal lak.
Dělají přípravek i přímo na kola ADBL Wheel Warrior - silný čistič kol ten ale nemám vyzkoušený. Kola stačí nastříkat, nechat působit asi 2 minuty a opláchnout wapkou. Při opravdu silném znečištění opakovat, nebo tomu pomoci vhodným kartáčem.
Přípravek tedy jednoznačně doporučuji
Kola po umytí vypadají opět jako nová viz foto plechových disků. Po rzi ani památky.
Kola před mytím jsem nefotil protože jsem byl celkem dost naštvaný ::-((( tak mě budete muset věřit :-D .
Přílohy
IMG_20210402_201900.jpg
IMG_20210402_201939.jpg
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od seatik »

Kluci , co máte ode mě ALU clear čistič kol , co na to říkáte? Ta čistící síla je brutální. Fotky po důkladném čištění Lidl čističe se smrdlanim štětečkem a ALU clearem.
Přílohy
IMG_20210405_120623.jpg
IMG_20210405_120632.jpg
IMG_20210405_120637.jpg
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od RadekN »

Nemám alu clear od tebe, ale používám ho už snad 10 let a je to bomba. Možná čistí až moc, takže kola meju jen sundané a bez pokliček :-). Na autě raději ne.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od seatik »

Já to používám vždy 1-2 do roka kde už se na to nic nechytá. A taky raději mimo auto. Nevíš, zda se dá ještě sehnat? Mám ještě 0.5l to mi vystačí ještě na hodně dlouho, ale zajímá mi to, zda ještě prodejce funguje.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od RadekN »

seatik píše:Já to používám vždy 1-2 do roka kde už se na to nic nechytá. A taky raději mimo auto. Nevíš, zda se dá ještě sehnat? Mám ještě 0.5l to mi vystačí ještě na hodně dlouho, ale zajímá mi to, zda ještě prodejce funguje.
Bral jsem vždycky větší zásobu přes aluclear.cz, no teď koukám, žo už to nefrčí ... Tak nevím. Tady jsem vygooglil tel. kontakt https://www.autohificlub.cz/forum/10-tu ... a-aluclear
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od Lefie »

Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od Lefie »

Ahoj,
snad úplně vyčerpávající :-D video od kluků v Lesku o dekontaminaci laku a proč jej sem tam dělat.
U Subaru a jejich laku na autech to snad berte jako povinnost ;-D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zIdRZVKFkS4[/youtube]
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“