Mytí, wapky, péče o kastli

Odpovědět
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od schmako »

HonzaCZ píše:Tak teď nevím, jestli si ze mě děláš srandu nebo si myslíš, že si dělám srandu já z tebe a jenom mi to oplácíš. Ne Dobrou vodu, ale dobrou vodu. Prostě kvalitní směs do ostřikovačů. Většinou mě nezklamaly Sheron (zimní i letní).
Ne, sranda... Ale trochu jsem se bál, přeci jen je už středa a někteří toho mají v práci dost. Dík za tip.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Já to většinou stříkal jenom tou vodou, to většinou žádnej bordel neudělá. Teda s výjimkou čištění po Milovicích; to jsem se málem psychicky zhroutil, když jsem viděl, co na tý zámkový dlažbě zůstalo a pak jsem to z ní dostával snad dýl, než z toho auta... nicméně tam si člověk nepomůže, u toho jsem musel sundavat kola, takže to bych stejně v mycím boxu nedal... BTW jak moc vhodný/užitečný je zkoušet tím mýt podvozek? Já měl snahu tu wapku většinou rvát i pod auto. Ale nevim jestli to má nějaký efekt, zrezlo mi to stejně a jednou to skončilo na …
Hele, ta horká voda s tím práškem funguje fakt dobře. Po bezkontaktním umytí třeba na tom MOLu bylo to auto stejně takový oblemcaný, místy neumytý... tohle prostě umyje fakt pěkně. Zespoda to stříkám tak jako přiměřeně a pod hodně ostrým úhlem. Spíš tak jako pro pocit, ale tak třeba nějakou tu sůl to umyje. Nemělo by se s tím stříkat na spodek moc přímo... mohlo by to projet nějakejma prachovkama, guferama, těsněníma atd...
spm píše:Tohle by mi asi neprošlo doma... už takhle furt poslouchám kecy jak do auta investuju víc než do ní, že mám to auto radši, blabla... a kdybych se v sobotu dopoledne sebral, odjel do Prahy a vrátil se v neděli večer s naleštěným autem, tak bych si asi fakt musel začít vařit sám
Naopak, musíš jí zapojit do procesu. Naučit jí m[í|ý]t to auto ráda. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od HonzaCZ »

Není tu někde už nějaký vlákno o mytí a péči o kastli? Bych to tam přesunul... :) Přecijen jsme se dostali už dost daleko od AT. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: Naopak, musíš jí zapojit do procesu. Naučit jí m t to auto ráda.
Jo, můžu jí zkusit navrhnout, že když já letos budu muset ten její křáp přezout, tak by ona mohla ty moje dva vydrhnout a umejt :-DDD ale něco mi říká, že to asi neprojde :-DDD Asi celkově půjdu někam hledat ropu a najmu si otroka na správu vozovýho parku; při těch 3 kusech i ty nutný úkony jako zjistit jestli je v tom ještě nějakej olej a kolik gum je prázdných je dost úmorný :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od VDC »

Myslím, že mycí vlákno tu není, tak to Honzo přesuň do novýho vytvořenýho. :-)
Ty práškový myčky fungujou vážně slušně.
My tu máme v Plzni 3 samoobslužný, jedna má i ten kartáč, 2 jsou práškový bez kartáče.
Ale ta s kartáčem je drahá a vyjde tam to mytí na dvojnásobek. Já to obvykle, když už tam chci jet, řeším tak, že tam jedu večer, když už tam není obsluha, hodím do kufru kýbl, kanystr s horkou vodou a smeták na mytí aut. Předmeju si to, pak si naleju svou teplou vodu do kýble, umeju si to smetákem a pak pokračuju s těmi jejich dalšími programy. Odjíždím pak s komplet umytou károu třeba za 80 korun.
To samozřejmě v případě, že to auto je fakt špinavý.
Po Milovicích jsem si ale dal 2 hodiny doma s vlastní wapkou a pak jsem to jel opláchnout do práškové myčky, abych na to nanesl ty vosky a sušiče, které doma nemám a ručně jsem to leštit nechtěl. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jak správně zacházet s automatickou převodovkou

Příspěvek od Mira »

No já to mýval ručně, pak myčka s textilníma kartáčema u Boby a teď bezkontaktní myčka. Jen se to už nějak profláklo, že to dobře meje a bývá i nával.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od VDC »

Mě se u té jedné z myček líbí, že v nočních hodinách je cena poloviční. A ty noční hodiny jsou tak nějak od 9 do 7, nebo tak nějak. Prostě není to úplně noc. :-)
Já třeba rád jezdím mejt auto o víkendu po noční. To by vám mohlo připadat trochu na hlavu, ale já po nočních většinou nechodím spát a když chce rodina o víkendu ráno spát a já tam od 7 hodin chodím, šoupu židlí a dělám si kafe, tak jsou na mě obvykle naštvaní. Takže je to takové plodné oddálení mého návratu domů. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od spm »

A ještě mytí v těhlech hodinách má výhodu, že na to člověk v tý tmě nevidí a nemá pocit, že tam má nějaký nedostatky :-DDD Jinak když se nakousává co lze tou wapkou mýt... ten můj nyní krásný nový kastlík s plnícím hrdlem k nádrži se tou wapkou čistit dá nebo to mám radši šmudlat ručně hadrem, abych si omylem nenatankoval demineralizovanou vodu se saponátem do nádrže? :-DDD

Jinak ještě k tomu ručnímu patlání vosků - má někdo zkušenost s tím, jak se to pak chová při dalším čištění? Moje, možná naivní, představa byla, že když se dá ta strašná práce s tím otravným navoskováním, tak by to pak nějakou dobu mohlo jít mýt jenom tou wapkou bez šmrdlání kartáčema, aby to vypadalo zase čistě. Ale nevím na kolik je ta představa reálná... patlat se s tím ručně s tím, že výsledek bude stejný jako po ošmrdlání kartáčem, jenom se to bude lesknout víc, by se mi asi nechtělo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od ybrcek »

Včera jsem umyval na IQwash a za těch cca 80 kc to jde umýt dost hezky. Obrázek
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48971
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od VDC »

spm píše: Jinak když se nakousává co lze tou wapkou mýt... ten můj nyní krásný nový kastlík s plnícím hrdlem k nádrži se tou wapkou čistit dá ?
Samozřejmě, že dá. Předpokládám, že se ptáš na mytí blatníku přes ty dvířka. Ne, že budeš prát vodu wapkou do toho kastlíku. :-)
ybrcek píše:Včera jsem umyval na IQwash a za těch cca 80 kc to jde umýt dost hezky.
Normálně špinavý auto jo. Já tam jednou myl auto jenom wapkou po nějakém srazu a za 200 to furt ještě nebylo ono. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od ybrcek »

tak jasné když to mudmakeup tak to je na dlouho
já už oknama neviděl ven tak to prokouklo pěkně
Naposledy upravil(a) ybrcek dne čtv bře 15, 2018 3:05 pm, celkem upraveno 1 x.
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od spm »

VDC píše:
Samozřejmě, že dá. Předpokládám, že se ptáš na mytí blatníku přes ty dvířka. Ne, že budeš prát vodu wapkou do toho kastlíku.
Jo, myslel jsem to druhý, takže ok, tam teda umývat hadrem :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od PeteBiggy »

Přidám taky svou zkušenost s mytím. Na wapku jezdím jen v zimě, když nemůžu a ani nechci dělat před garáží kluziště a zároveň je nutné umýt auto, především tedy od soli. Jezdím už jen na wapku firmy "myje to". Onehda jsem tam odchytil borce a vyzvídal, tak mi ukázal jak to funguje a jak se "odchytává" sůl apod. No ale teď po těch velkých mrazech co byly, tak tam byla pokaždé řada, tři auta v boxech a min. dalších pět aut čekačka. Takže ty wapky jely imrvére co to dá. No, šlo to poznat, ta voda už mi teda nepřišla úplně odsolená....No a je to docela drahý špás, 10 kč = 55 sekund. Po 19 hod do 9 rána, tuším, je 30% času navíc....

No ale jinak na myčky nejezdím, ty kontaktní už vůbec, ani ten kartáč na wapce bych rozhodně nepoužil. Běžně myju ručně pěkně šetrnou mycí rukavicí, dodržuju základní pravidla techniky mytí...Pozor, i běžná "žlutá" houba, jak ji většina lidí zná, škrábe. Prostě není 100% ani v rukou profíka, protože se do ní neschovají nečistoty, tak jako do "chlupaté" houby nebo rukavice. Jinak doporučuju, v nejlepším případě keramický povlak, samozřejmě. Každopádně je ale třeba i super věc tekutý vosk jako je např. Car Wax od Optimumu. Stříká se pod hadru při sušení. Uživatelsky super věc, sušíte auto a zároveň ho voskujete. No a samozřejmě lubrikujete, tzn. že minimalizujete vznik škrábanců. Pak jsem tu ještě četl něco o kapalinách do ostřikovačů. Doporučuju kupovat jen s obsahem ethanolu, nikoli methanolu. Bohužel, jak je ´v dnešní době zvykem, šetří se kde se dá, tak často dávají ten methanol. Bacha, poškozuje to lak, pryž a hlavně, plexi světlometů. A my vesměs máme u svých aut i ostřik světel. Takže bacha!!!
Toť asi tak narychlo vše, co mě napadá. Jinak myslím, že toto bude mé oblíbené vlákno :-D
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od schmako »

PeteBiggy píše:Přidám taky svou zkušenost s mytím. Na wapku jezdím jen v zimě, když nemůžu a ani nechci dělat před garáží kluziště a zároveň je nutné umýt auto, především tedy od soli. Jezdím už jen na wapku firmy "myje to". Onehda jsem tam odchytil borce a vyzvídal, tak mi ukázal jak to funguje a jak se "odchytává" sůl apod. No ale teď po těch velkých mrazech co byly, tak tam byla pokaždé řada, tři auta v boxech a min. dalších pět aut čekačka. Takže ty wapky jely imrvére co to dá. No, šlo to poznat, ta voda už mi teda nepřišla …
A posléze na smysl sušit místa kam sice zateče voda ale neodteče? Za všemi dveřmi, prahy apod.?

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí, wapky, péče o kastli

Příspěvek od PeteBiggy »

schmako píše:A posléze na smysl sušit místa kam sice zateče voda ale neodteče? Za všemi dveřmi, prahy apod.?

??? Jakože máš obavu z wapky kvůli tlaku a nebo se ptáš, proč jakože vůbec sušit ???
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“