jizda vlevo

Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: jizda vlevo

Příspěvek od draconis »

Jsi konvertovaný! :-)
Uživatelský avatar
kostey
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 55
Registrován: úte črc 14, 2015 5:38 pm
Bydliště: Krakonoše

Re: jizda vlevo

Příspěvek od kostey »

Já mám po Británii naježděnejch nějakejch 200tis km a tak 3/4 z toho jsou v autě s volantem na správné (levé) straně. Samotná jízda vlevo s autem z ČR nebyla nijak krutá. Člověka akorát mate na jakou stranu v křižovatkách koukat nejdřív a při vyjíždění ze zaparkování kolmo k silnici si člověk musí chvíli uvědomovat kam že to má vyjet, ale jinak jízda jako taková problém není. Ani ty kruháče nejsou nějaká prekérka, ono vás to na kruháč navede tak, že jen kokot by to poslal ostře vpravo do protisměru. Hodně času jsem strávil ve Skotských Highlandech, kde je to prostě řidičský ráj. Naštěstí tam není provoz moc velkej, tak se tam dá pěkně uhánět. Když ale někoho potřebujete předjet tak pokud sedíte na straně u krajnice, tak přes auto před sebou prostě nevidíte. To se pak naučíte na horizontech koukat i mezerou mezi silnicí a podvozkem auta před sebou, abyste věděli jestli už začít akcelerovat abyste stihli předjet než se přiblíží další zatáčka.
Co se pak ale týče jízdy s autem co má volant vpravo, tak to už je horší. Člověk podvědomě hledá fofrklacek na tepecu dveří, zpětné zrcátko taky chvíli hledá, člověku se najednou strašně zúží zorné pole, protože zrcátka jsou prostě jinde. Jednou když jsem se chtěl přikurtovat jsem prstem vypíchnul oko kamarádovi co seděl vzadu uprostřed a naklonil se dopředu, zrovna když já podvědomě doleva sahal pro pás. Ale jinak to jde. Prvních pár km to chce jet pomalu a opatrně a pokud možno né v uplně hustym provozu, ale člověk si brzo zvykne. (*_^) |,,,,
Obrázek
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1364
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: jizda vlevo

Příspěvek od marzi »

Tak ja mam za sebou vcera vecer cca 10 km Dublinem z letiste do hotelu, ano, zrcatka jsou na prd a kdyz chci zaradit otviram dvere...v patecni vecerni spicce...
Zitra cca 300km napric Irskem na zapad. Jinak Dublin se mi mooooc libil az na Guinness, ten je podle me dost hnusnej

Pujcena Kia Rio, nova, najeto cca 5000km, co je v tom za motor nevim, jak to pojede nebo nepojede zkusim zitra. Ale otevru kufr a nase dva maly kufry, jedna 50ka a jedna 60 + batuzek a kabelka se tam nevesly, musel jsem slozit operadla. A nejvetsi tragedie start stop a neskutecne maly a naprosto k nicemu zpetny zrcatka.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: jizda vlevo

Příspěvek od Augi »

Prohozený páčky stěračů a blinkrů jsou klasika :) Mě po návratu z Austrálie začalo dělat problém odbočování vlevo - nějak mě to nutilo se řadit na levou stranu silnice, i když předtím by mě to ani ve snu nenapadlo :-)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“