snad to nebyl nekdo z nas

Uživatelský avatar
jara650
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 821
Registrován: stř říj 02, 2013 8:28 am
Bydliště: Valašsko

Re: snad to nebyl nekdo z nas

Příspěvek od jara650 »

Hoši sorry. Ale zastanu se řidiče, protože sám řidič jsem. Nevím, z čeho autor článku usuzuje poškození přední části vozidla a čelního skla, na fotkách vidím jen uražené zrcátko. Sice nevím, kam na Hodonínsko jel, ale dost pochybuju, že by jej u Rohlenky někdo vysadil v levém pruhu. Já bych se nechal vysadit u sjezdu na Bratislavu a pokračoval po D2. Když se sám přihlásil, tak je to naopak borec. Nevěřím, že by ho našli podle rozbitého zrcátka.

Sám jsem měl před časem noční střet se zvěří a dodnes nevím, co to bylo. Na vteřinu jsem sklopil oči na tachometr, když jsem je upřel zpět na silnici, jen jsem zahlédl něco hnědého, co jsem trefil levou částí auta. Tipuji to na zadek vzrostlého srnce. Naštěstí se jen promáčkl nárazník, který se dal při opravě vytlačit zpět do původní podoby. Nebylo to na dálnici, tak jsem se otočil a vrátil zpět, ale nic jsem nenašel.

Samozřejmě jestli si byl vědom, co srazil, tak měl zastavit. Ale pokud ne, tak se nedivím, že jel dál.

Netroufám si ho soudit, když jsem nebyl na jeho místě.
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05
Subaru Forester SF 2.0 90kW MT MY98
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: snad to nebyl nekdo z nas

Příspěvek od kiti »

Nechci se nikoho zastávat nebo někoho soudit, ale pokud nevidím na dálnici třeba nehodu , kde ty lidi předpokládám tak si myslím, že by se to vůbec ale vůbec nemělo brát v úvahu jako CHYBA řidiče.

Je to na 1000% chyba chodce. V mistě kde jedu 130 mi někdo skočí před auto. Vyhnout ani prudce brzdit nemá smysl bo není kam vyhnout v Te rychlosti a provozu.

Idiot chodec udělal nešťastníka řidiče.

Připomíná mi to příběh kamaráda, řidiče tramvaje co přejel člověka, který mu tam přímo vběhl. Naštěstí byli lidi ochotni říct co se stalo, ale on se z toho vzpamatovával tak 3 měsíce. Říkal, že nejhorší je ta bezmoc jak nemůžeš nic ale nic udělat.

Jo a chodec byl na několik pokračování.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: snad to nebyl nekdo z nas

Příspěvek od kiti »

Ferenc.74

Zastavit ano. Ale na dálnici ve 130 ani v reflexní vestě. Zdrham z dálnice do svahu, za svodidla prostě pryč a volám 112.

Vždyť na tu dálnici nevleze ani policajt, hasiči atd. Pokud to není ZASTAVENY
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: snad to nebyl nekdo z nas

Příspěvek od Mira »

kiti píše:Ferenc.74

Zastavit ano. Ale na dálnici ve 130 ani v reflexní vestě. Zdrham z dálnice do svahu, za svodidla prostě pryč a volám 112.

Vždyť na tu dálnici nevleze ani policajt, hasiči atd. Pokud to není ZASTAVENY
To by ses divil. Já jednou viděl policajta co u Hustopečí neváhal vběhnout s plácačkou i do levýho pruhu pro toho piráta co ho chvilku předtím změřili u toho vinohradu a u tanku si ho podali. To sem čuměl, ale bylo to ve dne. V noci je fakt, že nic neuděláš, protože na potkávačky vidíš tak daleko, že začneš brzdit až po té co ho trefíš. To ale pořád neznamená, že jedeš dál a nezastavíš! To udělá jen bezohledný hovado. A zajímavý že se šel nahlásit až po medializaci a až druhej den. Tzn. kdo ví co mohl mít pod kůží.
A vím o případu kdy kousek za obcí borec srazil a zabil chlapa co tam šel se psem. Přitom na druhý straně silnice byl chodník! Závěr byl ten, že borec s čoklem měl za povinnost jít po chodníku, ne se courat v silnici a řidiče viny zbavili. Prostě po pravdě řekl, že tam chodce nemohl předpokládat, když tam ten chodník je. Kdyby ovšem ujel, tak ho nic nezachrání.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: snad to nebyl nekdo z nas

Příspěvek od SCOOTER »

Dle mého zvážení...pokud by se mi stalo něco podobného za tmy,v rychlosti na dalnici kde nedokáži ovlivnit rychlost za mnou jedoucích vozidel,bych zastavil na bezpečném místě,rozvítil varovné světla a nechal bych samozřejmně svítit i obrysovky,opustil bych vozidlo okamžitě reflexní vestu na sebe(nejlépe i ostatním),výstražný trojúhelník za auto,přelezl bych svodidla a volal 112,či 158 o nahlášení nehody sražení něčeho o čem nejsem přesvědčen co to bylo :655: ...a zůstal bych na místě na bezpečném místě poblíž vozu.
Ujet z místa je určitě velký problém...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: snad to nebyl nekdo z nas

Příspěvek od sima »

Říkejte si a uvažujte jak chcete,ale já bych tedy určitě zastavil,tj jedno jak a kde,situace nesituace.Musel vědet,že NĚCO-NĚKOHO srazil.No a že se ozval až na druhý den,to může mít hodně důvodů,pravdu se už stejně nedozvíme.
Ať měl pro to jakýkoliv důvod-psychika,panika,strach,nevědomost čehokoliv,omamné látky,je to prostě teď průser,leda by věděl,že po zastavení by byl větší,ale to jsou jen spekulace a tudíž o ničem,to už ví stejně jen on.
Dál bych to nepitval,stát se to může každému,je to neštěstí,které se nedá vrátit,včetně špatné následné reakce řidiče,které se už taky nedá vzít zpět.
(Jasně ten chodec tam neměl co dělat,o tom není vůbec řeč,o tom se ani nebavím).
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“