WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Odpovědět
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od pleswi »

Ginbook: nejvíc největší wazer v ČR. S přehledem vedoucí tabulky bodů pro ČR. Pokud se nepletu tak český koordinátor, county manager, správce fóra, správce FB skupiny Waze Česká republika (tady si nejsem jistý názvem) a admin webu wazer.cz. Máte li otázky, nejasností, praní co byste rádi ve Waz on je ta nejpovolanejsi osoba, která v ČR existuje. Je to člověk ke kterému jsem v dobách svých největších Waze času vzhlizel. Tot vše co takhle z patra asi dam, určitě Patrik rád doplní na co jsem zapomněl.

PS: a ted uz je jasný ze zas musím začít wazovat, když si mě takhle vyhmatl někde jinde :-D

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 690
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od merlin »

Tiež mám a používam a dokonca i narážam na nejaké tie limity, takže obdobie bezbrehého nadšenia ma už prešlo.

Je to moc fajn na jazdy po Prahe - používa to tu snáď každý a tak sa všetky kolóny prepisujú do mapy prakticky okamžite. Pre mňa to robí rozdiel v tom, či sa mi podarí ráno pred prácou "rozumne" zaparkovať alebo nie. A posielanie sms s predpokladaným príjazdom (zasa cestou z práce) je moc dobrá vychytávka.

Problém sú ale jazdy na väčšiu vzdialenosť (napr. Praha - Velké Meziříčí), kde už Waze pri žiadosti o alternatívne trasy asi v polovici pokusov skončilo "na nedostupnosť serveru" (v skutočnosti ale asi skôr na timeout). Skúšal som Waze i cestou do Chorvátska a späť, ale to už fakt nedával - tam to bolo dobré akurát k tomu, aby upozorňoval na veci v okolí (ak dátové pokrytie dovolilo), ale na výber trasy to fakt použiť nešlo. Druhá "plnohodnotná" offline navigácia je v takých prípadoch nevyhnutná.

Aby bola z Waze plnohodnotná navigácia (čo by sa mi osobne páčilo), tak tomu chýba (alebo neviem nájsť) možnosť nastaviť si viac medzizastávok (typicky ak Waze tvrdošíjne trvá na nejakej časti trasy, po ktorej ja proste isť nechcem), ako iba jednu. A občas (spravidla keď si urobím prestávku, hodím Waze na pozadie a pustím na mobile niečo iné), tak Waze, miesto toho, aby držalo na pozadí, tak "spadne" alebo sa vypne alebo neviemčo, ale hlavne zabudne nastavenú trasu. To naštve, ak zrovna človek stojí v oblasti bez dátového pokrytia, prípadne s mizerným až skoro žiadnym.

Web waze.com je, na plánovanie ciest, ešte menej použitelný, než androidia aplikácia - ide zadať iba štart a cieľ a s vybranými trasami nejde pohnúť. Za takých podmienok som už ani nehľadal, či ide z neho robiť nejaký export do mobilu.

Spotreba baterky je dosť vysoká, chce to napájanie v aute, na druhú stranu ma ale prekvapilo, že dát to ťahá celkom málo (15-20MB na trase Praha - Prešov, ak si dobre spomínam).
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od M a r c e l »

Jj, data malo, baterka hodne.

A mne to ted prestalo makat na tabletu. Nejde spustit, pise to "Aplikace Waze bohužel přestala pracovat", coz je na hovno, kdyz ten tablet mam predevsim kvůli navigaci...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od pleswi »

Co se tyce delších tras. Jezdím jenom s Waze a dovolená kde jedna trasa byla víc jak 700km bez problémů. Cesty přes hranice Čech, Rakouska, Německa Švýcarska, jezdil jsem i po Finsku, kde jsou vzdálenosti větší a opět bez problémů.

Alternativní trasy mi taky fungují bez problémů včera testovano na trase Brno Pardubice. Nabídlo klasiky tři vybral jsem si tu svoji a jedem, pak mě to táhlo jinam, neposlechl jsem a skončil v zácpě :-D ale neměl jsem držák a jen na hlasové povely cestou kudy to neznám jezdím nerad.

Padání na pozadí není chyba Waze ale telefonu, nemá dostatek paměti pro aktivity které děláš pri pauze a Waze sestreli. Obecně prostě android s tím má problém, někdy mi to udrží někdy spadne záleží co delam. Pamatovani trasy tam ale bývalo, ale je možné, že když to sestřeli systém tak to zapomene, protože když to vypnes a znovu zapnes tak se tě to opta jestli chceš pokračovat, řekneš ze jo a jedeš.

Více zastávek mě taky mrzí, obzvláště když jsem jel do Madarska a na Slovensku jsem chtěl jet mimo dálnice a jinak po dálnicích. Řešil jsem to tak, že jsem zahranicemi Čech zastavil vypnul navigaci po dálnicích hodil tam adresu maďarských hranic a tam pak zase dálnice zapnul a hodil cíl. Trochu opruz, víc zastávek by prostě bodlo. Ale mám dojem, že více zastávek, kterými bys upravil trasu aniž bys tam opravdu chtěl dojet by zpusobovalo větší problémy plánovacímu serveru. V podstatě bys ho připravil o možnost několika záložních tras do cíle, protože bys musel jet ještě přes ty body a ne třeba druhou stranou.

Web je jen přehled pro mě na plánování ho nepoužívám, naplanuji na Googlu by oko a jedu podle aplikace. Na delších trasách ti Waze pomůže spíš na zácpy nebo upozorní na nehody a rozdíl v ušetřeném čase je obvykle menší než při kodrcani se Prahou, protože tam jsou možnosti kudy a jak to rychle objet. Ještě víc se mi to snad vyplatilo v Bratislavě.

Spotřeba baterky asi plus mínus jako každá navigace, když chodím s locusem po keskach nebo když jsem s ním dřív i jezdil tak spotřeba je stejná. Prostě ti jedou nejnáročnější věci. GPS, displej a u Waze ještě sosnes nějaká data, ale to sw v objemu toho co telefon přenáší na pozadí běžně ztratí. Pořád zapnutý ty dnešní 5" padla za dne s plným jasem a bysme něco viděli, holt něco sežerou :-(


Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

Marceli zkus tu appku odinstalovat a znovu nainstalovat, obvykle mi to pomůže, když začne nějaká aplikace padat.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od M a r c e l »

To jsem udelal, chvili to fungovalo, ale potom se problém vratil...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

Aha :-/

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
pleswi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: pát dub 11, 2014 7:50 am
Jméno a příjmení: Vít Pleskot
Bydliště: Turnovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od pleswi »

Nemáš málo místa nebo tak něco, pokud to chvíli chodilo a pak přestalo tak to vypadá ze tomu něco dojde :-(

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk
Subaru Legacy 2.0i 101kw MY05 AT, šedá pastel, koupeno na 129tis km
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od M a r c e l »

Mista dost, ale nejedou mi ani obrazky na foru a neumim najit, kde TT promazat...


EDIT: tak jo, nacpana karta, promazano a uz zase Wejzuju B-)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

Já si říkal, že to bude nějaká kravina a už ti jdou ty obrázky ?

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od M a r c e l »

Jj, jdou B-)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16146
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od quickly »

GinBook píše:. A to jsem admin jineho fora....mnohem mnohem vetsiho a neco takoveho vidim poprve. Diky za odpoved.
Díky odsouhlasování prvních třech příspěvků byl třeba dnes odstřelen další spammer (hnd narval 2 příspěvky; jeho IP je evidována na http://www.stopforumspam.com/search )
Přílohy
spam.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od M a r c e l »

Dobre to delas Dane B-)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
GinBook
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 69
Registrován: ned srp 16, 2015 6:36 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od GinBook »

Admin: vždyť už nic neříkám. ;-)
Jen doporučuji někde tu informaci říci. Díval jsem se do Helpu a nic kloudného nenašel. Tak jsem byl krapet nervozní.

Pleswi: nejsem admin http://www.wazer.cz stránek, to má na starosti kolega. Jinak to ostatní asi platí, snad jen chybí Global Champs a Local Champs. :-D
Samozřejmě to nedělám sám a nebýt týmu který tomu dává duši, kdy to děláme všichni jako koníčka zdarma, by to nefungovalo jak to funguje. Já jsem jen malá rybka v moři.

Jinak dlouhé trasy to počítá asi tak do 600km, potom je to o štěstí. Na rovinu říkám, že ani nedoporučuji tak dlouhé trasy počítat. Je lepší si rozkouskovat trasu na 250-300km (dle přestávek) a podle toho jet. Bude se to mnohem lépe chovat při výpočtu a lepe reagovat na vzniklé problémy na trase. Nebudu zacházet do podrobností.

Padla tu trasa Praha - Valašké Meziříčí, může se stát, že alternativa v dané chvilce není. Stačí když na těch alternativních bude šílený provoz a vyhodnotí to, že tudy ne. Jinak nevidím problém aby to nenašlo trasu po D1 nebo po R35.

Ohledně více navigačních bodů... budoucnost (slíbené ale nevíme kdy).
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Mira »

Nějak se v tom všem ztrácím. Jsem jedinej kdo ještě vozí v autě papírovej atlas? Buzolu taky najdu, tak se těším až ostatním spadnou sítě a budou namydlený.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“