WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

kdyz to ma uz stazeny mapy a zvuky, tak to nezere skoro nic... nikdy jsem si toho nevsiml, ze by to nejak bralo. ikdyz ja mam teda 15GB na mesic :-DDD ale otravne je, ze to potrebuje data na zadani navigace... takze spustit navigaci odnekud, kde je blby signal, je dost nadlidsky ukol...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

spm píše:... takze spustit navigaci odnekud, kde je blby signal, je dost nadlidsky ukol...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
To mi leze na nervy nejvíc na online navigacích.... Waze nevyjímaje. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od M a r c e l »

Nj, tak ono si to při tom načítá online informace o provozu atd, tak to holt chvilku trvá...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

Jo já to samozřejmě chápu, vždyť v tom smysl online navigace spočívá. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od sima »

VDC píše:Míro spotřeba dat je zcela marginální. Pokud ovšem nemáš 100 Mb dat na měsíc. Ale to už asi nemají ani děti v mateřské škole...
Mateřská nevím,ale šíma(já :-) ) má 200Mb :-) Naše babička taky nemá žádné data a žije :-D a spoustu mých známých a kolegů,dětí... taky ne,nebo jen to minimum 200Mb.Nabídka operátorů je furt pořádná zlodějna a dokud nedostanu k firemnímu tarifu navýšené data za stejnou cenu,nebo nedej bože dokonce za menší cenu jako dosud seru jim na to,bojkot =) Navíc po vysátí těch 200Mb se net neodstřihne,ale jen zpomalí,takže to zatím jakžtakž jde.
Někdo ty data má za solidní cenu,někdo ty možnosti nemá,ale hlavně je tu komplot operátorů,ať si tvrdí co chtějí,je to tak.Nechovají se solidně,to co tu dávají jako VIP tarify je jinde bráno jako běžná věc,která se nabízí běžnému zákazníkovi a to bez okolků a různých "nutných" smluvních příprců a výpovědních dob.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

Dobře děláš Šímo, bojkotuj to. Já taky nežeru Kostelecký uzeniny... :-DDD
Je třeba si určit priority. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: WAZE - social GPS Maps

Příspěvek od Mira »

No ono je fuk kolik dat máte v tarifu, stejně je musíte zaplatit. Proto používám striktně off-line navigace, pokud už musím. A situace v dopravě se mění každým okamžikem a nějak si nedovedu představit, že budu při jízdě nějak vyťukávat a odesílat info o tom, že je to někde přicpaný. Jedině když tam budu stát. A mějte na paměti, že všichni lžou, takže nějaký fake v dopravě na vás klidně někdo zkusí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od sima »

Kostelecké mám rád,ať to vlastní kdo to vlastní :-) ano bojkotuj i ty každý má své priority =) :-D Já to nemyslel tak doslova,že bych to bojkotoval,jo trošku tam ten vzdor je,ale jednoduše mě to stačí,navi nepoužívám,nebo jak psal Míra-spíš OFF,nebo s mizivou,doslova zanedbatelnou spotřebou dat.Těch 200Mb mám už v ceně,v základu,v mém případě to ani jinak nešlo.
Foun mám zámerně takový,ať furt na něm nevisím,net jen nouzově,nepotřebuju a nechci tlemit furt do founu,ale tj každého věc =) ať si každý naviguje a netuje jak chce a a přes co chce,i bojkotuje co chce Tome =) ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4854
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Makovica »

Mira píše:Jen k zamyšlení - jakou spotřebu dat má třeba Waze? Při cenách našich mobilních operátorů takový navigování může přijít na hezký peníze.
Vychadzalo mi to okolo 1MB na 1-2hodinovu cestu.
Zanedbatelna spotreba.
Mira píše:No ono je fuk kolik dat máte v tarifu, stejně je musíte zaplatit. Proto používám striktně off-line navigace, pokud už musím. A situace v dopravě se mění každým okamžikem a nějak si nedovedu představit, že budu při jízdě nějak vyťukávat a odesílat info o tom, že je to někde přicpaný. Jedině když tam budu stát. A mějte na paměti, že všichni lžou, takže nějaký fake v dopravě na vás klidně někdo zkusí.
Ano, chcel som dat z toho dovodu sancu Sygicu, ktore je velmi vychvalovany. Bohuzial ma posielal sialene dlhymi obchadzkami, padal, pocital nerealne casy prichodu, nedali sa po zadani ciela vyberat trasy atd atd...
A to som mu dal sancu 2x asi mesiac dozadu.
Waze je nazaj ok a ma v sebe kvantum "polnaciek", ktore je ledva vidiet, ak si zapnete nespevnene cesty.
K tomu vidim ako offline alternativu google maps s navigaciou a dopredu si stiahnut offline mapy do neho.
A na prezeranie detailov terenu su najlepsie mapy.cz (tiez moznost offlajnu).
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Mareka »

Pokud offline navigaci, doporučuji vyzkoušet TomTom (cca 50km měsíčně je zdarma) a jeho dopravní informace (myslím že bere data i od mobilních operátorů pro info o hustotě provozu a kolonách).

Jezdím hodně, vyzkoušel jsem snad vše co je k dispozici a logika výpočtu tras a skutečná aplikace aktuálního provozu pro úpravu aktuální trasy je zde skutečně špičková.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Bullitt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 27, 2012 3:48 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Bullitt »

Mira píše:No ono je fuk kolik dat máte v tarifu, stejně je musíte zaplatit. Proto používám striktně off-line navigace, pokud už musím. A situace v dopravě se mění každým okamžikem a nějak si nedovedu představit, že budu při jízdě nějak vyťukávat a odesílat info o tom, že je to někde přicpaný. Jedině když tam budu stát. A mějte na paměti, že všichni lžou, takže nějaký fake v dopravě na vás klidně někdo zkusí.
Waze je založený na sledování uživatelů,bere to data z GPS telefonu od jednotlivých uživatelů a sleduje zejména rychlost průjezdu(tak data kazí třeba cyklisti s WazeObrázek). Hlášení o kolonách jsou pro servery plánující trasy podružné. V praxi se tím ale řídím a přes naplánovanou trasu uhnu,když je někde třeba 6 hlášení. Navigace totiž rozhoduje o lepší trase klidně jen,když je kratší o pár vteřin.A já tedy radši jedu kousek dál,než skákat v koloně.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od VDC »

Mira píše:A mějte na paměti, že všichni lžou, takže nějaký fake v dopravě na vás klidně někdo zkusí.
Míro to je ale dobrá paranoia... :-D :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od bushman1 »

Uz roky pouzivam pod Androidem navigaci Map Factor Navigator, ktera je zdarma a ma offline mapove podklady ke stazeni. Presel jsem na ni z TomToma.
Udivuje me, ze Navigator tady nikdo nezminuje.
Ale je pravda, ze v mem okoli take spousta lidi bud zapasi s online navigacemi zdarma nebo si ukradnou Sygic. Vetsinou se pak divi, ze by nejaka off line navigace mohla byt zdarma.

Nechavam se tim navigovat po cele Evrope i mimo Evropu a nechci nekde resit nejake sumy za data nebo zdlouhave cekani na novy "list" mapy.
Takze pred vycestovanim si vzdy stahnu mapu prislusne zeme a po navratu ji mazu.
Aktualizace ceskych map jsou docela caste - cca 1x za mesic.

Za ty roky me to asi dvakrat zavedlo nekam nesmyslne a asi petkrat to vytuhlo a musel jsem aplikaci restartovat. To povazuji za vyborny vysledek.
Jinak funguje paradne.
Proti ostanim navigacim, ktere pouzivaji kolegove, tak Navigator pocita velice presne cas dojezdu (vetsinou se do toho trefuji na minuty) a samozrejme ho prubezne aktualizuje. U kolegu byly rozdily i ctvrt hodiny.
Na nejake dopravni zpravodajstvi kaslu. To resim operativne, kdyz nejaka zacpa prijde. Beru to jako osobni vyzvu, dostat se z toho zase rychle ven.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Mira »

Já používám sygic a here. Map factor ale mám taky. Všichni používají jiný mapy Here Navteq, Sygic TomTom, Map factor OpenStreetMaps, dnes i TomTom. Navíc v off verzi už fungují i mapy.cz což je super v terénu na turistiku. Takže každý si může vybrat co chce. Aktualizaci map nabízejí všichni. Používal jsem i Route66, ale ty už mají taky mapy TomTom. Takže jde jen o velikost karty, aby jste si ty mapy měli kam uložit.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

M a r c e l píše:Nj, tak ono si to při tom načítá online informace o provozu atd, tak to holt chvilku trvá...
On je problém, že on dle toho hledá i to umístění, pač nemá žádnou databázi těch míst... tohle bylo třeba vyřešený na tomtomu (kde pravda, u tý co mám, tak se ještě separátně ročně platilo za ty online služby), kde on navigoval offline vč. zadávání dat a až se mu někde chytla data, tak načetl informace a podle toho to upravil. Na druhou stranu zase konkrétně ten tomtom načítal dopravní info jenom pro nějaký okruh od aktuální polohy, waze to vidí od začátku celé... praktickým důsledkem je, že waze na dlouhé trase může jet od začátku jinudy, zatímco tomtom to pošle do kolony a pak to kus před ní začne řešit. Holt každé řešení má nějaké mouchy ;-D

Jinak já s wazem jezdím prakticky pořád, i trasy, co znám už nazpaměť... nějak si nedovedu představit řešit ranní kolony v Praze operativně; tam jak člověk vjede, tak už je to jedno :-D a beru to sportovně, když už mě to táhne někudy úplně jinudy, tak to beru alespoň jako hezký výlet, že se podívám na nové místo :-DDD a generálně vzato bych řekl, že to funguje docela dobře - jako to město je ucpané vždy všude, ale v rámci možností s tím docela jedu. Když před x měsíci se převrátil ráno kamion na jižní spojce a celou ji uzavřeli, tak jsem jel takovýma místama, že jsem ani netušil, že existují a byl jsem pořád v práci mezi těma nejrychlejšíma (normálně přijíždím poslední :-D).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“