WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Odpovědět
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od schmako »

suubaru píše: Ceny benzínu mi moc nejdou hledat, neumím. Pořád mi to doporučuje pouze ENI. Bylo by fajn se v klidu na parkovišti ve městě mrknout na benzínky a vybrat tu správnou, včetně otvírací doby.
Já už jinak ani netankuji. Když mám navigování do určitého cíle, hledá po cestě, když navigování není hledá od nejbližších. U všech píše cenu benzínu/nafty v obyč verzích a jestli je otevřeno.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od schmako »

spm píše:Zrovna ty nezpevneny cesty mi prijdou, ze v CR moc nefungujou. Mam to zapnuty a za celou dobu mne to hnalo akorat do jedny cesty, kterou bych takhle oznacil, a tam to byla spis chyba mapoveho podkladu - casto to tudy navigovalo, ikdyz se to nevyplatilo. A od jiste doby ji nenabizo vubec, ani kdyz by to jinak vyhodne bylo. (Slo o stezku polem tesne u D11 mezi Nehvizdama a silnici od vysehorovic)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Ony ty cesty tam jsou zaneseny ale stejně jsou na všech zákazy. A při počítání trasy mám dojem, že počítá s průměrnou rychlostí 5kmh, tudíž Tě málokdy přes ni potáhne. Obzvláště pokud máš nastaveno nejrychlejší cestu.

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Na tyhle zakaz neni. Jako predtim byla asi chyba, ze ji videl jako normalni cestu, ok... ale od ty doby me nekolikrat, kdyz ta standardni hlavni cesta byla ucpana, vedl zajizdkou asi 5km, ktera vyjede na stejnem miste co ta polni zkratka. To by podle me i pri 5km/h vyslo lip tudy...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
GinBook
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 69
Registrován: ned srp 16, 2015 6:36 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od GinBook »

Bavíte se ještě pořad o Waze?

Ve Waze jde nastavit Lesní polní:

Povolit
Zakázat
Krátké trasy

A proste kdo zná nějaké speciální zkratky tam mu Waze nepomůže. Taky je znám a v té chvilce nějakou navigací ignorují a jedu na sebe.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Jj, bavim. Proste tohle nastaveni mam povolene a na te inkriminovane ceste me to casto nutilo jet, ikdyz prima asfaltka byla prujezdna. Pak to nekdo asi v mape opravil a od te doby tam nechce jezdit nikdy a radsi udela 5km zajizdku, nez 500m touhle cestou.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od schmako »

suubaru píše: Ceny benzínu mi moc nejdou hledat, neumím. Pořád mi to doporučuje pouze ENI. Bylo by fajn se v klidu na parkovišti ve městě mrknout na benzínky a vybrat tu správnou, včetně otvírací doby.
S tím jde určitě něco dělat: Zkontroluj si, zda máš poslední aktualizaci (Store). Potom v Nastavení - rozšířená nastavení - Čerpací stanice - Preferovaná čerpací stanice - Zvol Všechny.
Dál si pak můžeš nastavit zbytek, jako jestli chceš aby ti to ukazovalo ceny nafty nebo benzínů, jak se bude seznam řadit a jestli chceš v případě zastavení v blízkosti ČS nabídnout tebou zjištěné ceny do aktualizace.
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od JRJ »

O Waze jsem neměl bůhvíjaké mínění. Zkratky, které kolikrát vymýšlí (třeba uličkou mezi obytnými domy, aby ušetřil 50 m) jsou neskutečné. To, že mi v zahraničí neustále vnucuje angličtinu a není schopné správně přečíst názvy obcí a ulic, pokud nepřepnu do místního jazyka, jsem si zvykl. Ale o to co mi předvedl ve Slovinsku se musím podělit.

Cesta Tolmin - Praha. Ze Slovinského Tolminu to je na Italskou A23 cca 60 km jak do Udine nebo Tarvisia. Takže laickým odhadem nejkratší a nejrychkejší cesta je přes Tarvisio. Zadám do Waze domů. Vyplivne mi cestu přes Ljublianu, Maribor, Graz, Vídeň asi 850 km přes 8 hodin <:-< Tak dám trasy. Žádná alternativní trasa nenalezena. Tak restart Waze. Situace se opakuje. Naštěstí mě napadlo vyhodit slovinskou dálniční známku. A ejhle, přes Tavisio 660 km 7 hodin, přes Udine 750 km a taky 7 hodin. To fakt nevymyslíš.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

Na stále zhoršující se kvalitu Waze jsem si tu před pár měsíci taky stěžoval. Opravdu do jde dolů strmým pádem - co tam dělají? Pokud připravují placenou verzi, tak to jim dřív utečou zákazníci a nebude mít kdo platit. Nebo se jim tam nasáčkovali nějací manažeři kteří viděli úspěšnou firmu a programátoři díky tomu utekli?
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 395
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Komanche »

Mirku uz 9 let to patri Googlu, kterej za to dal asi miliardu dolaru. Ocekavam od te doby ze to utnou, vetsinu dobrejch napadu implementovali do svejch map/navigace.
Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

Nepřijde mi, že by to šlo strmým pádem dolů... Spíš je to už dost dlouho pořád stejné, včetně těch chyb, co sem semtam někdo píše.

Otázka je, znáte někdo něco lepšího? Zatím jedinou relevantní radu jsem tu viděl od quicklyho - mapy.cz, což jsem furt nezkoušel, ale možná se někdy dokopu. Všechny ostatní rady typu papírová mapa a podle směrníků, obvykle od lidí, co tím autem najedou 1000km ročně a ještě po stejné trase, v potaz neberu :-DDD Jak to vypadá v praxi jsem viděl teď na firemním "teambuildingu" - odjížděl jsem úplně poslední, do firmy jsem dojel první. 3 minuty po mě dojela tesla, která vyrážela ve stejnou dobu a jela podle integrované navigace. První další auto dojelo za půl hodiny. Na trase, kterou jsem jel hodinu :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od mirekst »

Píšu pouze podle vlastní zkušenosti - a je to co píšu, strmým pádem dolů. Že to patří google vím, ale navigovat podle maps.google.com bylo utrpení (jak jsem psal někdy v dubnu?), kdybych nejel známou trasu tak netrefím. mapy.cz jsem taky zkusil, taky nic moc, lepší než google, ale ne o moc (všechny zkušenosti z ČR). A ani jedna navigace ze zde zmíněných nemá pořádné informace o aktuální dopravní situaci, což mi příjde jako to nejdůležitější co mi mají přinést - vyhnout se kolonám kde to jenom jde (chápu že některá dobře naplánovaná místa třeba v Praze prostě objet nejdou).

Takže nevím podle čeho jezdit, náhodně to střídám - pokud to potřebuju (jakože to občas potřebuju, nejezdím pouze známé trasy, a fakt nechci mít vedle sebe papírový itinerář - už jenom proto že bych musel za jízdy měnit brýle abych ho přečetl :-)).
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14703
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Tapan »

Ty Mapy.cz se dají celkem používat, ale dokonalý taky nejsou. Když je zapnu na známé trase, abych tušil reálný dojezdový čas se zohledněním aktuální dopravy, vymýšlí občas dost zajímavé cesty, s tím, že když přesto jedu "podle sebe", dorazím do cíle výrazně rychleji. Navíc mě do poslední chvíle snaží vrátit na svojí trasu. Ale jinak se podle toho dá jet. Aktuálně asi lepší než Waze, jen jim chybí ty komunitní funkce - uživatelsky nahlášené dopravní hlídky a tak. To je velké plus peo Waze.
Googlí mapy mi nějak nevyhovujou...už delší čas jsem nezkoušel, třeba jim zas někdy dám šanci.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od dracekvo »

Waze jsem nikdy nezkoušel. Od té doby co to koupil google a do gmap zanesl vychytávky z waze jsem ani neměl důvod.
Akorát u google si člověk musí zkontrolovat kudy ho chce táhnout. Protože občas kvůli dvoum ušetřeným minutám ho klidně táhle přes nějaký kotěhůlky. Takže ještě většinou jedu podle cedulí. Navigace chvilku nadává, ale pak se přizpůsobí nové trase.
A ohledně objíždění kolon. Zjistil jsem, že to ani nemá cenu a pokud se nejedná o totálně neprůjezdnou dálnici, tak ani nemá cenu se o nějakou objížďku snažit.

Teď jsem si dělal itinerář cesty do HR. Seznam umí jednu krásnou věc, kterou nechápu že google nebyl do dnešního dne schopný implementovat. A to je vynechání placených úseků jen v určité zemi.
Tak jsem to udělal tak, že jsem si našel přes seznam body, kdy musím sjet z dálnice a tyto kousky tras si nacvakal do gmap. Akorát zase gmapy neumějí uložit trasu. Takže ty jednotlivé trasy jsem si jak trubka musel nechat naposílat na email.
Taky jsem si všiml, že seznam se mě snaží přes hraniční přechod protáhnout nějakou uličkou, která snad nejde ani projet autem.
Mapy.cz jsem zkoušel jako navigaci v mobilu, ale nepřišel jsem jí na chuť.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne pon črc 11, 2022 1:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od spm »

waze ty placené úseky umí, od nějaké doby. Jdou tam nacvakat dálniční známky po jednotlivých zemích
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 395
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: WAZE - social GPS Maps & Traffic (ANDROID)

Příspěvek od Komanche »

Mimochodem pouzivam waze od zacatku, vc. beta i neverejnych verzi, jsem mapovy editor, byl jsem i pozvany na jejich letosni setkani (jen se mi to bohuzel nehodilo casove) :)
Me waze bavi, nejen z vyse uvedenych duvodu, ale obcas mi nabidne i moc peknou nablizku (vyhybat se nezpevnenym cestam: ne).
Rekl bych ze vyhybani se kolonam je o nejakem nastaveni, me to do kolony narve fakt vyjimecne. Najezd km momentalne kolem 5tis mesicne, cela CR.
Napisu zkusenost z dovolene ze zahranici az se vratim. :)
Dodge Ram 5.9 V8 1998
Subaru Forester SJ 2.0 XT 2015
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“