Půjčovat milované autíčko bližným svým

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od draconis »

A jinak jak tu někdo psal, že mají domluvu ohledně vyrovnání, pokud se něco na autě pokazí... Když to škrábne atd. - prostě věc, za kterou evidentně může, tak je to jasný. Ale pokud třeba odejde něco na motoru, může to sice být tím, že se k tomu choval někdo jak hovado, ale stejně tak to může být něco, co by se časem vyskytlo při jízdě i majiteli, jen měl prostě dotyčný smůlu, že to vyšlo na něj... Tak nevím... :-)

Viz třeba moje zkušenost s předchozím autem - jednoho dne jsem k tomu přišel, nastartoval a hned jsem slyšel lehké syčení od motoru. Den předtím jsem s autem přijel, zaparkoval a nic... Praskly nějaké ty hadice, asi už byly zpuchřelé a přisávalo to vzduch (byť se kontrolka motoru rozsvítila až za jízdy). A nikdo za to nemohl... 8)
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od Ynhoj »

Vím, že přítelkyně jezdí velmi dobře...Je vyježděná (jako řidička myslím ::-DDD: ) z každodenního ježdění do práce, ale když jí náhodou půjčím Imprezu tak mám stále tendenci říkat něco o řazení atp. no a jsem stále jak na jehlách i když to vlastně umí včetně couvání :826:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od draconis »

To já naopak nutím přítulkyni řídit násilím, protože sama moc nechce. Ono jí to celkem jde - když se tedy nepozastavím nad tím, že sem tam (no možná trochu častěji) podtáčí motor nebo naopak zapomene přeřadit. Ale to je tím, že už zase dva roky nejezdila. Ale vždycky když pak zase začne, je to tak do páté jízdy hrůza a pak naopak jezdí v pohodě, jen jí trvá než si to oživí. Ale ona právě moc jezdit nechce, bojí se od té doby, co jí po autoškole její táta půjčil formana v polorozpadlém stavu a jeli se projet. On usnul a v jedné zatáčce přítulka šlápla na brzdový pedál a ono nic, tak vylítli ze silnice asi v 80 a byla z toho dlouho trochu plachá. Táta se vzbudil až po akci... :-)

Takže i když vím, že nejezdí zrovna jako Loeb, tak jí nutím řídit a auto jí půjčuji jak jen to jde. I když je to občas o strach, někdy překvapí a vystraší... :-) Ale jinak se to nenaučí. Ale musím říct, že co máme Subo, tak se jí líbí a chce to zkoušet pořád častěji, protože jí to přijde bezpečnější - Foryn je vyšší a líp se řídí. A poté, co jsem se několikrát zapomněl a svezl jí hodně svižně pár serpentýnkama, tak zjistila co to auto snese a že to pořád sedí, takže bod k dobru pro Subaru.

A i když mám veterána ve směšné ceně, i s novým autem bych to dělal určitě stejně. Jen možná v záběhu bych byl opatrný, ale jinak proč ne.
Uživatelský avatar
Jehla23
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: sob čer 28, 2014 12:50 pm
Jméno a příjmení: JJ
Bydliště: Chomutov

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od Jehla23 »

Auto je sice spotrebni vec jako kazda jina, ale slouzi me, ja ho potrebuju a ja se o nej staram. Uz jen proto, ze je vetsi, drazsi a pro me je to dar bozi :D kde by jsme bez nich byli, rozhodne ne tady na foru treba :) A kdyby s tim nekdo neco udelal, vycital bych mu to dlouho..:D mozna to jsou duvody proc to clovek nerad dela. Radeji reknu ne a dotycneho odvezu sam jako tu nekdo psal. Rodine, pritelkyni pujcim, ale mam bobky :D
Obrázek

Škoda Fabia 2001 1,4 ................. prodáno
Citroen Saxo 2002 1,1 ............... >
Subaru Impreza 2000 2,0 ........... >
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od VDC »

Já jsem naštěstí nikdy nemusel nikomu objasňovat, že mu nechci auto půjčit. Nikdy se mě nikdo přímo nezeptal, jestli bych mu ho půjčil. S vyjímkou toho kolegy, kterej tak jako mezi řečí říkal, že by bylo fajn si půjčit Previi na ryby. A já to prostě ingoroval, jako by to neřekl. Takže tak. Žena s našima autama jezdí tak, jak jsem jí o to požádal, takže s tím problém nemám. Ale jinak auto pro mě není, jak jsem už psal výše, jenom spotřebák, ale věc, kterou mám rád. Stejně tak to mám s nářadím, telefonem, počítačem. Laxněji jsem přistupoval pouze k vleku, který jsem půjčoval na požádání a samozřejmě se to na něm projevilo negativně. Takže zkurvit věci si umim i sám... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od draconis »

Předsedo, já bych na tvém místě Previi klidně půjčil, ale šestihrnek NE! :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis píše:Ale pokud třeba odejde něco na motoru, může to sice být tím, že se k tomu choval někdo jak hovado, ale stejně tak to může být něco, co by se časem vyskytlo při jízdě i majiteli, jen měl prostě dotyčný smůlu, že to vyšlo na něj...
A přesně (nejen) těmhle sporům se vyhneš, když to nikomu nebudeš půjčovat :-)

Lidi mají tendenci se k cizím věcem nechovat pěkně. Nikdo nikdy neocení hodnotu auta, jakou má pro nadšeného majitele. Jo pokud si někdo koupí auto za 20 tisíc a když se vysype, tak ho zahodí a koupí další za 20, tak má samozřejmě jinej styl jeho používání, než když si někdo šperkuje a vypiplává auto k dokonalosti několik let.

Já osobně mám tendenci nepůjčovat nikomu nic... Ke všem svým i cizím věcem se chovám pěkně, tak proč se vystavovat riziku, že mi někdo něco zničí?

Např. půjčil jsem kolegovi z práce na dovolenou USB nabíječku do auta. Originál HTC za bratru 4 kila z HK, u nás v té době stála tak 650. Vrátil mi jí celou poškrabanou a dalo by se říct kosmeticky znehodnocenou a to celý bezeslova, asi v domnění, že si toho jako nevšimnu. Až teda když jsem ho na to upozornil, tak z něj vypadlo, že malej zlobil, tak mu jí půjčil na hraní a samozřejmě sebou plácnul někde do štěrku s tou nabíječkou v ruce. No tak jsem se ho zeptal, jestli mu přijde normální dávat zlobivýmu harantovi půjčený věci a málem mě ještě sprdnul, že nevim, co to je zlobivý dítě a že uděláš cokoliv, aby chvíli dalo pokoj. Pak teda, že mi koupí novou, ale nějak i přes několik upozornění nic nekoupil - dát pár stovek za vyžehlení vztahů mi přijde celkem v pohodě. No tak holt mu už nikdy nic nepůjčím. Je to jednoduchý jak facka.

Padly tady názory jako, že jsou to jenom věci, no ano, ale jsou to MOJE věci! Já je používám a já se budu muset koukat do konce životnosti na hnusně poškrábanou nabíječku nebo si za svoje peníze koupit novou. Takže proč bych tomu nepředcházel tím, že nikomu nic nebudu půjčovat?

Kdybych někomu takto něco zničil, byť jen vzhledově, tak dle okolností mu to buďto zaplatím, nahradím domluvenou alternativou nebo zcela transparentně vyměním za to stejné, aniž bych ho vůbec zatěžoval tím, že se něco stalo.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od draconis »

Chápu oba názory, ale neznamená to, že jeden z nich je jediný správný a druhý ne :-)

Prostě je to na každém. Jak už jsem psal, já si prostě vybírám, komu co půjčím a komu ne. A taky možná jen nemám za přátele hovada a vím, že kdyby se něco stalo, nebudou mít problém vše nahradit. Stejně tak kdybych si já půjčil něco od nich. A ostatním, jimž nevěřím, prostě hodnotnější věci nepůjčím. Tak jednoduché to z mého pohledu je... :-)

Samozřejmě je to na každém a musí to zvážit sám. Např. kdyby za mnou zítra přišel brácha, dobrý kamarád nebo ve finále třeba i Tom (předseda), že mu vybouchlo auto, zítra odjíždí na dovolenou a nemá čím, neměl bych problém auto půjčit. Kdyby přišel "známého známý" nebo někdo, kdo nemá mojí důvěru, měl by smůlu. A taky bych samozřejmě zohlednil míru potřebnosti. Např. brácha má malé dítě a auto potřebuje nebo třeba zmíněná dovolená atd. - tam je jasné, že je to naléhavé. Kdyby někdo přišel, že mu kikslo auto a chce půjčit moje, aby mohl jezdit každý den 3 km do práce, tak mu řeknu aby se probral a oprášil kolo... :850:

Kdybych ale měl třeba STIhačku, tu bych asi nepůjčil... :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od Mira »

Je to celé o tom, jaký si vybíráte kamarády. Já svým kamarádům klidně půjčím kde co, včetně auta, protože jim věřím a vím jací jsou. Cizímu nepučím nic. Proč taky, když ho ani pořádně neznám. A úplnou samozřejmostí je rodina. Prostě nejsem lakotnej na svý věci, spíš měkosrdcatej.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od draconis »

Mira: souhlas, máme to stejně... :wink:
Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od lukygoofy »

dneska jsem půjčil autí paní a přivezla mi domů složenku s nezaplacenou pokutou za rychlou jízdu po městě :-)))) prej konstatování že to má 250 koní a že to jen lechtala nezabralo :-)
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
Dolnovltavečák
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: pát říj 09, 2015 6:14 pm
Jméno a příjmení: Petr Kondysek
Bydliště: Dolní Vltavice, Lipno
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od Dolnovltavečák »

Před pár dny jsem nechal svézt přítelkyni po poli ve sněhu. Byla nadšená, očička ji svítila, smála se a blbla!!
Moc se jí to líbilo a já byl šťastný ze všech tří miláčků, páč v kufru jsme měli i psa...
:supeer:
Budu rád, kdykoli si ho půjčí, protože ocení to, že jsem dobře vybral...
www.pensioncalla.cz Ubytování na břehu Lipenské přehrady.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od Subaru70 »

..auta a ženský se nepučujou :-)
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Dolnovltavečák
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 295
Registrován: pát říj 09, 2015 6:14 pm
Jméno a příjmení: Petr Kondysek
Bydliště: Dolní Vltavice, Lipno
Kontaktovat uživatele:

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od Dolnovltavečák »

Souhlas, jen s vyjímkou, že svý auto svý ženský a svou ženskou svému autu...
::-DD:
www.pensioncalla.cz Ubytování na břehu Lipenské přehrady.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Půjčovat milované autíčko bližným svým

Příspěvek od kiti »

dolnovltavečák

"Budu rád, kdykoli si ho půjčí, protože ocení to, že jsem dobře vybral..."

pochopil jsem, že přítelkyni půjčíš psa vždy ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“