Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od M a r c e l »

zase jsem mimo? vysvětlit prosím...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Kolben »

Ja jak vidim Alza, tak se mi chce :-€-oO
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od fiatisimo »

Kolben píše:Ja jak vidim Alza, tak se mi chce
já to mám také tak mám averzi na alzu nesnáším ji
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3029
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od yeti »

.... Alza, TSBohemia, Lidl, Billa, Kaufland, Kika, Kik, Mobelix.... a mnoho, mnoho dalších >:-f ,,|,, (>_<) ,,|,, :-€-oO
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Tomáš1002 »

Mohli byste upřesnit, co konkrétně je na Alze tak zlého?
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od VDC »

Řekl bych, že ten zelenej zmrd. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Kolben »

-Ceny... I se slevou, kterou tam mam po prihlaseni jsou ceny vyssi nez kdekoli jinde
-Neschopna logistika - Nekolik zasilek (vlastne vetsina) opozdeno z duvody chyby pri nakladce
-a co me dojalo, kdyz jsem mel vetsi objednavku tak sem si napsal o individualni a lepsi cenu (jejich vlastni reklama pri urcitem poctu kusus a financnim objemu). Jak moc me pobavili, kdyz mi obchodnik nabidnul cenu o cca 1000kc vyssi nez tu kterou jsem mel aktualne v kosiku. Sem mu psal jestli se nepomát... Tak prej ne, nepomát, ze ta cena, kterou mi nabidnul je ta nejlepsi pro me....
- Taky se mi v posledni dobe stalo, ze zbozi pry je na ceste... No nebylo. Cca po tydnu a kontaktovani infolinky jsem se dozvedel, ze to zbozi je ve stavu takovem, ze mi to nemuzou dorucit... tak proc pisou odeslano...
- Proc kdyz si zaplatim jinyho dopravce nez DPD tak mi to i pres to poslou DPDckem... To je jako bych si objedna CD Verbatim a oni mi poslou jinou znacku - to je posledni problem, to ted resim a chci prachy za dopravu zpet. :-)
atd. atd. atd.
- vseobecne uz jsou tak velci, ze jim na zakaznikovi nezalezi
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od spm »

Mně už jednou poslali zboží, ve kterym zapomněli fakturu od jejich dodavatele... Prej 1,5% marže, takový kecy :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Tomáš1002 »

Nakupuju na Alze cca 5 let vše, co jde a mám zkušenost zcela opačnou:

- velice přehledný web s obrovským množstvím informací o výrobcích
- velice široká škála možností jak platit a možností dodacích (prodejny, pošta, kurýr, Alzaboxy)
- dodávky i o víkendech
- za 5 let jednou nedodali něco, co jsem si objednal
- reklamace byly 2 a obě vyřešili tak, že mi bez jakéhokoli ptaní vyměnili výrobek za nový
- špatně koupený výrobek mi opět bez jakékoli debaty vyměnili za vyhovující
- před Vánocemi jsem měl objednanou zásilku, po objednávce mi přišla sms, že zboží bude 2. den po 20,00 v Alzaboxu. V 19,55 přišla omluvná sms, že budou mít bohužel zpoždění. Zboží dorazilo ve 20,13.
- jako jediní byli schopni dodat do Vánoc zboží, které jsem objednával 22.12. odpoledne, například kdysi slavný Mironet měl na stránkách uvedeno, že znovu otevírají 2.1.
- nižší ceny mi po dosažení určitého objemu nákupů nastavili sami
- Alza zcela po právu zcela dominuje trhu, protože mají zdaleka nejpropracovanější systém zákaznického servisu a utekli všem ostatním konkurentům o parník
- a že nejsou nejlevnější? Být nejlevnější je holt ta poslední volba těch, kteří nejsou schopni vymyslet nic, za co by si mohli nechat od zákazníků zaplatit.
- oni někdy někde tvrdil, že pracují s marží 1,5%??? A proč by s takovou marží pracovat měli? Nejsou charita, ale podnikatelé.
- jo, je to úspěšná a vydělávající firma, což se v Čechách musí setkat se spravedlivým odsudkem
- zelenej zmrd? Jo, ten je hnusnej, ale protože se ho drží tak dlouho, tak asi funguje, což je u marketingu to nejdůležitější ;-D .

Jo, Jednotu a Drobné zboží Praha z roku 1985 na vás >>:-@@
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Kolben »

Ja osobne nehodlam Alze platit za stejny zbozi napr. o 500kč (u veci za 10.000) víc nez nekomu jinymu. Protoze od Alzy ja osobne za tech 500kc navic nic navic nedostanu a neziskam. To uz z meho pohledu je rozdil, ktery neni zanedbatelny. A nevidim ani jeden jediny malinkaty duvod proc jim to petikilo dat. Jinak se podivej kdo je hlavni akcionar alzy... Nejaka spolecnost na kypru :-) Jinak ja osobne Alzu neodsuzuju, od jiste doby se divam i po ceskych eshopech a poklud tu vec maji jinde a minimalne za stejno koupim ji jinde.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1908
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Fiba »

Tomáš1002 píše:Nakupuju na Alze cca 5 let vše, co jde a mám zkušenost zcela opačnou:

- velice přehledný web s obrovským množstvím informací o výrobcích
- velice široká škála možností jak platit a možností dodacích (prodejny, pošta, kurýr, Alzaboxy)
- dodávky i o víkendech
- za 5 let jednou nedodali něco, co jsem si objednal
- reklamace byly 2 a obě vyřešili tak, že mi bez jakéhokoli ptaní vyměnili výrobek za nový
- špatně koupený výrobek mi opět bez jakékoli debaty vyměnili za vyhovující
- před Vánocemi jsem měl objednanou zásilku, po objednávce mi přišla sms, že zboží bude 2. den …
Mám v podstatě stejné zkušenosti a hlavně mám pobočku skoro u nosu...
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od CoZmo »

je to regulerní podnikatelský subjekt, jako lidl, makro a další...nic nevyrábí, jenom prodává a tak ladí techniku prodeje tak, aby prodal co nejvíc za co nejvíc...charitu dělat nepotřebuje a pokud jí udělá někdo jinej, kup to tam.

Můžu nesnášet jejich marketing, ale i to je bohužel důkaz toho, že ho dělají vlastně dobře...

V určitou chvíli se dostaneš do levelu, kdy tě nezajímá, že to někde je o 500 levnějc, protože tím hledáním toho levnějc a realizací toho obchodu někde jinde promrháš víc a riskuješ, že budeš řešit složitě reklamaci nebo cokoliv jiného...což tě bude stát takovou raketu, že to prostě neuděláš (lidi pořád zapomínají vyčíslovat hodnotu svého času).

Takže já averzi k těmto firmám nemám, když mě nebaví, tak tam prostě nekupuju a jdu jinam...do nějakýho sconta/mobelixu apod. jsem vpáchnul jednou, viděl produkty a už nemám potřebu tu návštěvu opakovat...

To mě mnohem víc s**ou "podnikatelé" jako česká pošta a české dráhy, který KRADOU moje peníze skrze daně a na oplátku mi dávají totální H***NO a ještě bulej, jaxou na tom špatně...

Nedávno jsem si takhle naběhnul při nákupu granulí pro psa, muj dodavatel požadované neměl, takže jsem to zkusil jinde, katastrofa za skvělou cenu, uprosil jsem můj oblíbený eshop s tím, že je mi jedno, esli to bude o stovku dražší, ale ať si zalistujou požadovanou značku...hele a šlo to, na vánoce už jsem objednával zas tam, kde dřív...super.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od HonzaCZ »

Moje zkušenost s Alza je veskrze výborná. Vadí mi to, že jsou tak velký, že jim nejenom nezáleží na jednotlivci v MO, ale často už ani ve VO s milionovými obraty. To, že asi moc neplatěj daně v ČR tak nějak tuším, je mi to trochu proti srsti, ale spíš za to viním stát, kterej má moc vysoký daně a blbý zákony, když to umožňuje.

Jedenkrát se mi stalo, že mě totálně, ale totálně vojebali s reklamací. Cca před 3-4 lety. Odmítli reklamovat zboží, které bylo zjevně rozbito běžným použiváním a vymlouvali se neustále na něco, resp. jejich smluvní servis spáchal totální konspirační teorii, jak to zboží bylo rozbito nevhodným používáním, zcela nezaloženou na pravdě, ne žádných důkazech, jejich jediný "důkaz" byl zcela směšný a kdokoliv rozumný by za to toho servisního technika vykrákal za uši. Alza se nepostavila za mě jako zákazníka, ale samozřejmě za svůj smluvní servis. Takže nasrat. Šlo o věc za cca 4k. Myslím, že pak i danej typ výrobků stáhli, asi jsem nebyl jedinej, kdo to reklamoval. Ale holt se jim nechtělo cvakat. Reklamační technik, když jsem s ním zavedl odbornou debatu, mi do očí řekl, že on by si to opravil sám. Taky jsme to pak opravili sami, dokonce s konstrukční úpravou, že už se to znovu nerozbije - původní konstrukce byla zcela katastrofální. Ale proč by to neměli opravit sami nebo vyměnit? Vrátit peníze? A to jsem tam kvůli tomu byl několikrát. Ne, ne, ne. Prej jedině soudní znalec. Tak jsem obepsal a obvolal asi 10 soudních znalců z Prahy a okolí a z jejich komunikace jsem nabyl názoru, že proti Alze nejdou (nikdo to nenapsal přímo, ale nikdo neměl čas, ani za rok, ani nikdy). Asi dostávaj nějakej bakšiš, pak se Alza na reklamačním nemusí bát na ně odkazovat. No škoda. Od tý doby je fakt nemám rád. Ale ne tak úplně doslova.

Ono totiž jsem si mohl říct, že to je banda diletantů a přestat u nich nakupovat. Ale co z toho budu mít? Jedině svůj neprospěch. Je mi pohodlný tam nakupovat, maj spoustu věcí skladem, při nejhorším do druhýho dne, AlzaBox, 15 minut pěšky, 2 velký pobočky autem do 20 minut.

U nějakých atypických věcí nebo dražších se porozhlídnu po cenách u konkurence. Třeba disky nakupuju už několik let v Softcomu, protože jsou prostě o 10+ % levnější, než jinde a vyplatí se mi si tam zajet nebo to nechat poslat na Uloženku, která je taky kousek.

Jinak souhlas, web, filtry, přehledný, dobře se tam hledá. Občas trochu náznaky zmrdismu, když to třeba samo zapne nějakou placenou záruku při vkládání do košíku... Ale člověk, kterej není blbej, tak si toho všimne a zase to odklikne.

Ale sem tam jdu taky jinam. Třeba když Ježíšek kupoval Instax, tak si řekl, že radši just půjde do PolaroidLove a nechá vydělat malou firmu, i když cenově to vyšlo +/- autobus stejně.

Jinak k reklamacím kromě uvedené výjimky vždy OK. RAMky mění na počkání, vracení do 14 dnů taky ok... No teď tam táta má jeden mini PC na reklamaci, asi vadnej řadič disku nebo samotný SSD... tak to bude veselý, jsem dost zvědavej. Když ještě seděli přes ulici naproti, tak jsem tam reklamoval desku, která se chovala fakt divně a zasekávala se v jakymkoliv OS. Pořád to nemohli zreplikovat, dokonce jsem tam pak donec i zbytek kompu, aby to měli komplet. No prej se to neprojevilo, ale nakonec mi dali novou stejnou a ta to nedělala. No tak asi byla ta původní trochu vadná. Jo a taky mi jednou, zase jinou desku, vrátili z reklamace opravenou dost humpolácky nějakám drátkem na PCB... no s tím jsem je hnal a zcela bez odporu dali zase fungl novou. No prostě to zkoušej, co si budeme povídat.

Alza je pro mě velký vnitřní téma, jak jste si jistě ráčili všimnout. :D Ono fakt ve výsledku mi to je prostě sympatický tam nakupovat, ale jsou tam drobné nuance, který mě serou, ale zase ne, abych je bojkotoval. To bych byl sám proti sobě.

No a ten zelenej zmrd, to je prostě fakt na hlavu. Asi to funguje, když to maj už takovou dobu. Ale je to uřvanej zelenej čurák, kterýho vždycky když vidím a hlavně slyším, tak se divím, že někdo nenatočil ještě celovečerní film, kde by ho celou dobu jenom mučili. A ideálně včetně toho kreativisty, co ho stvořil a managera, co ho drží při životě.

Jinak ještě lehce offtopic - znám alzu od doby, kdy otevřeli pod jménem alzasoft, mj. proto jim stále říkám spíš alzáč, než alza. Pamatuji ty obrovské fronty, když seděli ještě v Dělnický a pak na druhý straně Jateční, než jsou teď. Resp. teď mají kanceláře ještě někde úplně jinde, jestli se nepletu. No a pamatuji jak najednou začalo stávat BMW Aleše Zavorala před krámem. Docela působivej vzestup původem ryze český firmy. Škoda, že máme tak debilní zákony a vysoký daně, že to dělaj tak, jak to dělaj.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od spm »

Tak ono v případě eshopů a dnešní době internetu to hledání nejnižší ceny zas tak časově náročné není... obvykle stačí hodit do vyhledávače to co chci a někde v prvních odkazech je heuréka nebo něco podobného, kde člověk rychle získá představu za kolik se to pohybuje. A třeba zrovna u heuréky se mi zatím nestalo, že by ten doporučovaný obchod, co oni tam nabízí, byl nějak problematický. Když to shrnu z těch nákupů za pár let zpátky, tak si vlastně ani nevybavuju, že bych měl s nějakým obchodem nějaký problém, který by mě fakt štval (a to včetně i té alzy, ta mě nejvíc tankuje taky akorát tím zeleným zmrdem :-D ). Jasně, jiná věc je, když toho člověk chce koupit víc - pak ty velký eshopy typu alza mají výhodu většího sortimentu, takže tam obvykle člověk nacpe ty věci co chce do větší objednávky a následně tedy za jedno dopravné.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Keana
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 246
Registrován: úte lis 22, 2016 8:01 am
Jméno a příjmení: Aleš Hnyk
Bydliště: Jablonec/Jabloneček
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipy, nejen o Subaru

Příspěvek od Keana »

alza má dobrej vyhledávač, porovnávač, hodně detailní třídění dle parametrů. Takže výběr zboží probíhá tam. no a pokud je výraznej rozdíl v ceně, což bohužel občas je (někdo ty reklamy zaplatit musí), nákup už vybraného zboží jinde. Když je rozdíl přijatelnej, ocenim služby alzy nákupem u nich.
Subaru Justy G3X 1.3 MY2005 ------15.11.2014 ----> Obrázek
Subaru Forester SG 2.0 MY2006 ----02.08.2016 ----> Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“