Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

podvlada píše: Mrkni se mi prosím tě z okna, jak bude tady u mě v Anglii za tři dny, jestli jsem si s sebou vzal správný oblečení, moje okno je rozbitý, ukazuje jen dnešek
Zrovna kvůli Anglii se ani nemusíš dívat z okna, tam je to jasný :-D . Nehledě na to, že počasí za tři dny Ti neurčí nikdo přesně
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

To já na to počasí radši meteostanice stavím, ze součástek vyrobených v číně, dovezený smradlavou lodí přes půl světa, ... jéje, já na tom kandelábru fakt skončím :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tapan: no jasně, to už je takovej kolorit vzít doslova pár myšlenek co někdo napíše, vytrhnout z kontextu, dát protipříklad ad absurdum a pořádně mu to natřít :-D
Myslím, že se stačí podívat kolem sebe a kdo chce, ten pochopí co jsem napsal, kdo nechce, vždycky najde argument, co je na tom blbě.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Nevidím ve svém příspěvku žádný protipříklad ad absurdum, ale možná mi teda někdo napoví... :-/
Blbě je toho kolem nás hodně. Spoustu věcí, které jsou blbě, jsou důsledkem nepromyšlené hurá regulace.
Vím, že to není Tvůj případ, ale nejsnáz se zakazujou auta z kanceláře v centru Prahy, vždyť do práce a vlastně všude může každý dojet MHD nebo na kole... <:-<
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tapan píše:Nevidím ve svém příspěvku žádný protipříklad ad absurdum, ale možná mi teda někdo napoví...
Blbě je toho kolem nás hodně. Spoustu věcí, které jsou blbě, jsou důsledkem nepromyšlené hurá regulace.
Vím, že to není Tvůj případ, ale nejsnáz se zakazujou auta z kanceláře v centru Prahy, vždyť do práce a vlastně všude může každý dojet MHD nebo na kole...
No, v podstatě jo.
Příklad ad absurdum v tomto případě je např. "mám 4 auta, dvě značky v depozitu = jsem nejhorší člověk na světě". To jsem nikdy nikde nenapsal. Jen jsem se zamyslel nad nepoměrem množství aut vzhledem k jejich skutečné potřebě a samozřejmě jejich negativní vliv. Je jasné, že je to věc subjektivní, ale podívej se kolem sebe. Kolik lidí z tvého okolí má více než jedno auto a reálně jedno auto většinu času stojí na ulici a druhým se jezdí? Nebo příklad druhej lidi mají dvě auta, přestože se skutečně při trošce snahy tam, kam potřebují, dostanou MHDčkem. Jenže to je dneska jaksi pod úroveň, jezdit mastnou tyčí...Kolik jezdí obrovských aut a uvnitř sedí jen jeden člověk?

Říkáš, že potraviny jsou u nás levný? V porovnání s čím? Proto se asi vyplatí lidem v německým příhraničí jezdit nakupovat do Německa. Nebo do Polska. I v tom řecku, který teda jako zkrachovalo - nevím esli málem, nebo jen "skoro" je pro nás draho. Jak je to možný?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Ach tak. Tedy ne příklad ad absurdum, ale nadsázka. Hele, 3 z těch 4 aut, kdyby nestály mne před domem, by nejspíš skončily v hutích. Čemu tedy vadí to, že je vlastním? Naopak zákazy starších aut, eko daně atd. způsobují, že lidem to za tu pakárnu nestojí a koupí si auto nové nebo novější a to staré, které klidně mohlo plnit úlohu záložního vozidla, jde do hutí. A místo toho pořídí jako druhé auto nějaké Citigo.
Že jezdí velká auta často prázdná je zase důsledkem toho, že třeba dotyčný chce mít jen jedno auto, to však musí být velké, aby zvládlo všechny rodinné výlety s naloženým kočárkem atd., i když většinu času vozí jednoho člověka do práce a z práce.
Argumentuješ počtem aut, já si naopak myslím, že (parkujíc na vlastním pozemku) jich každý může mít, kolik chce. Negativní vliv z vlastnictví auta neplyne prakticky žádný, negativní vliv plyne ze zbytečné jízdy nebo z provozu auta ve špatném technickém stavu na straně spalování, případně zpracování spalin.
Že máš jiný názor než já, nebo se dokonce (podle mého názoru) v něčem mýlíš, to mi nevadí. Ale jak se někdo začne rozepisovat o tom, co ostatní lidé potřebují nebo nepotřebují, to mi vadí moc. Z implikace "já se bez toho dokážu obejít" -> "v podstatě to nikdo nepotřebuje", se mi dělá nevolno a těžko hledám slušných slov. Já se dokážu obejít bez cigaret a tvrdého alkoholu, myslím, že obojí škodí lidstvu víc než všechny auta světa. Ani ve snu by mě nenapadlo volat po zákazu.
Ad. cena potravin - jsou příliš levné v porovnání s tím, jaké jsou skutečné náklady na jejich výrobu. Ostatně úměrnost mezi vyžraností a finanční situací buď neexistuje, nebo je nepřímá :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Samozřejmě že je možné, že se mýlím. Můžu se mýlit stejně jako kdokoli jiný. Ale pokud se skutečně mýlím, uznám to.
K potravinám - naopak, vztah mezi vyžraností a finanční situací existuje. Troufnu si tvrdit, že lidé z nižší socioekonomické vrstvy jsou "vyžranější" než lépe situovaní lidé. Proč? Protože konzumují méně kvalitní potraviny (+ samozřejmě horší možnosti sportovního vyžití atd...) Ale to je věc jiná.
Nemyslím si, že výroba potravin je dražší, než jejich prodejní cena. Problém je, myslím, jinde, ale to je asi na další dlouhou výměnu názorů. Proč může např. menší regionální firma prodávat stabilně vejce za 2,7/ks a mlíko za 15,- a v bille se prodávají za 4,5-5kč/ks a mlíko klidně za 20,-? Řetězce jebou a drtí naše výrobce a o tom to je.

Co se týče těch aut a ostatního. Pokud to tak nevyznělo, tak upřesním že jsem to uvedl jako příklad rozežranosti lidí. Chápu, že jsou lidé, kteří si můžou koupit a parkovat aut na svým pozemku kolik chtějí, to jim nikdo nebere. Ale to se asi úplně netýká přeplněných center měst, o který mi šlo především.
Schválně se běž pěšky / na kole podívat po nějakým větším městě a možná to uvidíš podobně jako já.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Stačí České Budějovice? Po těch zrovna brousím. Normálně by mě do centra nikdo nedostal, ale musel jsem tu na úřad. Protože kvůli změně bydliště musíš nejdřív na matriku obce, kam se stěhuješ, pak na občanky podat žádost, pak znovu na občanky vyzvednout hotový průkaz, pak na VZP a další instituce, vše samozřejmě osobně. Takže ano, prostor pro zlepšení by tu byl :-D
Jestli si myslíš, že někdo poskakuje v koloně po městě z rozežranosti, tak já si to teda nemyslím. Ale jsou lidé, kteří se za peníze nechají bičovat, takže se možná pletu.
Jestli někdo žere nekvalitní potraviny, s největší pravděpodobností je nežere z donucení nebo nouze a pouze se (z mého pohledu) špatně rozhodl ohledně preference využití svých prostředků. Ale jsem dalek někomu nařizovat, čím se má krmit. A jestli se snaží nižší kvalitu potravin dohnat jejich množstvím...to je taky zvláštní úvaha. I šunky s 60 procenty masa se dá sníst přiměřené množství a neumřít v 50 na cukrovku a kardiovaskulární onemocnění. A nemožnost sportovního vyžití? Když máš boty a tepláky, běh je zadarmo.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Traveller »

Koukám, že to tu začíná nabírat nekonečný spád jako v "olejovém vlákně". :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tapan:Nechceš doufám naznačit, že se ti jede dobře a ani jednou sis neřekl, kam furt všichni poskakujou? Nebo máš pocit, že se města nemění ve velký parkoviště? Všude smrad, nasraní lidi, auta stojí, nebo se šourají krokem... Nebo naopak, když se náhodou cesta uvolní tak lidi jedou bezohledně jak hovada aby dohnali čas... Nemáš pocit, že by to mohlo být lepší, kdyby těch aut tolik nebylo?
Co se týče jídla, tak se zkus podívat např. do USA, kdo je tam nejvíc tlustej. Chudí černoši co nemají prachy tak se živí levným fastfoodem. U nás je to podobný, jen to tu není tak moc vidět.

Edit: Traveller: nasraní jsme furt, tak jsme tu správně, ne? :-D
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Mnohem lepsi by bylo, kdyby vsude nebylo tolik lidi :-DDD ale strilet je je furt trestny :-D

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Ještě, že já nasranej nejsem.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

Nevím, co je levný fastfood. V naší kaluzince opravdu není fastfood levný, spíš módní. Clay

Odesláno z mého Nokia 7 plus pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

On v Americe levný je... u nás cenově McDonald patří spíš k tomu dražšímu, protože za menu, kterého se člověk aspoň trochu nají, tam stejně nechá dvě kila a do těch peněz už se v leckterý hospodě člověk nají. V US jsou restaurace naproti tomu o hodně dražší, takže řetězce typu McDonald jsou fakt to nejlevnější, co tam do sebe nacpat jde. Nicméně ten příměr stále furt trochu kulhá, protože to, že McDonald je sice nejlevnější ještě furt nevysvětluje to, proč do sebe daný člověk trpící obezitou naleje třeba 6l coly za den, protože obyčejná balená voda tam jde koupit taky. Ale on je to nějak celkově problém téhle sorty lidí, po světě... u nás taky zpravidla ty nejchudší do sebe dokáží nacpat nejvíc alkoholu a cigaret, přičemž ani jedno nevylepší ani zdravotní, ani finanční situaci.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mirekst »

yeti píše: Co se týče jídla, tak se zkus podívat např. do USA, kdo je tam nejvíc tlustej. Chudí černoši co nemají prachy tak se živí levným fastfoodem. U nás je to podobný, jen to tu není tak moc vidět.
Nechci do diskuze moc zasahovat, ale že z nekvalitního jídla se tloustne je dáno jeho složením, nikoliv množstvím - proto jsou (ve "vyspělém světě") tlustí primárně chudí lidé, kteří jsou na nekvalitní jídlo odkázaní. Je v tom spousta tuků, cukrů, chemie kvůli výrazné chuti, navíc v nevyvážených poměrech ... ale naše tělo chce primárně "přírodní produkty", ne to co tam namíchají v chemičce.

Je to poměrně široce známý fakt, nikoliv moje pozorování.
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“