Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

dundee: Souhlas. Nečekám, že by někdo nějakou smysluplnou a realizovatelnou vizi měl, protože tohle je podle mě na obecné úrovni neřešitelné. Patnáct litrů vody do desetilitrového kýble prostě nalít nejde. Mně jen zajímá jak by si to ti, kdo na to nadávají, vlastně představovali, aby nadávat přestali, proto jsem se ptal ;-D .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

.dundee.> ale to ja nerozporuju, nicmene ti rikam, ze jsem na Pankraci (presne na rozhrani 5. kvetna a Lounskych nebo jak) bydlel nekdy od roku 2002 a s parkovanim to bylo naprd uz tenkrat. A za 15 let se to urcite nezlepsilo a zavedenim zon se to nevyresi, akorat se to vyhroti zase nekde jinde.
Ja treba vubec nechapu pri dnesnim pokryti internetu, ze vsichni jak trotli dojizdeji do kancelare, kdyz technologie na vzdalenou komunikaci a spravu existujou a jsou uz laciny. Pokud clovek nemusi neco fyzicky vyrabet, vubec nevidim duvod, aby 3 miliony bejvalejch Prazaku a vidlaku dojizdely ze strednich Cech, kde maji svoje radovky, do kancelare, kde stejne sedi celej den u pocitace a ven s kolegama jdou akorat na obed <:-<
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

HonzaCZ píše:[Není to úplně tak.
Ale jo, to se jistě shodneme, že člověk může hodně předvídat a tím mnohé zachránit. Nicméně stejně tak platí, že existuje určitý moment, během něhož nemůžeš udělat absolutně nic a to ani kdybys měl reakce jako Chuck Norris.
Zažil jsem to nedávno na kole, kdy proti mně ze zatáčky vyjelo auto pohybující se na hranici adheze. Věděl jsem o něm dost dopředu (i když jsem ho ještě neviděl, slyšel jsem ho a tušil, že bude zle), ale když se z tý zatáčky vyřítil, tak jsem si uvědomil, že zareagovat bych, kdyby se za tu hranici dostal, neměl šanci. Prostě by to bylo fyzikálně nemožné. Navíc když proti tobě jede, tak nemůžeš se stoprocentní jistotou odhadnout, kam poletí.

Takže ano, předvídáním předejdeš mnohému, ale i tak jsou situace, kdy v rukách osudu prostě jsi.
Naposledy upravil(a) Tomáš1002 dne pát dub 07, 2017 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2,5XT 2011
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Podle me jedine rozumne reseni je vybudovat parkovaci mista (kdyby se na to byvalo pomatovala pri kazde stavbe nove administrativni budovy, to by bylo byvalo dost momohlo!) a zavest regulaci (modre zony a ve finale i platby za vjezd do centra/sirsiho centra). Jenze zainteresovani lidi jen kasiruji a penize nereinvestuji. A hlavne nestavi ta parkovaci mista. Jen o tom zacli posledni rok mluvit v televizi. Pamatuji si, ze kdyz jsem byl pred lety v centru parize, ze na silnicich bylo minimum aut, ale na kazdem rohu vjezd do nejake podzemni garaze.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

To, ze nemam lepsi alternativu k soucasnemu spatnemu reseni mi nebere pravo nad soucasnym spatnym resenim remcat!

Pokud se nemylim, mame tu na foru potomka cloveka, co ma soucasnou podobu parkovaci buzerace v Praze na svedomi. Mozna by to byla zajimava debata, pozvat pana na kafe a dozvedet se jak to realne funguje, co jde a co nejde a jake vsechny nitky zavadeni zon ovlivnuji.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Levap »

To zni dobre. Mne zony na P6 uplne znemoznily premistivat efektivne deti z a do skoly autem.

Co mne stve nejvic je to, ze zony neresi parkovani, to se konkretne na sestce neudalo, ale zase jde jen o to jak se napakovat a prihrat kseft kamosum.

Vubec nic to neresi pro lidi, dopravu, ... nema to koncepci, navaznost na dalsi ctvrte v Praze ...

Mozna to nevite ale P6 chce zachytne parkoviste postavit v Roztokach na nadrazi. Cimz ubyde nekolik mist k parkovani ktere je ted zadarmo a na placu u vlaku. Jeste to mistnim zpoplarni. Fuck.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Vubec nic to neresi pro lidi, dopravu, ...


A co teda navrhuješ? Co se má "pro lidi" udělat?
Naposledy upravil(a) Tomáš1002 dne pát dub 07, 2017 12:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

Schvalne, kolik Praha nebo mestske casti vybudovaly za tech 20 let parkovacich domu (tedy opravdu otevrenych, ne jen na papire nebo zavrenych)? Pokud vim, jeden z argumentu pro zony placenyho stani byl prave ten, ze se za vybrane penize vybudujou parkovaci domy pro auta.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

K budování parkovacích domů potřebuješ pozemek. I kdyby ho město/MČ měla, tak záměr stavby okamžitě vyvolá zuřivý odpor lidí v okolí. A i kdyby se tohle vše vyřešilo, bude ten parkovací dům něco málo stát. Mělo-li by to být na komerční bázi, bude to tak strašně drahé, že to většina lidí nebude ochotná platit. Nebo to bude muset "někdo" dotovat.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tomáš1002> sorry, ale tyhle argumenty ja neberu. Stejne si v zone platis "misto", ktery ve finale ani mit nemusis, navic na verejny ulici. A co Praha udelala s penezma vybranyma za parkovny, to by me opravdu zajimalo...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

No tak brát je nemusíš, což ale ještě neznamená, že nejsou pravdivé.

Placením si místo nezajišťuješ, ale pouze dostáváš právo tam zaparkovat, pokud tam to místo bude. A opět neřešitelný problém. Městská část má dejme tomu 10 000 aut rezidentů a jen 7 000 parkovacích míst. Co s tím?
Chceš-li mít garanci parkovacího místa, můžeš si ho koupit. V Praze jich není málo. Jen to něco stojí. Ale chtít garanci místa na, jak sám píšeš, veřejné ulici, je prostě nesmysl.
A co dělají města s penězi vybrané za cokoli snadno zjistíš na radničních webech.
Subaru Forester 2,5XT 2011
ferenc.74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1536
Registrován: úte čer 05, 2012 7:06 pm
Jméno a příjmení: František Jindra
Bydliště: Semily

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ferenc.74 »

u-geen píše:ferenc.74: potreboval bych opernou zidku a kryty stani na auta pokud by te to zajimalo, tak pisni, nejak se domluvime nebo se stavim a domluvime to per huba - mozna lepsi?
To by bzlo fajn,pokud tudy pojedeš,stav se,už jsem bez auta,dohodnem a doladíme co je třeba. No a aby toho nebylo málo,tak včera babička (89) dostala silnou mrtvici a vypadá to špatně. Díky všem za podporu! Cením si toho! ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Forester MY 01 S-Turbo 130KW EX
Subaru Forester MY 06 2.5XT MT
Subaru outback 2,5 115kw MY 2001 AT a v cervený,heč! EX
Subaru outback 2,5 121kw MY 2007 MT šampaň
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Normy pro počty parkovacích míst jsou úplně zoufalý. Vidím to kolem nás, kde se objevuje jeden nový barák za druhým a kolik je kolem nich parkovacích míst? Nula nula prd. Parkovací domy se dají řešit ve městech, i v centru, velice efektivně podzemními (nebo i nadzemními) automaty. Člověk tam flákne auto, dostane lístek a ono si to auto někam zaparkuje samo. Po příchodu a zaplacení ho to zase vydá. Zabraná velikost na povrchu je pak na úrovni větší garáže pro jedno auto. Jenže tady nikdo nechce platit, proto je zřejmě taky tak málo placených zón, např. na Vinohradech.

Podle mě je hlavní problém v tom, že někde vedle obytný oblasti vymlasknou kancelářskou budovu, kam téměř každý jede autem a pod ní je minimum parkovacích míst nebo jsou tak předražené, že si je běžný zaměstnanec pracující v té budově nemůže dovolit. Tak parkují všude v okolí v ulicích, kde do té doby nikdo neparkovat. Typicky v Karlíně je to vidět a je to čím dál tím horší.

Řešení pro dopravu jsou obchvaty, hodně parkovacích míst (včetně placených) a pravděpodobně nějaký systém zón, ale mnohem promyšlenějí, než ten, co je tu teď (promyšlený, aby pomáhal lidem, ne pokladně). Jenže nic se nestaví, žádné obchvaty, žádné parkování, jen se parkování omezuje, při každém zásahu úřadu ubyde část míst, protože přeci tady na tom rohu už je to skoro v křižovatce, tak tam dáme šrafovanou plochu a betonovej zátaras... A místo obchvatů postavíme spousta retardérů, příčnejch prahů, ostrůvků, jen abychom to těm řidičům pořádně znepříjemnili.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1034
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od milosv »

Moc se mi líbilo ve Švýcarsku, Uster. Pod KAŽDOU veřejnou budovou minimálně jedno patro parkovacích míst, pod každou novostavbou bytového domu odpovídající počet parkovacích míst, pro cizí ale placené.
Nákup v Lídlu - podzemní garáže na dobu nákupu zdarma, návštěva banky - podzemní garáže....
Ani u nás to zas není taková katastrofa. Bohužel ale jen na papíře. Podle stavebního zákona musí být na každou bytovou jednotku 2 !!! parkovací místa na vlastním pozemku.
Ale praxe je taková, jaká je. Stavební povolení pro "šmoulí městečka" a developery ve velkém, stavební zákon a parkovací místa nezájem...
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

milosv píše:Podle stavebního zákona musí být na každou bytovou jednotku 2 !!! parkovací místa na vlastním pozemku.
To není tak úplně přesné. Je to dané velikostí bytu. Garsonky maj snad dokonce jenom 0,5 parkovacího místa. :-D Jinak ten zákon (nebo je to norma?) jde tak daleko, že počítá s počtem lůžek domu pro seniory a k tomu musí být odpovídající počet parkovacích míst. :)

Ale jak jsem psal, realita je úplně mimo a jestli to dodržujou, tak úplně tip ťop a je to stejný jako s velikostí parkovacích míst. Normy ze 70. let. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“