Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od nun »

Když už jsme u toho pojištění... měl jsem jednoho klienta a ten říkal -

Víš co je to pojistka ?
No přece daň z "posranosti"


No a od té doby vím že jsem si v životě maličko udělal do kalhot...
naštěstí jsem nepodlehl nikdy blbostem typu životní pojištění apod.
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

HonzaCZ píše:Tak ono se to maže olejem hlavně pro to, aby se to těsnění při dotahování nestrhlo nebo nějak nešikovně nezdeformovalo. Jako zarvat filtr může jen blb - stačí dodržet postup, kterej je snad pokaždý na krabičce - většinou na dotek a 1/2 až 3/4 otáčky navíc. Jinak jsou na povolování různý zajímavý udělátka. Nebo propíchnout šroubovákem a povolit to s ním.
No pravda olej pomůže,aby tam šel filtr na závit líp a těsnění hlavně,ale PRVOTNĚ a hlavně se to dělá,aby se to dobře zase povolilo,tak jako u všech jiných závitů.
Jinak s tím pojištěním,záleží kde a jak a co máte pojištěné,mě se to zatím vždy vyplatilo,tady cítím jistou předpojatost,já jsem zatím spokojený a když nebudu,napíšu to zde.Samozřejmě platím za jisté pohodlí,myslím na zadní vrátka,ale zatím se mě vždy otevřeli.Ne všechno je vyloženě zlodějna.Tohle bych takhle nebagatelizoval.Jo pravda,spořící pojištění jsem měl jen jednou a zrušil jsem ho,peníze jsem dostal,ne že ne.Teď vyloženě platím za případné potíže a nehody,bez spoření,protože se tím neúměrně má případná pojistka prodražuje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

sima píše:No pravda olej pomůže,aby tam šel filtr na závit líp a těsnění hlavně,ale PRVOTNĚ a hlavně se to dělá,aby se to dobře zase povolilo,tak jako u všech jiných závitů.
Tak závit, na který se šroubuje filtr je mastný sám od sebe, a pochybuji, že by v prostředí uvnitř mazacího systému zatuhl, zarezl nebo něco takového. Závit jsem nikdy nemazal. To je zbytečný. Naopak těsnění je nutné namazat, protože když se dosedací plocha očistí od zbytků původního těsnění, usazenin, bordelu atd., tak by se třením při dotahování nového filtru zdeformovalo nebo zničilo nové těsnění. Proto se to maže, aby hezky klouzalo. Ono, kdyby se nenamazalo, tak by to ani nešlo dost dobře rukou dotáhnout (v případě dobře očištěné dosedací plochy). Ale v pohodě, ať si každý myslí a dělá, co chce. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Něco jsem napsal,ale smázl to,asi si nerozumíme...Já neřeším správnou montáž filtru,dosednutí těsnění,v tom nikdy nebyl problém,problém by mohl nastat vždy v odtáhnutí filtru,kdy nastupuje už jen bohužel šroubovák.To se mě nikdy nestalo,nikdy jsme závit nemuseli nijak extra čistit a vždy bez problémů šel odtáhnout,běžným klíčem na filtry.
Ale jo ať si každý myslí,co chce =) Mimochodem,já nikdy neměl potřebu čistit závit,prostě se dal olej na těsnění a vše vždy drželo,už nějakých 30 let tomu tak bylo.
Jo a jinak já jsem vůbec nepsal,že se maže závit,ale psal jsem o mazání těsnění,v tom se shodujem,jde jen o to,proč se to dělá,psal jsem,že skrz další povolení,to hlavně,samozřejmě,že těsnění a samotnému šroubování filtru to jen prospěje,ale to je už jen podružná věc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Psal jsem o čištění dosedací plochy. Není nutný závit čistit, ani mazat, protože je čistej a mastnej. Pokud ho po sundání starýho filtru něčím nezasviníš. :)
sima píše:...ale PRVOTNĚ a hlavně se to dělá,aby se to dobře zase povolilo,tak jako u všech jiných závitů.
Tak tohle dost evokuje to, že píšeš o závitu. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Ahááá,už si rozumíme,tak možem jít spát :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

sima píše:Ahááá,už si rozumíme,tak možem jít spát
(*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od saburafu »

Luci:
Rušení životní pojistky je vždy finanční ojeb. Já rušil letos v lednu životku u Generali a taky mě oškubali, jak mohli. I za tu cenu jsem ale do toho šel. Generali jsou v případě mých zkušeností zákaznicky nepřívětivou pojišťovnou. Byla to právě pojistka kombinovaná s investováním. To jsem už zavrhl, nerad riskuji a tak jsem patřil spíše do té konzervativní skupiny investorů a to nemá moc smysl. Uzavřel jsem nově Flexi u ČS, s parametry hlavně na to životko, nemoci a úrazy apod. Investice minimum co šlo.
Mám u Spořky více produktů tak jsme to sestavili tak nějak dle představ a to i co se týká ceny. Neočekávám od toho zázraky, jen krytí pro případ nemoci, úrazu. Ale jak už zde a i jinde bylo napsáno, s pojišťovnami jsou to kšefty na draka. Mraky výjimek a kliček pro neplnění. Ty jejich všeobecné obchodní podmínky, to je vždy echt výplod.
Vždycky se snaží kličkovat.
Nejsem žádný profisportovec apod. takže nepotřebuju krytí pro extrémy typu pád z třítisícovky nebo přidušení při hloubkovém potápění.
Ostatně, když jedu např. do zahraničí, tak si uzavírám krátkodobou pojistku na dobu dovolené/cesty s lepšími podmínkami pro krytí té dané akce.
Zrovna včera byla reportáž ohledně pojištění zdraví a úrazů v zahraničí a když ukazovali namátkově ceny některých zákroků, služeb, tak potěš. Slepák za 530 tis. Kč, hodina záchranářské helikoptéry cca kolem mega, někde v Asii teda. No, dardy jak sfiňa.
Zrovna teď řešíme změnu životky přítelkyně, co jí má historicky u ČP a ani s pojišťovačkou si nevíme rady jak jí bez sankcí např. změnit v jiný typ smlouvy apod. Takže hledáme cestu, jak to vhodně změnit bez vypovězení, ale zatím jsme jí nenašli. Respektive jednu jo, ale přišla by tak o nemalou část právě nainvestovaných peněz a to je nám zatím proti srsti. Prostě, s pojišťovnami je to vždy něčím ke zdi.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Že v Brně pumpaři dokonale maskují zprávy o tom, že benzin zlevňuje. Benzina u Zvonařky je stále na 31,40. Tank-ono v Modřicách je na 25,90. Takže zahazuji Easy kartu od Benziny, nenechám se nadále odírat o bůra na litru, ať si Efectu strčí za klobouk.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dethroned »

25,90?? přestávám jezdit na plyn! ten taky maskuje slevňování, pořád 13,50
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

To bude asi omyl, za 25.90 je nafta. Benzin stale za 27.90 a LPG za 12.50 :-|
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hajpr »

Vykradeny auto - novej iPhone 6s, ztracenej balik - moje dve jediny kombinezy na triatlon. Slusne naslapnutej tyden!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

au :-( ti vzali z kufru nebo jsi ho zapomněl někde viditelně v kabině?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19032
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

tak to je na nic .. vubec ti to nezavidim ...
... a .. znicili neco? nebo do toho vlezli nejak "slusne" ?
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Slavek_xxx píše:To bude asi omyl, za 25.90 je nafta. Benzin stale za 27.90 a LPG za 12.50
Tak se včera na webovkách ceskybezin někdo při aktualizacích uklikl. Nebo to udělal schválně. Dobře, pojedu jen na Vídeňskou za 28,90. Ušetřím přes kilo a dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí.

To vykradený auto je pech. Já měl štěstí v úterý, kdy jsem zapoměl vystavenej telefon v autě na palubce a zůstal tam celou noc.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“