Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3010
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tomáš1002 píše:....
Tu reklamu, kde by zelený mužíček říkal "lepší ceny nenajdete", jsem nenašel. Ale i kdyby, neříká nejnižší, říká nejlepší, což jsou dva různé pojmy.

Ale važme si toho, že místo front a podplácení prodavačů řešíme takovéto "zásadní" věci a nekažme si život tím neustálým pocitem, jací jsme chudáci a někdo se nás snaží okrádat.
To je jedna z hlavních věcí, který mě na těch šopech a řetězcích neskutečně serou - oni si ten náš krásný český jazyk zvykli ohýbat jak se jim zlíbí. A Tomáši, tvoje slova to jen potvrzují - jestliže mi někdo řekne "lepší ceny nenajdete", tak to pro mně automaticky znamená, že inrezuje (garantuje) nejnižší cenu. Né tak v řeči markeťáků - viz. tvoje reakce. Co prosím jiného může znamenat spojení "lepší cenu nenajdete"?
Nebo ty jejich slůvka "až", "od", "na veškerý dříve neslevněný sortiment", "likvidace", různé barvy tvary a velikosti písem.... atd. To je to čemu já říkám že dělají z lidí blbce. Proč bychom museli být, kurva, pořád ve střehu, jestli je daná reklama / leták opravdu dobrá nabídka, nebo pokus, jak ojebat co nejvíc lidí? Nemáme svých běžných starostí a problémů dost? Osobně si myslím, že by se měl mnohem více využívat institut "klamavé reklamy" a dávat za to opravdu citelné pokuty.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

HonzaCZ píše:To CZC jak v čem, ale co jsem kupoval v posledním půl roce (HDD, SSD, zdroj, Xeon, větráky, USB 3.0 řadič, čtečku karet...), tak vše bylo ve výsledku v CZC dražší.
Dražší než v Alze nebo někde jinde? Loni jsem kupoval do práce GPU server (Fractal Design Define XL R2, Corsair RM850i 850W, ASUS Sabertooth X99, i7-6900K, CoolerMaster Hyper 612 v2, Kingston HyperX Predator 16GB (4x4GB) DDR4 2400, ASUS GeForce GTX 1080 Founders Edition, 8GB GDDR5X, Seagate SV35 - 1TB) za 58kKč. Prakticky identickou mi v Alze napočítali skoro na 70. Xiaomi 3S LTE v Alze 4.8kKč, v CZC 4.2, Ježíšek koupil v Xiaomi-Store za 4. Sluchátka Koss The Plug v Alze za 599, v CZC za 399. Verbatim Store'n'Go 1TB v Alze za 1699, v CZC za 1595. A tak bych mohl pokračovat. Netvrdím, že je CZC ve všem levnější než Alza, ale moje zkuženost je, že se v CZC dát nakoupit lépe než v Alze.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

JRJ: Jj, myslel jsem než v Alze. Zřejmě mají tu cenotvorbu odlišnou podle typu zboží. Nebo třeba podle dodavatele. Např. Xeon 1230 v5 byl před Vánocema o asi 500 dražší v CZC než Alze. Aktuálně je o 200 levnější. Takže ono se to nějak dost mění i v průběhu času.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
beardman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 69
Registrován: sob čer 18, 2016 2:02 pm
Jméno a příjmení: Richard MATUS
Bydliště: Venray, Nederland

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od beardman »

Od utorka v Holandsku mame poladovice a skoro nikto nejazdi na zimnych pneu. Mimo dialnic to vyzera ako v skolke. Vsetci max 40km/h. A vzdy vravia ze naco zimne pneu....Netvrdim ze maju jazdit rychlo ale bezpecne a plynule....

Odoslané z GT-I9505 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

Tomas1002 [WINNER] [WINNER] [WINNER]
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Ten uječenej zelenej krypl je strašnej. Už jen z toho důvodu na Alze nenakupuju, protože mě děsně sere a chci aby z obrazovek zmizel a já se nemusel leknout a rozčílit pokaždý co to uslyším.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49179
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Zelenej pumprdlík z Alzy není můj oblíbenec. Ale když už jsme u těch reklam, co nás serou, tak mě teda sere, že ČT 1 obchází zákaz reklamy na tomhle kanále takzvanými "sponzory pořadu", kterých je čím dál tím víc.
A úplně nejvíc, mě nasral Roman Šmucler, ten napomádovanej zkurvenec, kterýho nemám rád už od doby, co dřepěl před tou boudou, ve který seděli úchyláci a on je zpovídal. A když jsem viděl ty jeho rádoby naučný reklamní pořady, "skrytě" propagující jeho kliniky, co dávali před Stardance, myslel jsem, že vyletím z kůže.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bushman1 »

Alzák mi také leze na nervy - hned přepínám program.
Jinak na Alze jsem kdysi nakupoval dost, ale co zavedli poplatek za převoz zboží z jiné pobočky, když jsem chtěl osobní odběr, tak jsem přesedlal na CZC.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10650
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

VDC píše:Zelenej pumprdlík z Alzy není můj oblíbenec. Ale když už jsme u těch reklam, co nás serou, tak mě teda sere, že ČT 1 obchází zákaz reklamy na tomhle kanále takzvanými "sponzory pořadu", kterých je čím dál tím víc.
A úplně nejvíc, mě nasral Roman Šmucler, ten napomádovanej zkurvenec, kterýho nemám rád už od doby, co dřepěl před tou boudou, ve který seděli úchyláci a on je zpovídal. A když jsem viděl ty jeho rádoby naučný reklamní pořady, "skrytě" propagující jeho kliniky, co dávali před Stardance, myslel jsem, že vyletím z kůže.
No mě nejvíc bere sponzor pořadu "České dráhy". Jak si můžou dovolit přelejvat peníze ze státní dotovaný organizace do pořadu placenýho povinnými poplatky? Oni jako dostanou od státu prachy, který nalejou do TV?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Roman Šmucler, ten napomádovanej zkurvenec
Nemohu říct, že bych Romana Šmuclera nějak systematicky sledoval či s ním měl jakoukoli osobní zkušenost, ale mám za to, že je to špičkový lékař, který kromě své praxe také přednáší v angličtině na prestižních světových fórech a univerzitách. K tomu se člověk nedostane jinak, než tím, že je ve svém oboru špičkou. A stát se špičkovým zubařem, na to už musí člověk fakt hodně umět a znát.
Kromě toho je také velice úspěšným podnikatelem, při tom všem je schopen věnovat se i docela úspěšné kariéře moderátora. Nezaznamenal jsem, že by se dopouštěl jakékoli nelegální činnosti, tuneloval, kradl nebo cokoli podobného. Ke svým úspěchům se dopracoval, pokud mohu posoudit, svou inteligencí, vzděláním, pracovitostí, nikoli nějakými podvody nebo jinak nemravně.
Velice mě zaujal nedávno v rozhlasové debatě, kde z pozice prezidenta České stomatologické komory diskutoval se zástupcem Svazu pacientů. Byl dokonale připraven, dokázal velice věcně a s hlubokým porozuměním problematice argumentovat a přestože svého oponenta převyšoval ve všech směrech a mohl ho zesměšnit, tak držel celou debatu ve věcné rovině.
Já si naopak myslím, že přesně tohle je typ člověka, kterého bychom si měli hluboce vážit a že právě takovíto lidé dělají naší společnost lepší, že jsou v tom nejlepším slova smyslu elitou národa. A na titul "napomádovanej zkurvenec" existuje mnoho podstatně vhodnějších kandidátů.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od cerv »

Tomáš1002 píše:
Nemohu říct, že bych Romana Šmuclera nějak systematicky sledoval či s ním měl jakoukoli osobní zkušenost, ale mám za to, že je to špičkový lékař, který kromě své praxe také přednáší v angličtině na prestižních světových fórech a univerzitách. K tomu se člověk nedostane jinak, než tím, že je ve svém oboru špičkou. A stát se špičkovým zubařem, na to už musí člověk fakt hodně umět a znát.
Kromě toho je také velice úspěšným podnikatelem, při tom všem je schopen věnovat se i docela úspěšné kariéře moderátora. Nezaznamenal jsem, že by se dopouštěl jakékoli nelegální činnosti, tuneloval, kradl nebo …
Souhlas,to,ze někdo není někomu sympaticky neznamená,ze je to rovnou zkurvenec :-) a kdo má na hlavě poradu,neznamená,ze ma v hlavě marmeladu!Předsudky o někom,koho někdo "zná" z TV případně z letáků LIDL,o ano,těch je mezi lidmi v této tolerantní společnosti dost!
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nevim jak je to mozny, ale v patre mi mezi koupelnou a kuchyni zamrzla voda pod sadrokartonem a vatou >:-& Doufam, ze nepraskla trubka, jinak jsem v loji.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Klop
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 81
Registrován: stř srp 08, 2012 11:29 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Klop »

Slavek_xxx píše:Nevim jak je to mozny, ale v patre mi mezi koupelnou a kuchyni zamrzla voda pod sadrokartonem a vatou Doufam, ze nepraskla trubka, jinak jsem v loji.
Plastové PP trubky většinou zamrznutí vydrží. Z mé zkušenosti a mnoha dalších.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

Klop> diky, snad to vydrzi. Pritom to mam v podkrovi a denne tu topim :-/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
ok1nzv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 244
Registrován: pát říj 21, 2016 5:44 pm
Jméno a příjmení: Věra Randáková

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ok1nzv »

Mira píše:Ten uječenej zelenej krypl je strašnej. Už jen z toho důvodu na Alze nenakupuju, protože mě děsně sere a chci aby z obrazovek zmizel a já se nemusel leknout a rozčílit pokaždý co to uslyším.
Když on řádí i na Youtube když si chceš něco prohlédnout. My jsme s Alzou taky rozvázali . Nesplnili podmínky a bylo hodně dohadů.
Subaru Forester SF5LJ, 2.0 MT *1999, černý
Subaru Legacy BG7LJ, 2.2 MT *1996, modré (někdo mi ho zrušil na trati Boxerfestu)
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“