Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

JRJ píše:No dobře, řeknu to jinak, pravděpodobnost, že zbankrotuje ČR a zanikne současný důchodový systém je o mnoho řádů nižší než pravděpodobnost, že se položí banka nebo penzijní fond.
Samozřejmě, protože konfiskace investičních a penzijních fondů ze strany státu předchází, nebo je přímo součástí krachu státu (viz zmrazení úsport "demokratem" Benešem v roce 1945 a následná konfiskace Zápotondou 1953).
Každopádně státní bankroty za poslední století (výběr):
Argentina: 1951, 1956, 1982, 1989, 2001
Brazílie: 1902, 1914, 1931, 1937, 1961, 1964, 1984
Čile 1931, 1961, 1963, 1966, 1972, 1974, 1983
Čína: 1921, 1939
Německo: 1931, 1939
Pobřeží Slonoviny: 1983, 2000
Salvádor: 1921, 1932, 1938
Ekvádor: 1906, 1909, 1914, 1929, 1982, 1999, 2008
Indie: 1958, 1969, 1972
Indonézie: 1966, 1998, 2000, 2002
Japonsko: 1942
Maroko: 1903, 1983, 1986
Mexiko: 1914, 1928, 1982
Polsko: 1936, 1940, 1981
Rumunsko: 1933, 1981, 1986
Rusko: 1918, 1991, 1998
Jihoafrická republika: 1985, 1989, 1993
Turecko: 1915, 1931, 1940,1978, 1982
Uruguay: 1915, 1933, 1983, 1987, 1990, 2003
Maďarsko: 1932, 1941
Venezuela: 1983, 1990, 1995, 2004
A nejsou zde "soft" krachy Maďarska nebo Polska v tomto století. V jejich případě stačilo znárodnění těch důchodových fondů. V podmínkách české kleptokracie si lze bezpečně spořit na stáří pouze tak, aby na to stát neviděl nebo nedosáhl.

Navíc krach státu a/nebo průběžného důchodového systému je matematická nutnost. Jediná cesta, jak se tomu vyhnou je výrazná změna parametrů (napříkald zavedení rovného důchodu ve výši dnešních 10k). Ale pak paltí, že se jedná o daň - dnes platíš a nemáš žádnou jistotu, jaký a jestli vůbec nějaký důchod dostaneš.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

JRJ píše:No dobře, řeknu to jinak, pravděpodobnost, že zbankrotuje ČR a zanikne současný důchodový systém je o mnoho řádů nižší než pravděpodobnost, že se položí banka nebo penzijní fond.
Nojo, jenže třeba např. já bych si rozhodně nedával vše někde do banky nebo do penzijního fondu. Jsou mraky možností, kam ty peníze uložit, aby pravděpodobně neztrácely hodnotu. Dají se rozstrkat do stovek, tisíců položek... Jako fakt "nevolám" po zrušení sociální daně, abych strčil ty samý peníze nějaký bance nebo fondu. Z louže pod okap. :-D
JRJ píše:Proto jsem to uvedl tím, že zdravotní péče v USA je víc než 10-krát dražší než v Německu, které je co do životních nákladů a kupní síly srovnatelné s USA. (Samozřejmě se to blbě srovnává, když v USA je bohatá Kalifornie, Florida, Nová Anglie a pak jsou takový devils holes jako Nové Mexiko). Zajímavé také je, že ačkoliv je péče v USA víc než 10-krát dražší než v Německu, průměrný výdaj za zdravotní péči na hlavu je jen 5-krát vyšší. Z toho jasně plyne. že polovina nákladů na ZP odpadla, protože si ji pacoši nemohli dovolit. A byla by to …
A nebo je v Německu víc simulantů... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2459
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

Asi bych připomněl, co tu psal CoZmo, že sociální a důchodová daň, není spoření si na důchod, a dodal, že je to jakýsi nástroj státu, aby jeho občané neupadli do úplnejch sraček v případě stáří, invalidity, nemoci, nezaměstnanosti atp., že stát nám nebrání si na důchod šetřit, ba to i podporuje (3. pilíř), a tím bych z mé strany debatu na toto téma skončil.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

JRJ píše:že stát nám nebrání si na důchod šetřit, ba to i podporuje (3. pilíř)
Nj, to by muselo být taky spořit z čeho, když stát právě na tohle sebere třetinu hrubé mzdy (dobře, třetina je to i s tou zbylou sociálkou, ze který pracující člověk neuvidí nikdy nic, ale i tak je důchod většina toho). To je hrozně hezký lidem sebrat většinu peněz, co vydělají a pak říct, že jim nikdo nebrání si spořit :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

spm píše:
Nj, to by muselo být taky spořit z čeho, když stát právě na tohle sebere třetinu hrubé mzdy (dobře, třetina je to i s tou zbylou sociálkou, ze který pracující člověk neuvidí nikdy nic, ale i tak je důchod většina toho). To je hrozně hezký lidem sebrat většinu peněz, co vydělají a pak říct, že jim nikdo nebrání si spořit
plus hypo na bydlení děckám na Vš a seš v těžkým mínusu a to nemluvím o tom že 50% borců platí ještě alimenty :-DDD a seš v kosínusu :-D
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Šetřit si z toho, co mi velectěný stát nechá? To samozřejmě dělám, co jinýho mi asi tak zbejvá...

Jediný, co bych uznal za sociální podporu, tak jsou invalidé, různí nemocní, nemohoucí atd. U všech ostatních by mělo bejt na jejich zodpovědnosti, aby se nedostali do úplných sraček. Měl by to bejt jejich problém, ne můj. Kde je pak motivace se od mládí snažit bejt nejlepší, abych si vydělal a nespadnul do těch sraček, když vím, že při nejhorším se stát postará a ty "snaživci" mi ten život zaplatěj? To by pak asi nezkomíraly technický obory a nestudovalo by spousta studentů na pseudooborech, v kterých se v životě nemůžou uplatnit jinde, než zase v nějakym státem krmenym úřadu nebo "neziskovce"...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše: Jediný, co bych uznal za sociální podporu, tak jsou invalidé, různí nemocní, nemohoucí atd.
Jinak na invalidní důchod jsou potřeba taky nějaký odpracovaný roky a podobný limity. Takže když máš smůlu a tím nemohoucím se staneš v blbou chvíli, tak ani tohle nedostaneš...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

ybrcek píše:
plus hypo na bydlení děckám na Vš a seš v těžkým mínusu a to nemluvím o tom že 50% borců platí ještě alimenty a seš v kosínusu
kosínus jak hovado :-DDD :-DDD
Honzo:jen souhlas,s podporou cílenou jen na úzkou skupinku lidí a hlavně taky s pseudoobory,je to neuvěřitelné kolik takových absolventů každým rokem vyplivnou VŠ,to hlava nebere,ale stát-ten to hravě pobere <:-<
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

spm píše:
Jinak na invalidní důchod jsou potřeba taky nějaký odpracovaný roky a podobný limity. Takže když máš smůlu a tím nemohoucím se staneš v blbou chvíli, tak ani tohle nedostaneš...
Spm tohle ale platí jen pro někoho >>:-@@ =) a je strašně smutné,že nejvíc pro lidi co v životě pracovali a pak mají nějaký stupeň postižení a potřebují pomoc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od quickly »

Já třeba mám invalidní (částečný) důchod až od 40, ač postižení od narození, protože jsem si vydělával víc než minimální mzdu. Důchod se mi potom počítal podle odpracovaných let a výše výdělku.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Subaru70 »

..taky nechápu kolik školy chrlej nepracující inteligence ??!! :-/ :-/ Já jsem stará škola, za mě dobrej řemeslník byl váženou osobou. Dneska chce bejt každej Bc,Mgr,HR,SSR,Ceo,MAO,TaO...a nikomu se nechce dělat. Společnost systémově vyřadila řemesla neboť bejt zedník bylo nedávno v podstatě synonymum pro blbce...a ejhle, přichází doba kdy ty co dělat nechtěj sice stále nedělaj, ale řemeslník bude do budoucna placen zlatem, neboť spousta těch inteligentů a managerů nevim čeho všeho prostě bydlet musí a prdel si utírat diplomem taky asi nebudou, takže vyrábět a produkovat se prostě bude i nadále..Smutný na tom je, že právě tihle chytrolíni často tyto řemeslníky musej úkolovat aniž by kdy přičichli k dané práci..Denně jich potkávám stovky a řeknu vám, že bych blil... :-€-oO Tímto se pochopitelně nechci dotknout lidí z managementů, kteří něco dokázali ikdyž poslední dobou mám spíše pocit, že by každej druhej z nich chce bejt středobodem vesmíru....
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

A když už jsme u toho rozhazování peněz a buzerace, tak mi právě přišla rezervace na pracovně právní blablabla prohlídku. Takže se zase potáhnu přes město, kvůli tomu abych dostal razítko na to, že jsem zdravotně způsobilí sedět prdelí na židli. Prohlídka zase nejspíš proběhne tak, že mi změří tlak, doktor(ka) mi řekne, že lidi v mym věku přežijou úplně všechno, pleskne razítko na papír a zaměstnavatel za to zaplatí pár litrů. To je byznys... a stát dělá, jak strašně myslí na zdraví zaměstnanců... ,,|,, (>_<) ,,|,,
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od GordiK »

Ja jsem teda rad, ze o zajisteni zakladniho socialniho standartu se mi stara stat.

K tomu vlastnimu sporeni. Podivejte se ted na FB. Treti nejvetsi duchodovej fond v USA investoval do akcii FB pres miliardu dolaru, jak se vyviji kurz FB v poslednich dnech asi kazdej vi, jak to s FB bude za par let nevi nikdo...

Navic nezapominejte, ze zrovna tady na foru je dost lidi, ktery zrovna moc penez nemaj - ale rozhodne bych to nevidel tak, ze to jsou liny nemakacanka co diky svy lenosti nemaj prachy - a proto musi jezdit v 10 let stary kraksne. Proste ne kazdej ma v zivote stesti - a ne kazdej ma sanci dobre vydelavat. Takze ne kazdej si muze z platu nasetrit ca. 2.000.000 Kc na duchod - a navic je spravovat tak, aby o ne neprisel...
Naposledy upravil(a) GordiK dne pát dub 06, 2018 3:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

Muj syn vystudoval stavebni uciliste tesar plus maturita a vybírá si firmy kam půjde. Ideal. Miluje praci se dřevem.
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22682
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Jenže i ty lidi, co zas tak moc těch peněz nemají, do toho systému narvou nepoměrně víc peněz, než kolik z něj kdy dostanou... Takže nevim. Jasně, hromada lidí, kdyby ty peníze dostala, tak je prochlastá a v důchodu chcípnou. Naproti tomu já bych je radši měl v ruce, protože ikdybych je strkal doma do matrace, tak budu velice pravděpodobně v důchodu mít o hodně víc, než kolik dostanu takhle (tj typicky za tu dřinu pak almužna, za kterou se taknějak možná najím, když mezitím doplatím tu hypotéku).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“