Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

Ve městě či obci by to bylo v pořádku. A hlavně záleží na konkrétním místě a situaci. Ať si rychlost hlídají a vybírají ve Velkém Meziříčí a na dálnici ať rychlost hlídají státní! Taky by bylo fajn,kdyby rychlost hlídali např. u škol,školek a ne,kde to nedává smysl,ale lépe se nachytá a vybere. To už zavání buzerací a účelným vylepšováním rozpočtu. Jinak souhlasím s tím,že nařízená rychlost by se měla dodržovat! Asi by taky stálo za diskuzi,jestli ty všechna omezení jsou nutná. Ono většinou méně znamená více.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

No obci to nařídí .... Řekl bych, že obce si řeknou aby nařídili. Protože třeba už zprofanovaný Rosice s komoušema na radnici si na tom měření na D1 přišli na dalších 150 tisíc přestupků. Mimo těch vlastních ve městě který tam myslím brzo budou na každým rohu. Myslíš, že takový příjem do vlastní kasy ji někdo nařídí? Ty radnice se musí kruci snažit, aby to nařídili právě jim. Jde přece jenom o prachy a ne malý.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

Prakticky do tohoto témata nechodím, a napsal jsem sem snad dva příspěvky.

Dneska jeden přibude.

Po příjemném víkendu stráveném na bitvě v Mikulčicích přijedeme domů, odemkneme dveře a vyvalí se na nás proud vody.

V celém spodním patře bylo 3-5cm vody. Záchod je celý na částečnou rekonstrukci, jelikož praskl kohoutek a nevím jak dlouho stříkala voda proudem do stropu a na stěny. (Strop a jedna stěna SDK)

>:-& >:-& >:-&

ach jo!

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

Tak to fakt nepotěší. Soucítím s Tebou,snad nebudou nějaké fatální následky
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Teda tohle by jednoho při návratu hodně nakrklo.Taky jsemt o zažil-byla bouřka,pejsan nám přehryzl dvakrát ocelopletenou hadici k hajzlíku-vytopeno ze třetího patra až do přízemí,nenaděláš nic :-) Dáš to zase dohromady,co naděláš,ale je to k nasrání.Jen mě řekni jak může prasknout kohoutek?Neřeknu hadice k pračce,či začně trochu téct těsnění kdekoliv,ale kohoutek?Prasknout,když nemrzne?Se tam snad vyvalilo nějaké těsnění na pákovce,to se mě stalo už taky,ale při otočení kohoutkem.Jinak já jsem v tomto často asi až moc opatrný,většinou při odjezdu na víkend z domu,nebo při odjezdu z chalupy dom zavírám vodu,či vypínám plyn,nebo dokonce na chalupě vypínám i elektriku.Nikdy nevíš a je to otázka vteřin.Pokud netřebuješ tyto energie nutně k provozu baráku.
No to nic,hlavně ať nemáš velké škody,pojištěné to nemáš-máš?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

S tím vypínáním bacha. Já vůl si jednou takhle vypnul doma elektriku. Aspoň jsem potom dokonale vyčistil lednici a mrazák.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Já už prasklý kohoutek potkal na chatě... takový ten pákový uzávěr, co se dává třeba na kohoutky ven, prostě v té části s trubkou byla prasklina. Tam to dopadlo ok, prasklina zjevně nešla skrz, takže to neteklo a já si toho všim, než se něco stalo vyměnilo se to. Ale zjevně i to se může stát... (bylo to jinak uvnitř, na mrazy se voda zavírala a vypouštěla).

No a doma nebýt toho, že jsem zavčas radši vyrval trubky ze zdi a udělal to celé znova, jsem to mohl velice brzo mít taky... Při rekonstrukci se tu našlo několik flexi hadic zazděných do zdi. První byly v kuchyni, kde někdo z předchozích z majitelů zmodernizoval kuchyň a vyměnil klasickou baterii ze zdi za stojánkovou namontovanou na linku. Takže ten přívod ze zdi dotáhl flexihadicí a normálně to tam zazdil... Druhá hadice byla schovaná na vestavěném hajzlíku - uvnitř toho "zazděného" (k postranním zdem to bylo chycené jenom tmelem, takže to vlastně celé stálo na vláku) soklu. Instalatéra tenkrát málem trefil šlak :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Jasně Míro,v paneláku vypínám vše,jen elektriku ne,skrz lednici.Na chalupě jo,stará "calexka" lednička snese a vydrží vše.Chladí a sepne se,funguje i když je teplota v cimře skorem nula,no problem.To ty nové lednice ne,někdy mě ten pokrok fakt sere,děsně...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

spm-tak to ale byla fušeřina jak prasssse :-) líp to nejde vymyslet.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

sima: jo, to nebylo jediný překvápko, co se po koupi objevilo :-D Jednou jsem se přistihnul, někdy v té době, kdy se objevil další takový hezký problém, jak jsem nakupoval v Obi nějaké další kraviny na to dát to dohromady a nějak jsem omylem zajel do regálu s lanama... Tak jsem si tam tak dlouze prohlížel ty lana a přemýšlel jsem, za co bych si ho tam uvázal... No, nakonec jsem stejně zhodnotil, že ho není přivázat za co a jelo se dál :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

ouplně tě chápu a zřím tvé myšlenky,ale naprosto :-D :-D u nás na chalupě je krásně,ale něco tam předělávat tj stejně vždy na majiteli-na nás,protože ty mrdky nikdo nechce dělat,nic není standart,ale ty jsi měl jiný případ,někdo to po "novu" dobře zku.vil.Ouplně tě fakt vidím,jak počítáš a přemýšlíš a napravuješ :-) Tak ale asi se ti zadařilo ne,na to,že jsi ajťák tak myslím,že dost dobrý level ne?Kde jsi to v sobě vlastně vzal,aha nouze naučí Dalibora housti co :-) :-) (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22542
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, ještě to furt není pořádně hotové :-) Po tom co se vytrhala komplet i elektrika, tak celý byt rozbombardovaný; půlka zatím pořád zůstala ve stavu, že jsou ty zdi zaházené maltou a zaštukované, takže je ve zdi vidět čára. Vzhledem k tomu, že ty omítky byly stejně zprasené, tak řešení bylo seškrábat malbu, vyštukovat a pak malovat... Tohle jsem na té první půlce udělal někdy začátkem jara a od té doby se ne a ne dokopat to dodělat, takže mě to čeká asi zase teď přes zimu :-D Já si toho většinu nechal udělat; jenom člověk musí kontrolovat co, aby nedopadl stejně jak to bylo předtím :-D Akorát když se začal krátit rozpočet, tak jsem nakoupil zednický náčiní a začal se učit štukovat na ložnici... je to na těch prvních zdech hodně vidět :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

Kamaradovi praskla na baraku ta opletena hadice k hajzliku. Byla jen rok a pul stara... Taky komplet vyplaveno :-/ Proto kdyz jedu na dyl jak den pryc vypinam vodu. Ale i pul dne by byl maler...
Tak drzim palce, at to brzo vysusite a aby drevo neplesnivelo. Ted pred zimou je takova vec obzvlast neprijemna...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Subaru70 »

..ojoj, tak hlavně ať se vše podaří..Já takhle otevřel dveře na chalupě a bylo v ní 18 kubíků vody..praskla mi expanzka rsp. ventil a všechno bylo pod barákem ve sklepě...je mi ouzko když si na to vzpomenu jak jsem měl všechno mokrý, rozborcený zdi... >:-& uff. Voda je potvora když teče kam nemá...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Slavek_xxx píše:Kamaradovi praskla na baraku ta opletena hadice k hajzliku. Byla jen rok a pul stara... Taky komplet vyplaveno Proto kdyz jedu na dyl jak den pryc vypinam vodu. Ale i pul dne by byl maler...
Tak drzim palce, at to brzo vysusite a aby drevo neplesnivelo. Ted pred zimou je takova vec obzvlast neprijemna...
To je pravda,stačí i půl den,taky vypínám vodu jen když odjíždím aspoň na jednu noc,či víc.Taky mám obavy z vody v zimě,aby to vydrželo...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“