Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Vyměnit chlebodárce za nějakého normálního... Vnutit někam jabko, že to je to jediný bezpečný, to je na chocholouška :-DDD

Jinak na IOS jsem si zrovna dneska vzpomněl. Potunil jsem nový citywágn. Je v něm originální rádio, které moc funkcemi neoplývá, ale má AUX vstup (který je navíc celkem příhodně umístěn vedle zapalovače). Nicméně zapojovat furt toho jacka do mobilu mě moc nebavilo, navíc se to pak blbě cpe do držáku na sklo, jak z mobilu čouhá jack a USB kvůli nabíjení. Chvíli jsem přemýšlel nad nějakým android rádiem nebo celkově jiným rádiem, nicméně rozebírat v zimě půlku auta se mi taky nechtělo. Tak jsem koupil takovej bluetoothovej krám - USB čuflík ze kterýho kouká kus kabelu s jackem. A tváří se to jako bluetooth rádio. Strčí se to do USB portu ze kterého se to napájí a výstup toho bluetooth audia to posílá do kabelu, kterej se pak připojí na ten AUX vstup. Funguje to dobře, až na jeden detail. BT rádio, co mám třeba v outbacku, při tom spuštění a připojení k telefonu automaticky do telefonu pošle media play příkaz. Takže telefon začne výchozím přehrávačem hned přehrávat. To tenhle bazmek nedělá. On se k telefonu připojí, ale přehrávání se samo nespustí, bylo potřeba ten přehrávač ručně pustit a spustit přehrávání. Což mě iritovalo, protože tím celé to kouzlo usnadnění přišlo tak trochu vniveč.

Nicméně na Android existuje tasker, což je taková moc pěkná aplikace :-) Takže po pár minutách klikání v taskeru bylo nadefinovaný pravidlo, že když se na bluetooth připojí tenhle caflík, tak se spustí přehrávání hudby. Oala, nastartoval jsem auto a začalo to hrát z telefonu :-) Proč jsem si na to vzpomněl: tohle je jedna z věcí, co na IOSu prostě člověk neudělá. Protože tam nic jako tasker není a ani být nemůže, protože ten systém těm aplikacím nic takového vidět a dělat neumožní. Takže bych to nevyřešil a byl bych zpruzenej. A tohle je třeba ten důvod, proč apple nemusím, protože nevidím moc smysl v tom mít drahý chytrý telefon, se kterým ale vlastně nejde oproti tlačítkové nokii dělat nicmoc navíc (multitasking už to alespoň konečně má? :-) )
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

spm: na to mam brachu, ale prave presne proto mam android rad

EDIT: krome toho jsem ani po 2 letech neobjevil uzivatelskou vstricnost ios. Kdyby to nestalo 20.000, tak uz jsem to vzteky davno roztriskal.

Ad 2 sim-ky. Ja potrebuji mit v telefonu firemni email i kalendar. Driv jsem mel blackberry.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

spm: jaky tasker? ten placeny? nebo jina app? ... tohle uz resim nejakou dobu .. jak pustit po pripojeni na bt KONKRETNI hudebni prehravac ...
kdyby tys tak cet i zbytek fora :)

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mnov »

spm píše: Jinak na IOS jsem si zrovna dneska vzpomněl.
Proč jsi si při tom vzpomněl zrovna na tento OS? :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od CoZmo »

tyhle plky miluju...připomínaj mi jeden vtip:

Hej ty cajzle, víš, co se v Brně říká vo pražacích?
Nevim
Že sou uplně blbý, háhá....

Hm...a víš, co se v Praze říká vo Brňácích?
Ne
Nic...

Chápu, že někdo, kdo si celej život hraje s androidem, má na to čas apod., tak ios nedá a nebude ho bavit a bude hledat každou drobnost, jak ukázat, že android neni jenom hračka. Nerozmlouvám to nikomu, když tě baví, tak je to ok...

V ios budou vždycky věci, který prostě nepůjdou, protože jsou buď nestabilní nebo by byla potřeba pustit třetí stranu až moc do systému...a přes to vlak nejede...na oplátku celej ekosystém je prostě cool funkční a ustojí po letech práce s nim hrozný věci. Všimni si rozdílu hraní a práce. Androidí zařízení mám doma dvě - jedno je vyloženě zařízení, čas od času to zhebne, no nic, neřeším, nějak to maká...druhý je nějakej tablet od samsungu a dodnes je mi líto, že sem to koupil...no ale na druhý straně barikády to bude stejný. Akorát android má v základu prostě daleko do toho být bulletproof...psáno na MacBooku z roku 2011, na kterým funguje cokoliv, co mohu potřebovat a bez přesýpacích hodin...s tím, že všechny appky jsou aktuál, žádná veteránské osazení...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Dnes jsem poznal rozdíl mezi letním a zimním obutím. Na vlastních nohách. Byli jsme se vyprdět z Bílovic do Babic a dopo začala padat ledová krupice, která se změnila na sních. Já v "letních" trekovkách jsem mohl jít pouze po trávě a lesem, na cestě jsem tančil jak baletka. Posledních 300 m po asfaltce z kopce jsem pouze doklouzal, navíc už s levým kolenem větším jak pravým, páč hned po vyjití z lesní cesty na asfalt jsem šlápl na napadaný listí maskovaný sněhem. Jak mi ujela pravá, přidupl jsem levou a už jeli obě křížem. Takže se nejdřív praštím nohama o sebe, naštestí nechodím s rukama v kapsách tak jsem přistál na nich, ovšem koleno bylo na zemi nejdřív. I cesta po chodníku z nádraží hrozná, ale nelenil jsem, přezul a vyzkoušel zimní salomony s úplně jiným vzorkem. Nekloužou vůbec. I když se rozběhnu a chci se sklouznout, nejde to. Na letních jsem ujel 2 metry. Vyzkoušeno na stejným fleku. Rozdíl je i ve směsi-měkkosti. Takže rozdíl mezi letním a zimním obutím je moc znát. Používejte zimní obutí, vyhnete se nehodám. :-D
Naposledy upravil(a) Mira dne sob led 18, 2020 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Mira píše: Takže rozdíl mezi letním a zimním obutím je fakt znát. Používejte zimní obutí, vyhnete se nehodám.
:-D :-D
Taky jsme dnes šli ledovou lesní cestou, bez úrazu, i když sem tam záklon, ale ustáli jsme to :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Potkali jsme po cestě pár lidí a klouzal jsem se jen já. I proto jsem vybíral letos i městský boty s dobrým vzorkem, ale ten vyzkouším zítra. Pokud do rána vydrží počasí, že by někdo uklidil chodníky nepředpokládám. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Snad vydrží i u vás, tu je venku konečně trochu bílo, odpoledne padala omrzalka a pak lehce snížek. Je těsná nula :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Dnes v šest jsem vyrážel do Prahy po D1, počasí hrozné, mlha jak v rakosnickovi, prokládáno deštěm. V poledne razím zpět, zase mlha, déšť, sníh, viditelnost mizerná, a fakt nechápu ty kokoty v koncernových vozech, že je nenapadne, že pokud jejich auto je takový aušus, že čidlo na světla nepozná, že je fakt blbě vidět, tak by mohli mít dost rozumu oni sami, no a mohli by zapnout klasicky světla, bo denní svícení fakt nestačí, zezadu nebyli vůbec vidět.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

To nepozná asi žádný čidlo.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

JirkaZ: Haha, vyzadovat v dnesni dobe po lidech, aby pouzivali mozek? Dost naivni! Jednak jsou lide strasne lini a hlavne, rada z nich tu funkcni vec v hlave postrada ...
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

Nejde o čidlo, ale o nesmysl ve formě denních světel jen v předu
Mi to svítí i na denní i vzadu, ale musel jsem si při zapojování dupnout. No a pak ještě jednou na prvé STK. Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

hamoun píše:spm: jaky tasker? ten placeny? nebo jina app? ... tohle uz resim nejakou dobu .. jak pustit po pripojeni na bt KONKRETNI hudebni prehravac ...
kdyby tys tak cet i zbytek fora
Jj, je, teda nevim jestli nebyla nějaká free verze, já ho mám už hrozně dlouho. Zbytek fóra čtu, ale popravdě u tebe nevím, co se rozbilo, proto jsem nepsal :-) Tím taskerem bys to asi vyřešil taky (v tom co jsem tam bastlil dneska se dalo vybrat do které aplikace ten play cmd pošle), ale je to takovej dost divnej workaround... U mě to jinak funguje tak (s tím rádiem, co to pouští samo), že to pustí v poslední aplikaci, co používala media. Což je většinou ta hudební, ale párkrát se mi právě stalo, že jsem koukal na nějaký youtubový videa a ty se pak pouštěly do rádia :-DDD Nicméně jestli to tobě furt vnucuje play music, tak je to divný... Nepojedeš někdy do civilizace, že bysme se na to koukli? :-DDD

Jinak já zase miluju ty plky, že android je hračka. Mám ten androidí telefon už asi pátý a normálně to funguje, nemám to na hraní her. Tohle byla jenom jedna z ukázek toho, co na jabku udělat nejde a komplikuje to život. Pak mám třeba evidenci cívek s filamentama na NFC tagách, to taky nejde. V práci si otvírám závoru ikonou na ploše, to taky na jabku nejde. A těch věcí je fakt docela dost... Že pustit k tomu aplikace ohrožuje tohleto a tamhleto je podle mě akorát chabá výmluva. Že to ne každý potřebuje respektuju, jenom úplně moc nechápu, proč ale potom za to lidi dají 20+, když to funkčně fakt o moc víc věcí, než ta tlačítková nokie za trojku, neumí :-) Ale to je každýho věc... ale fakt mě baví, jak si lidi ten nákup obhajují tím, že je to cool a funkční a super a android je mrdka, protože když koupili čínskej anrdoidí phone za dvojku, tak padal (nebo na něm padala blbě napsaná aplikace).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

clay píše:Nejde o čidlo, ale o nesmysl ve formě denních světel jen v předu
Mi to svítí i na denní i vzadu, ale musel jsem si při zapojování dupnout. No a pak ještě jednou na prvé STK. Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Je to jako jezdit se zapnutejma steračema, protože by mohlo začít pršet. Denní svícení je od toho aby svítilo ve dne. To ti jsou zadní lampy na hovno. Máš maximálně lepší pocit, protože to tak chceš. Tímhle způsobem začínají další a další nesmyslné příkazy a asistenti,jízda po dálnici stovkou, svícení mlhovkou, protože v rádiu říkali že bude mlha a podobně, protože co kdyby. Rozsvítit světla je podobně složitej úkon jako nastartovat auto, nebo zapnout radio, takže by to měl zvládnout každej a pokud to nedokáže, tak nemá na silnici co dělat a nebo zapomněl, což se stávalo už dávno před tím než bylo denní svícení povinné. Ostatně povinné denní svícení je blbost sama o sobě, což je drtivé většině států na zeměkouli jasné a nemyslím si že by měli větší nehodovost než u nás.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“