Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od SCOOTER »

Jsem na služebce ve Švédsku a tady svícení přes den neni povinné tak jako v Německu , ale za sebe a ze své zkušenosti říkám svícení i přes den ANO...spousta aut je vidět až blízko před sebou nebo za sebou...
Jinak dnešní prohra je STOPka od místní POLIS kontrola a zvážení dodávky a ejhle 1tuna navíc...vozidlo má 4,5tuny místo 3,5...řidičák mám pouze na B tzn.řešení přestupku volání na firmu a dohoda že musíme náklad přeložit do jiného vozu...jinak nesmíme pokračovat v cestě. To vše za poplatek 4000 švédských korun tzn. 11 200kč našich.
Hezký den. ..hlavně že jsme celý a zdraví.
Přílohy
20171018_114251.jpg
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Tak upřímně, já v zásadě nevidím žádný důvod k tomu, aby na autě vůbec vzadu svítily nějaký světla a to kdykoliv. Já přece dopředu vidím a že někdo nevidí mě ? To přece není můj problém.... 8-?
Ta úvaha je podobná, jako proč mají mít cyklisti a chodci na sobě reflexní znaky, když oni na cestu přece vidí...

To byla s dovolením lehce ironická poznámka, proč by vzadu mělo něco svítit...

Přejedu hranice Německa a nevidím na silnici půlku aut, kromě těch, kteří mají rozsvíceno. Souhlasím, že když nesvítí nikdo, oči se orientujou podle jiných atributů, než jsou nějaké svítící body na vozidle. Ale i v tom Německu dneska svítí ti, co to mají namontovaný z fabriky a to je vůbec to nejhorší, co se dá na silnici potkat, tedy někdo ano a někdo ne.

Je zcela evidentní, že tohle je stejně kontroverzní téma, jako se bavit o politice. Co jeden považuje za zbytečné, druhý za nezbytné a co jednoho rozčiluje, druhého nechává v klidu... :-D :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Spíš máš pravdu, dal bych to jako doporučení, ale ne příkaz. Starší auta na to stavěný nejsou. Třeba když máš xenony.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

Taky jsem pro at to sviti vepredu i vzadu.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Marty73 »

Tmavé auto v přítmí s rozsvíceným denním svícením, to je o život. Už několikrát jsem měl blbý pocit, že se podívám do kufru. To mě hodně vadí.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

SCOOTER píše:Jsem na služebce ve Švédsku a tady svícení přes den neni povinné tak jako v Německu , ale za sebe a ze své zkušenosti říkám svícení i přes den ANO...spousta aut je vidět až blízko před sebou nebo za sebou...
Jinak dnešní prohra je STOPka od místní POLIS kontrola a zvážení dodávky a ejhle 1tuna navíc...vozidlo má 4,5tuny místo 3,5...řidičák mám pouze na B tzn.řešení přestupku volání na firmu a dohoda že musíme náklad přeložit do jiného vozu...jinak nesmíme pokračovat v cestě. To vše za poplatek 4000 švédských korun tzn. 11 200kč našich.
Hezký den. ..…
No přeložení o tunu je celkem dost. Mě kdysi dávno zvážili na hranicích a nesměl jsem dál. Kvůli 60 kg. Tak jsem pašoval přes hranice ocelový police za přechod. Až jsem odnosil 70 kg, jel jsem dál, abych to po 100 metrech zase naložil. U nás by jsi dopadl stejně, naštěstí jsou poliši vycvičený na kamiony. Hodně zdaru, ať v pořádku dorazíte domů.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od outback »

Copak auta. Ale včera ráno ještě za tmy cyklista bez světel, v tmavejch hadrech, a na horskym kole bez odrazek, to bylo fakt za hranou. Zajímavá varianta jsou i cyklisti na moderních kolech se světly co se neobtěžujou je rozsvítit, nebo jezdci s červenou blikačkou vzadu a ničím vepředu co si říkají o sestřelení při odbočování doleva. Teď je ještě teplo a brzo tma, tak je na ně sezóna.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Lukas_McPraask
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 637
Registrován: ned zář 19, 2010 4:31 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Jeništa
Bydliště: Žamberk

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Lukas_McPraask »

Dnes jsem se s Legáčem pokusil o technickou. Ano správně, pokusil...Logicky jsem byl poslán nedřív na emise. Tam technik ustavičně hledal zásuvku, aby mohl načíst chyby. Když jsem mu oznámil, že tu zásuvku opravdu nenajde - páč tam není - , něco zabrblal a šel se opodál hrabat v notebooku. Po chvíli mi na tom notebooku ukázal dokument Dekry, názorně ukazující, kde na Subaru Legacy BC5 z let 1991 až 2001 (což pojme tři generace Legáčů!) zásuvku najde. A byl hrozně překvapený, že na mým autě chybí. Po chyilce dohadování mě poslal domů. Aspoň, že mi vrátil peníze.
Cestou domů se mmi povedlo najít měření emisí, kde si prý "něják" poradí. Tak zítra držte palec.
SUBARU FORESTER 2,5 XT dailycar
SUBARU LEGACY 2.0 sedan MY 93 LPG enjoy the trip
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Lukáši držím palce !
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo tyhlencty dokumenty od Dekry, napsaný certifikovanými odborníky, za pomocí certifikovaný klávesnice, certifikovanýho počítače a nalezený na certifikovaným internetu si dokážu fakt představit.

Jako když kamarádovi při importu auta z Polska, kde v TP chybí polovina údajů, co jsou potřeba pro přihlášení u nás, a oficiálně se do ČR nedováželo, nějaký takový plně certifikovaný pán se vším tím samozřejmě certifikovaným vybavením tyto údaje dohledal na netu a vydal mu lejstro s razítkem za 2 litry. A když chtěl ještě dopsat všechny rozměry kol, tak otevřel certifikovaný eshop s kolama a zjistil, že na daný auto žádný kola nemaj, tak mu tam nic nenapsal.

Jojo, takhle vznikají oficiální dokumenty... fakt výborný.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

outback píše:Copak auta. Ale včera ráno ještě za tmy cyklista bez světel, v tmavejch hadrech, a na horskym kole bez odrazek, to bylo fakt za hranou. Zajímavá varianta jsou i cyklisti na moderních kolech se světly co se neobtěžujou je rozsvítit, nebo jezdci s červenou blikačkou vzadu a ničím vepředu co si říkají o sestřelení při odbočování doleva. Teď je ještě teplo a brzo tma, tak je na ně sezóna.
Jsem potkal teď nějaký takový experty, přijížděl jsem už k nám do prdelákova, zdálo se mi, že jsem zahlídnul nějaký světýlko, tak jsem zhasnul dálkovky, ale neviděl jsem nic... jel jsem, když jsme se míjeli, tak jsem to zjistil - dva cyklisti za sebou, ten zadní osvětlenej byl, ten přední neměl vůbec nic. Takže jsem zaregistroval na chvíli světlo toho zadního, pak se mi skryli... když vezmu, že se v tomhle místě často předjíždí a že sebe považuju za osobu s ještě docela dobrým zrakem... tak jet tam někdo jiný, mohli tam být dva křížky... Jinak ještě asi debilnější věc se mi stala nedávno na tahu mezi Hradcem a Náchodem - teda okresky první třídy s dost silnou dopravou (tranzit do Polska, takže hromada kamionů v libovolnou hodinu). Asi jedenáct večer, měl jsem před sebou právě kamion a autobus, za kterýma jsem se táhnul už nějakou dobu. Objevila se větší rovina, v protisměru nic, tak jsem na to šlápl a začal předjíždět. Když jsem minul ten kamion, tak autobus vyhodil blinkr doleva a vjel mi do cesty, takže jsem začal brzdit přemýšlíc, jestli se náhodou neposral. Pak se na té silnici objevil cyklista. Pro jeho obhajobu, cyklista asi osvětlený byl, ale z té pozice o x aut vzadu to prostě nebylo vidět ani náznakem. Být ten cyklista o kus blíž, tak bylo asi veselo - buď by ten autobus smetl mě do příkopu nebo toho cyklistu... A sic teda v obou případech by to patrně byla vina autobusáka, tak mi furt nepřijde rozumné se na takovouhle silnici cpát na kole, zvlášť v 11 večer za tmy.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Cyklisti jezdící v zimním období za tmy po hlavních tazích jsou sebevrazi. :-\
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od RadekN »

Vadí mi vynucování přednosti autobusů. Na tomto místě mi to tam často pošlou a přitom by stačilo, kdyby jen trochu přibrzdil. Za mnou nic nejelo... <:-< Btw ve 3. vteřině je vidět, že to stejné udělal i autu předemnou...

Video jsem chtěl vypípat, ale nevím jak na to :-DDD

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=q8Y5N0Juhi0[/youtube]
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od croctoy »

Rozhodně neměl nárok na přednost i kdyby to byla sanitka bez majáků :( jsem původně myslel že máš na mysli přednost při výjezdu že zastávky, ale video hovoří za vše.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od saburafu »

Jo autobusáci, to je sorta. Aspoň tady na jihu. Zejména řidiči autobusů Jihotransu hrají na to, že vzhledem k jejich velikosti mohou jezdit i na červené, proč ne, je velký a ty se s tím "usopleným" osobákem uhneš nebo zastavíš. Dost často to dělají i řidiči MHD, kteří dohánějí skluz díky kolonám a ucpaným křižovatkám ve špičce. Tam to člověk už tak trochu čeká. Bohužel i u osobáků.
Je to ale prasečina a dost mě to vždy vytočí, hlavně ti jihotransáci. To je skvadra azúra [GUNHIM]

Se svícením souhlasím. Osvětlení je třeba. Mám se rád a tak mi na té žárovce, kterou za uherák musím vyměnit nesejde.
Hlavně při tom, co ti makovci na silnici nebo při ní dokáží kolikrát vytvořit za situace.
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“