Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22757
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

alman píše:Jezdím tak metr od krajnice, kvůli ďourám a taky, aby mě řidiči nemíjeli 20 cm vedle mě.
Hmm, tohle už jsem u někoho slyšel, ale nějak to pořád nechápu, jaký to má význam... Respektive takhle - já sám se třeba snažím nechat jim co nejvíc místa jde, zejména, když je do toho protisměru vidět a míjím je ve větší rychlosti. Nicméně když ten cyklista najede víc k prostředku, tak já ho budu míjet i při té snaze v menší vzdálenosti. Tedy čim víc od kraje pojede o to menší vzdáleností ho minu, ikdyž pojedu až při krajnici v protisměru. Takže v čem je ten význam? Jediné, co mě asi napadá je, že by to mohlo některá auta za odradit od předjíždění, když jede něco v protisměru, ale tohleto bych s typem řidičů u nás viděl jako dosti rizikové - hromada z nich by se do toho stejně pustila a vzala to ještě víc natěsno, eventuelně vytlačila cyklistu do příkopu, když pak zjistí, že to nevyjde...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Ja to chapu, jezdim tak taky (primarne tedy jezdim v lese, ale nekdy neni zbyti). Kdyz jedes u krajnice predjede Te 100% ridicu a rada z nich te lizne. Kdyz jedes cca ve tretine na jidni pruh od krajnice (to teda asi neni metr), je to procento, kteri te liznou vyrazne mensi.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od alman »

Dělám to pro případ auta v protisměru. Doufám, že se pak piloti nebudou trefovat mezi mě a to auto v prostiměru.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Tak "cyklisti" tvého typu mě právě dokážou nadzvednout mandle.

Jízda na jízdním kole

§ 57
(2) Na vozovce se na jízdním kole jezdí při pravém okraji vozovky; nejsou-li tím ohrožováni ani omezováni chodci, smí se jet po pravé krajnici.

Pokud takový "cyklista" schválně porušuje předpisy a vytváří nebezpečné situace, tak se člověk nemůže divit, že jich je tolik mrtvých. Na takový a ještě na dvojice, trojice jedoucí vedle sebe nemilosrdně troubím. 99% z nich se pak ještě rozčiluje
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Na těchhle názorech je vidět, kdo je cyklista a kdo ne.
Cyklista Almana chápe, protože ví, že když jede trochu od kraje, má minimálně psychologický prostor pro nějaký manévr v případě, kdy ho lízne nějkej kokot těsně, taky má nějakej prostor pro manévr, když bude u kraje díra. A v neposlední řadě, jízda trochu od kraje, přinutí většinu normálních lidí v autě, alespoň trochu ubrat.
Cyklista v autě nikdy cyklistu na kole nelízne těsně okolo, protože ví, že to dělají zmrdi v autech.
A že konzernisti jsou v tomhle přeborníci, o tom nepochybujte. Převážně Passatisti, Golfisti a Audisti.
Speciální sorta jsou mladí konzernoví zmrdi ve vylítaným TDI, které hulí jako když se pálí pneumatiky. To jsou největší mistři silnic a největší hejtři.

Jízda po krajnici je sice fajn, ale čím víc jede člověk u kraje, tím míň ho auta objíždí, většina z nich pak ani nepřejede středovou čáru a jedou si lajnu ve svým pruhu nesníženou rychlostí. A velice snadno se stane situace, že krajnice je rozbitá a rozbitých jich je valná část a člověk na kole prostě nemá kam uhnout, protože ho těsně zleva "lížou" auta.

Pochopitelně cyklisté jedoucí ve dvojici a trojici vedle sebe, kteří se odmítají zařadit za sebe, když jedou auta, jsou pro změnu cyklozmrdi, kteří omezují ty ostatní. A těch se pochopitelně nezastávám.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Marty73 »

V Holandsku je na silnici povoleno, aby jeli dva cyklisti vedle sebe. A když za nimi takhle jedete pár minut, protože je v protisměru hustý provoz, je to o infarkt. A nemůžete nic :)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Veškeré dění na silnici je obrázkem nás samotných. A vzájemná ohleduplnost a velkorysost, to je vlastnost, kterou by člověk v našich končinách na silnici pohledal... A to platí všemi směry a pro všechny účastníky provozu...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od alman »

Možná jsem ještě zapomněl napsat, že to bylo v úseku, kde je povoleno předjíždění. I kdybych byl v půlce pravého pruhu, pořád tam byl celý levý pruh. Provoz byl už řidší.

Ještě jsem našel, že dle § 17:

(2) Řidič, který při předjíždění vybočuje ze směru své jízdy, musí dávat znamení o změně směru jízdy a nesmí ohrozit řidiče jedoucí za ním. Řidič musí dát znamení o změně směru jízdy při předjíždění cyklisty.

A jen pro úplnost (to není tento případ): § 57
(3) Cyklisté smějí jet jen jednotlivě za sebou.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Cyklisti nemají na silnících co dělat. ,,|,, (>_<) ,,|,, Nejhorší jsou žiletkáři, co se bojí jet po kraji a jedou metr od kraje. Ať kurva jedou po stezkách, který rostou jako houby po dešti na úkor chodníků, ať jezdí v lese, ale ať se, kurva, nemotají po cestách. Nebo, když už se motají, tak ať se chovají slušně, předvídavě a předvídatelně s vědomím, že nejsou na silnici jen oni a že případnej střet s autem odserou nejen oni, ale i řidič....
Co vyloženě miluji jsou "závodníci" jedoucí ve štrůdlu po 3-4 vedle sebe. Jedou 30-35, na frekventiované cestě se předjet nadají a ještě ti dozadu posílají fakáče. Další kokoti jsou měšští jezdci, co jedou po chodíku a pak šup po přechodu na druhou stranu a ty se, řidiči, z toho poser, protože jedou rychle a najednou se ti objeví na přechodu před autem... tuhle jsem se fakt nasral a vylezl i z auta, že mu přiložil pěst k čelisti, ale zbaběle ujel.
Na druhou stranu i řidiči by měli respektovat cyklisty a nedělat prasečiny jako třeba těsný míjení, předjíždění když jede něco v protisměru atd...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

yeti> s tim si dovolim nesouhlasit. Silnice je verejna komunikace a je urcena jak pro motorova vozidla, nemotorova vozidla a chodce. Nikdo nema pravo si vynucovat (ne)pouzivani, pokud vedle neni vyhrazena komunikace pro specialni pouziti (jako cyklostezka nebo chodnik) >:-@
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tak ja myslim,ze z dalsiho textu je zrejmy ze ta prvni veta je myslena v nadsazce...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
MichalSK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 284
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:37 am
Jméno a příjmení: Michal Skalicky
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od MichalSK »

Trosku z jineho soudku....doufam, ze nemate nekdo auto kupovane v Rusku :-)

Zprava z Reuters
Japanese automaker Subaru is recalling 24,480 Subaru Impreza and Subaru Forester cars sold in Russia between September 2007 and October 2010, Russian standards agency Rosstandart said on Wednesday.
The recall is due to a possible fault with the vehicles' airbags, the agency said.
Subaru Tribeca B9, MY2007 - porad H6
Subaru Outback 3.0 H6 MY2004 - dalsi ex H6
Subaru Outback 3.0 H6 MY2004 - ex, chudak trefeny na krizovatce

SK neni Slovensko :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak problémy s airbagama byly/jsou i u aut dodaných do Evropy. Pár lidí odsud tuším bylo na výměně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
MichalSK
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 284
Registrován: čtv pro 22, 2016 9:37 am
Jméno a příjmení: Michal Skalicky
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od MichalSK »

Aha, to jsem nevedel, ze uz tady neco takoveho probihalo. Ja jen, ze to na me bliklo na monitoru, tak rikam, ze to "posdilim" jako zajimavost. Snad mi ten vzduchovy vak samovolne nevystreli do usmevu :-D
Subaru Tribeca B9, MY2007 - porad H6
Subaru Outback 3.0 H6 MY2004 - dalsi ex H6
Subaru Outback 3.0 H6 MY2004 - ex, chudak trefeny na krizovatce

SK neni Slovensko :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

S těma airbagama neměl problémy jen japonci. Oni totiž ty japonský výrobci ty bagy prodávali po celým světě.

Ad. cyklisti. Ty co jezdí metr od krajnice obdivuju, protože si přímo koledují o to, aby je někdo štrejchnul. Kór třeba kamionisti. Omezují tím ostatní uživatele komunikace. Pokud jede cyklista vpravo u krajnice, vždy je předjížím v levým pruhu, ale hovado co jede schválně metr od kraje budu vytrubovat taky. Nicméně to nepomáhá, protože silničkáři po Brně jezdí zásadně přes celej pruh. A navíc přes limit. Tudle jsem jednoho předjel do kopce a z kopce dolů na mě pořvával ať uhnu a nezdržuju 50. Normální sebevrah. A takových magorů přibývá. Když jsem na kole zhusta jezdil, na silnici jsem vjížděl jen velmi nerad a držel jsem se zásadně co nejvíc vpravo. Omezili mne pravidelně jen kamionisti, to jsou hovada a ono stačí jen ten větrnej pytel za ním, co vás dokáže pěkně rozhodit, tudíž i když vám dá metr, je to sakra málo. A ten blinkr je nutnej, ale zabliká tak 1 z 5 kokotů co si neuvědomují, že ten za ním toho cyklistu nevidí. Takže být cyklistou metr od kraje nejezdím, protože vás někdo kdo vás nevidí přes auta před sebou a nikdo ho neupozorní blinkrem jen neštrejchne, ale rovnou zabije. To si cyklisti asi neuvědomují?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“