Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Fakt mě dost nemile překvapilo, jak spousta lidí bere svojí "digitální existenci" na lehkou váhu. Ono to nekončí u těch mobilů, ale právě naopak začíná a končí to mnohem většíma průserama. Ale tak každý svýho štěstí sám do ní sám. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49186
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Přiznám se, že spoléhám na to, že mám ty důležité aplikace chráněné hesly, které je pro každou aplikaci jiné a ani jedno není jen čtyřmístné. Taky spoléhám na to, že kdybych náhodou o telefon přišel, tak ho lze vzdáleně smazat a číslo zablokovat. Ale na odemykání nějakým klikyhákem, jsem fakt línej a lehkomyslnej. :-) Taky teda spoléhám na to, že se nepohybuju mezi rizikovými skupinami obyvatel a že jsem nikdy neztratil ani peněženku, ani klíče, ani telefon. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Myslím,že si můžu zacházet se svou digi existencí jak se mě zalíbí,jak sám píšeš =) Já teda hlavně zas tak digi existenci nežeru a netřebuju.U mě je hlavně rozdíl,že v případě founu nějaké zneužití u mě nepřichází moc v úvahu.Banku tam nemám záměrně a simku si skrz možné nějaké drahé volání či nevím co klidně v případě potřeby bloknu.O co gou více?Mám taky obstarožní foun,nepoužím fejs a jiné dnešní "nutnosti",mě zase zaráží jak se dnes všude každý odhaluje a dává co pět minut nutnou informaci kde se si právě prdl :-D Zaráží mě spoustu takových podobných věcí,v tom se asi shoodujem?..ale rozhodně ne to,že neřeším,ať si někdo přečte a vyhledí na mém founu co chce.I tu outratu za volání(mimo běžné tarify-mám neomezené volání a sms) bych v nejhorším zaplatil,nicméně jsem to od dob mobilů řešit nemusel.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dethroned »

tak v zásadě jde asi o mail, banku a fotky... mail a fotky je soukromí, banka love...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

dethroned píše:tak v zásadě jde asi o mail, banku a fotky... mail a fotky je soukromí, banka love...
V mejlu nic neskrývám a ani už mě nejde řádně zobrazit,fotky neřeším,i když jich tam mám stovky,domácí video nemám :-D a banku foun nemám,stejně ale přeci je snad zaheslována,přeci si nedám banku a heslo k ní kdekoliv uložit ne?
Ono se to dá taky úplně otočit,ne všichni nutně třebují banking ve founu,ne všichni dokonce nutně třebují vůbec netbanku,to myslím vážně,stačí jeden účet v rodině,jeden interbanking,tím se omezí hodně rizik a je to jednoduché.Taky jsou lidi co mají foun banku a sms potvrzení o příkazech a veškerých jiných změnách na účtu odsouhlasují jiným founem,jinou simkou,méně asi pohodlné,ale taky možnost,dá se to řešit všelijak.
Jasně záleží nejvíc na tom,kdo jak co NUTNĚ!třebuje co využívat,to nutně jsem musel fakt zdůraznit,bo to bylo nutné :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Ja jsem tak trochu paranoidni jako HoznaCZ, takze PIN jsem si ze SIMky nikdy nesmazal. Ale na gesto jsem si nezvyk, takze by mi taky na zlate cislo provovalil majlant :-(
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Mail jak pro koho, někdo nemá v mailu co skrývat, u jiného je mail cesta k tomu, jak získat přístup k X dalším službám.

Jako samozřejmě je spousta lidí, co nepoužívá žádný služby, ale nejde jen o ten "fejsíček" a bankovnictví. Třeba by někdo mohl získat přístup sem na web pod tvým účtem a třeba by tady pomocí sociálního inženýrství mohl zkompromitovat další lidi, kteří tvé virtuální identitě tady na fóru důvěřují... Samozřejmě divoká hypotéza, ale ne, že by se podobný věci neděly.

Ono je problém, že lidi mají tak málo detailních znalostí fungování některých technologií, že nedokáží domyslet důsledky svýho chování nebo různejch nedbalostí.

Ačkoliv jsem to napsal, tak bohužel často v důsledku to není jen jejich problém, protože právě spousta dalších je má za důvěryhodný zdroj a prostě když mi pošle obrázek kamarád, tak jsem míň ostražitej než když přijde od někoho cizího.

Je to prostě mnohem komplikovanější, než si kde kdo dokáže představit.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

To chápu a věřím ti,přesto pro mě furt divoká hypotéza,ale stát se může všecko.No konkrétně na sebe jsem to myslel tak,že by můj foun ani vlastně z těchto důvodů nechtěli,bo v tomhle stylu co mám nejedou,jsou pro ně zajímavější přístroje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6344
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od cleo »

Jsem na tom jak HonzaCZ, vše důkladně zaheslovane, mobil PIN, otisk, znak. No jsem IT, tak se na to dívám jinak než jiní . Přítelkyni jsem taky donutil si mobil zabezpečit, ale přes znak jsem se dostal do půl minuty a nejenom u ní, lidi si ten znak dávají všichni skoro stejný.

Odesláno z mého SM-G920F pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

A jaky? :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22735
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

on ten znak je hlavne casto videt na displayi proti svetlu, jak se tam vypatla :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

I vy jedni heeeeeeeeeeeekři :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22735
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Jinak tím zamknutím iphonu bych si taky 100% jist nebyl... to řešila teď žena, která dělá ve firmě, co tyhle křápy opravuje. Právě zamčenej služební telefon tímhle způsobem po člověku, co zemřel. Apple ho pak snad proti faktuře o prodeji odblokoval. Ale celkem pochybuju o tom, jak moc studujou českou fakturu a kontrolujou, kam tenhle kus reálně prodávali. Takže bych se ani nedivil, kdyby zloděj s ukradeným kusem vytisknul fakturu se správnym seriákem a oni mu to oficiálně odblokovali.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

No nevím, odmítli odblokovat pro FBI telefon teroristy a normálně to odblokovávaj proti kusu papíru? Jinak už jenom možnost, že to uměj odblokovat znamená, že to má díru, zadní vrátka, s takovým produktem se můžou jít vycpat.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22735
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

To je něco jinýho. Ono na těch zařízeních jde zapnout nějakej lock, že to nejde vyresetit do defaultu. Teda že když někdo ten telefon čmajzne a tohle na něm bylo zapnutý, tak je z něj jenom cihla, protože s tim nic nejde udělat. A tohle proti papíru odblokují - tedy že ten telefon jde zdefaultit a znova používat. V případě s FBI šlo o to, že oni chtěli reálně z toho telefonu dostat ty data, co v něm byly.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“