Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od roura74 »

Míro, přece “Žít Brno”. ;-)
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Ale prd. Teď frčí http://www.kopemezabrno.cz Už ta titulka "každá jáma někam vede". Ta naše zřejmě do prdele.
A víte co je sranda? Město vymyslelo, že se bude hlasovat o tom, jak se bude jmenovat nový nádraží. Nikdo furt neví kde bude, ale už se dohadujou jak se bude jmenovat!!!
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:No, demontovat... chtělo by to vyzkoumat. Mám v merku už tři, který bych "demontoval". Tady u nás už jsem uvažoval o tom, že bych dal pár stovek některýmu z řidičů náklaďáků, co tu objíždí stavby v okolí, aby to, až bude prázdnej, na tom pořádně zašlejfoval zadní nápravou... to by bylo, aby se to neutrhlo.
Jsem myslel jestli to tam třeba neni přišroubovaný šroubama do země, že by se to odšroubovalo a zrecyklovalo v kontejneru na plasty :-DDD Podobnou hezkou občanskou aktivitu jsem už zažil - místní spolek důchodců na Spořilově si vymohl na tohle místo https://goo.gl/EbRuZ5 zákaz vjezdu, respektive jednosměrku s výjimkou na MHD. Jednusměrku tak, že od Prahy 10 na Spořilov to projet šlo, obráceně jenom MHD - což dává určitě smysl, aby cizí mohli projet, ale ti co tam bydlí, to museli objet 3x takovou cestou (z mapy je vidět kudy až se musí jet). Údajný důvod byl, že když se to ucpe ("to" myšleno pravděpodobně jižní spojka, stávalo se to asi 2x ročně), tak ty auta pak jedou tudy a projedou teda tou půlkilometrovou hlavní přes sídliště, což hrozně vadilo. No, značka byla dost v nelibosti. Když pominu, že úplně každý na tu značku kašlal a tím zákazem stejně jezdil, tak se objevili osobní útoky na ten zákaz. Typicky někdo přijel a značku přestříkal černým sprejem. Pak přiběhl důchodcovský aktivista se štaflema a značku očistil. Tak ji za chvíli někdo radši rovnou odmontoval a zahodil :-D Během pár dnů, co tam ten zákaz byl, než ho nakonec radši rovnou zrušili, se několikrát denně měnil ten stav, kdy ta značka byla v háji nebo přestříkaná :-DDD (a jinak ty názory lidí mě taky fakt bavili... ten spolek měl/má vlastní web s RS, kde byli články a šly k tomu dávat komentáře. V komentářích se objevil někdo s povzdechem, že tam (na Spořilově) bydlí, vozí tam ráno tudy dítě do školky a teď musí jet několika násobně delší cestou. A dostalo se mu zpátky odpovědí že co tam má to dítě co vozit autem, když je to krásná půlhodinová procházka pěšky :-DDD).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

No instalujou to půl dne, tak nevím, co tam dělaj. Řekl bych, že je to nastřelený nějakejma kotvama. Jsou pod takovejma krytkama. Napadlo mě tomu ubližovat nějak chemicky... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Když o tom tak mluvíš, tak tohle bude snad alespoň demontovatelný :-DDD V tom místě, co jsem o ten post nahoře linkoval, jsou tyhle nesmysly taky, ale z dlažebních kostek. Prostě vymlátili kus toho asfaltu, zvedli podklad a na to do čtverce vyskládali dlažební kostky... A je to umístěný v tý větší zatáčce, kam není vidět. Poprvé když jsem tím projel, tak jsem myslel, že tou dlažební kostkou někoho utluču, pač když to tam nečekáš a najedeš na to nějakým poloautem, tak skončíš v protisměru...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Vymejšlej hrozný debility. Ty různý ostrůvky, vyvýšený přechody, zúžení, vysoký obrubníky, zelený patníky... Vždycky mi to přijde ze strany řidiče i chodce, že to může vytvořit akorát nebezpečnější situaci spíš než bezpečnější. Přesně jak říkáš... ono takový auto, který při vyhýbacím nebo brzdnym manévru letí přes nějaký nerovnosti, prahy, ostrůvky je určitě mnohem ovladatelnější a bezpečnější pro okolí, než to, co sice třeba místem projede rychleji, ale taky je schopný rychleji zastavit... <:-<
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mnov »

Retardér jsme měli přímo před barákem. Nejlepší je, když po tom projel kuka vůz. To se otřásl celý dům. Vydržel asi 15 let pak to začalo po dílech vypadávat. Trčela z toho šestnáctka kulatina, tak jsem ji odřízl a pak už to šlo rychle. Již demontovali i dopravní značení.
Když to tenkrát přišli instalovat. tak to chtěli dát před křižovatku, ale sousedka jim řekla, ať to dají k nám, protože máme malé děti. <:-<
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

mnov píše:Retardér jsme měli přímo před barákem. Nejlepší je, když po tom projel kuka vůz. To se otřásl celý dům. Vydržel asi 15 let pak to začalo po dílech vypadávat. Trčela z toho šestnáctka kulatina, tak jsem ji odřízl a pak už to šlo rychle. Již demontovali i dopravní značení.
Když to tenkrát přišli instalovat. tak to chtěli dát před křižovatku, ale sousedka jim řekla, ať to dají k nám, protože máme malé děti.
Já měl v Praze na ulici za barákem takovej, co se propadal. Nebo se pod ním propadala silnice, nevím, každopádně skoro neretardoval, takže jsem přes něj jezdil 50. A ty kurvy ho jednoho krásnýho dne vyměnili za novej, betonovej a já si toho nevšim :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně jeden páreček dali taky před pár lety pod okno a když jsem se pak pídil po důvodu, tak protože nějaký lidi o 2 ulice vedle mysleli, že to bude fajn. Já tohle fakt nepochopím! Když po nich chci 2 roky, aby udělali 70 m chodníku přes městskou louku, kde je cca 7 let vyšlapaná cesta, tak to nejde, investice, schválení, to my neřešíme, to řeší někdo jinej (někdo jinej to shodí zase na někoho dalšího atd.) Ale když jim tady banda nějakejch dobroserskejch přizdisráčů napíše, ať daj do místa, který vůbec nepřiléhá k jejich domu, zasranej červenej retardér, tak to se každej přetrhne. Opravdu věřím tomu, že v tom je korupce, protože jak se rozmohly v poslední době, to není snad možný.

Samozřejmě když jim napíšu já, že to tam vadí, je z toho kravál, každej druhej to stejně přejede 50 v SUV nebo v dodávce, z těch co tam naopak brzděj jsou tam zase jiný, nehlukový emise, a obecně to tam prostě k ničemu není, tak to ne, to se se mnou prakticky nechtěj bavit. Že bezpečnost a blablabla, přitom ani pomalu nevěděli, kde je...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Harous »

Tohle jsou přesně ty články při jejichž čtení se ve mě vaří krev...
České fiasko: dálniční síť nebude hotová ani v roce 2050
https://www.euro.cz/byznys/dalnicni-sit ... 50-1398887
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Ynhoj »

Harous píše:Tohle jsou přesně ty články při jejichž čtení se ve mě vaří krev...
České fiasko: dálniční síť nebude hotová ani v roce 2050
https://www.euro.cz/byznys/dalnicni-sit ... 50-1398887
To je stará písnička...Na druhou stranu máme tady krásné rozhledny ze kterých není moc vidět a nebo cyklostezky odnikud nikam... Taková D3 se staví od roku 1991 ;-D a původně měla být hotová v roce 2003 myslím... Mezitím kromě naší byrokracie přibyla z EU pro EIA, poté různé zkorumpované o.s. atd atd... Města , která nemají vyřešeny vnější okruhy tak zakazují/omezují vjezdy aut jako např. legendární České Budějovice :-D , které jsou po Praze druhé nezasekanější město v ČR a 490 na světě...Vnitřní městský okruh rozparcelují semafory... Když byla v ČB výměna páteřního Dlohého mostu tak původní návrh byl, že u Výstaviště bude i mimoúrovňová křižovatka...Nakonec převládla levnější varianta a fronty tam jsou stále... Hlavně, že město má lodní spojení s Hlubokou a Týnem n.Vltavou za pěknou miliardu, ale dopravou je předušeno jako kdysi Plzeň...
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Však dotace je třeba čerpat ať to stojí co to stojí <:-<
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JRJ »

Naši ajťáci. Začala mě zlobit klávesnice na notebooku (třeba místo r psala rw, místo f fs a pod) a k tomu byl "kouslý" touchpad, jakoby stále stále stisknuté levé tlačítko. Co čert nechtěl, když jsem poslal laborantku na hospodářskou správu, aby zařídili opravu, vložili se do toho naši ajťáci, že to zkusí sami. Po 14 dnech a několikerém urugování opravu vzdali. HS poslala notebook do normálního servisu odkud se po 2 dnech vrátil s vyměněnou klávesnicí. Zapnu ho a tam windows 7, kterým nefungovalo spousta ovladačů včetně síťového adaptéru :-€-oO Zakroutil jsem hlavou v domnění, že tam ty nefunkční windows nainstalovali v Lenovu, a nainstaloval si Linux, doinstaloval programy, natahal data atd. No a teď mi volal ajťák, že jestli ještě mám u sebe ten notebook co se pokoušeli opravit. Říkám, že ho mám z opravy zpět. A on, že v něm mají svůj disk (popravdě přišlo mi, že tam byl původně větší) a že ho potřebují zpátky. Říkám, že už jsem si tam nainstaloval Linux atd. A on že ten disk chtějí zpátky, že mi tam dají ten původní. [GUNHIM] Co vám mám říkat, okamžitě jsem viděl rudě. Zjebal jsem ho na tři doby, že jsem celý den strávil instalací a nastavováním a to všechno má přijít vniveč? A on jestli si teda pro ten notebook může přijít, že ty disky vymění. Tak jsem mu řekl, že mi to radost vůbec nedělá a že může, ale pod podmínkou, že udělá iso image, kterou pak dá na ten původní disk, nezprasí to a bude to do pátku hotové, protože o víkendu budu notebook potřebovat. Tak jsem zvědavej, jestli přijde.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Hele s Linuxem to máš ještě docela jednoduchý. Jsou to mantáci, ale překopírovat Linux na jinej disk tak, že ti tam zůstane všechno jak má, je brnkačka. Udělat to samé na Windowsech vyžaduje znalosti černé magie, nutnost otáčení hrnečkem na mléko uchem doprava pod ultrafialovou lampou o půlnoci a zpekla štěstí... a ve výsledku je jednodušší je nainstalovat znova :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jsou na to aplikace, který to uměj. Ale je pravda, že jsem to zatím reálně nikdy nezkoušel. :)

Tedy pokud myslíš přenos Win mezi různými HW... na stejnej HW jsem s tím neměl nikdy absolutně žádnej problém.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“