Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

KarlosOB: Já bych z takovejch peněz neměl radost. Jedině bych věděl, že ten člověk, co je tam nechal byl nějakej grázl. A ani pak by mě to nějak extra netěšilo. Bance jsem je předal jako nález v jejich bankomatu (mám na to doklad), protože není žádný lepší způsob s větší pravděpodobností, jak je dostat zpět k majiteli. A je v jejich nejlepším vědomí s svědomí je vrátit tomu, kdo je tam zapomněl. Ono není moc těžké si vzít čas telefonátu a najít transakci, která tomu přímo časově předbíhala z onoho bankomatu a ověřit na danou částku. Ovšem mám dost pochyby, že to udělají sami. Předpokládám, že maximálně kdyby se jim někdo ozval... Jako já z těch peněz nezbohatnu, tak proč bych si je nechával. Je to v podstatě krádež. Odemčený auto s klíčkama v zapalování na silnici si taky nevezmeš.

ybrcek: Jo, člověk měl radost, že páchá na tomhle smutnym světě něco dobrýho a vono mu to musej zkazit nějaký čůzy za stolem.

Tomáš1002: Jo, to si pamatuji tu tvojí anabázi. Zřejmě maj celý školící centrum na téma jak nasrat kohokoliv.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od KarlosOB »

Honzo nemyslel jsem to zle, jednal bych stejně. Dokonce se mi to jednou stalo, ale pána jsem dohonil. Jen mne mrzí a zaráží nesnaha (lidí z banky) peníze vrátit. Nic ztoho přeci nemají, mohlo by jim jít aspoň o prestiž.

Ale vadí mne, že to v zásadě zůstane bance jako zisk?
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21974
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Třeba ne, třeba se to vrátí. Ale nevím, jak to zjistit. Zřejmě to budu dál s bankou řešit a třeba se něco dozvím.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Hoši ty vaše zkušenosti-příběhy jsem pročetl a jsme na tom všichni stejně =) Taky mám za s sebou hodně sebezapření,následně i nutných reakcí na jejich jednání...co já jsem zažil u čsob,při vyřizování hypo a změnu účtu u jejich banky,zřízení vkladového účtu,vynucovaného pojištění atd...to by vám hlavy nepobrali,mě se to už ale nechce ani popisovat,otravovat zas sám sebe,natož vás,jsou to všechno typicky české ústavy-molochy a chování těch dám tam,tj kolikrát horší jak na tržnici,člověk si říká,jak tohle může dělat v bance...když už se teda snaží a dodržuje formu jednání(nejde kolikrát jen o pár kč,ale i kdyby šlo),tak z nich stejně nakonec nekontrolovatelně vystřelí taková dávka emocí-silně nevhodných,že člověk ostane jak opařený 8() 8() To si říkáte,proč já jsem tady zase vleZzz...To si vás i kolikrát pak předají,protože jste nespokojen a zkusí to na vás další,ta se snaží držet,ale je to zase tam-ta silná neprofesionalita,kdy se chovají jak báby na trhu-tam je to ale v pořádku! :-)
Jakmile přijde čas,čeká mě to zase a budu bojovat,připravím se,ale jak se zde psalo už výše-nedát se,o nic jiného nejde,člověk jinak připraven ani nemusí být a to je to špatné právě na tom všem,nejde o serioznost,ale o DRŽKU a úměrně ostré lokte,bohužel.
Nejvíc nesnáším ty jejich pošklebky a ironii,když nahodíte,že jsou i jiné možnosti a uvedete nedej bože konkrétní řešení jinde,nebo se ptáte na (velice nutné)detaily vzájemného vztahu,smlouvy,tj pak už spíš smích i u mě,jak vidím ten jejich neudržitelný vzorech chování,který je jistě na školení nevyučovalo,podobně jak popisoval Honza-téměř huronský smích,proč pán neudělal toto a proč si myslí toto,jak se može proboha ptát ještě na toto a tak naivně... :-€-oO
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Honza,já tipuju,že tohle skončí tím dohledáním majitele těch kč,to je jednoduché dohledání,i když si asi nemyslíš,že to tak dopadne,ale mám za to,že tohleto už nemůžou nechat jen tak,že přeci jen už v tomhleto fungujou jěkaé procesy,nejvíc asi záleží u kterého týpka tahle anabáze skončí,jak bude fungovat,stačilo by,kdyby dělal co má...navíc se možná poškozený-majitel peněz ozve.
Já si fakt nedovedu představit takové jednání a fungování třeba u nás v práci,taky se tam najdou odlišné povahy a styly řešení,ale vesměs to musí fungovat,protože to pak hrozí opravdu mega průserem.Možná tj právě ono,že ty potištěné papírky jsou tak ve finále degradované,že tam zas o tolik nejde,aspoň teda do chvíle kdy tečou směrem k nim :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od 2.0XT »

Vzhledem k tomu ze bankomaty programuju tak vas muzu ujistit, ze banka zaznam o neodebranych bankovkach, casu a zakaznikovi ma vcetne fotky toho kdo je odebral ;-) takze neni zadnej problem penize na ucet dodat zpatky.

Sent from my MX4 using Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tj naprosto jasné!Jen jde o to,ať ten celý úmorný proces dojde ke zdárnému konci-k majiteli =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

HonzaCZ píše: KarlosOB : Ovšem mám dost pochyby, že to udělají sami. Předpokládám, že maximálně kdyby se jim někdo ozval... Jako já z těch peněz nezbohatnu, tak proč bych si je nechával. Je to v podstatě krádež. Odemčený auto s klíčkama v zapalování na silnici si taky nevezmeš.
hele nejhorší na tom je, že banka nebude aktivně oslovovat klienta, že u nich má zapomenuté peníze, má se ozvat sám(to mi řekli v ČS).... tomu říkám mega vychcanost..
budeš volat do banky, že jsi na dalničním odpočívadle nechal matu love? asi ne že jo , protože ti je jasný že šel okolo nějaké vocas a vzal si je ... bych blil

EDIT .. banka samozřejmně ví kdo tam ty love zapoměl,ale peníze se daj na spešl účet a nějaký čas se čeka esi se ten zapoměnka ozve, když ne , jupi necha si je banka...

normálně mi to tehdy zkazilo den :(
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tj pravda,ale tak já bych se ozval,proč ne %-) %-)Ozval bych se jen z podstaty věci a taky hlavně že je vše monitorováno-po všech stránkách.
Naposledy upravil(a) sima dne čtv úno 09, 2017 9:59 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od KarlosOB »

... jo, tak věřme v dobrý konec. *_*=*_*

Nic jiného nám ani nezbývá. Honza se zachoval absolutně na jedničku ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

2.0XT Asi v roce 1994 jsem se zaskoloval na plneni a provoz ATM. Olivetti, stal v Praze na Palmovce, udajne jeden z prvnich bankomatu Komercni banky, ne-li snad celyho ceskyho bankovnictvi. Ja byl ale za pokladni oddeleni pres prachy. Instaloval se pak stroj ve Varech, tusim ISC Muzo to resilo programove. Mel jsem kartu na zkusebni vyber... Ty jo, uz to bude ctvrt stoleti :-(
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

To určitě,taky bych to tak udělal.Nicméně ještě jedna story,už jsem to tu snad kdysi dával k dobru:
Známý našel na hrobě kabelku,tam moc peněz,už nevím kolik,ale mám dojem že 120-150 000 a další věci-všecky karty,občanky,řidičák...dotčné to odevzdal(znám dotyčnou osobně ) a jako odměna mu byla dána kytice 8() :-/ mu klasickému chlapovi,co chodí na pívo,žádná menšina to není :-)
No známá má mega řetězec v prodeji kytek,tak jí to nebolelo,každý ať si to přebere sám... :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

2.0XT> NCR?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

tak mi někdo pokřtil dveře :( bílé auto
Přílohy
subodoor.jpg
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od 2.0XT »

Slavek_xxx píše:2.0XT> NCR?
Diebold-Nixdorf

Sent from my MX4 using Tapatalk
Subaru Legacy GT 2010
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“