Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od martas »

tak to je pechacek :-/
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Subaru70 »

..takže se mi podařilo včera večer ulomit plastový profil na zavírání u střešního okna vekra (na baráku)..řikám si no nic, koupim nový, je to přeci jen kus plastu za pár kaček..A ejhle, vekra už 5 let střešní okna prý nedělá a ND nejsou.... >:-& >:-&
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Hmmm, tak to je prekérka. :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Slepit
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od KarlosOB »

Kluci, nevím to úplně jistě, ale myslím, že střešní okna ROTO maj obdobnou platformu. Každopádně nějaký jejich technik dokáže poradit. Kování bývají minimálně hodne podobná.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

ML parts. Prodali mi spojku dle katalogu pro forestry XT. Objednal jsem Sachs. Jaké bylo překvapení u Aleše když jsem to rozbalil. Na přítlačáku bylo Sachs a Made in Germany. Na ložisku Sachs, ale Made in Japan. No a na lamele bylo Valeo. Na lamelách, na tom ocelovým spodku sice bylo napsáno Sachs, ale hned pod tím vyraženej znak Valeo a Made in France. Navíc to byla spojka pro dvouhmotu a tu forestery SG nikdy neměli, že. Neuvěřitelný co vám nacpou do sady v jedný krabici. Když jsem to vracel, snažil se mi kolík tvrdit, že základ je Sachs jen to obložení je Valeo. Ta povídám proč by to kruci dělali? On, že to je normální a spojka je na typ správná. Tak jsem jen nechápavě kroutil hlavou, jak ze mne ještě dělá blbce. Pak jsem jak debil zas procházel kdo co, abych vybral něco echt za slušný peníze. Nakonec jsem tedy objednal origo Exedy. Tak jsem jen zvědavej co pošlou a nebude tam zas nějaký přebalený překvápko. Bohužel skladem nemá nikdo nic, takže bude až pozítří. Tak si říkám k čemu jsou ty e-shopy když všichni odebírají z centrálního skladu. Na dotaz, zda to mohou nechat zaslat z toho centrálního skladu přímo na mne odvětili, že to nejde. Jen ztratím další den a špedice má práci. Přitom všechno jde, jen se musí chtít, ale těm překupníkům se nechce. Nebo potřebujou ten den na to přebalení? Každopádně v Brně si už rozhodně neobjednám u MJ auto, kde ze mne už předem zkoušeli udělat kafku a u ML parts kde vám cpou Valeou za Sachs.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od kiti »

Miro

ale ve skutečnosti to vyrábí kluci malý šikovný v tržnici na Olomoucké. To víš jsou to koumaci

Jako i ostatni "originální" zboží.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od j3rry »

Mira píše:Navíc to byla spojka pro dvouhmotu a tu forestery SG nikdy neměli, že
Přesně tak. Tipl bych si, že poslali standartní kit pro čtyřkové legacy. Prostě omyl. Ty Valeo dvouhmoty na Legáčích a Oťasích dvouapůlách se běžně vyměňovaly právě za spojkové kity z Forestera. IMHO se někdo buď překlikl, nebo prostě jiný typ omylu...
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Mají to blbě i v katalogách. Ale to většina e-shopů. I zde uváděný Granex. Pokud zadáte OEM číslo subaru 30100AA881 což je lamela, vyběhne na vás ložisko, které ovšem najdete i pod správným číslem 30502AA080. Takže i pokud máte číslo dílu, neznamená to že vám prodají to, co to má být. A ani o tom neví a někteří ani nechtějí vědět. Když jsem v ML parts povídal, že to mají blbě, odvětili mi, že nemají Subaru katalog. Taky podle toho vám dodávají ty díly. Kašlou na to. Jsem fakt zvědavej, co mi zítra dojde.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Juras
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 766
Registrován: čtv bře 04, 2010 7:42 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Juras »

No to je fakt, že v těch eshopech v tom mají hokej, a týká se to všech. Někdy to řeším tak, že když mají jenu věc ve dvou variantách, tak objednám obě a tu co tam nepatří zas vrátím. Nebo když je to moc drahý tak pomocí obrázků, google, orig. katalogů a ostatních eshopů se nakonec dopídím, co přesně objednat.
Subaru IMPREZA 2.0GT MY95 300hp 25/100 - funny car
Peugeot 205 1.7GRD MY92 60hp 4/100 - EX a už i R.I.P (kovoschrot)
Citroën C5 2.2 HDi MY02 133hp 6/100 - daily car
Ducati Multistrada 1000 DS MY04 - funbike?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Taková malá dnešní příhoda... https://www.facebook.com/HonzaSolc/post ... 3018364187
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od KarlosOB »

Honzo, pokud to správně chápu, tak jsi v podstatě ty peníze předal bance, která si je nechala? To tedy bylo skoro lepší je s kámošema propít nebo dát do dětského domova! To mi hlava nebere.

Ale zkušenosti s banokou mám obdobné.
Chtěl jsem odejít z jedné banky, protože poplatky za vedení účtu, atp., ikdyž měly být zdarma, tak byly nějak zpoplatněny. Mám u nich hypotéku a vše ostatní, včetně různých pojištění. Chtěl jsem odejít se vším všudy. I pokutu za uhrazení hypotéky jsem byl ochoten uhradit. Na můj dotaz, proč platím poplatky za ůčet, který měl být zdarma mi dáma sdělila, že zdarma neznamená zcela bezplatně! Tak sem si říkal poslední kapka! Odcházím!
Řekl jsem paní, že odcházím, se všemi produkty k jiné bance, věděl bych asi do jaké a dohodl bych si nějaké relativně dobré podmínky (byl jsem na situaci odchodu relativně dopředu připravený).
Paní odpověděla s úsměvem, že to ale musím zaplatit pokutu za předčasné splacení hypotéky atp.
Řekl sem že zaplatím.
Na chvilinku ju to překvapilo, ale datlila do počítače a pak říká s úsměvem, ale pokuta činí 82 tis. plus poplatky.
Říkám OK, zaplatím (ikdyž mne to štvalo samozřejmě ....).
Moc tomu paní nevěřila, ale pak se zarazila, když jsem ji požádal, ať připraví všechny náležitosti.
Najednou začala telefonovat, jeden telefon, druhej až čtvrtej.
Nakonec zamnou přišel ředitel pobočky a vzal mne zřejmě k sobě do kanceláře a ptal se mne na důvody mého jednání.
Vyvětlil jsem.
Zřejmě pochopil.
Následovaly dva telefony.
A ejhle najednou šlo vše bezplatně, jak po drátkách, ještě jsem dostal neuvěřitelný úrok na hypotéce a další bonusy, stím, že jsem si nechal do dodatku smlouvy zakomponovat, že je možné vše vypovědět v momentě, kdy nebudou dodrženy ony slíbené podmínky (nebylo to jednoduché, ale je to tam).

Nakonec mu tedy říkám, proč to takto nešlo ihned?
Odpověď: No to víte, když si klient nestěžuje, tak to bereme tak, že je s produkty spokojený!

Už to bude pomalu rok, a stále vše funguje jak slíbili. Ze začátku mi to vrtalo hlavou zda neodejít, ale nové podmínky jsou nastaveny opravdu dobře, řešil jsem i to se známými poradci a koukali, co jsem vlastně dokázal. Jen proto, že sem byl držka. (kdybych ty podmínky nepřijal, doplatil bych na to akorát sám, bance je to skoro jedno!).

Takže, je potřeba držkovat.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

HonzaCZ píše:Taková malá dnešní příhoda... https://www.facebook.com/HonzaSolc/post ... 3018364187
Zaziil jsem to samé, když jsem našel peníze v bankomatu na Rohlence a jel je vrátit do ČS. Bylo vidět jak je tím obtěžuji. Hnus

posláno z sgs6
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Honzo, já jsem asi před rokem absolvoval naprosto neskutečný příběh s GE Money Auto (tehdy stejná skupina jako Moneta, dříve GE Money Bank), když jsem po nich chtěl, aby mi velký TP k autu neposílali poštou, ale kurýrem (kterého jsem byl ochotný objednat a zaplatit) nebo jsem si ho chtěl vyzvednout osobně u nich.
Přes z mé strany myslím velmi zdvořilou telefonickou debatu s několika lidmi (od pěšáků až po manažery) se mi nepodařilo dosáhnout toho, aby takto "zásadním" způsobem narušili svůj zaběhaný systém, v celém rozhodovacím řetězci nebyl nikdo, kdo by byl schopen či ochoten rozhodnout o něčem tak "komplikovaném" jako že TP vložený v obálce neodevzdají poště, ale nechají ho na recepci, kde si ho já jako klient vyzvednu, případně předají kurýrovi, kterého bych si tam poslal. Fakt neuvěřitelná míra neochoty, neschopnosti, blbosti a zkostnatělosti.

Asi mají v téhle skupině nějakého hodně průbojného manažera pro vymýšlení postupů pro nasírání zákazníků >>:-@@ .

A když už jsme u tohoto tématu, tak musím konstatovat, že se O2 podařilo mě, jako mnohaletého, na den přesně platícího a velice loajálního zákazníka, který nemá rád změnu a rozhodně někam neodchází jen proto, že se zrovna blbě vyspal nebo mu nabídli o 50 Kč nižší tarif, přiblížit extrémně blízko momentu, kdy jim vypovím téměř všechny jejich služby (s nimiž jsem jinak po technické stránce spokojen) a odejdu jinam. Budu-li mít čas a chuť, popíšu někdy detaily.
Subaru Forester 2,5XT 2011
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Juras píše:No to je fakt, že v těch eshopech v tom mají hokej, a týká se to všech. Někdy to řeším tak, že když mají jenu věc ve dvou variantách, tak objednám obě a tu co tam nepatří zas vrátím. Nebo když je to moc drahý tak pomocí obrázků, google, orig. katalogů a ostatních eshopů se nakonec dopídím, co přesně objednat.
Proto beru od kámoše už léta,už jsem ho tu zmiňoval,má svůj malý shop i kamennou prodejničku,je zodpovědný sám za svou činnost,za nikoho a za nic se neschovává a hlavně s ním můžu každou objednávku doladit,ověřit founem,jako každý jiný zákazník-bez žádného zprostředkovatele,který ví půl hovna,nebo celé.Samozřejmě před tím elektronicky zadám objednávku,tak jako jinde...
Navíc k technice má blízko,je to strojař a co neví,nezná,tak rovnou řekne a hledá řešení a hlavně NASLOUCHÁ!!!Čísla dílů neznamenají úplně vždy správné řešení-bohužel ne.
Je jasné že nikdo není neomylný,on ani nikdo jiný,taky nemože mít úplně vše v nabídce,ale to asi taky má málokdo.Mám radši osobnější přístup,třeba jako zdá se zde Garnex,pan Vejvoda za MO,či ten můj kámoš.Jenže to prodejce stojí hodně času a věnování se tomu,něco navíc no...
Samozřejmě,většinou si nejdřív auto díl ohledám sám,co je snad dobrá volba,co by mohlo dobře fungovat a čerpám nejvíc zde z fora,nechci po nikom,ať zná subaru,či cokoliv jiného tak jako fanouši zde :-)
Naposledy upravil(a) sima dne čtv úno 09, 2017 9:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“