Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10658
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

U vás máte aspoň cyklostezky po kterých můžete jezdit, u nás se jezdí kolejištěm... bohužel rekordy tvoří jen ti, kteří uvíznou :-DDD
https://www.krimi-plzen.cz/a/auto-v-tra ... kolejisti/
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Majklaz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 216
Registrován: čtv kvě 03, 2018 6:04 pm
Jméno a příjmení: Michal
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Majklaz »

Tohle vjíždění do křižovatky, protože mám přeci zelenou a je mi jedno, že tím ucpu všechny směry, mě taky neskutečně štve. V bývalé práci jsem kolikrát na zelenou stál bez hnutí, a to trvala celkem dlouho, protože nějakej kamioňák (samozřejmě většinou z Polska) to tam napral a nezájem. Naštěstí ta křižovatka byla dvouproudová a já vždycky odbočoval doleva (šlo odbočit v obou pruzích), tak jsem jezdil jen levým a občas to šlo objet. Ale v pravým bylo běžný, že i když jsi stál na světlech první, tak jsi tam čekal dva intervaly. Do toho jsi dával přednost těm, co jeli rovně. Prostě paráda >:-& ;-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22748
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Dva intervaly ještě dobrý... jak jsem jel včera, tak mi to na ten druhej vyšlo, ale dost o chlup, protože prostě ucpaný furt. Takže upřímně mám na výběr buď cyklostezku nebo na svojí zelenou to na přirození postavit napříč do tý křižovatky a celou ji ucpat ve všech směrech, protože jinak bych tam mohl čekat do 3 do rána...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

podvlada píše:U vás máte aspoň cyklostezky po kterých můžete jezdit, u nás se jezdí kolejištěm... bohužel rekordy tvoří jen ti, kteří uvíznou
https://www.krimi-plzen.cz/a/auto-v-tra ... kolejisti/
Tohle je naprostej vrchol demence a nechápu, co za těmi volanty sedí, že jsou schopni najet do kolejiště. Řešíme to fakt často. Obrázek

Jinak souhlas, najíždění do křižovatky, když ji nelze opustit by mělo být fakt zásadně trestáno.
Já jel minulej tejden ve 4 odpoledne po Klatovské třídě, což je jeden z hlavních průtahů Plzní. Bylo to tak ucpaný, že jsem odbočil do jedné boční ulice, projel jsem uličkama o několik set metrů níž, že si jako pomůžu. A na křižovatce, kde jsem chtěl zpátky najet na Klatovskou jsem zjistil, že v křižovatce je regulerně trojstup. Nebylo kam odbočit. Na zabití.
Tak jsem křižovatku projel rovně a jel v podstatě zpátky směrem, z něhož jsem přijel. A vzal jsem to jinudy, o kus delší cestou, ale bez čekání.
Jsem fakt rád, že Plzeň je velká vesnice a taková zajížďka je v délce jednotek km. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5167
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

co se zas sakra mohlo stát https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ot ... .seznam.cz
jestli tohle někdo udělal schválně tak nevím co bych s ním udělal
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Když jsem viděl ty mraky krásnejch otrávenejch ryb, slzel jsem. Zůstala jen naprosto mrtvá řeka. Zatím může Sima v klidu spát, z Valmezu to prý nebylo. Furt tvrdí, že viník bude znám během hodin, ale už to říkaj 3 den. Móc divný.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

Viník se nenajde....DEZA to nemůže být...Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

Jinak zažil jsem něco podobného na Hamerské nádrži. Tam racci útočili na velké dusici se kapry, vozili se na nich a vyklovavali jim oči....Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Mira píše:Když jsem viděl ty mraky krásnejch otrávenejch ryb, slzel jsem. Zůstala jen naprosto mrtvá řeka. Zatím může Sima v klidu spát, z Valmezu to prý nebylo. Furt tvrdí, že viník bude znám během hodin, ale už to říkaj 3 den. Móc divný.
Nechtěl jsem to zde ani zmiňovat, bo tohle nejde odbýt jen tak, jednou větou, za mě ne, tak zkusím být stručný :-) nejhorší je celá ta tragédie, já jsem z toho vážně dost nešťastný.


Samozřejmě to sleduju, dost podrobně a je to strašné!!!
Od začátku jsem tipoval nějakou menší firmu, kde tyhlety věci nejsou nijak hlídané a ošéfované(aspoň do té nejvyšší možné míry jo). Tam to i směřuje, aspoň to tak vypadá.
Jen se opět potrvdila internet žumpa, lidem nejde mnohdy vůbec o to co se stalo za nedozírné škody, ale hlavně kdo to udělal, diskuze a ataky politických kreautur co jim je v reálu tahle tragédie úplně u prdele a ještě dále se opět vyvinula na plné točky :-/ ono je to bohužel totiž už úplně jedno, protože ať se viník najde nebo ne- jsem přesvědčen, že se najde- tak se nic nevyřeší, jen flastr, či možné tresty jiné, ale život v řece už ne.
Jestli to bude varování pro příště? Vždy hrozí riziko, vždy a lidi chybují, snad to tedy nebyl záměr, tomu se mě ani nehcce věřit, sice cvoků je najde dost, ale snad ne.
Bečva je dost ojedinělá řeka, štěrkonosná, skrývá se tam spoustu i vzácných druhů, teď se ukázalo, že o mnohých se dosud ani nevědělo, že tam byli...
Co jsem nevěděl, jestli se smát, nebo zuřit, bečet, byli diskuze lidí co o tomhle ví opravdu velké lejno, o čističkách, o tom jak jsou tyhle procesy hlídané a neskutečně finančně nákladné, tj na delší povídání a jak se všichni snaží, musí i chtějí aby vše fungovalo co nejlépe. A pak si přečteš, že jednou za rok se něco vyleje, až se nahromadí jedy 8() <:-< <:-< nebo, že praskl zásobník( a co ochranné valy a hydrobariéry, záchytné nádrže, rozbory, kontroly...atd atd) nebo snímky co dávají doslova pipiny, bloncky které jsou tak akorát dobré opravdu na zrní a na potěšení. Snímy kde co má továrna, s popisky a šipkami 8() a tam kde je napsáno čistička, jsou jen nádrže s oběhem dešťové vody a zpětného jejich využití....no je toho moc, ale zase se potrvdilo, co čech-češka to odborník na všechno. Já bych k tomuhletomu mohl psát dlouze, ale nikoho by to nebavilo a mě samotného taky ne, mě sere hlavně to co se stalo.
Jinak Míro: já myslím, že je to typický policejní postup vyšetřování- oni vždy něco vědí, ne vždy chtějí vyložit ale karty na stůl, logicky ne. Dokonce si myslím, že pifku na viníka měly docela záhy, je to možné.
Edit: tím neříkám, že u nás stejně jako kdekoliv jinde se nikdy nemůže nic stát, může, je to bohužel daň za pokrok, za to co potřebujem k životu, jaké výrobky, co kupujem a s čím stavíme, jezdíme, co jíme, bez čeho by nám bylo těžko a nepohodlně, je to tak, jak se říká vše zlé je k něčemu dobré, tak teď se patří tenhle výrok jen otočit, obrátit.
Jen si nikdo nedokáže představit jak je v dnešní eko době těžké v chemii, teplárenství, v mnoha jiných oborech vůbec fungovat a co to stojí neskutečného úsilí, špičkových technologií a obrovských miliardových investic, jaké jsou neprůstřelné kontroly, pravidelné non stop rozbory všeho možného, to dřív nebylo, v tomhle jen dobře, jen to začlo být už přes čáru a bude hůř, bude.
No a pak si lidi píšou, jak se vše jen tak mírnix týrnix vypouští vše do kanálu, fakt jsme v tomhle jedničky, jak všemu rozumíme (*_^) |,,,,
Jo jezdil jsem nedávno ještě k té výusti do Bečvy odebírat vzorky, mohl bych o tom dlouze mluvit a popisovat, celé ty procesy, jak kde co, co předtím vším je za mega drahé technologie, ale obrátilo by se to proti mě, tak to chodí...v tom kanále, otevřeném kanále se schovali včil ryby...tolik k tomu clay třeba, nic ve zlém, tj realita.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Simo mě je jasný, že tak velký provozy to mají několikrát a maximálně ošéfovaný, takže to možný není, navíc to tam ani nemáte. :-) Ale největší chemička u řeky je prostě první na ráně, navíc babišova. :-D On to spíš byl nějakej jouda, co potřeboval kostku a protože nechtěl aby mu to smrdělo na dvorku, tak to vylil do řeky. Do Pryglu někdo před lety ve Veverský Bítýšce vysypal z mostu plnej kontejner ojetejch gum. Nepřišli ani na to kdy to bylo, natož kdo.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20637
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Souhlasím s tebou. Takovýhle havárie se většinou dějou způsobem, že Franta, kterej tam neměl co dělat otevřel kohout. A ještě líp a nikomu to neřekl.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Já to na toho Frantu tipoval od samého začátku, rozumím ti, tak jsem i bral tvou řeč.
No nemáme, to není přesná formulace, máme v surovinách všelijaké věci, ale ty suroviny jen zpracováváme a pak to vše čistíme, to co v nich je, nejsme původci, tj pravda. Takže i těžké kovy tam jsou, to je pravda, to je i k dohledání, jen se vše opravdu krutopřísně hlídá, Franta to nehlídá, nemá o tom šajnu, nebo na to sere.
Veškeré odpady ve vodě jsou od nás minimální, dané normami, jako kterákoliv jiná průmyslová činnost, ono by totiž jinak nešlo, nefungovalo a továrna-y by se zavřeli, proto se jde s dobou a investuje se do toho oproti bolševickým létům mega peněz a úsilí. Čili to se vypouští ven je jen minimum možného, pořád se pohybujem a bavíme se v toleranci nula nula prd oproti tomuhle co se stalo, opravdu by to jinak nešlo a nejde. Havárie je jiná věc, kolikrát se staly ve světě, v různém odvětví ledaco a přitom tyhle věci byly maximálně hlídané a přeci...
Jo a jak říkáš, velká chemička Babišova, navíc u Bečvy je na ráně, lidi to mají jak červený prapor, se nedivím tomuhle ne, jen těm odborným komentářům jo, navíc na úrovni pana Vondry a podobným, tj fakt k smíchu nemalému smíchu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

V den, kedy u nas zaviedli parkovaciu politiku, okamzite tesne po polnoci vyrazila MP a zacala vo velkom rozdavat pokuty/nalepky na auta.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Spíš by mě překvapilo, kdyby to neudělali. Je potřeba ukázat, že to myslí vážně a řidičům předvést co je čeká když to nezačnou dodržovat. Pokud by to ihned nezačali postihovat, nikdo by to nebral vážně.
U nás to skoro rok nefungovalo, takže lidi na to začali kašlat a kašlou furt. Všichni parkujou jak hulváti. A dokud tam nebudou stát policajti s klackem, nic se nezlepší.
Naposledy upravil(a) Mira dne ned zář 27, 2020 4:17 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

O jakem meste je rec?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“