Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Samozřejmě máte pravdu, že problém dnešních dětí s pohybovou průpravou je už na začátku. Já ale vidím ještě jeden problém a to je bezpečnost. Jako rodič mám fakt problém pustit děcka samotný ven. Jen si tak poběhat, pohrát… Jednak dneska je všude ve městech strašnej provoz, takže přejít přes nějakou, byť menší cestu je dost o hubu. Lidi jezdí jak dobytci, takže ani přechod není žádná sázka ja jistotu a druhak se posledních pár let (asi tak 30) všude potlouká různých podivných individuií od partiček bezprizorních tmavších pubescentů až po regulérní bezďáky, feťáky a úchyláky... >>:-@@ Tzn. pokud chci, aby si šly děcka pohrát ven, musím jít s nima, což při dnešních časových možnostech rodičů není 2x jednoduchý... >:-f Vidím ve svým okolí, že i ostatní rodiče to vidí stejně, tudíž jejich děti většinou tráví dobu mezi příchodem ze školy a příchodem rodičů doma u počítače, takže i ti, co by šli ven si nemají s kým hrát. Začarovanej kruh. >:-f
Situace na vesnicích je v tomto asi lepší.

Třeba teď situace z neděle - máme u školy pěkný hřiště, tak jsme si šli s mladým zakopat do balónu. Přijdem tam a areál plněj tmavejch fakanů, který ve škole normálně nikdo nevidí, ale lícou tam a řvou a dělají bordel. Jindy jsou tam zase starší, kteří si tam "sportují" tak, že se tam rozprostřou a jsou tam třeba celej den... Bavil jsem se se správcem a prej s tím nemůže nic dělat, že prej je to sice školní hřiště, ale realizovaný z posranejch EU peněz jako že "pro veřejnost" a tak tam chodí i tato veřejnost :o(
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

Neboj se,i na vesnicích je to podobné,i když samozřejmě ne v takové míře jak ve městech.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22698
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Mně teda tělocviční výchova přinesla akorát domrdaný záda. A pak o pár let později to, že jsem se kvůli tomu naučil lhát, podvádět a uplácet, protože než si nechat zkurvit záda znova a ještě za to pak na technický škole nafasovat známku kazící průměr, tak jsem si radši sehnal papír na úplný uvolnění. A osobně si myslím, že nebýt této skvělé výchovy, tak na tom budu spíš líp, než hůř (nehledě na to, že jsem si tím akorát odnesl absolutní averzi vůči všem pohybovým aktivitám na furt). Takže nevím, jestli by to mělo mít nějakej smysl, tak by to možná měl učit někdo alespoň trochu erudovaný a ne aby tělocvikáře na školách dělalo každý netáhlo, který tam přitáhla učitelka zeměpisu, aby se jí neválel nezaměstnanej doma... Jenže to je problém, když dneska nejsou učitelé ani na ty odborné předměty, kterými by se ta škola měla zaobírat.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Mělo by bejt minimum pravidel a vše se odvíjet od přirozenýho, tzv. selskýho rozumu. Jenže co s tím, když lidi jsou často dost blbí...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

HonzaCZ: souhlasím, ale tento přístup vyžaduje od jedinců ve společnosti vysokou míru zodpovědnosti a jaksi přirozenou potřebu dodržovat ty základní pravidla, tzn. chovat se a jednat tak, abych neomezoval, neohrožoval a neobtěžoval ostatní. Pak by to fungovalo krásně. Ale bohužel samoragulace společnosti ve vztahu k jedincům, kteří tato základní pravidla nerespektují, nefunguje. Lidi se bojí poukázat na nevhhodné chování jiného, protože jsou pak napadání a osočováni a ve finále je postižen ten, kdo na nedrodržování pravidel poukáže.
Tudíž společnost přichází s řadou vynucených pravidel a nařízení, které mají za cíl tyto nerespektující individua omezit, ale bohužel to pak dopadá na všechny. >:-f A ve falešné snaze o "spravedlnost" a "korektnost", aby se vyhovělo všem "menšinám", tak vznikají paskvily, které omezují zejéma ty slušné lidi... >:-&

Teď mě třeba cestou domů obtěžoval bezdomovec. Ale opravdu obtěžoval. To nebylo "šéfiku, nebyl by drobák?". Natáhl ke mě opakovaně ruku, chtěl mi ji podat. Pak na mě spustil, že co mi udělá blbá dvacka... A šel za mnou dobrých 100m, kdy si na mě vystřídal zásobu nadávek a urážek, když jsem mu řekl (slušně), že peníze nemám . Prosím na hlavní třídě v Ol. Jen jsem čekal, že se mě dotkne a dobře by neskončil...
Jenže jak na toto mají třeba reagovat děcka? Co když je napadne? Na ženskou nebo na děcko si troufne spíš než na chlapa. A pak pusťte děcka 9-14 let někam samotný, byť "před barák"... >>:-@@
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Prakticky plnej souhlas.

Ale divný lidi, bezďáci, auta, silnice, provoz a jiný nebezpečí byly už i za mýho dětství a chodil jsem ven sám asi tak od 7 let. Měl jsem omezený teritorium 2 hlavníma a jedním kopcem... A bylo to. Chodil jsem přes ně? Později už samozřejmě, a moc dobře jsem věděl, že je ideální se nenechat přejet. Taky jsem málokdy chodil někde sám. Na partu děcek už si hned tak někdo netroufne. A to jsem měl ty přísnější a starostlivější rodiče než bylo obvyklý. Dneska v době mobilů, sledovátek a dalších blbostí si ty rodiče můžou ty děti mnohem líp pohlídat. Já když chtěl zůstat někde dýl než jsem byl domluvenej s rodiči, tak jsem musel sehnat telefon a zavolat jim. Což bylo dost komplikovaný, protože velkou část mýho dětství jsme neměli doma telefon, tak jsem to zneužíval fakt jenom nouzově přes souseda. :-DDD

U nás v baráku a okolí je taková parta děcek, asi taky tak od 7, řekněme do 12 let. A jak to vypadá? Lítaj kolem baráku a řvou před barákem na chodníku. Říkám si, proč si nejdou hrát někam do přírody, když je tu kolem tolik zeleně, a radši se opejkaj na rozpálený dlažbě. A pak to slyším... z bálkónu na ně řve asimatka, že prej do háje kam jako jdou, když směj bejt jenom před barákem. :-/ Tady jsou všude lesy, louky, kopce, mohly by hrát miliardu her, co my mezi panelákama jako malý nemohli a voni se budou vochomejtat kolem baráku. A ještě tam dělat kravál, kterej mě sere. :-D

Kdyby je radši rodiče vedli k tomu, že jeden na druhýho maj dávat pozor, nikam dál nechodit sami, prostě k nějaký samostatnosti a kolektivní spolupráci. Ne, všechno marný. Běhaj na 500 metrech čtverečních a cvakaj na sebe kuličkovkama, řvou "já tě zabiju"... naštěstí nemaj kuličky. Mohl bych jim nějaký dát, třeba by pak byl chvíli klid. :-DDD Stejně nechápu, jak někdo může dát airsoftku, i takovou tu dětskou, do ruky cca 7letýmu dítěti a nechat ho s ní běhat venku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Fluval »

yohn píše:
Já myslim, že by ses na to měl vyspat a pak si to přečíst s čerstvou kávou ještě jednou. Neni to složitý, docvakne ti to

Peace
Mě to bohužel docvaklo, odpověď jsem nedostal. Potvrdil se mi můj názor. Tečka neřeším.
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 288
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od demeter »

Tady je to teď nějakej klub mrzutejch důchodců nebo co? :)

Neměli ste v sedmi prak? Nikdo si nestěžoval, že nejste raději v pionýru místo poflakování po nedostavěným sídlišti? Kazeták ste pouštěli maximálně na 50%, aby to nerušilo tu spravedlivě rozlobenou paní odvedle?

Já bych to zas tak hrozně černě neviděl.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Já mám naopak velice pozitivní vztah ke zbraním a to zejména střelným. Od malička jsem střílel ze vzduchovky, luku, vyrobil si sám kuši atd. Ale dostal jsem k tomu i správný poučení a vybudoval si k tomu přirozenej respekt. Jedna věc je střílet na plechovky a druhá věc je střílet po sobě a řvát u toho "já tě zabiju".

A o tom hluku jsem psal jako vedlejší efekt. Tam šlo hlavně o to, proč si nehrajou v přírodě. Ale každej si tam najde to podstatný. Holt někdo pochopí, jak jsem to myslel, někdo se chytá každý blbosti.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Vladimir_xh »

Přirozený respekt jsem ke zbraním dostal hned, jak jsem chytil pár diabolek při přestřelce se sousedem. Asi tak ve 12 letech? A on určitě taky... :-D

Je to o tom, že to musí projít nějakým postupným vývojem. A je jedno, jsou li to auta, motorky, zbraně, a nebo jen to lítání venku a lezení po stromech, nebo klepadlech v případě "paneláků".
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Tak problém je trošku v tom, že dneska se ty děcka ničeho nebojí. Oni vědí, že dělají lumpárnu,ale je jim to víceméně fuk. Dřív jsme se báli, že "TO" bude nahlášeno do školy, pionýra, na ZV ÚV... Prostě byly vybudovaný jakýsi mantinely, přes který se nešlo.
Taky jsme měli praky a kuličkovky, ale prakem jsme tak maximálně při velkým štěstí rozbili okno, kuličkovka plivla kuličku na 5m.... A furt tam byl ten blok - "bacha bude z toho průser"... Proto se taky chodilo někam dál, kde na nás "nebude vidět".

No,ale nejde ani tak o děcka, pokud vyloženě někde něco z nudy neničí, tak rozhodně nedělají větší hluk než třeba auta. Jde spíš o ten vyloženě nebezpečnej plevel o kterým jsem psal výše.
Prostě, tohle je dneska na chuja >:-f
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Právě, že ničí. Rvou různý kytky a keře, mlátěj klackama, šutrama do baráku, do zábradlí atd... Rodičům to nevadí, oni jsou tady v nájmu, není to jejich barák, tak proč by se starali.

Ale to je fuk, ještě tu budu za zapšklýho dědka... (já jsem zapšklej, ale mlaďoch :-DDD )
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Vladimir_xh »

Já osobně vidím problém dětí v tom, že jsou obraz svých rodičů...
Dětský grázl? A kdo pak přijde do školy seřvat učitelku. Stejnej namachrovanej kreten, akorát ve větším vydání. Nemají mantinely? A kdo je má nastavit jiný než táta a máma.
Taky mám děti, nejsou svatý, asi nechci aby byly svatý. Ale odtud potud, základní pravidla musí být. Tam vidím že 50% rodina, 20% škola, vzdělání, trochu těch vzorů jako trenér, skaut a zbytek jsou geny. Ty občas ani výchovou "neutlučeš"

Děti za dnešní situaci nemůžou. Ty teprve budou svojí budoucnost tvořit, tak je zbytečný láteřit, jak jsou hrozný a nemají blok a dělají průsery. Taky jsme je dělali.

A ano, ten plevel o kterém jsi psal je problém. Je ho hodně. A dnešní "humanitní" společnost ho neumí řešit >:-f
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

No pozor, já z toho ani omylem neviním ty děti samotný! Je vidět, že se prakticky nudí. Kdyby s nima jednou za pár dní šel ven jeden z těch dospělejch (je to několik rodin) a třeba jim ukázal nějakou hru, něco vyrobit, zasportovat... Ale problém je, že zřejmě ani ty rodiče nemaj zájem, nic neuměj, nebo je to třeba nenapadne. Občas zastavěj pod balkónem a povídaj si. Často celkem dost slušnej materiál... jaký ty lidi řešej třeba problémy... No nic, fakt už toho nechám. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Vladimir_xh »

To je to o čem jsem psal. Tak v poho 8-? ;-D
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“