Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20650
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

:-DDD kurva je to těžký držet hubu :-DDD.
Na silničním speciálu jsem jezdil nejspíš ještě předtím, než jsi byl na světě :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

... zhovadilost na mezimestsky provoz nepatri... to by mozna stalo za nejaky psychotest autora vykriku :-)
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20650
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

:-DDD přesně :-DDD
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

To je emocí kvůli cyklistům a pumpičkářům :-)

Já razím zásadu, že pokud se chová ohleduplně cyklista ke mně, tak se chovám i já k němu. Pokud ne, tak má smůlu. Tzn. pokud jede cyklista zpořádaně u pravé postranní čáry, tak ho klidně objedu 2 m nebo když ho nemůžu předjet, tak klidně zabrzdím a počkám. Jakmile ale jede pumpička třeba metr od postranní čáry a nebo dvě pumpičky vedle sebe a neuhnout ani když mě uvidí, tak jim dávám tak 10, max 20 cm. Je to jejich boj, oni jsou na nejnižším stupínku silničního potravního řetězce, tak by měli brát ohled na sebe především oni sami.

Jinak nechápu Hamouna, co mu vadilo na 10ti cyklistech jedoucích za sebou, jeli tak jak měli. Spíš bych jim ještě zatleskal, protože se mi ještě nestalo, aby jela takhle velká skupina sa sebou a ne vedle sebe.
Naposledy upravil(a) Cheza dne ned čer 13, 2021 7:32 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Impreza WRX MY 2008
OK2MDK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1138
Registrován: čtv led 16, 2020 9:56 pm
Jméno a příjmení: Mira Decky
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OK2MDK »

Jo jo, jsem psychopat, co nevidí přínosy silniční cyklistiky na přetížených silnicích s provozem tisíců aut denně, bez široké krajnice a s cyklostezkou o pár m vedle (v případě trasy Na nový jičín od VM)..

Přijde mi to stejné, jako jízda na kroskách v CHKO lesích, jen ty krosky jsou oprávněně pokutované, to druhé je protěžované.

Nicméně ostříkovat je ostřikovačem, nebo vymetat kaluže abych je ostříkl fakt nebudu, a liskat je zrcátkem taky ne..
Forester SG 116kW + LPG
Dědův SG 92kW
Mondeo IV 2.0 Duratec
Mondeo II 1.8i Zetec - Srdcovka v modré bohužel zrušeno
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

Nejvetsi debilita je, kdyz na neci debilni chovani sam zareaguju jako debil- tolik k tomu mijeni na tesno, strikani ostrikovacem, fakacum a podobnym naschvalum.

Kdyz potkam nekoho, kdo jede jako debil, tak si drzim odstup, at mam dost prostoru, aby me jeho debility neohrozily. A jakmile je moznost, tak ho predjedu a palim pryc, abych byl z jeho dosahu. Tak se chovam na kole, v aute... a konec koncu i v mhd.

Tak hlavne klid a ohleduplnost.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

Ty tomu možná říkáš debilita, já zas nenechání si srát na hlavu. Pokud jedou dva vedle sebe, otočí se za sebe, vidí mě a dál jedou bez jakýkoliv reakce, tak co s nima...

To se ale stává vyjímečně, zhruba z 95% když jedou blbě, tak vytočím motor a uhnou nebo se zařadí za sebe. Zbylých 5% to má na háku, tak já taky.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19163
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

Cheza píše: Jinak nechápu Hamouna, co mu vadilo na 10ti cyklistech jedoucích za sebou, jeli tak jak měli. Spíš bych jim ještě zatleskal, protože se mi ještě nestalo, aby jela takhle velká skupina sa sebou a ne vedle sebe.
obec ma 4km ... klikata cesta ... 30m peloton proste v provozu nedas ... a je rozdil jet pres obec 4min nebo 12min ...
kdyby jeli 3x3 + 1, maji tretinovou delku, preskocim je jak normlani pomalu jedouci nakladak :)

.. ale sve uz jsem napsal ... ostrikovace na ne nepouzivam, VSECHNY cyklisty objizdim s respektem, na kokoty ve meste rvu z okna ... (tak jednou za pul roku) :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

Cheza: Jasne, tak ho za to, ze ma podle tebe na haku, radsi sraz a znic mu zivot. A taky sobe, svoji rodine, jeho rodine... hlavne si nenech srat na hlavu!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

hamoun píše:
obec ma 4km ... klikata cesta ... 30m peloton proste v provozu nedas ... a je rozdil jet pres obec 4min nebo 12min ...
kdyby jeli 3x3 + 1, maji tretinovou delku, preskocim je jak normlani pomalu jedouci nakladak

.. ale sve uz jsem napsal ... ostrikovace na ne nepouzivam, VSECHNY cyklisty objizdim s respektem, na kokoty ve meste rvu z okna ... (tak jednou za pul roku)
Chápu, nicméně jeli předpisově, takže nelze říct ani půl slova :-) To bys musel nadávat i na každej traktor, který jsou mnohem větší brzdy provozu :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Cheza »

OZP píše:Cheza: Jasne, tak ho za to, ze ma podle tebe na haku, radsi sraz a znic mu zivot. A taky sobe, svoji rodine, jeho rodine... hlavne si nenech srat na hlavu!
Prvně se nauč číst a pak reaguj. Já snad někde psal, že je srážím?
Subaru Impreza WRX MY 2008
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od outback »

OZP píše: Kdyz potkam nekoho, kdo jede jako debil, tak si drzim odstup, at mam dost prostoru, aby me jeho debility neohrozily. A jakmile je moznost, tak ho predjedu a palim pryc, abych byl z jeho dosahu. Tak se chovam na kole, v aute... a konec koncu i v mhd.
Tak hlavne klid a ohleduplnost.
YES YES YES

Vzhledem k tomu, že už nepotřebuju nic dokazovat ani sobě ani ostatním je to optimální řešení - po identifikaci debila maximalizuju vzdálenost.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3182
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dracekvo »

Mě cyklisti vesměs nevadí a nemám problém za nima jet, pokud je nemůžu bezpečně předjet. Ale nedlám to kvůli nim, ale spíš kvůli sobě. Nemám zájem řešit nějaké soudy, kvůli někomu, kdo má potřebu jezdit na kole po hlavních tazích.
Jen mi vadí jejich chování ve městě, kde si dělají z pravidel holubník (nejvíce právě pumpičkáři v trikotu). Na přechodech je zásadně nepouštím, ať se klidně postaví na hlavu. Jestli chtějí na přechod, tak ať z toho kola slezou.
Ostřikovač si kvůli nim přeštelovávat nebudu, kdybych chtěl tak by úplně stačil ten proud vody, co jde na světla, ale nikdy jsem neměl potřebu. Outback pěkně troubí, tak si raději zatroubím a to mě uklidní.
Ještě mě taky trošku vadí ti maskovaní pumpičkáři, co se s oblibou oblékají do barvy silnice, aby byli co nejméně vidět. Všechno musí v provozu svítít, ale oni nic nemusí. Kdyby to bylo na mě, tak na kole mimo obec povinné reflexní vesty.
Ale je fakt že letos je jich neúměrně mnoho.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Cheza píše:... tak jim dávám tak 10, max 20 cm.
Nezname se a vetsinou se chovam slusne, ale pokud tohle je pravda a nepredjizdis je v rychlosti 40km/h, tak jsi pekny hovado!
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

OK2MDK píše:Když on je problém, že se vyrojilo hrozně moc "Tour de France" cyklistů.

Na cyklostezku nemůžou "tam jsou kamínky" = mám napi** kolo, a ani zbytky stěrku nedám.
Takže jedu Valmez-Rožnov po hlavní, kde jedou šnůry aut. Ale on jede, přece něco delá pro své zdraví! = čuchá smrady ze těch tísíců auto co potká.

To samé Nový jičín Valmez.
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=60CC145F

Tady sem na té cestě potkal super pumpičkáře. Ona ta cyklostezka je totiž strašně daleko! Tohle by melo být tak na zabavení kola ve prospěch státu.

Ano, na "silniční" speciálky jsem uplně …
Na těchhle tazích jede jen cyklista, který nemá rád svůj život, nic víc se s k tomu říct nedá. Hlavně teda na tahu valmez rožnov a valmez vsetín, tj taková cesta smrti.
Valmez- Nový Jičín už trochu lepší, ale je na tom podobně. Všude je plus mínus souběžně s cestou cyklostezka. Je to každého volba, já mám vždy z těchto situací velký vykřičník, nechápu, jak se tam můžou vůbec vydat, pud sebezáchovy nula, taky jsem jezdil na kole i po silnici, to nebyly cyklostezky a byl oproti dnešku minimální provoz, dnes mě to hlava nebere, fakt si sebe představím, jak mě míjejí auta jedno za druhým, to nejde.
Mám z nich fakt strach, to myslím vážně, zcela vážně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“