Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Jackylle »

Páteční jízda na chalupu....
Řídila neteř s čerstvým ŘP, napřed mně teda namíchlo, že je v autoškole nic moc nenaučili... jako plížit se po rozkopané Ostravě, budiž. Ale normální řízení po dědinkách a okreskách, technika... jako ať si jede pomalu, ale když zavelím, že projeď zatáčku na 2 a ona to projede se zařazenou 2, vyšlápnutou spojkou a na brzdě... a netuší co je špatně... Zabrzdit včas před překážkou, projet plynule zatáčkou... jet bez nesmyslného cukání volantem... katastrofa.
A daněk to zabil... všechna zvěř reaguje dobře na pracovní světlo, není chycená v tunelu na cestě, vidí dobře kus za škarpu, bezpečně přejde, ale tenhle blbec ne... >>:-@@
(Na autu nejsou horší oděrky, než zatím nadělaly větvičky při výletech mimo cesty... ale vypadalo to, že to vezme i parožím).
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ywsGt9gHNak[/youtube]
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Téééda to je vůbec nic nenaučili! :-/ <:-< tj děs běs a chudák holka a okolní provoz potom...
Vzpomínám na PANA učitele místního, ten byl 100%, ten naučil i totální dřevo a zábavnou formou navíc, pro něj to byla zábava a ne povinnost, naučit lidi umět řídit, dát jim důležité základy, to on dokázal vždy.
Daněk byl dobře zblblý a tvůj hlas, projev je jinak skvělý, božííí, fakt :-D ;) vůbec se nedivím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Jackylle »

Já ji nechcu stresovat a znechutit jí to... potřebovala by školení od někoho znalého praktických aspektů.
Ale řadí hezky, bez cukání, umí se rozjet plynule, dodržuje předpisy... ale aby po autoškole mohla samostatně do provozu, to ani náhodou.
Tak aspoň jsme trénovali jak nouzově co nejrychleji zastavit a že když už se po cestách plíží a za ní je řada aut, tak jim má na vhodném místě uhnout a nenasírat.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Pokud slovní spojení "kurva brzdi, Sylvinko" je něco, co je v pohodě a nemá ji stresovat, chtěl bych vidět, jak to vypadá, když seš fakt nasraná

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Máš dobrý přístup, trpělivý a nad věcí pokud možno, není to lehké, dnes jde v hustém provozu o hodně...já věřím, že jí naučili základy, řazení, rozjíždění, ale to je opravdu jen základ co se učí na plácku, aby je ještě tohle ani nenaučili, i když pravda, ani to dnes kdekdo neumí...přesto to hlavní tam chybí, jak píšeš sama.
Jirko, sám víš, že tohle si situace vyžádala :-D někdy to musí být :-) ale mě se to taky mimořádně a mega moc líbilo, to spojení kurva brzdi Sylvinko je až dojemné :-D ;-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Jackylle »

Ono tomu předcházelo "Pozor srny", ale nenastala patřičná reakce a ustřihla jsem to neodborně dříve.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Pěkné popsání :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

dyt to bylo receno s laskou … :) zadny krik nebo stres … a holka byla taky v pohode (mozna zbytecne moc :) )
at to jezdi :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, nenaučili... už jsem slyšel o případu, že je učili zásadně brzdit se spojkou... >:-&
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Jackylle »

Sylva aspoň má nárok být za lamu, jela zatím párkrát a důležité je, že chce jezdit, není nafrněná, když se jí do toho kecá a chytrá je taky, takže se to naučí.
Na rozdíl od pana Columba, který si hýčká svou neschopnost jak řídit, tak cokoliv na autu udělat... to mně hněte pravidelně.

A já si v pátek na večírku pokřupala kotník a snadno se mohlo stát, že jsme neměli jak odjet domů, protože Sylva odjela už v sobotu... no ono by se to nějak vyřešilo v rámci přátelské pomoci a auto bych si vyzvedla někdy v servise, ale stejně.

Ale pak jsem se sestrou v neděli řešila asi 6 telefonů... potřebovala na Lego dát zimní sadu, tak je nachystaná, umytá, uložená ve stáji, jen omést od prachu a přehodit. Já sama to mám tak na hoďku práce. Původně jsme do stáje měly zajet spolu, ale pak že to udělá se svým přítelem, který je docela dost, až nadprůměrně šikovný... není možné aby to nezvládli, v pohodě, v kultivovaném prostředí.
První telefon - zvedák je na nic, nedá se zvednout... aha je k tomu ta "tyč" dovedně ukrytá pod deklem podlahy, naprosto nelogicky na místě, kde se nedá přehlédnout při potřebě použití rezervy <:-<
Druhý telefon - kam ten zvedák přijde (že jsou tam nějaká definovaná a označená místa jsme řešili, sestra to chápala, že to nemůže dát kamkoliv, bo už jí ze zvedáku spadla felicie). Jsou tam šipky zespod a takové jakože plošinky... nic tam není, fakt tam nic není... no už jsme to našli, ale to se pod to auto je třeba zatraceně ohnout :-/
Další telefon - zvedák je úplně na hovno, jde tak ztuha, že se s ním skoro nedá hýbat... Mi to naposled šlo, není na tom co zkazit. Zkusili jste to namazat? Ne... ale už jsme udělali 3 kola, úplně za trest a to by se přece rozhýbalo a to čtvrté už nejde vůbec, budeme to muset zvednout paleťákem 8() No dobrá, tak teda jí posháním nový zvedák... Za chvíli: Tak jsme to namazali a už to jde úplně dobře.
Další - jedno kolo je úplně podhuštěné (věděla, že má zkontrolovat tlak a nafoukat vše na 2,4). Kde je kompresor?... A vůbec kašlu na to a odjedu to nafoukat na pumpu. To už jsem se docela dožrala, protože auto je vybavené tak, aby nikoho nenechalo ve štychu kvůli kraviny typu defekt. Tak jo, kompresor je v kufru... fakt tam je, v krabici, před pár dny jsem ho tam viděla... a opravdu je ten kabel dost dlouhý, aby dosáhl na všechna kola. Musíš nastartovat, jen na baterku to fungovat nebude... ale manometr na něm měří blbě, musíš to zkontrolovat tím co se válí někde v přihrádce. Nevadí, nikde není (možná je ve Felicii, u které jsem udělala tu chybu, že jsem ji na chalupě dofoukala, aniž by u toho sestra asistovala). Tak to nafoukej podle kompresoru, měří trochu více než tam je, bude to dobré i tak. Ať je to na všech stejně, když přefoukáš, musíš to odpustit, zmáčkneš něčím tu tyčinku ve ventilku... Problém!!! Čím to mám zatraceně tak asi udělat .... vybraná slova... vím že v autě je x přípravků, čím by to šlo... No ale když není, tak snad si najdeš kousek větvičky, nebo slámy... Ne nenajdu nic tu není >:-& A Jirka už odešel, má toho plné zuby...
Večer jsem Lego viděla na parkovišti se zimními koly, tak to asi nějak dodělali. Asi budu muset stejně jít a zkontrolovat, jestli je to v cajku.

Tak jsem pak ocenila, že mám doma naprosto nepoužitelného chlapa, protože si umím základní věci kolem auta udělat sama :-D Mít nějakého šikulu, který to bude dělat všechno za mně, tak bych byla taky za pitomce, bez motivace se něco naučit. Nedejbože by mi s tím chtěl jezdit :-DDD

Omlouvám se za dlouhý text, kterým možná trumfnu i Šímu, ovšem v naději, že mu tím nenadzvednu mandle ;-D
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

A to jim to auto ještě nespadlo z heveru tak dobře, že hever zůstal zaklíněný pod autem :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Opravdu až nadprůměrně šikovný přítel :-) ;) možná jen nebyl zrovna v kondici, ale vše hledat a divit se kde co je , nic nevidět, přitom je vše standartně umístěné, líp už to nejde, taky nepromazat zvedák, když s ním nejde ani otočit apod tj už u chlapa na zamyšlení :-D nemluvě o šikovném, nebyli oni taky po večírku? :-)
Příště už to půjde třeba líp =) :-)
Já su už hovno pisatel, ale radost jsi mě udělala, pobavila, vylíčila jsi to náramně, úplně to vidím! :-) :-)
Spm :-D katastrofix, povídej :-) včil jdu přezout saxo, tak ať jsem poučen, co vše se může stát :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Neni co, někdy před minulý vánoce jsem dostal od ježíška jezdící hever, abych si nekurvil prahy, tak jsem s ním v jaře a letníma gumama v ruce nadšeně vylítnul za autem a dle rad, abych si "ušetřil" práci jsem zvednul celý zadek za diferák. Akorát se ukázalo, že to moje parkovací místo není zrovna moc zpevněné a byť ten hever z výbavy tam držel v pohodě, tak tomu jezdícímu se po pár minutách, když bylo levé zadní kolo dole, zbořilo kolečko, hever se převrátil, auto spadlo a hever zůstal vklíněný za výfukem :-DDD Naštěstí jsem měl pod prahem hozené jedno kolo, takže auto zůstalo viset na něm (jsem si teda škrábnul ten hliník) a potupně jsem vytáhnul zase ten práhový hever, zvednul to, nandal rychle kolo, vyprostil druhý hever a potupně s tím popojel na asfalt na silnici :-DDD

Jinak tyčku k heveru u Subaru jsem našel, zato u toho heveru od škodovky (který je zkompletovaný, nemusí se jeho součásti hledat po autě) jsem 5 minut přemýšlel kterou stranou se vlastně pokládá na zem :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

..tak jsem s ním v jaře a letníma gumama v ruce nadšeně vylítnul za autem a... :-D
A jo už si něco vzpomínám, dobře to nakonec dopadlo, ještě, že jsi dal kolo pod prahy, jí to někdy dělávám a někdy i lenost zvítězí. Ale používám klasický nůžkový, originál k autu. Lesníka si přezouvat ale nechávám, zatím furt jo, dělají to šetrně.
Vida, musím zajet do gumáren zubří, mají tam ty puky na hever, za kilčo.
To kolečko heveru se opravdu zdemolovalo, nebo jen "splnilo" funkci :-) a odjelo?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Heveru se vůbec nic nestalo, ono to kolečko ani neodjelo, jenom se prostě zabořilo jak to nebyl pevný povrch a tím se ten hever zvrhnul na bok.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“