Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Gordiku, jestli měl u karty PIN lze naopak prokázat velmi snadno. Bankomat zaznamenává chybné zadání PIN, no a pokud k chybě nedošlo a byl zadán správný PIN hned napoprvé, logicky se tak stalo proto, že ten, kdo kartu použil, PIN znal. Nad to je v drtivé většině bankomatů kamera, takže bude vidět, že nevybírá majitel, který PIN samozřejmě zná, ale cizí osoba... která PIN zná, protože se nespletla při zadání. Tipovačku bych vyloučil.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od GordiK »

Tak nejsem právník, ale že někdo napoprvé zadal správně čtyrmístněj PIN není prokazatelnej důkaz toho, že poškozenej měl u karty PIN... Taky ho moh někdo sledovat při minulým výběru, nebo si PIN při minulým výběru skopírovat v bankomatu...

Blbý by bylo, kdyby ten zloděj při zadávání PINu držel v ruce ten papír z banky, na kterým PIN byl... Ale kvůli 180.000 kč bych si dovolil po poradě s právníkem trochu zablufovat - prostě bych tvrdil, že u karty PIN jistě nebyl, nebo že si nepomatuju, že jestli jsem ho u karty měl, ale téměř jistě ne...
Naposledy upravil(a) GordiK dne stř říj 16, 2019 7:27 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Gordiku, nejjednodušší vysvětlení je nejpravděpodobnější. Žádné krkolomné konstrukce neobstojí

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Ono to dokonce kartu zablokuje pri x spatnych pokusech. Ale furt to uplne nedokazuje, ze ten pin byl u ni napsany - zlodej ho mohl okoukat kdyz s tim nekde platil, z vlastni kamery u bankomatu, atd. Nicmene, napsat si pin ke karte na papir je velmi spatny napad :-) (ale ono jinak i bez toho, pokud ma karta povoleny internetovy platby, tak jde platit bez nej... holt furt sama bezpecnost, cavyky, ale na placeni realne staci ty cisla napsany na karte)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22756
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Ja myslel ze u nas mame jeste presumpci neviny :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od GordiK »

Neříkám že mám pravdu - jen říkám, že bych se těch 180.000 kc jen tak bez boje nevzdal, to je celý. A pokud hned na začatku řekne, že karta s PINem byla v noci v Praze v nezamčeným autě, tak se asi s těma prachama může rozloučit. Ale - moje starost to neni, takže záleží na vkusu každého soudruha, jak to bude řešit.
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Spm, takovou pověru jsi slyšel kde Nicméně s presumpcí neviny tohle nic společného nemá.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Banky dobře vědí, ke které transakci byl použit PIN a kdy ne. A ty ověřené PINem většinou nemáš šanci reklamovat.
Ale u takovéto výše škody by PaChové mohli projevit alespoň trochu aktivity. Projít záznamy kamer a pod.
Dtto u té půjčky. Velmi dobře vědí ze kterého přistroje jsi žádal o půjčku a věťšinoui ze kterého místa. A od oprátora pak mohou získat i číslo telefonu.
Vše se samozřejmě dá obejít, ale není to tak snadné a většinou by měla úvěrová společnost zbystřit. A pak je to o tom, zda prodejce půjček náhodou nedostal svůj podíl.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

spm píše:Ja myslel ze u nas mame jeste presumpci neviny
To platí jen vzhledem ke státu a to ještě jen někdy. V mezilidských vztazích velmi ćasto aplikuji presumpci viny, získanou zkušeností.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Kdyby šlo jen o čorku věcí z auta, tak bych řekl, že ne, ale protože došlo k použití karty, je šance na dopadení slušná. Se zadaným PINem se banky nemažou, vyreklamovat to nepůjde, může se jako poškozený připojit s nárokem na náhradu škody, ale řekl bych, že to bude k hovnu, protože kde nic není ani smrt nebere.

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Vy jste nikdy neviděli kartu s pinem na ní napsaným fixou? Nebo aspoň na jejím obalu? Nebo paní co 5 minut hledá v kabelce ten papírek aby požádala dalšího zda by jí to nepřečetl, protože zapomněla brýle?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Ja jsem PIN napsany fixou skutecne nikdy nevidel. A co se konkretniho pripadu tyce - bude to znit drsne, ale je to trest, ktery si bohuzel dotycny zaslouzi. A co si budeme povidat, kdyby u banku uspel, tak to vlastne zaplati klienti banky. To vazne chcete? Pristup poskozeneho ve stylu: "Jsem blbec, dobre mi tak" se mi libi. A snad se z toho i pouci do budoucna. Naopak ceska vychcanost ve stylu: "Ja to nejak zkusim, klidne budu lhat hlava-nehlava, treba to vyjde." me neskutecne sere! Pak to ma v tomto state nejak vypadat :-(

BTW: presumpce neviny je zalezitost trestniho rizeni. Bavime se sice o trestnim rizeni ve smyslu listiny zakladnich prav a svobod (coz je pomerne siroke pole vyrazne presahujici rizeni podle trestniho zakona), ale v tomto pripade se ale bavime o odpovednosti/skode a ne trestu dle ZLPS :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49206
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Souhlasím s newlim a dle toho co píše Marzi se k tomu mladej staví obdobně, že je vůl a šel tomu naproti.

Mě teda vlastně překvapuje, že pin byl u karty i když byla nová. Ani u jednoho z ústavů, od kterého mám nějakou kartu, jsem nikdy nedostal kartu a pin v jedné obálce. Buď to bylo ve dvou dopisech, nebo jsem šel pro kartu do banky a pin mi přišel v dopise do vlastních rukou, nebo tak nějak podobně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Newli, co si představuješ pod pojmem trestní řízení ve smyslu Listiny?

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1372
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od marzi »

ten PIN mel napsanej v penezence nez si ho zapamatuje, a auto zaparkoval jeden den vecer, druhej den byl doma a az treti den zjistil co se stalo. takze bylo dost casu vybirat a pujcovat si. zjistuje rozsah skod.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“