Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

To je jak se vším - nějakej vůl má svůj zájem tak se to správně formuluje, většinou "z bezpečnostních důvodů" a je to. Přes "bezpečnostní důvody" nejede vlak a stádo mlčí, resp. jedinci, kteří mají odvahu se ozvat, tak se nechají stádem udupat - vždyť přece bezpečnost našich dětí je na 1 místě.... Zde je v roli vola erár. Kdo ví, jestli za tím není skrytě autoprůmyslová, resp. pojišťovácká lobby.
Mně by to v zásadě nevadilo - taky nemám rád ty "mafiánský" audiny, celý v černým. Z toho opravdu nemůže být vidět v noci ven, není vidět skrz atd. Ale to jsou vesměs lehce odstranitelný fólie. Pokovení odstranit nejde, jednou to bylo schváleno, tak, do prdele, proč šikanujou lidi? OK, ať to zakážou ale to co bylo jednou schváleno a roky to bylo OK, nechť nechají dožít. ,,|,, (>_<) ,,|,, >>:-@@
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od croctoy »

http://www.tonovani-autoskel.eu/aktuali ... l-vozidel/
Zmiňují zrcadlové folie, ale pravděpodobně se to týká i pokovených skel. S tou retrospektivností to je na prd. Zatímco třeba úprava starých vozidel tak, aby splňovaly moderní emisní normy je zřejmě nemožná, tady se to zřejmě považuje za lehce proveditelný (byť ne zrovna laciný) úkon (výměna skel). A tak se to vyžaduje.
Naposledy upravil(a) croctoy dne stř srp 15, 2018 9:11 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

newli píše:ta vyhlaska, co tu citujete vyse, ale o tom, ze by melo byt videt dovnitr, nemluvi, ne? jak to tedy je?
vyhláška stanovuje minimální propustnost světla. Je postavená tak, že jakákoli úprava předních oken je nelegální.
Mimochodem by mě zajímalo, co ti kokoti naměřili. To ještě nevím. Auto má zatím u sebe mechanik. Četl jsem v nějakým pokynu MD, že se při měření musí započítat tolerance přístroje, což je 10%. Tzn, teoreticky, pokud bych to měl na hraně tolerance by to uhádatelný bylo. Ale zatím fakt nevím co naměřili.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

yeti píše:
vyhláška stanovuje minimální propustnost světla. Je postavená tak, že jakákoli úprava předních oken je nelegální.
Mimochodem by mě zajímalo, co ti kokoti naměřili. To ještě nevím. Auto má zatím u sebe mechanik. Četl jsem v nějakým pokynu MD, že se při měření musí započítat tolerance přístroje, což je 10%. Tzn, teoreticky, pokud bych to měl na hraně tolerance by to uhádatelný bylo. Ale zatím fakt nevím co naměřili.
I ty okna z fabriky nemají 100%, jsou již kapánek zatmavený. Takže pokovení ti myslím na propustnost nevyjde. A nerozlišuje se propustnost dovnitř nebo směrem ven, Takže pokud technik dovnitř nevidí, tak to nepustí. Prostě je třeba mu zakrýt oči jinak aby tohle neviděl. A pokud je to úplně neprůhledný, tak musí být úplně slepej, včetně policajtů při kontrole.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

Není to úplně neprůhledný. Je to jen lehce "zazrcadlený". Uvidíme. Sere mě ten opruz, serou mě zbytečně vyhozený prachy, sere mě, že to 20 let bylo ok a sere mě, že auto bude vypadat blbě. Takhle byly ty okna všechny stejný vč. zadního a vypadalo to dobře. Proto to taky dělali - vypadá to dobře a zbytečně moc se nevyhřívá interiér.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

yeti píše:Není to úplně neprůhledný. Je to jen lehce "zazrcadlený". Uvidíme. Sere mě ten opruz, serou mě zbytečně vyhozený prachy, sere mě, že to 20 let bylo ok a sere mě, že auto bude vypadat blbě. Takhle byly ty okna všechny stejný vč. zadního a vypadalo to dobře. Proto to taky dělali - vypadá to dobře a zbytečně moc se nevyhřívá interiér.
Podepisuju !!
Vidět dovnitř je, když se chce. A ven je vidět normálně i ve tmě.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od parabolD »

A stejně si tím nepomůžou, řídit bude Vincent Vega v saku a kravatě, vzadu pár zfetovanejch negrů s letlampama.... Chlapík co mi dělal fólie na outbacka mi nechtěl dát dozadu zrcadlový, že prý se nesmí... Tak tam mám úplně tmavé, přes které je vidět stejný prd...

Odesláno z mého S60 pomocí Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Přesně tak, je to debilní. Vepředu může klidně sedět Mirek Dušín a vzadu banda zfetovanejch negrů. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20597
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

No já myslím že hlavní důvod aby bylo vidět do auta na řidiče je bezpečnost a ne kontrola kdo v něm sedí.
„Dobré je přesvědčit se navázáním očního kontaktu s řidičem o tom, že o chodci ví,“
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Což u bočních okýnek stejně nedává moc smysl... smysl u těch předních bočních dává trochu to, že když ty auta na širší křižovatce stojí vedle sebe (jeden jede doleva, druhý doprava), tak skrz ty okna je trochu vidět, co se děje za autem... na druhou stranu podle stejné logiky by pak měly zakázat autobusy, náklaďáky, dodávky, ...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20597
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Jako řidič stále koukám co dělají druhý řidiči. Když např vidím ze čumí do mobilu, nebo tam sedí blondýna tak si dávám dvojnásobnýho bacha :-) . Mě taky sralo že jsem musel před technickou sundat folie ale myslím že na rozdíl od spousty jiných nesmyslů tohle aspoň trochu logiky má.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, nevim, mně to trochu štve... já mám ty skla čirý teď úplně, ale začal jsem nad tím přemýšlet. Čistě kvůli vedru, všechno ostatní je podle mě minus (vypadá to hůř, je z toho blbějš vidět, ...). Ale jel jsem teď nedávno s kolegou, kterej měl nějakou slabší reflexní fólii i na předních bočních (asi teda už naposled, na poslední STK to s tím protáhl, ale říkal, že už ten technik hodně prskal :-DDD) a bylo to teda sakra znát... on když ten puchejř svítí v ty polední hodiny, tak ani ta klima tolik nepomáhá - fučí z toho sice ledový vzduch, ale teplota v autě furt velká a člověk se griluje...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

Nasraly mě na STK, VIN na rámu je vyrezlé, evidenčku nemám :-(
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19033
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

tak to je mazec ...
a reseni???

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Liion
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 155
Registrován: pon srp 18, 2014 2:37 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Liion »

Reseni je vyrazeni vin nahradni metodou. Takze urad - tam to musi povolit... Tata to resi s brachovym Liberem taky a jeste nenasel odvahu do toho jit. Slysel totiz ze tady u nas to z uradu posilaj nekam na policii kde to snad maji zkoumat nejakyma kriminalistickyma metodama (ultrazvuk, rentgen ci tak neco) jestli z toho neco vyctou a nezjisti jestli to treba nebylo kradeny... A protoze vime ze ten ram byl shnilej a je tam z jinyho auta a zaroven nechceme potencialne dostat do problemu ani sebe ani darce ramu tak auto stoji pres rok na dvore a jeste se k tomu neodhodlal...

Odesláno z mého JY-S3 pomocí Tapatalk
Forester MY 2007 2.0X 116kw MT
ex - Leone kombajn '88 1.8i - FullTime
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“