Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Augi »

námořník píše:Takže nejenom Karlův most. Von už dělal i gumy
Jono, napsal jsem to obráceně :)
Přílohy
20181201_101431.jpg
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20649
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

:-D tak to je sice starý, ale ne až tak moc :-). Čhápu že z 5 let starejch gum nemáš žádnou radost. Všude píšou že když byly dobře skladovaný, tak by to nemuselo vadit. Koukám že na hlavu jsi jim je nehodil, tak ať slouží.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

No, 5 let by mě asi taky už dost štvalo, když zaplatíš za nový gumy... já z toho co jsem kupoval, tak jsem měl nejstarší zatim 1 rok, což mi přišlo vcelku ok.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 970
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Augi »

Při správným skladování 5 let asi není problém, ale minimálně by mi přišlo fér o stáří, vyšším než řekněme 3 roky, předem informovat.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

To jo... když jsem kupoval ty letní na chcípáka, tak tam stejný gumy byly 2x, přičemž u těch druhých bylo upozornění na DOT a byly o pár kaček levnější... (pravda, tam ten rozdíl byl už asi 7 let...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20649
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Plně s tebou souhlasím.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

https://flaska.blog.idnes.cz/blog.aspx? ... .seznam.cz
až budem zas nasraní,teda já nebývám,na řidiče,kurýry opravdu ne.
Já jsem nasraný na ten jejich management,protože je to jen a jen o organizaci a dle mě na to "chytré" hlavy serou,například doručení alternativní,třeba už jen možná nabídka od kurýra,že v případě nezastižení je možnost doručit zásilku třeba někde na uloženku,kamkoliv,aby se systém nezahlcoval opakujícímí doručení zásilek.
No a taky je to taky hodně o přístupu zákazníka,když chci něco doručit,nedá se nic dělat,ale musím být někde jednoduše v rozumné době zastižen a být trochu připraven,slevit ze svého režimu a udělat něco pro doručení,lidi jsou nerozumní,tj hodně slabě řečeno...nebo mít náhradní funkční variantu(viz.dát info na vrátnici,kde to převezmou,či mě dají vědět,či kdekoliv,i když jasně měl by tam být podpis zákazníka,ale víme jak to chodí...systém na hovno,ale aspoň něco,zásilka je někde apoň k mání)
Edit:já jsem si totiž vždy dokázal představit ten neskutečný rytmus a stres kurýra v dodávce,co je na vše sám,navíc řešíc parking a spoustu jiných věcí,to samé u pošťáka.To mě líčil kdysi i kamarád,který po 20 letech odešel od pošty,i když to byl neskutečně věrný a povahově vyjímečně hodný člověk-zaměstanec.Tak jsm i teď o tom přečetl...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20649
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Vždy to je o lidech. Staňa třeba čekala na balík tak dlouho, až ho nechala poslat zpět. Prý ho doručoval několikrát a ani jednou u nás nebyl. Taky u něj nešlo platit kartou a nikdy neměl zpátky. Nerad bych se někoho dotknul, ale většina těch lidí misto chození do školy dělala něco jineho a hodně z nich se teď diví že vydělávají málo peněz za hodně práce, mají základní školu a chtěli by plat jako doktor. I když teda nevím jestli jsem toho doktora zvolil správně :-). Ten blog jsem nečetl, jenom všeobecně reaguju na to co jsi napsal.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Tj a škoda,že jsi to nečetl,tj takový pracovní snímek dne kurýra.To je dle mě důležité,teď jen záleží jak sám říkáš,že je vše o lidech-ano je ale o jakých,o těch na konci článku?Nebo taky nutně o velení?
Já si furt myslím a nejen myslím,vím to,že i když dáš "jednoduchému" pracovníkovi jasnou lajnu a přijatelné prac.podmínky tak většina bude fungovat dobře,ne průserově,no a s tím zbytkem holt nehneš nikdy,kdyby jsi se rozkrájel.Tímto se nezastávám všech.Jen pohled z druhého břehu.
Mimochodem můj kámoš měl vzdělání,byl chytrý a kdyby dělal u pošty jen pro prachy a chtěl plat doktora,vlastn doufám,že to přirovnání nemyslíš teda vůbec vážně 8() ;-D tak aspoň plat zdravotní sestry,či plat teda apoň blížící se aspoň ze dvou třetin průměrnému platu...tak,tak by tam ani nenastoupil,natož tam vydržel tak dlouho.
Pak prchl-nervy,stres,prachy žádné,doma peklo,nic žádné plusy z toho všeho,tak šel do továrny.Pak mu nabídli lepší peníze,nechal se ukecat,ale naposled,pak prchl nadobro.
To co jsi námořníku uvedl,se stane a stalo aspoň jednou každému z nás,teda asi jo :-) vím sere to.
Já jen vidím ne jen ty "lidi,obyč zaměstnance" kteří můžou za "vše" ale neschopné a většinou potažmo hamižné a neschopné vedení,takový novodobý otrokář systém,nebojím se to říct.
Český manager rovná se čím dál častěji hrobník firmy a jakýchkoliv dobrých vztahů a zákonitostí,aby fungovalo taky něco jiného,než jen jeho prospěch a odměny.Mám pocit,že po mě potopa funguje čím dál víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49211
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Šímo já to přečetl. Hezkej článek, ale jak to probíhá bych si představil i bez něj. Ta práce není lehká. Ale jestli jí někdo dělá dobře, nebo blbě, je opravdu jen o lidech, ne o vedení. Já mám celkem kliku, že ať mi zásilku vezl kdokoliv, vždycky to bylo v pořádku a ti šoféři nebyli úplný hovada. Ale taky na nich plošně bylo vidět, že kdyby se líp učili, nemuseli by takovou práci dělat... V tom má Jirka svatou pravdu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Doro »

Augi píše:Při správným skladování 5 let asi není problém, ale minimálně by mi přišlo fér o stáří, vyšším než řekněme 3 roky, předem informovat.
Doporučené stáří pneu je 4 roky. Z toho vyplývá, že nová pneu, stará už při koupi 4 roky, bude mít za dva roky celkem 6 let a z pohledu pojišťovny (zatím to v případě nehody zásadně neřeší, ale nebojte, to příde velice rychle >:-@ ) je to už stará pneu, co nemá na autě co dělat.... :-DDD :-DDD :-DDD "...pane, ale jel ste na starých pneu, plnění bude tedy sníženo o 20%" (po 4 letech 10% na rok) .....

Už teď nepůjde nikde koupit pneu se vzorkem nad 10 mm - nařízení EU. Zimní offroud pneu se jistě zruší úplně a bude to od 8 do 6 mm a ihned novou, bo už při těch 5 mm to vlastně nefunguje... Brzo to bude max. 8 mm.

Z mého pohledu jako kupujícího beru max. cca 1 rok staré a uvádím to i jako podmínku do kupní smlouvy. Pokud nesplní, zboží prostě nepřeberu. Pošlou jiný typ, téžtak. Vjímkou sou jen gumy, které prostě cu a je mi buřt, že 2 a více let staré.

... Líp už bylo ;-D
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
JirkaZ
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 26, 2018 7:04 pm
Jméno a příjmení: Jirka Zemek

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od JirkaZ »

Ad absurdum bych nechtěl auto, které sice má první registraci tu provedenou mnou ihned po koupi v roce 2018, nicméně rok výroby je 2013, a stálo celou dobu někde v celním skladu, a pak v salónu. Sice má nájezd nula nula nic, ale prostě je pětileté...

Subaru Outback 2,5i-S Sport ES Lineartronic (MY18)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20649
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Tak pokud by to bylo auto co stojí za to a souhlasila by cena, tak proc ne, ale určitě ne za cenu novyho :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

VDC píše:Šímo já to přečetl. Hezkej článek, ale jak to probíhá bych si představil i bez něj. Ta práce není lehká. Ale jestli jí někdo dělá dobře, nebo blbě, je opravdu jen o lidech, ne o vedení. Já mám celkem kliku, že ať mi zásilku vezl kdokoliv, vždycky to bylo v pořádku a ti šoféři nebyli úplný hovada. Ale taky na nich plošně bylo vidět, že kdyby se líp učili, nemuseli by takovou práci dělat... V tom má Jirka svatou pravdu.
=) Já měl taky pojem i bez článku o tom jaká je to práce.O zbytku bych musel zas široce polemizovat a to radši už ne,kdo by to četl :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

Int. bankovnictví Džorč. Sic píšou, že George, ale dyk je to hrůza. Zlatej servis 24, po 30 letech změním banku, sou to dementi.
A 5 let starý gumy bych dodavateli omlátil o hlavu. Několikrát.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“