Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Traveller »

Trochu, vlastně spíš dost, nechápu, proč opakovaně tu instituci navštěvuješ?!?!?!?!?!?
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2271
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od clay »

Autorizaky jsou odkladiště nemehel. A většina z nich nejen že nemaká, ale ještě Tě odrbou, protože někde musí přece sehnat materiál na melouchy. Clay

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Makovica »

Traveller píše:Trochu, vlastně spíš dost, nechápu, proč opakovaně tu instituci navštěvuješ?!?!?!?!?!?
Nechcelo sa mi v zaruke riesit nieco ine a predpokladal som, ze banality ako rocne prehliadky s peciatkou do knizky snad zvladnu. Nic extra som tam zatial neoptreboval riesit.
No a lebo si vzdy poviem, ze ma uz nemaju cim prekvapit :)
Ale cas sa im uz krati.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Šetří peníze zákazníkům? Kolik stojí půl litru brzdovky a pár desítek minut práce? :-D Navíc když už stejně budou mít auto zvednutý a kola sundaný kvůli něčemu jinýmu, tak to musí bejt za čtvrt hodiny hotový. Na druhou stranu bohužel bych chtěl vidět servis, kde na pravidelný prohlídce udělají všechny předepsané inspekce, včetně kontroly ložisek, manžet, zavěšení, vůlí atd. :-/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
milosv
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1034
Registrován: pon kvě 04, 2015 11:03 pm
Jméno a příjmení: Miloslav Všetička
Bydliště: Syrovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od milosv »

V této souvislosti (autorizáky - záruka), poraďte kam Brno a okolí.
Zvěsti a zkušenosti s CaK nejsou kdovíco, servis motorový olej +cm nad rysku, atd atd.
Mimo záruku jezdím jinde...
Forester SJ 2.0i Comfort CVT ES 2018
Forester SH 2,0 XS Comfort LPG 2009
ex Forester SG 2,0 X Trend LPG 2003
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Šetří peníze zákazníkům? Kolik stojí půl litru brzdovky a pár desítek minut práce? Navíc když už stejně budou mít auto zvednutý a kola sundaný kvůli něčemu jinýmu, tak to musí bejt za čtvrt hodiny hotový. Na druhou stranu bohužel bych chtěl vidět servis, kde na pravidelný prohlídce udělají všechny předepsané inspekce, včetně kontroly ložisek, manžet, zavěšení, vůlí atd.
S marží servisu a jejich hodinovkou to bude tak za litr :-) Ono je to těžký... můj otec třeba autorizáku vynadal, když mu vyměnili chladící kapalinu :-DDD Tak na to preventivně asi kašlou, pač většina lidí si tam stejně jede akorát pro razítko, aby auto nepřišlo o záruku...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

HonzaCZ píše:Šetří peníze zákazníkům? Kolik stojí půl litru brzdovky a pár desítek minut práce? Navíc když už stejně budou mít auto zvednutý a kola sundaný kvůli něčemu jinýmu, tak to musí bejt za čtvrt hodiny hotový. Na druhou stranu bohužel bych chtěl vidět servis, kde na pravidelný prohlídce udělají všechny předepsané inspekce, včetně kontroly ložisek, manžet, zavěšení, vůlí atd.
ja musim rict, ze mi to delali vsechno a poradne ...
ale ja nebyl uplne standardni zakaznik ... kvuli me se museli naucit spoustu nestandardnich veci :-D

... a vedeli, ze kdyz se neco zanedba, ze se nekde zabiju :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Traveller »

Já už jsem s tím AWD asi otravnej, ale... ;-D ;-D ;-D
I když každý s nimi také spokojen není. Nicméně, že bych měl někdy přelitý olej (kromě toho, že ještě navíc stojí polovinu co v ostatních autorizacích), nevyměněnou brzdovku či nevyčištěné brzdy...
A to jsou dokonce tak pečliví, že si najdou, že mi tam někdy před asi 30-40.000km začali po domluvě lít sportovní brzdovku a tak ji tam samozřejmě při výměně dali opět.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tady nikdo nikdy netvrdil, že v AWD neumí být pořádní. Já tam byl párkrát a s odvedenou prací jsem byl spokojen. Nárazník nechali nalakovat a namontovali perfektně. Ložisko v kole udělali taky pořádně. Ale jsou tam prostě ty mouchy... Třeba mi naúčtovali rozhejbání brzdy, která byla tejden po komplet rozborce/sborce a čištění, které jsem dělal sám, takže vím, že to bylo udělané pořádně. Ani jsem neměl sílu to zmiňovat nebo se o tom dohadovat. Pak mi vnucovali, že moje auto nemá pravidelnou péči. Podle čeho to poznali netuším. Asi že nemám v motorovym prostory nálepky od výměn oleje? :-D A klasika s 10w60, kterej je přeci nejvíc nejlepší úplně do všeho od sekačky až po sportovní letadlo... No a jednání s nima je jak v ledovym království (to víme, že není jenom můj názor).

Ale jak říkám, s tím, proč tam člověk jde - tedy nějaký konkrétní úkon - s tím jsem byl spokojený.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
S marží servisu a jejich hodinovkou to bude tak za litr Ono je to těžký... můj otec třeba autorizáku vynadal, když mu vyměnili chladící kapalinu Tak na to preventivně asi kašlou, pač většina lidí si tam stejně jede akorát pro razítko, aby auto nepřišlo o záruku...
To je prostě taková mentalita - proč něco řešit preventivně, když to stačí řešit, až když se to rozbije. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od RadekN »

spm píše: Ono je to těžký... můj otec třeba autorizáku vynadal, když mu vyměnili chladící kapalinu Tak na to preventivně asi kašlou, pač většina lidí si tam stejně jede akorát pro razítko, aby auto nepřišlo o záruku...
No tohle mě taky naštvalo u VW, když jsem tam byl na garančce. Kromě oleje a filtru dolili vodu do odstřikovačů, vyměnili stěrače, kabinový filtr a já už nevím co ještě, zkrátka takovéhle drobnosti. A faktura tomu samozřejmě odpovídala a nikdo se předem nezeptal, jestli bych o to měl zájem nebo ne ...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:To je prostě taková mentalita - proč něco řešit preventivně, když to stačí řešit, až když se to rozbije.
Ono to má i další důsledky... třeba u Subaru se nadává na dostupnost a kvalitu servisů. Ale upřímně informace o těch dostupných se dají docela dobře najít a člověk si může udělat obrázek, co tam asi tak může čekat... a vybrat si. Takže já třeba nemám úplně problém s tím to auto někde oservisovat. Zatímco ta konzumní plečka má servis na každém rohu, ale upřímně kam to dávat nevim. Protože veškeré reference (pokud vůbec jsou) se točí akorát kolem toho, kolik stojí litr oleje a jaké kafe mají v čekárně :-DDD Pro většinu lidí jsou to akorát housky na krámě, beztak akorát každému jde o to, aby zhasnul ten symbol klíče v přístrojovce a pokud možno to nic nestálo... a jezdí se, dokud je to aspoň trochu schopno pohybu vpřed. No a pak to podle toho vypadá...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tapan »

spm: Když si koupíš novýho Kundaje, většinou ho nechceš mít 20 let. A kdybys najezdil ročně mezi 10-15 tisíci, těch max. 6 let, než to první majitel prodá dál, bys s tím pravděpodobně odjezdil i na jeden olej. Tak se nediv :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

RadekN píše:
No tohle mě taky naštvalo u VW, když jsem tam byl na garančce. Kromě oleje a filtru dolili vodu do odstřikovačů, vyměnili stěrače, kabinový filtr a já už nevím co ještě, zkrátka takovéhle drobnosti. A faktura tomu samozřejmě odpovídala a nikdo se předem nezeptal, jestli bych o to měl zájem nebo ne ...
Tak to by mě taky naštvalo. To přeci nejsou standardní úkony.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

RadekN píše: No tohle mě taky naštvalo u VW, když jsem tam byl na garančce. Kromě oleje a filtru dolili vodu do odstřikovačů, vyměnili stěrače, kabinový filtr a já už nevím co ještě, zkrátka takovéhle drobnosti. A faktura tomu samozřejmě odpovídala a nikdo se předem nezeptal, jestli bych o to měl zájem nebo ne ...
Jo, tohle je zas druhý extrém... jako když to vezmu, tak většina, i těch konzumních aut, má seznam dílů k výměně s nějakou životností, která je obvykle i v tom uživatelském manuálu. Tam je ta brzdovka, chladící kapalina, filtry, myslím teda že i ten kabinový. Takže u toho bych třeba upřímně čekal, že během garanční prohlídky tohle vymění, protože je to předepsané (a člověk by to i dle toho návodu mohl čekat). Na druhou stranu zase za brutální peníze tam nafakturovat uživatelsky výměnné věci, které vymění i šimpanz, jako stěrače, žárovky, kapalinu do ostřikovačů... je taky na kokot.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“