Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Slyšel jsem pěknou hlášku. Jedině při fotbale může plebejec křičet na milionáře "makej č****u". :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yohn »

Včera jsme doma rozebírali se ženou takovou situaci : pracuje na OSSZ a musí absolvovat úřednickou zkoušku. Stojí jí to čas v osobním volnu, nervy, má poměrně velkou zodpovědnost za správnost vyplácených dávek, musí mít adekvátní vzdělání atp. a platově je na tom o 8tkč hůř než známý co řídí naproti v Kauflandu stroj na mytí podlahy a jeho jedinou podmínkou je nenabourat regál.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3402
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

yohn píše:Včera jsme doma rozebírali se ženou takovou situaci : pracuje na OSSZ a musí absolvovat úřednickou zkoušku. Stojí jí to čas v osobním volnu, nervy, má poměrně velkou zodpovědnost za správnost vyplácených dávek, musí mít adekvátní vzdělání atp. a platově je na tom o 8tkč hůř než známý co řídí naproti v Kauflandu stroj na mytí podlahy a jeho jedinou podmínkou je nenabourat regál.
Ha ha ha. Vyřiď manželce,ať je v klidu. Moje drahá taky pracuje na OSSZ,dělá na kontrolním,úřednické zkoušky má už dávno za sebou,adekvátní vzdělání taky a platově je na tom tak,že jí chybí tak asi 7 tis.do celostátního průměru <:-< :-D . Ale baví ji to ;-D
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yohn »

Jojo. Taky jsem se nad tim pozastavil když jsem viděl co vše musí umět a zastat a přinese si to samý co mívala kdysi jako dělnice na jedné směně ve fabrice.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3402
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

Spíš je trapné,jak se k tomu staví jejich zaměstnavatel čili stát. To jsou samí učitelé(školství a i ti učitele-většinou,jsou v tristním stavu),zdravotníci-to je to samé,ale že jsou taky jiní státní zaměstnanci,to už člověk neslyší. Jenom když si lidé vylívají zlost a nadávají jim do vyžírků. Samozřejmě ukazují na jejich PRÝ vyšší přijmy,ale to jsou průměry i s ministerstvy a Prahou. Jinde to není nic,čím by se mohli chlubit a taky se tím nechlubí. Je to na blití >>:-@@
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3402
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od mari75 »

yohn píše:Jojo. Taky jsem se nad tim pozastavil když jsem viděl co vše musí umět a zastat a přinese si to samý co mívala kdysi jako dělnice na jedné směně ve fabrice.
Ale neznalá veřejnost to vidí jinak. Já zas mám možnost i porovnat ty slavné učitele a že by se z té náročnosti měli věšet,tak to asi ne. Taky 25 hodin týdně je v pohodě,ne? Ale omílat se to bude pořád. Za mých mladých let platilo,když už jsi nevěděl co po střední,tak ses vždy upíchnul na pajdáku.
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Předem se neomlouvám za délku článku,kdo nechce ať nečte ;-D
Tak jsem se konečně po čtvrt roce odhodlal podělit se zde s tím,co nás doma totálně,ale totálně dorazilo.
Pokáceli nám přímo před okny paneláku dva krásné,zdravé ořechy,každý rok!plodící kvanta ořechů.
Usilovala o to místní klika už pěknou řádku let.Je to taková skupina převážně penzistů,v čele s podlým domovníkem a jedním jeho poskokem-ožralou.Jednoduše neskutečně primitivní skupina a jeden vyssscánek v čele,co si myslí že mu nikdo nevidí do karet <:-< S těmahle lidma se nemá cenu už ani bavit,ani je zdravit,přinášejí člověku jen samé problémy a otravují s nesmysly jestli je prachu už dost nebo ještě málo na chodbě na okenním parapetě a co můžeš a nemůžeš,párkrát to skončilo mým hodně výrazným řevem až ukončili debatu oni,teď už se s nima nebavím-e.Jen to nejnutnější a to jsem teda slušný a tolerantní člověk s nadhledem,ale tohle prostě nejde.
No ořechy jsem už párkrát zachránil od zkázy,tento spor se táhl roky,já tušil jak to jednou dopadne...kontaktoval jsem jednoho ochránce z ČSOP a vše vždy fungovalo do doby,než se začal dělat chodník.A odboru co má tohle na starosti nahrál do karet nový zákon,cituji: Problémem je, že od 1. ledna 2018 platí nový stavební zákon, který výrazně omezil možnost se účastnit správních řízeních, kdy má v důsledku stavební činnosti dojít k zásahu do zeleně.
Dále cituji:
Jak namítáte, že i přes nový zákon musí existovat obrana, tak bohužel v současné době nevím jaká a neví to ani lidé, kteří se živí jako právníci nebo lidé z občanských sdružení v oblasti ŽP. Bohužel v této republice začali vládnout lidé, kteří se rozhodli potlačit občanskou společnost a výrazně omezit práva lidí na zdravé prostředí, což jim v tom případě umožnila novela stavebního zákona a zákona o ochraně ŽP. Výsledkem je, že v současné době byla podána ústavní stížnost proti omezení práv se zúčastnit řízení, které se týkají stavebních záměrů s dopadem na životní prostředí. Podnět podali lidé jak z neziskovek, tak někteří senátoři a v akademičtí pracovníci z vysokých škol.
Jelikož jsme nebyli účastníky řízení, tak nejsme schopni do toho nyní vstoupit a moc ani nevím, jak se dále bránit.
Takže další prasárna :-€-oO :-€-oO
Mě nejvíc mrzí,že ty stromy byla tak nádherné a plodící.Bydlíme na mega rušné ulici,od pěti od rána provoz,hustý a vše se odráží od protilehlých paneláků kolem cesty,prachu a hluku a špatného vzduchu si užijem dost.Vše aspoň tlumí a zachraňují stromy,teda těch pár co jich zbylo a oni pokácejí ty nejlepší z nich co byli přímo před panelákem.Ty co doslova sáli vodu-bydlíme v blízkosti bečvy,je tu vyjímečně moc spodní vody,ověřeno měřením... a vypařovali jí následně,dělali krásný stínek a díky jim jsme neřešili nikdy v bytě hic a krásně se i spalo.Teď logicky neskutečná změna-negaitivní,ale opravdu je to strašně moc poznat,už nebydlíme napůl v lesoparku.No a neposledně chudáci stromy...člověk když vidí ty pařezy chce se až řvát nad lidskou blbostí a zároveň brečet.
Vím,kdo vše tohle způsobil,ta z podstaty a celým životem zlá baba,která jen drbe a pomlouvá a je křivá jak valašská roubenka a její syn-známý podnikatel to tlačil a tlačil...většina lidí jim přitakávala,s domovníkem v čele,protože přeci ze stromu padá listí <:-< no hovno baba chce vidět lidem do protější kuchyně,furt má odhrnutou záclonu.
No nej sranda je,že kořeny vůbec nezasahovaly do chodníku,přitom kořeny ořechu jdou často nahoru,ale tady to podržela navážka,betony,staré základy.Takže jediný argument proč je skácet nebyl.To jsem říkal i ochránci z čsop,že kořeny se dají pořešit,když nebudou zavazet,ale i tento mě trochu nakonec zklamal,když se na ně nepřišel ani podívat!Beru to tak,že když viděl,že není už obrany,poté co vše pozjištoval na příslušném odboru a popsal mě situaci tak už neměl energii a možnosti jak to dál a proč hlavně řešit.
Hm moje žena od té doby nevěšela na balkon prádlo,máme napůl zatáhlé žaluzky,nemůže se na to dívat a na mě ten pohled působí hodně smutně,je to musím říct hodně tristní pohled-nic jen prázdnota a všude přítomný randál,hluk,emise a hic.Ještěže jsou další stromy kousek opodál,jinak by to byl armagedon.
Mám vše nafoceno,zvažuji ještě podání stížnosti na paní z odboru a medializaci přes místní plátek,bo tam to prostě bylo nakonec ruka ruku myje,žádný důvod pro skácení nebyl.Ale nejsem v tomhle sám důsledný,takže si nemám vlastně nač stěžovat,že?No nic jdu zjistit co se dá dělat,aby se aspoň někdo snad chytil příště za nos,i když dnes v tomhle bordelu a byznys státě platí jiné pravidla,dřív líp taky nebylo a co bude to radši nechci ani vědět.
Možná si zde nemálo lidí řekne,taková kravina,proč to tak řeší,inu to si už si musí každý sám v sobě přebrat,zda přemýšlí hlavou nebo je jen ovce.
Ještě přidávám foto,na důkaz,že ořešáky svým kořenovým systémem absolutně nezasahovaly do prostoru chodníku,jak starého,tak nového.A to se se mnou hádali lidi a domovník,že chodník je zvlněn skrz kořeny,hovno samozřejmě,on byl zvlněn na více místech i tam kde stromy nebyli,chodník narychlo spíchlý před 50 lety...
Přílohy
2018-04-05-2634.jpg
2018-04-05-2635.jpg
2018-04-05-2636.jpg
2018-05-22-3049.jpg
2018-05-22-3050.jpg
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Šímo to je k nasrání. Naprosto chápu tvé rozhořčení. :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Děkuji,potěší každý člověk kdo uvažuje podobně!My jsme doma z toho opravdu rozhozeni,já se s tím pomalu ale horko těžce smiřuju,žena je v tomto ještě víc radikální,vůbec se jí nedivím...kvalita bydlení silně poklesla,ale hlavně jde o ty stromy,lidská bezohlednost je všudypřítomná a je to furt stejné.Těch samotných stromů je nám líto nejvíc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

No to je jasný. Já to taky nechápu, proč, když už ty stromy konečně vyrostou, najde se nějakej debil, kterýmu vadí. Tihle městští idioti by nejradši beton natřenej na zeleno. :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yohn »

Tohle chápu taky. To by mi taky nasralo. Řešil jsem to minulý týden u nás před panelákem taky, měli jsme tam dva velké okrasné keře, které byly městem chráněnou zelení. No a dneska je na městě nová úřednice, která obešla vyhlášku o povolení ke kácení ploch větších než 40m2 tak že je nechala v průběhu roku postupně prořezávat a vyřezávat až je vítr konečně roztrhal a mohlo dojít k vyřezání a je po. Nedalo mi to a zavolal jsem na odbor životního prostředí na MěÚ a tam mi pani řekla, že si to zodpoví, že s tim nic neudělám. A přitom nám před lety při zateplování domu město výslovně napsalo, že má stav keřů zdokumentovaný a pokud dojde při revitalizaci našho domu k jejich poškození, tak že nás čeká tučná pokuta.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Přesně tak Tomáši,to trvá léta,než stromy vyrostou a je z nich něco jiného než jen klacík sazenice,než začne strom vě větším množství příznivě ovlivňovat klima...Jj natřít beton na zeleno!Ono včil se tu otevřela staronová hospoda,včil i s ubytováním,pěkně mastné ceny(jejich problém) a viděl jsem návrhy architektů-oni opravdu namalovali asfaltky kolem na zeleno a veškerý beton taky,aby to vypadalo líp 8() <:-< :-D no a výsledek je takový,že celá ta nádhera co stála neskutečné prachy už je otevřena,je to i docela zvenku pěkné,na to se dnes staví kolikrát za hrůzy tak jo,ale venkovní teréní úpravy žádné,samý plevel místo trávy,jen samozřejmě rychle,ještě za tepla skáceli co mohli.
No a z jejich prospektu není překvapivě z cimry výhled na hory-beskydy jak je tam vtipně zobrazeno,ale na rušnou cestu a na autobusák a veškerý hnus okolní <:-< Mají holt smysl pro humor.

Yohne tohle jednání je přesně ono,spoustu výmluv,vytáček a keců,zdůvodnění a předtím ti ještě nesmyslně budou hrozit bůhví čím :-€-oO
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Ynhoj »

yohn píše:Včera jsme doma rozebírali se ženou takovou situaci : pracuje na OSSZ a musí absolvovat úřednickou zkoušku. Stojí jí to čas v osobním volnu, nervy, má poměrně velkou zodpovědnost za správnost vyplácených dávek, musí mít adekvátní vzdělání atp. a platově je na tom o 8tkč hůř než známý co řídí naproti v Kauflandu stroj na mytí podlahy a jeho jedinou podmínkou je nenabourat regál.
Státní a soukromý sektor jsou dvě nádoby, jeden si na ty platy musí vydělat, druhý žije z jistoty daní a poplatků...Otázkou je zda jednotlivé resorty dokáží správně rozdělovat peníze a neutrácí se za kokotiny místo toho, aby to daly zaměstnacům klidně ve formě mimořádných odměn...Kaufland, Lidl teď už i Penny dávají solidní platy, ale co se týká prodavaček na prodejně tak je to dřina srovnatelná s prací v dole a ještě dost často poslouchat kecy lidí :-/ , manažerů, bát se mystery schoppingu atd atd... Jedna taková perlička, firma vyrábějící palety nabízí řidiči VZV až 34K 8() , to je darda
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Kolben »

Tak to je fakt hnus.


Sent from my iPhone X using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yohn »

když ty lidi potřebuješ a nemáš je kde vzít a podnik je schopen a ochoten je zaplatit, neni jiný cesty než dát řidiči VZV i 34k
ostatně podívej se co dneska nabízí RS za to, aby tam dostalo lidi...
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“