Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

Lecim se rynskym rieslingem a ppmaha to

Odesláno z debila
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

:-D (*_^) |,,,, to já bych musel taky,ale poctivým ležákem a urychlit potlačení žalu ohnivkou.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ybrcek »

Ja si rikam ze kdyz to odchazi zvolna vic to vydrzi nez se kurva zase vytocim

Odesláno z debila
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 516
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jatros »

Se z toho musím vypsat. Pokud do tohodle vlákna přispěju, tak jenom s tím, že mi něco vadí ... ale dneska ráno po cestě do práce jsem se fakt nas*al.
Vždycky si na volantem zpívám, dneska jsem ale klel =)
V Práglu mlha, že na 100 m bylo vidět max osvětlené auto. Mezi vesničkami, kde jezdím max 50 m. A než jsem dojel do intravilánu Prahy, tak jsem napočítal 10 aut, která měla to @#!$%# denní svícení ,,|,, (>_<) ,,|,,
Ty auta svítí těmi LED bludičkami jenom dopředu, dozadu nic. Kdo tohle vymyslel <:-< Už jsme tu o tom hodně stránek nazad psali.
Na jedno moderní Vito za min 2 mio jsem blikal asi 2 km, vůbec mu to nedošlo.
Ovšem sajgon nastal, když jsem vjel do "zastavěné" Prahy. Tady už se mlha trošku více rozplynula, ale tady nesvítilo snad každá 5. auto !!! Všechny nové koncerny. To už zepředu poznáte podle těch dolních očních linek z LEDek. Byly to nové mergly, hnůjdeje, brambory, LR atd. ... tady se mi potvrzuje, že ty nové systémy denního svícení nerozeznají "denní" mlhu a myslí si, že je dost světla.
Na semaforu jsem dojel blondýnku s BÍLÝM golfem s denním svícením, tak jsem ji gestikulací naznačil, ať si rožne .... ze zadu by v mlze byla vidět tak na max 10 metrech.
Prostě neskutečné. Po 10 autech jsem to přestal počítat, odhadem jich bylo za tu půlhoďku tak 30 - 50.
A současně v rádiu hlásili, že na 2 dálničních příjezdech do Prahy jsou bouračky 10 aut ... se vůbec nedivím.
Lidi se úplně začli spoléhat na ty všechny asistenty a přestali přemýšlet o takových věcech, jako že by si rozsvítili, když prší, je mlha apod.
Automatické systémy denního svícení (tzn. ty, kde stačí bludička vepředu a vzadu to svítit nemusí) považuji za nejhorší věc, co se ohledně aut přijala v poslední době. :-€-oO
Uffff.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Subaru70 »

..souhlasim. Ráno jsem si zapnul světla na AUTO a všechny se rozsvítili ok, vyjel jsem ze dvora (přítmí) a když jsem byl na silnici v mlze, zhaslo to na AUTO a přepnulo to samo na denní, tedy bez zadních světel..Takže jsem manuálně rozsvítil všechny vč. mlhovek a počítal jsem auta stejně jako ty. Nejlepší byli jedinci, co nesvítili vůbec a na blikání reagují většinou tak že ti ukazují že si blbej..páč vůbec netuší proč na ně blikáš.. :-DDD :-DDD Svět je pořád plnej blbů a proto je na světě takovej bordel.. >:-&
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

jatros: Přesně! Kde to mám podepsat?!
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Když jsme v minulosti nadávali na debilitu zvanou denní svícení, tak se někteří divili, proč nám vadí, že ty auta nesvítí vzadu.

Tome pregnantně vyjádřeno, podepsal bych každé tebou napsané slovo !!!

Denní svícení bez zadních světel je nejhorší vynález za celou automobilovou historii !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od klimat »

TO je v pohodě, já potkal dneska na silnici číslo 3 borca, co sice svítil na čumáku, ale vzadu mu nesvítilo ani světýlko a to ani na autě a ani na VLEKU. Byl jsem HODNĚ překvapenej.
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od emve »

VDC píše:Když jsme v minulosti nadávali na debilitu zvanou denní svícení, tak se někteří divili, proč nám vadí, že ty auta nesvítí vzadu.

Tome pregnantně vyjádřeno, podepsal bych každé tebou napsané slovo !!!

Denní svícení bez zadních světel je nejhorší vynález za celou automobilovou historii !!!
Já to považuju spíš za debilitu a nekompetentnost konkrétního řidiče. Já taky v autech, kde to je, jezdím na AUTO režim, ale dle podmínek kontroluju, zda se technika rozhoduje dobře. A někdy to tak není.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

Opravil bych te, predsedo. Nejhorsi vynalez automobilove historie byl diesel od subaru, a hned po nem to denni sviceni :-) Trotla ovsem najdes vsude, v Norsku jich mnoho s nerozsvicenym zadkem vidis i v tunelech. Tedy vidis je hodne spatne...
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Nikdo na auto jezdit nemusí. Jako se vším je největší problém spojení volantu s pedálama. Ať už proto že si nerozsvití a nebo pro to že i když vidí normálně auta co jedou před ním si, protože to říkali v rádiu, rozsvítí mlhovky a pak tomu co jede za ním svítí do očí. Ani jedna skupina nechápe že něco dělá špatně. Ale může za to legislativa. Například v Německu je jasně daný že pokud je snížená viditelnost a pokud někdo rozsvítí mlhovku, tak může jet max. 50km/h což je logický když nevidí. Taky tam z 95% svítí mlhovkama češi a poláci.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

To je samozřejmě pravda, že je to nekompetentnost konkrétního řidiče.
Ale vzhledem k tomu, že silnice jsou plné nekompetentních kreténů, kteří si neumí zapnout světla, podélně zaparkovat, brzdit, řídit a podobně a kvůli těmto nekompetentním kreténům se do aut dávají automatické kraviny, které za ně rozsvítí, pustí stěrače, přerušovaně zabrzdí a podélně zaparkují, tak to není argument. Je to prostě stupidní vynález.
Ale abychom si rozuměli, nenadávám na denní svícení jako takové, ale na výmysl že při denním svícení nesvítí taky zadní světla.

Vítku ačkoli jsem odpůrce naftových motorů v osobních vozech, tak si dovolím nesouhlasit. Na začátku měl sice boxer diesel konstrukční chyby, čemuž se nelze divit, když šlo o zcela nový motor, první svého druhu. Ale už 5 let funguje celkem bez problémů.
A já si pořád budu vážit inženýrů FHI, že když už si vymysleli, že do Subaru zkusí dát naftový motor, že tam nestrčili nějaký řadový agregát, ale zkusili vyvinout boxer diesel.

Leda bychom to posunuli dál, že nejhorší automobilový vynález je vynález Rudolfa Diesela jako takový. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Takže už chybí akorát aby se za mlhy sama rozsvicela světla a je to vyřešený. Spousta těch nesmyslů zjednoduší život těm co jsou nuceni trávit v autě spoustu času a je to jako se vším, na co jeden nedá dopustit, to druhý nemůže ani cítit. Já například nevidím důvod, aby mi ve dne svítily zadní světla.
Jedno je jistý, když vidím venku mlhu a vím že budu muset jet autem, tak už jsem nasranej, ne z tý mlhy, ale z toho co za koko.y potkám na silnici.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od bonboniera »

namorniku, a vidis duvod, aby ti ve dne svitily predni svetla?
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Taky ne, starší auta to nemaj a skoro nikde povinné svícení není(v Rakousku to například zrušili) a že by tam byla větší nehodovost si nemyslím. Odchází žárovky a je větší spotřeba i když to nebude tak hrozný. Naproti tomu světla denního svícení, který jsou pro to určený mi nevadí . V nových autech je to stejně povinný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“