Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od VDC »

Jestli se něčeho na silnici opravdu bojím, tak nějakýho takovýdleho idiota na horizontu. Mockrát o tom přemýšlím, když najíždím na horizonty, že to je situace, ze které mám opravdu strach.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Já obecně, když jedu někam, kam nevidím. Nebo když tam nevidím a navíc to tam neznám, to vůbec šponuju všechny smysly a soustředění.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

Premejslim, jestli prazakum fakt sypou neco do vody nebo se to prenasi vzduchem. Petice ZA zavedeni parkovacich zon <:-<
https://www.petice24.com/petice_za_zave ... 4_p_tpanek
Ja jsem na Pankraci bydlel asi 5 let a uplne mi to stacilo. A jestli si nejakej blahovec mysli, ze modra cara na silnici mu zajisti parkovaci misto, tak je blazen. Zajisti mu leda hovno, akorat vitr v penezence...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2915
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od .dundee. »

Slavek_xxx píše:Premejslim, jestli prazakum fakt sypou neco do vody nebo se to prenasi vzduchem. Petice ZA zavedeni parkovacich zon
https://www.petice24.com/petice_za_zave ... 4_p_tpanek
Ja jsem na Pankraci bydlel asi 5 let a uplne mi to stacilo. A jestli si nejakej blahovec mysli, ze modra cara na silnici mu zajisti parkovaci misto, tak je blazen. Zajisti mu leda hovno, akorat vitr v penezence...
No, nebydlíš v Praze, tak do toho nemůžeš být zasvěcený (lze to napsat i trefněji :-)). Ono, bydlet hned VEDLE modré zóny je výrazně horší, než bydlet na modré zóně. Takže jim naprosto rozumím. A mimochodem, zkus si zaparkovat na Pankráci kdykoliv přes den, vedle těch míst, kde se aktuálně staví. Nepodaří se ti to.

Je to stejné, jak kdyby se u vás na vsi konala pouť, přijelo 10x víc lidí, než u vás na vsi bydlí a vobsypalo ti barák kolem dokola a vjezd do dvora svými auty. Den v roce bys to možná toleroval s nadáváním. Být to denně, budeš psát petice a organizovat protesty.
V Praze toto chování praktikují lidé dojíždějící do Prahy za jakýmkoliv účelem denně po řadu let. Nediv se, že někomu dojde trpělivost a je rád za jakoukoliv regulaci, která alespoň teoreticky zvýhodní parkování rezidentů.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od OZP »

To co pise Dundee dava smysl, ale prijde mi to jako vyhaneni certa dablem.

Nekde (asi na DFENSovi) jsem cetl nazor, ze nam establishment tak dlouho bude utahovat srouby, az po tom utahovani zacnem volit sami od sebe. Moc jsem tomu neveril, ale tahle situace to teda plni na 100%...
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

HonzaCZ píše:Já obecně, když jedu někam, kam nevidím. Nebo když tam nevidím a navíc to tam neznám, to vůbec šponuju všechny smysly a soustředění.
Vzpomínám si, jak jsem jako čerstvý majitel řidičáku nechápal svého strýce, velmi dobrého řidiče, který se začal s věkem vyhýbat cestám za tmy. Dnes už ho naprosto chápu. Ona totiž jakákoli cesta za tmy mimo obec v podstatě znamená to, že člověk jede někam, kam nevidí. Rychlost dostačující na zastavení na rozhled při potkávacích světlech by byla kolik? 40? 50? Takže cokoli navíc je vlastně ruská ruleta.
A taky si při tom stále houstnoucím provozu uvědomuju, že trvalé míjení se s protijedoucími auty při součtu rychlostí 180 km/h, přičemž neexistuje žádná jiná ochrana proti střetu, než člověk za volantem, je vlastně naprosto šílená situace, jako kdyby šel člověk po kladině ve výšce 20 metrů bez jištění. Zejména pak dnes, kdy každý druhý pako za volantem telefonuje nebo smskuje >:-& .
Pak může člověk napínat smysly jak chce a stejně je v rukách osudu.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

K tomu parkování:

já chápu to rozhořčení, ale zkuste nastínit nějaký z vašeho pohledu přijatelný systém. Faktem zůstává, že existuje výrazný převis poptávky nad nabídkou. To je neoddiskutovatelné. A teď co? Nechat tomu volný průběh? Vybudovat DOSTATEK parkovacích míst? Kde? Za co? A i kdybychom jich postavil trojnásobek současného stavu (a totálně tím změnili tvář města), bude to dost? Nepřijedou další parkování chtiví řidiči? Nebo zavést tvrdou regulaci? Nebo nastavit ceny za parkování tak, aby si to velká část lidí nemohla/nechtěla dovolit? Já fakt nevím a zajímalo by mě, jak byste si to představovali. Zkuste nastínit nějakou pozitivní vizi. Jak to udělat tak, aby byli všichni, nebo aspoň nějaká výrazná většina, spokojeni?
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Subaru70 »

...vždy by mělo platit, že místní mají a musí mít přednost v zajištění parkování. Praha je obsypaná lidma co dojíždějí do práce a nechtějí (či nemohou) nechávat auta na záchytných parkovištích....hodně jsme zlenivěli a tak je pro každého cesta k autu s ohledem na vzdálenost prioritou a proto místní naprosto chápu...Jen se obávám kam až to bude eskalovat, protože Praha fakt není nafukovací.
V úterý jsem jel na garančku místem kudy jsem jezdil kdysi (cca 2 roky zpět) do práce...jel jsem 18km přes hodinu...a v podstatě jsem nezařadil dvojku za celou dobu...takže nejen parkování ale i hustota provozu jako takového je často na hranici absorbce takovýho množství aut....Myslím že do budoucna budou parkovací domy větší byznys než bytové domy..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já bydlím nedaleko letňanského výstaviště a to udělalo z druhdy klidných oblastí peklo. V době akcí je tady vše obsypáno auty návštěvníků. Jediné, co pomohlo, byla totální policejní uzávěra, což ale proběhlo jen při koncertu ACDC. To byla obec naopak klidná jak před 25 lety ;-D .
Nejhorší na tom je, že výstaviště má dost parkovacích ploch (vzniklých zejména zničením kdysi příjemných luk, kam se chodily stovky lidí rekreovat), ale parkování tam stojí stovku, což se mnohým nechce platit. Dokonce nechtějí utratit ani dvacku za nedaleké P+R u metra a tak raději svými auty zasírají široké okolí.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Slavek_xxx »

.dundee. píše: No, nebydlíš v Praze, tak do toho nemůžeš být zasvěcený (lze to napsat i trefněji ). Ono, bydlet hned VEDLE modré zóny je výrazně horší, než bydlet na modré zóně. Takže jim naprosto rozumím. A mimochodem, zkus si zaparkovat na Pankráci kdykoliv přes den, vedle těch míst, kde se aktuálně staví. Nepodaří se ti to.

Je to stejné, jak kdyby se u vás na vsi konala pouť, přijelo 10x víc lidí, než u vás na vsi bydlí a vobsypalo ti barák kolem dokola a vjezd do dvora svými auty. Den v roce bys to možná toleroval s nadáváním. Být …
Pisu - bydlel jsem na Pankraci - hned vedle uz zavedenych parkovacicho zon. A s parkovanim to bylo predtim i potom uplne stejny - uplne nahovno.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2915
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od .dundee. »

Tomáš1002 píše:K tomu parkování:
... Já fakt nevím a zajímalo by mě, jak byste si to představovali. Zkuste nastínit nějakou pozitivní vizi. Jak to udělat tak, aby byli všichni, nebo aspoň nějaká výrazná většina, spokojeni?
Tomáši, obávám se, že nikdo z nás žádnou rozumnou vizi nastínit nedokáže. Ještě by to tak mohli udělat lidé, kteří se oboru dopravy dlouhodobě věnují a mají nejen české zlušenosti (při každé změně zón se k tomu vyjadřují lidé z VŠ dopravní a jejich názory vyznívají rozumně alespoň pro většinu dotčených), nicméně v reálu se to řeší spíše politicky.
Celá tato diskuze ale vznikla na povzdechem Slávka, který se diví části obyvatel, že chtějí modrou zónu. Já se jim konkrétně nedivím.

Myslím, že nikdo z nás nedokáže navrhnout uspokojivé řešení, které by bylo akceptovatelné skupinami motoristů se zcela protichůdnými potřebami.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2915
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od .dundee. »

Slavek_xxx píše:Pisu - bydlel jsem na Pankraci - hned vedle uz zavedenych parkovacicho zon. A s parkovanim to bylo predtim i potom uplne stejny - uplne nahovno.
Ale tohle je stejné v každé lokalitě, kde se objevilo více kancelářských budov najednou. Brumlovka, Nové Butovice, a řada jiných. Pankrác je pouze jedna z nich. Já tam bydlel od 1998 do 2003 a nebyl problém s parkováním, kamarád, který tam bydlí non-stop posledních 18 roků ten problém vidí vyhrocený od té doby, co se ve větším měřítku začalo znovu stavět na pankácké pláni.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáš1002 píše:Pak může člověk napínat smysly jak chce a stejně je v rukách osudu.
Není to úplně tak. Když budeš připravenej, neustále vyhodnocovat vyhýbací místa, budeš znát svoje auto a budeš koncetrovanej na řízení, může zachránit mnohem víc než tvoje "nic" (= v rukách osudu). Dá se toho zachránit spoustu, když na to člověk v kritický situaci nezarezignuje a prostě se s tím druhým pokusí nesrazit. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3181
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dracekvo »

Hlavně by mohli povolit dočasný stání třeba 30 min. Největší opruz je, když si v praze potřebuju něco dojít koupit a všude okolo jsou jen tyhle modrý kokotince.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2915
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od .dundee. »

dracekvo píše:Hlavně by mohli povolit dočasný stání třeba 30 min. Největší opruz je, když si v praze potřebuju něco dojít koupit a všude okolo jsou jen tyhle modrý kokotince.
A zkus to udělat třeba v Hradci Králové - dopadneš stejně a to ti mechováci vybírají i v sobotu <:-<
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“