Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Normální je míjet cyklistu s odstupem. Je účastníkem silničního provozu jako my. Nedostatečný odstup se ve spoustě, podle mne civilizovaných zemí, tvrdě postihuje což je podle mne správně. Vyskakovat si na slabšího není nic s čím by se měl člověk chlubit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

námořník píše:Normální je míjet cyklistu s odstupem. Vyskakovat si na slabšího není nic s čím by se měl člověk chlubit.
No tak v tom se snad shodnem všichni =)
A naopak od cyklistů očekávám,že nebudou jezdit ve dvou a já nevím kolika vedle sebe(protože je to víc baví a můžou si pěkně splknout),očekával bych přiměřenou rychlost,tam kde je to potřeba a hlavně taky ohleduplnost vůči ostatním =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

Jo, ohleduplnost, tolerance a respekt k druhému, ať člověk drží v ruce volant nebo řídítka, to je lék na všechna úskalí a nebezpečí nejen na silnicích.
Bohužel i tato debata potvrzuje, že je mezi námi sice malé, ale ne zcela bezvýznamné procento psychopatů, kteří jsou ve své agresivitě nebezpeční svému okolí a dělají z něj bojovou arénu namísto prostoru příjemného pro všechny.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
dulas
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 533
Registrován: čtv lis 24, 2011 9:44 pm
Jméno a příjmení: Radovan Drahorád
Bydliště: Alšovice

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od dulas »

Zajímavá diskuze o cyklistech. Já se snažím vždy cyklistu neohrozit a neomezit.
Ale někteří cyklisté se chovají jak hovada a jdou snad vstříc střetu s autem (jako by jim silnice patřila a auta tam neměla co dělat )
Zářným příkladem je banda místních kolistů ze sportovního gymplu. V Jablonci je dlouhej kopec kde naberou slušnou rychlost a dole se štosujou auta před křižovatkou. A to je potom mela, náhle je máš z obou stran auta, skáčou na chodnik a za křižovatkou pak zpět do silnice. Motaj se mezi popojiždějícíma autama a člověk neví kam dřív kouknout , aby někoho nesejmul. A to je jen jeden příklad z několika nepříjemných setkání s kolistou na silnici.
Hold blbci jsou za volantem i za řidítky kol a motorek.
ex2x Subaru Legacy 2.0 LPG
ex Subaru Legacy 2.5 LPG

ex Subaru Impreza 1.6 LPG
ex
Subaru Forester 2.0 Sturbo (1999)
Subaru Outback 2.5 LPG
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomáš1002 »

dulas: To s tebou naprosto souhlasím.
Ono je ale směšné už to samotné dělení na cyklisty a řidiče, protože s vysokou pravděpodobností je většina cyklistů také řidiči.
Taky mě někdy vytáčejí, také na ně občas troubím a sám se na kole tak, jako oni, nechovám, ale pokud někoho napadne je záměrně ohrozit třeba tím, že na ně najíždí, tak je to blázen a patří do ústavu, nikoli za volant.
Subaru Forester 2,5XT 2011
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od newli »

Tak ja to po diskusi o cyklistech trochu "odlehcim", nebot me skoro kazde rano nastve dost ridicu v Praze. Jedni si nechavaji mezeru na 2-3 auta (a to i pri rychlosti chuze!) a druzi maji pomale reflexy (takze se rozjizdi s nekolika vterinovym zpozdenim). Ja na jednu stranu chapu, ze nekdo nechce jet nalepenej na toho pred sebou, protoze se nechce 100% soustredit. Ale zase by si nemusel davat odstup jak na okresce pri 70 km/h, protoze to pak na semaforu misto 12 aut projede sotva polovina, nemluve o tom, ze casto kvuli takovym expertum zustanou ti vzadu stat v krizovatce. Stejne tak (ba vyrazne vic) me stvou ridici, co neustale drzi telefon u ucha - kdyz to zvlada, budiz, ale vetsina ma pak s rizenim v provozu po Praze kapku problem. Proc si lisi s autem milion (i vic!) nekoupi handfree???
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Dulas právě toto chování jsem taky měl na mysli,potkávám velice často cyklisty jak nepřibrzdí,ještě se přikrčí,přeci nebude šlapat musí ten kopec vyjet s co nejmenší ztrátou,přitom cestička to je tak na auto a kuuusek.Tak já se deru na bok k příkopě a brzdím za ně.To není jen sem tam zážitek,ale běžná cesta na chalupu...
Jakmile minu takové všeiljaké jezdce,tak zatroubím,vím,že to nemá valného,no určitě po pravdě žádného účinku,ale jak jinak upozornit,na to že tohle je špatně.Troubím záměrně až je minu,ať se neleknou,myslím za ně,nechci je vystrašit,polekat!Taky jsem zažil nepřiměřené reakce a jedno napadení brunátným řidičem.Prý jsem jel moc na cestě,no všichni kroutili nechápavě hlavou,já tehdy ucho nechápal absolutně o co jde,fakt jsem jel skoro na čáře,navíc přes most,nejsem přeci magor...
S tím pacientem do ústavu samozřejmě bez výhrad kývu jak nemocný osel Tomáši,o tom žádná!!!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od yeti »

newli: přesně. toho jsem si všiml už dávno. Čím dražší auto, tím častěji vidím různě "držet" telefony v ruce, pod bradou apod. Domnívám se, že čím dražší auto, tím vyšší ego. A ti pánové a dámy se přece nebudou snižovat k tomu, aby se naučili (a dodržovali) jasně daný postup připojení jejich "ajfounu" k systému auta... :(B-ooO
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

newli píše:Tak ja to po diskusi o cyklistech trochu "odlehcim", nebot me skoro kazde rano nastve dost ridicu v Praze. Jedni si nechavaji mezeru na 2-3 auta (a to i pri rychlosti chuze!) a druzi maji pomale reflexy (takze se rozjizdi s nekolika vterinovym zpozdenim). Ja na jednu stranu chapu, ze nekdo nechce jet nalepenej na toho pred sebou, protoze se nechce 100% soustredit. Ale zase by si nemusel davat odstup jak na okresce pri 70 km/h, protoze to pak na semaforu misto 12 aut projede sotva polovina, nemluve o tom, ze casto kvuli takovym expertum zustanou ti vzadu stat …
Jo je to furt dokola...taky mě děsně serou zpomalovači na kruháči,on se rozhlíží jak jestřáb na lovu a přitom nikde nikdo a i kdyby byl,je tak daleko,že by ještě projel nákladní vlak.Telefon to samé,ale už se dostáváme do zdi nářků,nikdo není neomylný,ale tohleto dělají lidi co je jim všechno šuma fuk,co je za nima to nejvíc.
Hm,tohle téma mě dneska načechralo,tak sem později dám fotku jak parkují 4 kroužky i s s opravdu stručným výkladem situace,slibuji stručným :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od j3rry »

Tak já k těm cyklozmrdům teda řeknu ještě i B, aby bylo jasno - momentálně mj. obhajuji i kardinální hrdelní přečin jednoho mladýho pumpičkáře, 1,89 a 1,58 promile už si fízle s úřadem rozstřelili sami, teď už jen rozbít jim tu jízdu na neosvětleném kole v noci - ostatně bylo to v místě, kde se v daný okamžik nikdo nenacházel, tedy kromě aktivní městapácké hlídky, která si tam byla schrupnout...

Vzhledem k tomu, že mé zmrdobijecké aktivity jsou provozovány buď zcela bez nároku na odměnu, alternativně za nějaké cestovné, tak mi zas až tak asi ti cyklisti nevadí.

Pokud mi teda za moje prachy nevnucují něco, co nechci. Ani mi nevadí to vnucování, jako to, že je to za MOJE KURVA PRACHY. A odtud klasifikace cyklozmrd/cyklista - cyklista jezdí slušně a co možná nejvíce při pravém okraji, je-li to možné, použije cyklostezku, a rozhodně neohrožuje na chodníku lidi. Cyklozmrd si myslí, že protože doba a establišment pumpičkářům přejí a dělají z nich chráněnou zvěř, tak že si můžou dovolit všecko. O takové čuráky si s oblibou v rámci předjíždění skládám zrcátka, případně je ve městě schválně nepustím na světlech, schválně jim nedávám přednost, případně sem tam nějakého takového čuráka vyškolím vybržděním... Bohužel ve státě, kde když srazíte namrdanýho neosvětlenýho cyklozmrda se 2+ promile, tak Vám reálně hrozí, že Vás zavřou to jinak nejde. ,,|,, (>_<) ,,|,,
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Špejlík »

j3rry píše:Tak já k těm cyklozmrdům teda řeknu ještě i B, aby bylo jasno - momentálně mj. obhajuji i kardinální hrdelní přečin jednoho mladýho pumpičkáře, 1,89 a 1,58 promile už si fízle s úřadem rozstřelili sami, teď už jen rozbít jim tu jízdu na neosvětleném kole v noci - ostatně bylo to v místě, kde se v daný okamžik nikdo nenacházel, tedy kromě aktivní městapácké hlídky, která si tam byla schrupnout...

Vzhledem k tomu, že mé zmrdobijecké aktivity jsou provozovány buď zcela bez nároku na odměnu, alternativně za nějaké cestovné, tak mi zas až tak asi ti cyklisti nevadí.

Pokud mi …
Nerozčíluj se:-)
Musím uznat, že jsem konečně potkal nasranějšího člověka, než jsem já:-))
Odepsáno Macem...
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1369
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od marzi »

....schvalne jim nedavam prednost...,...atd

to si snad ani nezaslouzi komentar!!!
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od ozawasan »

Marzi - zaslouží - mám za to, že v kontextu tím myslel na světlech, když se rvou dopředu před auta zezadu - taky to dělám - stojím a neuhnu.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od nun »

pánové a dámy se přece nebudou snižovat k tomu, aby se naučili (a dodržovali) jasně daný postup připojení jejich "ajfounu" k systému auta...
Kdyby se připojili k autu tak by přeci nikdo neviděl že mají na "ajfouna"
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22696
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

ozawasan píše:Marzi - zaslouží - mám za to, že v kontextu tím myslel na světlech, když se rvou dopředu před auta zezadu - taky to dělám - stojím a neuhnu.....
Paradoxně tohle oni - pokud ty auta stojí - můžou... a jo, taky mě to sere. Teda jako chápu to ještě v době kolon a hustého provozu, byť oni tímhle efektivně vyblokujou tu křižovatku, ale dle předpisů můžou a jim to pomůže. Serou mě ale ještě víc ti, co to dělají za slabého provozu, kdy na těch světlech stojí dvě auta. Oni si na té červené pomůžou o 8 metrů a ty dvě auta se pak za nima plouží kdo ví jak dlouho, než je můžou předjet.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“