Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Něco takovýho. Ani si nedělám iluze, že se to dneska řeší nějakým vhodným dimenzováním např. výkonových součástek. Ale prostě a jednoduše se to někde, jak ostatně sám píšeš, naprogramuje, což nic nestojí a hotovo. Přidá se nějaká ta náhoda, aby se neřeklo, a je to. V podstatě mě to dost irituje, ani ne tak z hlediska, že je člověk nucenej neustále obměňovat nějaký přístroje, ale z hlediska globálního, jak obrovský je to plejtvání.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

to mě taky hodně štve slušně řečeno, jen příklad, mám doma věž panasonic z roku 1992 bez problémů funguje, dokonce i přehráváni audiokazet což je snad zázrak a nebyl to zazračně drahý model a šlo to, protože mám rád občas kvalitní poslech koupil jsem cca v roce 2006 reprobedny Heco Metas a audio reciever Yamaha taky dodnes bez problému parádní poslech pro mě spokojenost, pak jsem koupil asi v 2009 bluray yamaha propojil to a paráda, ale asi 3 roky a konec, odešla nejdřív cd mechanika pak i usb, říkám blbá náhoda koupím podobný zase cca 3 roky a to samé no prostě hnus člověk si myslí připlatím za kvalitu a stejně k hovnu, pokud chci něco přehrát tak už kablem a přes noťas a kašlu na to , co koupíme poslední roky tak furt něco odchází po pár letech, musí to být naschvál to není možné jinak
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

Je to jenom výsledek snižování nákladů. Dneska není problém to "spočítat" tak, aby to bylo co nejlevnější ale vydrželo aspoň tu záruku. Dřív to tak jednoduše nešlo (a ano dost velký vliv na to má i bezolovnatá pájka), tak ty věci "vydrží víc" a máme pocit, že dřív se dělaly věci pořádně. Ne, jen to nebylo tak jednoduchý a tak to radši nadimenzovali "normálně" a ono to sakra vydrželo víc než by chtěli :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19084
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od hamoun »

ale vsichni chceme lepsi veci, ktere maji vic a vic funkci a jsou nejlip jeste levnejsi :)

dneska jsem se bavil se servisakem wv .. vezl me domu. rikal, ze ty nove auta se vic a vic serou ... ze to nestihaji poradne odladit, nez to jde do vyroby ...

trh je trh ... rychleji a levneji a ve "vsem lepsi" nez ostatni ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Je to jenom výsledek snižování nákladů. Dneska není problém to "spočítat" tak, aby to bylo co nejlevnější ale vydrželo aspoň tu záruku. Dřív to tak jednoduše nešlo (a ano dost velký vliv na to má i bezolovnatá pájka), tak ty věci "vydrží víc" a máme pocit, že dřív se dělaly věci pořádně. Ne, jen to nebylo tak jednoduchý a tak to radši nadimenzovali "normálně" a ono to sakra vydrželo víc než by chtěli
Ale to trochu odporuje tomu, že jsme se shodli, že životnost se řídí programově. Protože podle mě to dokáží vyrobit levně a aby to fungovalo dlouho. Ale nechtěj, protože chtěj, aby si to lidi kupovali pořád a pořád nový. Já bych si klidně koupil něco drahýho, ale musela by tam bejt záruka, že to fakt vydrží. Dneska už ani na tu cenu se člověk nemůže spolehnout jako na ukazatel.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od petr »

přesně tak
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20606
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od námořník »

Všechno je to Čína. Jinak EU by měla vydat, nebo už vydala nějaký nařízení, zjednodušeně - že to výrobci musí opravovat,abychom planetu nezahrabali v elektroodpadu. Myslím že to bude další nařízení, co nebude fungovat.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Já taky nemám rád regulace, ale podle mě na něco sem tam potřeba jsou. Třeba kdyby výrobce tý elektroniky byl nějak vázenej tu vysloužilou odkoupit zpět a recyklovat, tak by si rozmyslel, jakou životnost tomu "nastaví".
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od jkotek »

Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomiq »

Tak dlouho jsem si říkal, že si zkontroluju tlak v rezervě, až jsem dneska cestou do práce píchnul. No a samo, že když jsem jí vyndal, byla prázdná >:-&
Ještě, že má člověk kámoše, co mají ráno čas s blbcema jako já zajet na pumpu ji dofouknout :-DDD [DRIVE]

Jo a byl to malej blbej špičatej kamínek... >>:-@@
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od RadekN »

podvlada píše:Je to jenom výsledek snižování nákladů. Dneska není problém to "spočítat" tak, aby to bylo co nejlevnější ale vydrželo aspoň tu záruku. Dřív to tak jednoduše nešlo (a ano dost velký vliv na to má i bezolovnatá pájka), tak ty věci "vydrží víc" a máme pocit, že dřív se dělaly věci pořádně. Ne, jen to nebylo tak jednoduchý a tak to radši nadimenzovali "normálně" a ono to sakra vydrželo víc než by chtěli
Souhlas na 100%
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22710
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Tomiq píše:Tak dlouho jsem si říkal, že si zkontroluju tlak v rezervě, až jsem dneska cestou do práce píchnul. No a samo, že když jsem jí vyndal, byla prázdná
Ještě, že má člověk kámoše, co mají ráno čas s blbcema jako já zajet na pumpu ji dofouknout

Jo a byl to malej blbej špičatej kamínek...
To je ještě dost slabý... V tomhle případě nic nepřekoná mého kolegu, který při odjezdu domů prorval kolo o obrubník; rezervu tou dobou měl už na autě nasazenou. Tak se vrátil, vzal jiný auto, odjel domů, ráno se vrací. Někde u Benešova mu začal svítit na palubáku dojezd 0km. Zajel k pumpě, aby zjistil, že svojí šrajtofli nechal v tom odstaveném autě. Takže s nulovým dojezdem dojel až do práce. Tam vzal jinýho kolegu, natankovali auto, sehnali jinou rezervu, kolega ho hodil k odstavenýmu autu a odjel. A zhruba tou dobou někdy před 9. ráno mi volal, jestli nejsem poblíž. Že ten jeho klíč na kola už je tak vyžvejkanej, že s tím ty matky nepovolí a je mu blbý tam tahat zpátky kolegu co ho tam vezl :-DDD Takže jestli jsi měl jenom prázdnou rezervu, mohlo být o dost hůř :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6341
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od cleo »

To nevymyslis


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
Tomiq
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1489
Registrován: pát říj 18, 2019 12:57 pm
Jméno a příjmení: Tomáš P.
Bydliště: Praha - Východ

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Tomiq »

spm píše:
To je ještě dost slabý... V tomhle případě nic nepřekoná mého kolegu, který při odjezdu domů prorval kolo o obrubník; rezervu tou dobou měl už na autě nasazenou. Tak se vrátil, vzal jiný auto, odjel domů, ráno se vrací. Někde u Benešova mu začal svítit na palubáku dojezd 0km. Zajel k pumpě, aby zjistil, že svojí šrajtofli nechal v tom odstaveném autě. Takže s nulovým dojezdem dojel až do práce. Tam vzal jinýho kolegu, natankovali auto, sehnali jinou rezervu, kolega ho hodil k odstavenýmu autu a odjel. A zhruba tou dobou někdy před 9. ráno mi volal, jestli nejsem …
Tak to máš pravdu, už mlčím :-DDD :-DDD :-DDD :-D ;-D
Subaru Forester 2.0 MT 2006
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Outback 2.5 MT 2002
ex Subaru Legacy 2.0 MT 1999
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od podvlada »

spm píše:To je ještě dost slabý... V tomhle případě nic nepřekoná mého kolegu...
Tak to je hustý, to fakt nevymyslíš. :-D A pověz, nepodali vy jste si ruce, chvíli před tím než se mu to stalo? :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Žvanírna“